Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Odeslat odpověď

Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
Smajlíci
:hledej: :ot: :D :) ;) :( :o :hlava: :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :@: :alien: :cyclops: :pig: :pr: :pale: :scratch: :salut: :cat: :rendeer: :king: :queen: :joker: :jocolor: :flower: :thumleft: :thumright: :puker: :brilsmurf: :bigsmurf: :shaking2: :elephant: :rambo: :hockey: :thumbdown: :dj: :safe: :chef: :baseball:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od 103457 » pát 20. zář 2019 14:59:45

Tak ho odpoj a zkus ho promazat. Stačí z převodovky, nemusíš vyndavat budíky. Tachometr má vevnitř setrvák, takže budík by to neměl dělat, spíš bych viděl problém v tom náhonu. Ta spirála jde z bowdenu vytáhnout, uvidíš, jestli není poškozená, prodřená, ap, že by drhla

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Papi » pát 20. zář 2019 14:45:39

Hybal jsem s tim naposled nekdy pred 2 roky. A to jsem si daval pozor, aby se to zacvaklo.
Pochopil bych, kdyby to delalo porad, ale dela to jen po rano asi dve minuty, kdyz se zacne ohrivat interier.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od 103457 » pát 20. zář 2019 11:34:58

Nemanipuloval jsi snahonem. Nebo nepopraskaly ty prichytky? Jestli se ti nahon neseka a vzdy kdyz se napruzi tak se roztoci rychlejc a rucicka vylitne.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Papi » pát 20. zář 2019 8:27:40

Uz se nekdo setkal s tim, ze by tachometr ukazoval nahodne i o 90km/h vic? :D Zacalo mi to delat ted v chladnem pocasi, ale vzdy jen v kratkem intervalu, kdy rucicka najednou vylitne a po nejake dobe zacne zase klesat a ukazovat normalne. Vim, jak tachometr funguje, ale jak muze vytvorit takovy efekt, tomu nerozumim :D

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od PavelZet » pon 03. srp 2015 19:16:11

ahoj, teď o víkendu jsem objevil asi jednu závadu a po pročtení tady tohoto tématu si myslím že mám asi něco špatně v tachometru. Jel jsem s navigací, ručička rychloměru šla normálně a podle navigace ukazovala i docela správnou rychlost. Trasa podle navigace měla 58km, po příjezdu na místo jsem si všiml, že denní počítadlo mě naměřilo cca jen 42km. Po cestě zpět jsem to sledoval a zpozoroval jsem, že počitadlo občas(při rychlosti okolo 100km/hod) jakoby přeskakuje a potichu v něm lupe. Myslím, že mám asi něco s těmi kolečkami co jsou uvnitř. Mám doma druhou přístrojovku, tak bych to případně předělal z ní, akorát bych se chtěl zeptat, jak obtížné je nastavit cca stejné kilometry na celkovém počitadle km...

EDIT: tak závada odstraněna, bylo povysunuté to modré kolečko v počitadle...

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od masster » pát 28. lis 2014 14:53:15

Bylo by mnohem snazší pochopit co je rozbitý pokud byste nám ukazují jasnou fotografii.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Majklaz » pát 28. lis 2014 14:19:18

Ahoj, po demontáži budíků mi pořád vypadával náhon tachometru, prostě tam nešel zacvaknout. Snažil jsem se tak, až jsem ten plastovej zobáček ulomil, takže jsem nahranej. Dá se demontovat a vyměnit samotný plastový kus, nebo se musí vyměnit celej ten "kabel"? Případně jaký to má katalogový číslo, pod čím to hledat?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od masster » pon 23. čer 2014 2:01:48

Pokusím se vysvětlit problémy rychloměru (indikátor rychlost vozidla - km/h) a tachometr (ukazatel otáček motoru - rotace/min). Můj český jazyk není příliš dobrá, tak jsem vložil také anglickou odpověď.

1) Proč rychloměr je někdy nefunguje vůbec?
To je problém designu. Kabel je příliš krátký. Mluvím o vnitřním kovovým kabelem, který přenáší rotaci z převodovky na rychloměru. Kabel vyklouzne z lozisko rychlomeru, někdy kvůli otřesům, vibracím, někdy proto že je připojen nesprávně po opravě která mlčky odstranění tohoto kabelu.

2) Proč je jehla vibruje při nízkých otáčkách (0-50 km/h)?
Opět platí, že stejný kabel je problém.Kabel je buď není vložena dostatečně (viz 1), nebo kabel a jeho pouzdro jsou správně připojeny s těmito speciálními plastovými sponami. Kromě toho, na vnější straně pouzdra se nachází silný hadice (20 cm), který funguje jako protizávaží a neumožňuje kabel vibrovat.

Pouze tehdy když jste si jisti že lanko je vložena dostatečně, pokuste se upravit tak trasu kabelu a pozici tlusté hadice pro minimální tření uvnitř a minimální vibrace mimo.

3) Proč je klapavý zvuk ze zadní části ukazatele rychlosti?
Uhodli jste, stejný kabel není správně usazena a hluk je přenášen na zadní straně přístroje. To vysvětluje proč je jehla stále vibruje i poté co indikátor rychlosti je nahrazen novým. Plastová ozubená kola jsou v pořádku.

4) Proč je tachometr nefunguje vůbec nebo jehla skoky při 2500 otáčkách za minutu?
Deska s tištěnými spoji je velmi tenká a měděné stopy bezva snadno kolem konektorů nebo kolem otáčkoměru kolíky.Německá společnost která vyrábí panely z příliš ekonomiku mědi a cínu. Některé pájené spoje jsou popraskané a je třeba je opravit pomocí čerstvé cín.
Obrázek
=======================================================================
I will try to explain the problems of speedometer (vehicle speed indicator - km/h) and tachometer(engine rotation speed indicator - rotation/minute).

1) Why the speedometer is sometimes not working at all?
It is a design problem. The cable is too short. I am talking about the internal metallic cable that transfers the rotation from the gearbox to the speed indicator. The cable slips out from the gearbox drive mounting, sometimes because of shocks, vibration, sometimes because it is mounted incorrectly after a repair that implied removing that cable.

2) Why is the needle vibrating at low speeds (0-50 km/h)?
Again, the same cable is the problem. The cable is either not inserted enough (see 1) or the cable and its sleeve are not properly attached with those special plastic clips. Furthermore, on the outside of the sleeve there is a thick hose (20 cm long) that works as a counterweight and doesn't allow the cable to vibrate.

Only when you are sure the inner cable is inserted enough, try to adjust the route of the cable and the position of the thick hose for minimum friction inside and minimum vibration outside.

3) Why there is a clicking sound from the back of the speed indicator?
You guessed it, the same cable is not seated correctly and the noise is transmitted to the back of the instruments. That explains why the needle still vibrates even after the speed indicator is replaced with a new one. The plastic gears are alright.

4) Why the tachometer is not working at all or the needle jumps at 2500 rpm?
The printed circuit board (PCB) is very thin and the copper tracks crack easily around connectors or around tachometer pins. The German company that manufactured the panels made too much economy of copper and tin. Some solder joints are cracked and need to be repaired using fresh tin.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Fia » pon 03. bře 2014 12:21:50

Návštěvník píše:Ahoj všem takže studuju tady ty příspěvky a došel jsem k závěru že mám asi začarovaný auto tachometr nejde neukazuje ani rychlost ani km... ale když vyndám s převodovky to ozubený kolečko a nasadím ho na vrtačku tak jde všechno je možný že je něco špatně v předodovce?

já mám to samý ale zdá se mi že v převodovce se mi to o nic neopírá ,mělo by to snad být cítět že se to opře o soukolí,je možný že mám jinou tu osku (auto jsem koupil před měsícem)a ted se v tom hrabu (jo a tacháč nešel od koupě jsem si říkal že si to opravím a prd velebnosti ,tacháč jsem už měnil hodně krát ale tohle jsem nikdy neviděl),máte někdo nějakou radu?díky moc za odpověď

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od RAAF_96 » úte 05. lis 2013 22:29:09

Takže to je tím jak se lanko při jízdě chvěje?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od vonyt » úte 05. lis 2013 22:27:23

upevni ten náhon do tich svorek v motorovym prostoru.. mě to dělalo taky ale když jsem to tam nacvakal tak to bylo ok

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od RAAF_96 » úte 05. lis 2013 21:42:29

Zdravím, určitě se to tu řešilo ale nechce se mi hledat. Mám takový menší problém že při nižší rychlosti se mi klepe ručička ukazatele rychlosti, budíky i náhon tachometru jsem měnil a dělá to stále. Dík

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec » sob 26. říj 2013 0:14:36

helej děčíňáku , nejezdíš do šluknovskýho výběžku ? třeba by jsme tu něco vykopali

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od StangloSalamic - FK » pát 25. říj 2013 23:42:21

Taky mě to už napadlo jít na vrakáč. Už jsem psal do několik poptávkový formulář na díl, ale nic. Asi nepotřebují odběr :scratch:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Rambo-x » stř 23. říj 2013 10:21:06

Taky bych to tak viděl,sežeň jiný tachec a vyměň to kus za kus.....pakárna s nějakými kolečky které budou stát třeba víc než jiný tachometr+pakárna s výměnou myslím si že je zbytečnost.......na vrakáči se toho válí,vyrvi takový co má podobný nájezd a jenom to přehodit,pokud je normální majitel vrakoviště tak by ti to nechal vyměnit za jiný kdyby jsi třeba natrefil na špatný nebo by tě to nechal před koupí vyzkoušet.....u nás se to dělá tak že na každý použitý díl máš 14 dní zkušební dobu v které to můžeš kdykoliv vrátit

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec » úte 22. říj 2013 23:00:07

sežeň jinej tachometr , dílů začíná být přebytek

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od StangloSalamic - FK » úte 22. říj 2013 21:00:42

Zdar borci, jsem tu úplně nový a hned bych měl dotaz ohledně určitých dílů na počítadlo tachometru. Nevíte, kde se dají sehnat ta plastová kolečka do soukolí počítadla? Všude mí tvrdí, že se nikdy nevyráběla a v PALu v Praze je nemají. A navíc by neměla být záměnná s Favoritem. Tak babo raď :hlava:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Pluhda » pát 21. čer 2013 13:15:53

počítadlo to sem si ani nevšim :hlava:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od emilio52 » pát 21. čer 2013 13:01:46

nejde jen ručička nebo i počítadlo ? jestli počítadlo funguje tak máš asi moc zamáčklou ručičku . :lol:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Pluhda » pát 21. čer 2013 12:41:39

Já mám problém tenhle, rozdělával jsem budíky kvůli polepům, teploměr otáčkoměr i palivoměr mi funguje ale tachometr neráguje, před tím byl bez problému. tyčinka na konci je v pohodě a zacvaknutý v budíku je taky jak má být, a podle toho co tu čtu tak asi celý bowden vymněním. tam není žádná kostra ne? jako u ostatních...

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Rambo-x » úte 11. čer 2013 21:59:27

To je skoro na 100% v budíku,já měl opačný problém,že otáčkoměr ukazoval nesmyslné,nebo vůbec žádné hodnoty naopak za tepla....prostříkání kontaktů nepomohlo,až výměna budíku

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od acab » úte 11. čer 2013 19:19:35

sice trošku mimo ale tak zeptam se ..... když je venku zima tak mi neukazuje otačkoměr vždy se sekne na cca 2150 a stoji když auto vypnu ručka spadne dolu a když zas nastartuju tak zas vyleti na cca2150 přitom slyšim že volnoběh je dobry, přemyšlel jsem nad zoxidovanymi kontaktmi ,ale jak jsem měl sundanou přistrojovku tak všechno bylo jako nove .... v budikach sem se ešte nerypal mam tam i ten štítek

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Rambo-x » úte 11. čer 2013 18:58:14

Já jsem teď měl že se mě lanko prostě přežvejchlo a tachec přestal logicky ukazovat....stačil vyměnit náhon
Projevovalo se to už tak 3 měsíce že se kolem 50 třepala ručička,jednoho rána jsem slyšel slabounké lupnutí a tachec spadl ....po výměně náhonu se ručička ani nepohne

K tomuto dotazu....je jedině asi možné že je v důsledku nedostatku maziva velký odpor,ty hranky se omlely a náhon prokluzuje....zkus vyměnit náhon

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od emilio52 » úte 11. čer 2013 18:13:26

Nemáš náhodou omletej ten čtyřhran na lanku ?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Návštěvník » úte 11. čer 2013 17:15:49

Ahoj všem takže studuju tady ty příspěvky a došel jsem k závěru že mám asi začarovaný auto tachometr nejde neukazuje ani rychlost ani km... ale když vyndám s převodovky to ozubený kolečko a nasadím ho na vrtačku tak jde všechno je možný že je něco špatně v předodovce?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od 103457 » čtv 02. srp 2012 15:08:08

To může být víc věcí, které to zapříčinily, budík málokdy odejde, nestalo se to, že to přestalo počítat po vynulování denního počítadla?
Pak může být vypadlá bowden vzadu za budíkem, vyšroubovaný bowden u převodovky nebo překroucený bowden.
Vyndej budíky a zkontroluj, zda je OK náhon (bowden) pokud ano bude to v budíku.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od emilio52 » čtv 02. srp 2012 15:06:05

jestli to nejde opravit tak stačí vyměnit jen ten budík .

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od lhfoto - FK » čtv 02. srp 2012 14:58:20

Dobrý den,mám Felicii krátce,asi 14 dní,najednou přestal ukazovat ukazatel km,jak vrchní počítadlo,tak spodní,nevíte jak se to dá opravit,jestli celá palubka,nebo jen budík na rychlost,pak to ukazuje cca asi o 20 km víc jak je skutečnost. Děkuji. Luboš

lh.foto@seznam.cz

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od LucasCZE » ned 01. črc 2012 14:09:54

Pokud vazne vzdy premeruje o stejnou hodnotu, nemuze byt na vine pastorek ani kola. To by totiz premerovani linearne narustalo... Chybu bych vazne hledal ve spatne nasazene rucicce (pokud ti to dela od koupe aute, je to dost pravdepodobne), v horsim pripade by mozna mohl byt spatny tachometr. :roll:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Tommy35 - FK » ned 01. črc 2012 12:51:54

každopádně bych se chtěl vyhnou výměně rychloměru kvůli přetáčení na stejný počet najetých Km

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Tommy35 - FK » ned 01. črc 2012 12:47:46

to Lukas. O té rafičce mě to taky napadlo ;-) asi se na to vrhnu stačí my když budu vědět kdy jedu 50 Km/h kvůly těm pánům v čepicích ;-) díky za rady ten náhon v převodovce taky zkontroluju ;-)

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec » sob 30. čer 2012 6:41:54

je správný pastorek v převodovce ? jsou správná kola ?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od LucasCZE » pát 29. čer 2012 18:37:56

Pokud vzdy premeruje o stejnou hodnotu, neni nic jednodussiho nez sundat rucicku a nasadit ji spravne. :twisted: :lol:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od DuDy » pát 29. čer 2012 14:04:31

sežeň si jiný rychloměr a skus ho vyměnit :)

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Tommy35 - FK » pát 29. čer 2012 13:56:29

Zdarec pánové mám taky problém s rychloměrem přeměřuje a to sakra hodně když jedu 50 ukazuje 75 vždicky přeměří tak o těch 25-30 Km/h. čím by to mohlo být ?? bowden jsem od spodu vytažený napustil wd-40 problém stále trvá!! díky za odpovědi ...

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec » pát 29. čer 2012 12:28:40

když jde tacho a nejdou čísla , tak to náhonem nebude , tachopmetrresp pohon číselníku buď opravit nebo nový/jiný

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Návštěvník » pát 29. čer 2012 7:17:41

No já mám stejnej problém, nepočítají se mi kilometry ale tachometr běhá dobře, koupil jsem nový náhon (mimochodem mám na obou koncích čtyřhran), vyměnil a výsledek nic, tachomter stále a celkem přesně běhá, ale načítání km nic, což mě pěkně sere, protože jednak nemůžu měřit vzdálenosti a pak nevím, kdy budu měnit olej, hodně najezdím. Vypadá to na rozborku budíku,, že jo. :(

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od lev » úte 15. kvě 2012 14:43:57

Mě rychlost funguje,akorát nejdou kilometry,je tam pravděpodobně očesané kolečko,ale ručička nejde a nejde dolůnnerad bych ohnul hřídelku,nebo něco poškodil.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od emilio52 » pon 14. kvě 2012 12:36:33

lev : a vyzkoušel jsi to co psal kolega o řádek výš ?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od lev » pon 14. kvě 2012 11:38:06

Mám též problém,nepočítají kilometry,Máte nejaký grif,jak stáhnout ručku z tacha? Já to zkouším,nejde,jinak bych to asi rozlámal. :hlava:

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od 103457 » sob 31. bře 2012 22:40:21

Vyšroubuj náhon u převodovky, napoj vrtačku, dej levý chod a pomalu zapni. Tak poznáš, zda je náhon a jeho připojení OK.
Rovněž jsi mohl pochroumat osku tachometru, když jsi mačkal z5 ručičku. To by šlo poznat, když rozebereš budík tachometru, najdeš zezadu mosazný setrvačník, pokud jej natáhneš dozadu, sám by se měl vrátit z5 do původní polohy´=ručička k dorazu. Dále může být problém v náhonu v převodovce, zda ti neprasklo nebo nespadlo ozubené kolečko náhonu.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od marek.v - FK » sob 31. bře 2012 22:06:27

serus hoši, dnes som konečne dal dokopy palubovku ale tachometer sa nehýbe, ani milimeter, ani sa nepohne. Napíšem čo tomu predchádzalo:
- rozobral som palubovku kvôli novým polepom
- pri rozoberaní som urval náhon tacha
- vymenil som polepy
- zakupil som nové lanko náhonu tacha a nainštaloval som ho
- kedže nešlo odpojiť staré lanko od náhonu tacha, tak som vysroboval od prevodovky aj náhon tacha a tak som odpojil staré o lanko
- všetko som nasadil späť, nahon do prevodovky, lanko na náhon a na tachometer
- prišruboval som snímac rychlomeru na zadnú stranu tachometra pre palubak TC 6
- po nastartovaní tachometer uz nic neukazoval... :(

veľmi pekne dakujem za vase rady

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od emilio52 » čtv 29. bře 2012 17:47:56

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od burningsoul - FK » čtv 29. bře 2012 9:05:13

polopaticky
podle gps jedu 50, tachometr ukazuje 65. podle gps jedu 70, tachometr ukazuje 85. napsal jsem to srozumitelnějš?

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od selle - FK » stř 28. bře 2012 21:26:17

Burningsoul-Promin,ale tvým otázkám co se týče tachometru vůbec nerozumím(e) :cyclops: .Zkus to vysvětlit lépe.A co se týče toho průhledného plastu budíku,musíš z přístrojovou deskou uplně ven.Návod jak jí demontovat tu na tutovku najdeš(snaž se trochu).Ten průhlednej plast před budíkami drží myslim na na 10 zacvakavajícimi zámky.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od burningsoul - FK » stř 28. bře 2012 20:28:20

tk jsem pročet spam od standy, ale prosím o radu:
tachometr TRVALE přetáčí o 15 kmph, asi posunutá rafička když někdo stáčel km. km to počítá správně. žádný nový nálepy nemám. když je vypnutej motor, mám to na nule. abych tam měl správný hodnoty, musím to mít v vypnutym stavu (stojící) v záporných hodnotách? s rafičkou jde normálně posunovat nebo je t\am nějak přidělaná?
a to hlavní, nejde nějak vyndat ten plast průhlednej před tím? když jsem odšrouboval těch pět šroubů, tak to furt někde drželo. a pak tam překáží volant, ne?

díky

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Majklus - FK » čtv 15. bře 2012 19:59:56

Hm., tak sem prošel celé vlákno, nic nejní nakřivo, nic netuká,nemlátí, neskřípe,nevybruje neháže... ale. Km. se mi načítají vše ok. a jedu třeba 60-90 a pak mi vyskočí ručička, jinak doté doby je na 0. vyzkoumal sem že to dělá jen někdy, jednou jede hned někdy zase až třeba po 1 Km. nějak mi to moc netrápí v jízdě, ale chci to odstranit.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od 103457 » ned 22. led 2012 11:47:17

izzyx píše:Tak jsem to dnes rozebral a kolečko je vpohodě ani ten 4hran není omletej, ale lanko zarezlo a ukroutilo se.


Nevím, jestli je to nějakej šmejd nebo zda je to standard, ale mě jde celé lanko vytáhnout z bowdenu, takže ho cca 1 za rok vytáhnu směrem nahoru do přístrojovky a rukou do něj pořádně vetřu převodový olej, lanko jde zpět a maká bez problémů již od r.v. 97. Taky jsem vysledoval, že když bowden pořádně upevním v motorovém prostoru těma sponkama a to tak, aby byl pokud možno co nejplynulejší oblouk, ručička je v nízkých rychlostech naprosto klidná.
Někde jsem zde četl, že naopak někdo nechává bowden naprosto volně bez uchycení, ale mě se to neosvědčilo, bowden kmital a ručička do rychlosti 50 - 60km/h cukala.
Možná bude rozdíl i v motorech, jak kterej se pohybuje v silentblocích, já mám 1,6ku a tachometr funguje, když je bowden upevněnej.

Re: Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Příspěvek od Ivarek » sob 21. led 2012 22:37:23

Jura_Favorit píše::ot:
Jsem sám, komu začínají ty duchaplné příspěvky o "moderních automobilech" v sekci RADY na FELICIAklubu lézt krkem? Zvláštní, že je u nich stále stejný (nebo skoro stejný) nick - STANDAxxxxxx Obrázek
Nemám jedinou námitku proti tomu, když bývalí majitelé Felicií řeší nové povozy v Naše-vaše ve svých tématech, nevadí mi to v kavárně... ale v radách, kde se řeší čistě Felicie???
A až bude někdo něco potřebovat najít, bude fakt šťastný, když se bude muset prokousávat Standovými "užitečnými" dotazy na Fabie a hlavně Octavie, ze kterých je Felda vlastně odvozená... :roll:

No snad už bude klid..... ;)

Nahoru