Chlazení bez ventilátoru

Odeslat odpověď

Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
Smajlíci
:hledej: :ot: :D :) ;) :( :o :hlava: :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :@: :alien: :cyclops: :pig: :pr: :pale: :scratch: :salut: :cat: :rendeer: :king: :queen: :joker: :jocolor: :flower: :thumleft: :thumright: :puker: :brilsmurf: :bigsmurf: :shaking2: :elephant: :rambo: :hockey: :thumbdown: :dj: :safe: :chef: :baseball:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Chlazení bez ventilátoru

Re: Chlazení bez ventilátoru

Příspěvek od 103457 » čtv 16. led 2020 9:09:21

Jak už zde padlo je to naprosto normální a 100°C nestačí na sepnutí ventilátoru chladiče, takže bych termospínač zatím neřešil, první vyměň termostat, ten je evidentně KO.

Re: Chlazení bez ventilátoru

Příspěvek od Rob » čtv 16. led 2020 9:05:01

Je to normální. Pokud není chladič (a motor) ochlazován proudícím vzduchem, při stání se bude přehřívat i při nízkých teplotách. Proto je tam ten větrák.

Pokud ti ručička ani po 15 km jízdy nevyleze k prostřední, vodorovné čárce, bude vadný termostat a bude chtít vyměnit.

Chlazení bez ventilátoru

Příspěvek od krkstex » čtv 16. led 2020 9:00:12

Zdravím,

koupil jsem Feldu 1,3 50kw. Při jízdě cca. 15 km topí, ale ručička teploměru neleze moc nahoru. Když nechám auto jen tak stát s běžícím motorem, tak ručička začne stoupat. Nechal jsem to schválně stát déle a šla až přes 100 °C. Jakmile jsem se rozjel šla zase teplota hluboko dolu. Nefunguje spínač větráku. Ten vyměním.

Chci se zeptat na to zda je toto chování normální, že se i teď ( teploty kolem 0°C) bez větráku při stání Felicie neuchladí.

Nahoru

cron