Umístění vypínačů

vybavení a úpravy interiéru atd.
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Zdravím chtěl jsem se zeptat jestli vás nenapadá jakým způsobem a kam umístit extra spínače ? tak abych nemusel vrtat do palubovky nějak viditelně co by se nedalo zakrýt při odstranění, byl tam dobrý přístup s vedením kabeláže a nebylo to jak pěst na oko..... jinak mám el okna tudíž nechci rozjebávat panel + vedle mlhovek a vyhřívání je to až příliš nepraktické :x doufám že mě neukamenujete hned :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Maty »

NA místa co jdou pak lehce zahladit
... středovej panel .. záspelka pro vypínače na el. okna .. případně k nim
... středovej panel .. pokud máš starší typ (2 přihrádky) tak jednu z přihrádek zaslepit a nacpat do toho vypínače
... palubka ... záslepka pro palubní PC ... je to jako pěst na oko, ale záslepka jde snadno vyhodit a dát novou
... palubka ... vedle spínačů na mlhovky, výstražný, výhřev okna ...
... dveře .. přidělat nějak "vhodně" k tapecu :P
... případně pokud máš loketní opěrku tak někam do ní :P


moc voleb není pokud necheš zničit něco co se špatně mění ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Maty děkuju :) ale bohužel :-/ střeď mám NF s origo ovládáním oken záslepka na palubák není záslepka ale palubák velde spínačů mlhovek atd tam mám dva ale tam odsud to chci přesunout ... jen dvě místa bohužel a to tahání drátů tam pak ještě zapojování žůžo labůžo když se vrací štít a dveře :hlava: málem jsem umřel když jsem těma průchodkama tahal kabeláž na okna s tím že jsem tam už měl centrál a zrdcátka v elektrice ale děkuju moc za snahu kdyby napadlo někoho něco dalšího budu moc rád ale asi jiná možnost nebude :-/ takovej úžasnej kastlíček jako má fábie vlevo od volantu by byl úžasnej :D
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Arkis »

Udělej si z toho pilotní kabinu a dej to vedle světla na stropě :alien:
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Nosferat »

A co sehnat tu policku pod palubku ? A z ni udelat kaplicku na spinace ?
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
davidek75
Příspěvky: 34
Registrován: pon 02. led 2006 15:35:51
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od davidek75 »

já to mám místo popelníku , uřízl mu čelo , naohýbyl plech do podobného tvaru a přidělal ke zbytku popelníku , prohlédni si mojí fotogalerii na pár fotkách to mám vidět
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

S tou poličkou pod palubku to nezní vůbec marně ;-) asi o tom popřemýšlím ;-) díky jinak pilotní kabina bohužel zase zbytečné tahání kabelů nahoru dolu a že by to tam šlo nějak šikovně asi taky moc ne :D a ten popelník no je to moje židovská kasička :D ale místo toho sháním rámeček z fábie kterej by byl praktičtější ještě uvidím jak tam půjde
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Arkis »

Ono taky jde třeba namontovat světlo z jiného auta a takové světla mají třeba i schránky na sluneční brýle tam by se daly zabudovat ty spínače ;) . No je to asi zbytečně moc práce jak to tak čtu zpětně :lol:
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Ano jako nápad je to dobre avšak strašně špatně by se s tím manipulovalo i když světlo stropní chci dávat jiné jakmile nejakem seženu na vrakaci a ještě jsem se chtěl zeptat jestli lze nějak vykoumat +12V na spínací skříňku na polohu 0 nebo na nějakou polohu kdy nejsou zaple kontrolky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

Tak ti nevím, pro tebe žádná rada není dost dobrá. :(
Nechceš se tahat s drátama, nechceš rozdělávat palubku, nechceš nic dávat do průchodek, u stropu je blbá manipulace a pod volantem v poličce by to pro tebe bylo dobré, jako fakt ti nerozumím.
A nerozumím ani tomu co myslíš tím +12V v poloze 0 To jako zastrčíš klíček a bez otočení chceš mít někde 12V ? nebo hledáš stálých 12V bez ohledu na klíček ve spínačce?
Nechceš se na to vykašlat, když neumíš kouknout do schematu nebo, alespoň přesně definovat co chceš? Aby se ti nestalo, že přijdeš k autu a budeš mít jen hromadu uhlíků.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od ferdamravenec »

+ 12 vpoloze 0 není jen v poloze pro vytažení klíčku je na spínačce kontakt P (nic na něm není , )
pokud ti nevyhovuje umístění v řádce s ostatními spínači uprostřed palubky , tak musíš zapojit do koumání především a jedině sám sebe , protože my nevíme co by ti kde vyhovovalo , další věc je sehnat vhodný / líbivý / ovladatelný / zapojitelný spínače , nehledě na to že ty dobrý zas můžou být drahý nebo nesehnatelný ,
nejlepší je když budeš mít auto/vrak jen se sedačkou a palubkou a tam si můžeš vrtat řezat lepit ...atd , prostě rozjebávat palubku aby jsi věděl jestli vzadu není žebro výztuha atd atd , aby jsi pak nebyl nasranej na sebe či někoho jiného že máš rozjebanou palubku a hovno z toho
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

To misto na umisteni vipinacu se mi libi. To jak mi bylo poradeno s tou kapsou tskze ne ze nic neni dobry tudiz jsem sveho dosahl a misto mi poradili dobre tkk nemusis rikat ze nic neni dobre a poloha 0 na spinacce jak rekl ferda je polohari ktere se dvakrat otoci klickkem avsak nic se s ni nezapne tudiz jsem s eptal jestli by se tam dalo umistit spinani na radio ne az na polohu 1 a za vsechny napady jsem podlekoval tak me nemusite kamenovat :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

Nikdo tě nekamenuje, jen se zamysli, jak asi praktické bude v praxi za jízdy šmátrat pod volant a počítat, kterej vypínač máš na co a kterej chceš zapnout :?: :?:
A co se týče spínačky, tak jsi nenapsal přesně co potřebuješ a to ani nyní, když jsi se opravil, poněvadž dvoje otočení klíče ve spínačce není možné. A ferda tě informoval, že je na spínačce P kontakt, ale ten reaguje jen na vytažení klíče ze spínačky, nereaguje na otáčení. Proto jsem ti psal:
103457 píše:A nerozumím ani tomu co myslíš tím +12V v poloze 0 To jako zastrčíš klíček a bez otočení chceš mít někde 12V ? nebo hledáš stálých 12V bez ohledu na klíček ve spínačce? ....přesně definovat co chceš?

Takže si příště pořádně rozmysli na co a jak se zeptáš. Je to v tvém zájmu. ;)
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Dekuji, že jsi přimel znova se opravit. S těmi spínači ano, mě to přijde praktické. Ptal jsem se na nápady, ty jsem dostal a za to jsem vděčný a s tou spínací skříňkou, zajímá mě jestli lze radio zapojit tak, aby se zapínalo na poloze 0, popřípadě jinde, aniž bych musel otočit až na polohu 1, kdy se zapnou kontrolky. Snad je to dosti vysvětlené a omlouvám se, mé vyjadřovací schopnosti nejsou zrovna nejlepší, občas mám problém popsat přesně co chci.

Diakriticky a pravopisně opraveno doufám
Naposledy upravil(a) Jimmy1995 dne sob 04. led 2014 11:58:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Skury »

Ono by neškodilo, kdybys psal česky... Tzn. tečky na konci věty, čárky mezi větami... :ot:
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od ferdamravenec »

na spínačce to takhle nejde ,
ale někdo z elektro-xxx by se toho mohl chytit a udělat obvod který by po ztrátě + na vstupu sepl relé
tzn že by to mělo kontakty :
napájení + společné i pro kontakt relé
napájení -
vstup

nešlo by to s 555 ?

další řešení je nějaký mini/mikro relé s rozepínacím kontaktem (může být přepínací) které bude ovládat spínací relé
ale toto relé by při otočení klíčku do polohy pro vyjmutí odebíralo stále proud (stálý odběr bude mít zařízení s elektronikou)

a asi vím co jsi myslel tím dvojím otočení klíčku , zapneš klíček rádio začne hrát /můžeš ho zapnout , vypneš klíček hraje dál buď nějakou dobu nebo do úplnýho vypnutí klíčku , to je časovač který mají novější auta
to by šlo udělat , buď nějakej elektronik , popř se dají koupit stavebnice časovačů

as ještě k těm spínačům : když dáš autorozsvěcení (ass1 apod ¨) tak jsou "zbytečný spínače světel" vlevo , buď si uděláš mezikus nebo prodloužíš kabely až do místa kde ti nebudou překážet , např do středu palubky kde se ti nevhodně ovládají nebu až dolů pod / za palubku , a pak to můžeš kdykoli (např při prodeji) vrátit , úplně odpojit je nelze
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Ono nejspíše bude nejlepší sem vůbec nepsat. Když jsem píši doufám v radu a ne narážky na pravopis, úpravu textu, rozdělení vět atp. Hledáte strašné detaily. Pokud někdo nedokáže pochopit otázku, není problém abych ji formuloval jinak, ale aby jste sem psali X příspěvků, že je to špatně napsané, ať si rozmyslím co chci a tak podobně. Poloha 0 je na spínací skříňce jen jedna a k té jsem se ptal, jestli by ta poloha 0 šla využít pro zapojení rádia, aby rádio začalo hrát na polohu spínací skříňky 0. A k těm spínačům jsem hledal nápady, které jsem dostal tudíž je zbytečné pak řešit co je zase pro někoho jiného nepraktické atp.

Toho je pouze mé ospravedlní a dále se nechci dohadovat
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Ferdo děkuji, něco takového jsem chtěl slyšet.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

Hele neurážej se, klidně piš, ale srozumitelně.
Pořád píšeš v poloze 0, ale ještě jsi nenapsal, jestli má být klíček ve spínačce zastrčený nebo nikoliv. A to jsem se ptal už před XY příspěvkama. :o
Pokud nemá být klíček zastrčený ve spínačce, tak ti stačí, jakýkoliv stálý proud, obvykle se radio zapojuje do svorkovnice C ve spínačce a tam najdeš, jak stálých +12V, tak spínaných z pozice 15 na spínačce.
Pokud ti jde o to, aby ti radio hralo po zasunutí klíčku a přestálo hrát v okamžiku vytažení klíčku ze spínačky, tak na to lze použít pozici P na spínačce. Což už jsme ti taky napsali.
Připojíš na tuto pozici rozpínací relé, to znamená, že po zasunutí klíčku bude relé seplé a proud ti do radia půjde a po vytažení klíčku se rozpínací relé rozepne a radio ti přestane hrát.
Ovšem je tu další problém, že je rozdíl mezi radiem a radiem. Přesněji ne každé radio jde takto zapojit, některá radia musíš zapojit i na stálý proud neboť by se ti vymazala paměť uložených stanic. Není to tak jednoduché, jak to vypadá a proto jsem ti taky napsal:
103457 píše: Aby se ti nestalo, že přijdeš k autu a budeš mít jen hromadu uhlíků.

Pokud se v tom fakt neorientuješ a z tvých dotazů usuzuji, že nikoliv, tak to nech někomu, kdo tomu rozumí. ;)
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Arkis »

Pokud jsem to pochopil správně, tak to chceš udělat s rádiem je vražda baterie v přímém přenosu. Budeš startovat a hlavně v zimě ti bude žřát rádio elektřinu ještě před samostatným startem. Ovšem pokud máš dost silnou baterku a staráš se o ni, tak je to v pohodě. No spíš bych se uchýlil k něčemu takovému.
viewtopic.php?f=31&t=9558&p=566447&hilit=zapojen%C3%AD+r%C3%A1dia#p566447

// Pokud jsem to však pochopil špatně, tak mě neukamenujte :mrgreen:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

Nee arkis nebude to problém, pokud vytáhne klíček, tak radio bude vypnuté a při startování X relé odpojí radio, takže to taky nebude mít vliv. ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od ferdamravenec »

jen upozorním , na kontaktu P je napětí již při otočení klíčku do této polohy klíček nemusí být vytažen , vytažením klíčku se jen odjistí západka zámku

arkis , nejspíš nejde o to aby samo začalo hrát rádio , ale aby si mohl pustit rádio když je u auta (v garáži , při práci na něm , apod ) a má ho nejspíš již natažené přes 15 aby se po vypnutí klíčku odpojilo ,

a pokud je špatná baterka tak jakákoli údržba atd nepomůže , a že rádio se připojí chviku před startováním tak to taky baterku nevycucne ,
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

V poloze 0 klíček vytáhnout nelze, klíček jde vytáhnout pouze v poloze STOP tedy alespoň mě. Rádio mám zapojené momentálně zapojené tak, jak píše ferdamravenec
Příspěvek od ferdamravenec » sob 04. led 2014 15:17
má ho nejspíš již natažené přes 15 aby se po vypnutí klíčku odpojilo

což je, že se rádio zapne při poloze spínací skříňky 1 (rozsvícené kontrolky) a šlo mi o to, aby se zapnulo v poloze, která je před rozsvícením kotrolek (poloha 0). Ale jak vidím tak si to asi udělám přes vypínač jak odkázal Arkis
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

No vypínač jde použít, ale na co, nemá to logiku.
Radio se přes klíček dává proto, aby jsi nezapomněl radio vypnout a to ti nevybilo baterku. Jak zajistíš, aby si nezapomněl vyvnout vypínač, co ti vypne radio? :P To můžeš rovnou radio vypínat vypínačem radia.
A co se týče napájení radia, tak radia s digitální pamětí mají dvoje napájení, jedno napájení je napájení paměti radia a druhé samotného radia. Navíc některá starší radia na cod se odpojením od napájení zamkla a pro odemknutí bylo potřeba zadat cod.
Ale tvoje auto, tvoje volba, pak napiš, jak jsi to zařídil s vypínačema, určitě to bude řadu lidí zajímat, jelikož to tu nikdo nemá.
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Ano máš pravdu, proto se dává přes klíček, ale problém je, že při delším stání žere moc šťávy s kontrolkama..... proto jsem to chtěl přesunout na tu polohu 0 (bez kontrolek)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od 103457 »

Pak to jde udělat přes kontakt P a rozpojovací relé.
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění vypínačů

Příspěvek od Jimmy1995 »

Paráda :-) dekuju moc tohle jsem chtěl slyšet ;)
Odpovědět