Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

vybavení a úpravy interiéru atd.
crews1
Příspěvky: 48
Registrován: úte 21. dub 2015 9:37:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od crews1 »

Ahoj, prosím tě ještě jednu radu, dnes když jsem jel konečně z obchodu s tou sadou na výměnu kloubu, tak mi zůstal klíček v zapalování a nejde vytáhnout. maximálně s ním vypnu motor,ale hned se vrátí a rozsvítí kontrolky. nastartovat jde,ale prostě zpětně s ním neotočím a nevyndám ho, takže než abych ho tam zllomil jsem odpojil doma baterku, jenže po pročtení témat ohledně stejného problému je mi jasné, koupit ten oříšek, koupím ho v autokelly, to problém nebude,dle Tvojí rady to udělám, jenže jak tu tyč svěsím dolu, když je v zapalování klíček??? zbytek postupu, jak oddělat tu spodní část, povolit 2 šroubky proti sobě,nejdřív označit drátky, chápu, v tom problém nevidím, problém je v tom, jak s tím klíčkem vyvěsím dolů celý ten mechanismus s tyčí? jelikož to prostě není možný když se na to dívám.
Je tam celý spodní díl palubní desky a přes ten to jaksi nedokážu asi vyvěsit s klíčkem vevnitř - vyndat fakt nejde, to už bych ho tam zlomil jak jsem zabíral.
Jako druhý klíče mám, mám všechny komplet sady klíčů,ale nechce se mi tam lámat,aby pak šel ten zbytek při nejhorším vyndat:-(
Poradíš jak na to? Jestli se to dá bez zlomení klíče? Díky moc za radu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od 103457 »

Ten oříšek je jištěný dvouma červíkama, jeden zespodu a druhý shora. Asi by šlo vyndat budíky a dostat se na horní červík, spodní by měl být přístupný po oddělání spodního krytu volantové tyče. Jak sundáš oříšek, už půjde s klíčkem manipulovat.
Je to zapeklitá věc tenhle problém jsem ještě nemusel řešit, takže neznám přesný postup.
Možná by ještě šla volantová tyč lehce svěsit dolů a dozadu k pedálům, když se odšroubují obě její třmeny co ji drží pod palubkou ke kastli.
Rovněž by šlo asi rozpojit dole volantovku u pedálů, fakt přesně netuším, jaký postup zvolit ona ta volantovka je hodně pohyblivá při oddělání těch dvou klem co ji drží. Také nejdřív vyndej plastový kroužek co je okolo spínačky v palubce, trochu se ti zvětší místo pro manipulaci.
Kablíky nemusíš nijak označovat, jsou odlyšeny barevně a podle barev je napícháš Z5 na jednotlivé konektory oříšku.
Obrázek
crews1
Příspěvky: 48
Registrován: úte 21. dub 2015 9:37:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od crews1 »

Super, zkusím jak radíš hned zítra, je prosím možný nějaký kontakt přímo na Tebe v případ nějaký další urgentní rady? nemyslím otrvovat s akždou blbostí, to ne,ale kdybych po hodinách hledání nemohl najít co potřebuju.

Díky
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od PaKr »

jenom doplním odpověď od 103457 udělal jsem to tak,že jsem povolil horní červík a pak jsem za ten ořech zapáčil (silou přiměřěnou) :D a hle ořech byl venku :D Zpátky byl opačný postup,tedy nasadit na spodní červík a bylo vyhráno :D jinak zkus spíše zajít do prodejny FAB,tam by to měli mít taky,dělali to totiž origo. V jedněch autodílech mi nabízeli náhražku,která byla bez popisku.... jinak můžeš použít i ze staršího modelu (favorit, š120...)ořechy jsou stejné
crews1
Příspěvky: 48
Registrován: úte 21. dub 2015 9:37:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od crews1 »

Díky, vyzkouším co půjde, nechce se mi lámat klíč. Díky
crews1
Příspěvky: 48
Registrován: úte 21. dub 2015 9:37:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od crews1 »

Tak spínačka vyměněna.
Klíček jsem mohl nechat v zapalování - on stejně ven nešel a lámat sem nechtěl!,
Odmontoval jsem volant - matka 21 klíč (dobré je označit před sejmutím volantu polohu:-), potom přístrojový štít, plasty kolem sloupku řízení a nakonec se musela povolit tyč řízení - 4 šrouby - 12 klíč.

(Nejdřív jsem tady četl vše možné o spínačce tak jsem si předem i s tou el.novou částí - (350kč origo - 117kč druhovýroba) koupil podložky pod ty 4 šrouby na 12klíč, protože jak už tady někdo psal, rozpadnou se - aspoň mě ty 2 praskly, - víc jich tam nebylo, na kraji u té klemy, co se sundá jsou jen gumové futra včetně malých pouzder - tak jsem dal podložky nové - otázka asi 8kč/4kusy.)

Pak jsem zatlačil dolů a celé i s klíčkem jsme stlačil dolů a do strany a bylo hotovo. Pak jsem si ještě pro jistotu abych neutrhl kabílek od něj, sundal kroužek imo - je jen nacvaknutý. Také jsem si pro lepší přístup odpojil obě svorkovnice s kabely od Lukasů. Jakmile jsem povolil ty 2 červíky co drží tu spodní el. část - malinkatý plochý šroubováček - šel klíček krásně ven.

Pak už jen stačilo nacvakat zpět kabely do té spínačky, které jsem si nejdříve dle zdejších rad nafotil,abych je vrátil jak mají být, pro případ, že by někdo přede mnou něco dodával navíc, než je prigo. Nakonec vše smontovat, upevnit tyč řízení, zapojit lukasy, plasty kolem sloupku řízení, přístrojový štít a nakonec upevnit volant.

Děkuji za ochotu a rady co jsem zde dostal. DÍKY! :thumleft: :thumright:
crews1
Příspěvky: 48
Registrován: úte 21. dub 2015 9:37:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od crews1 »

Samozřejmě vrátit kroužek IMO!!!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka - nejde vytáhnout klíček!!!

Příspěvek od 103457 »

Dobře :thumleft:
Odpovědět