voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od DERMIN95 »

tohle sedí. Dopr... Co to je ta pirelka :D Takže naříznout tu těsnící gumu nebo jak myšleno?
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od 103457 »

pirelka = guma dveří.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Vlada320 »

přesně tak.taky mi teklo do auta kolem těsnění dveří a po tom co jsem do něho vyřízl na všech dveřích malý dirky aby to odtékalo ven tak mám v autě sucho. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
dandan

Re: voda v interiéru

Příspěvek od dandan »

Zdravím, mám také malý problém s vlhkostí v interiéru. Jediné místo, kde byla tlumicí hmota za palubkou vlhká bylo za rádiem..Nebyla mokrá na ždímání, ale spíše lehce navlhlá.. raději jsem nechal přetěsnit čelní sklo. Rám vypadal v pořádku, prý jen v jednom místě kousíček rezu. Jinak naprosto zdravý. Zatím čekám zda to vyschne a zajel jsem dnes do myčky. Vypadá dobře, že nikde nic neteklo. Ale když byl v myčce na konci režim foukání, tak když jsem rejdil rukou za tím rádiem, zda to neproteklo, tak jsem cítil znatelný proud vzduchu z fukaru. Nevíte zda to mohlo jít přes odtokové kanálky případně kabeláž..může při vlhkém počasí guma navlhnout tudy? Ten proud vzduchu mě celkem vyděsil. Všude jinde je guma naprosto suchá..pouze v tomto místě navlhlá..Díky za rady..
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Kuladmin »

Popravde me napada jen jedna vec a to ze je treba dotahnout z motoroveho prostoru cele topeni k prepazce pod celnim oknem je to utesnene molitanem tak to mohlo odtatud foukat. Tak zkoukni pripadne dotahni tim nic nezkazis.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: voda v interiéru

Příspěvek od mikka »

Taky ti to mohlo fukat vypadeným vedením vzduchu z topení k nohám, podívej se, je li správně nasazené.
floyd - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od floyd - FK »

Zdravím!
Včera sem se stal majitelem postarší Felicie a na první pohled největší problém - voda v interiéru.
Zarosené zadní okno, zadní okna, po ránu vlhko na všech oknech vozu.
Takže mě čeká projít si důkladně toto téma a pokusit se zjistit co a jak. kudy a proč.
V případě úspěchu dám samozřejmě vědět nalezenou příčinu.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od emilio52 »

Nejdřív by to chtělo se pokusit vyvětrat (vysušit) jestli máš garáž tak nechat otevřený dveře u auta .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Mrkni pod volant, nad pedálama je otvor a v něm je molitan na odhlučnění zjisti zda není nasáklí vodou, pokud ano tak při topení se voda vypařuje a jak skončíš jízdu a zavřeš tak se to orosí.
floyd - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od floyd - FK »

Díky za odpovědi, vyzkouším.
Zatím jsem našel v rozích kapoty pod předním oknem jakési hadrové ucpávky nacucané vodou, odstranil jsem je a zdá se to o trochu lepší.
Nebo voda jen díky nižším teplotám zamrzá a nesráží se. Uvidím dnes až pojedu na noční.
Každopádně díky za ochotu (která je tady asi jaksi automatická, čehož si moc cením), zas se ozvu.
Foto vozidla dodám jakmile zvládnu techniku vkládání fotek, zatím jen : Felicia 1,3, červená, r.výroby 1997, najeto něco kolem 68000 km, mírně, mírně odřená.
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Andy486 »

Treba sa pozreť pod prístrojovku, ako písal kolega vyššie - ak ten molitán bude mokrý (nad nohami spolujazdca ,alebo vodiča) zvyčajne zateká cez predné okno - medzi gumou a karosériou A pozor, v tomto prípade sa môže stať, že sa voda dostane aj do poistkovej skrinky a môže spôsobiť skrat - vybitie baterky, alebo nefunkčnosť/náhodné zapínanie zariadení v aute.
Taktiež by som skontroloval, či nieje voda pod kobercom na zemi v časti pre nohy, tam môže byť tiež nacucaná tá izolácia ,alebo dokonca jazierko vody (tam zvykne zatekať cez pirelu dverí - ak sú poškodené/chýbajú igelity vo dverách).
No a ak sa rosí hlavne zadné okno - tak môže zatekať aj do kufru (voda na gumenej rohoži,alebo v mieste pre rezervu...) , treba preskúmať kade tečie , môže to byť napr. cez tesnenie okolo svetiel, alebo cez tesnenie okolo kufrových dverí (medzi kasňou a tesnením - môj prípad) alebo tiež aj cez tesnenie okna, podobne ako vpredu.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Je zajímavé že jsem celé přední okno jak pod gumou na karosérii tak i pod gumou na okně zaplnil silikonovým tmelem na okna, použil jsem injekční stříkačku bez jehly abych se dostal pod gumu a stejně je molitan vlhký, v autodílně mi říkal opravář že toto je bolest Felicií že odtokové kanálky jsou v úrovni stěračů pod gumou okna a v této části toto trpí tím že to rezaví, jediná pomoc je vyndat okno spodek okna očistit popřípadě vyvařit a dát novou gumu.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Rambo-x »

Nevím jestli je to možný,ale měl jsem pořád vodu na místě řidiče,koberec úplně nacucaný vodou....tak jsem pátral co by to mohlo být,kolem okna všude sucho,ten molitan taky suchý...pak jsem uviděl že chybí ta gumová záslepka jak je řídící tyčka a bylo vidět že tam od kola může zatíkat...dal jsem tam novou záslepku a voda zmizela,teď je tam pořád sucho
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Paulie »

Remisak: Silikon je na blbý....Po čase jakoby zpuchří, drolí se a není jednotný....Já měl stejný problém. Nechal jsem si z připojištění vyměnit čelní okno s tím, že mi to opraví...a prd....Okno vyměnili a řekli, že rám okna je v jednom místě trošku prorezlý. Tak jsem se naštval...Na foru si nechal poradit. Koupil jsem si Bitumenový tmel - taková černá srajda...Výhodou je proti silikonu, že vlastně nikdy neuschne..zůstává taková vláčná a tak se dostane všude. Objel jsem tím celé těsnění..a v autě mám sucho. ;)
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od ferdamravenec »

mno , i silikon stačí , ale bitu je lepší

krom toho spíš byla chyba v aplikaci - injekční stříkačka má krátkej náhubek , neustálé přerušování aplikace - malý objem , lepší je silikonpistol ......................
kolouch92

Re: Zatéká mi do auta

Příspěvek od kolouch92 »

Dobrý den Vlastním škodu felicia 1.3 combi rok výroby 2000. Nedávno mi tam začalo téct nevím přesně kudy ale mokrý to mám pod volantem a u spolujezdce v rohu (molitan je doslova nasáklí litry vody) rozebral jsem koberce a nikde ani smítko rezu nebo náznak díry kudy muže zatýkat. Pruchodky na kabely z motoru jsem zasilikonoval a natřel gumoasfaltem , okolo okna byl lehký rez který jsem odstranil a natřel gumoasfaltem .... nemel jste někdo podobný problém ? pokud aspoň malou radu budu rád .... když tak napište na kolouchkolouch@seznam.cz
Děkuju
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Jo mě to teklo kolem gumy u okna. Zajel jsem s tím do autoskla, tam řízli starou gumu, vyndali čelní sklo a nechali mě tam vyblbnout se na zrezlém rámu kolem okna. Nejhorší byla spodní část u palubní desky. Ucpané odtokové kanálky a vyžraný rám. Od té doby co se udělal zásah jsem v klidu. :) Dříve se doporučoval silikon pod těsnění, ale je to kravina. Nikdy se nedostaneš pod gumu ve spodní části okna. Nehledě na to, že nikdy nebudeš mít možnost precizního nánosu rovnoměrné vrstvy kolem celého obvodu.
AbUng - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od AbUng - FK »

Zdravím ,
taky mám problém se zatýkáním u spolujezdce.
Sundal jsem gumový kobereček a bylo tam takový jezírko ,že by se tam daly pěstovat lekníny..
Nevíte někdo co s tím ?
Tady na fóru jsem našel , že mám vyříznout na těsnění u dveří malé dírky , to jsem udělal a nepomohlo to.. :cry:
http://img.pictureup.cz/25032014/4db4ff514c53b6625aad82140e19591ea2652ffe.jpg takhle nějak to vypadalo..
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Andy486 »

Treba opraviť/vymeniť igelity pod tapacírungom na dverách,a skontrolovať či netečie okolo tesnenia čelného skla - ten molitán pod prístrojovkou či nieje nacucaný vodou... všetko je tu na fóre už niekoľko krát napísané - treba hladať.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Já jsem gumu pod oknem vyplnil průhledným sklenářským silikonem (ještě se dá použít BITUMENOVÝ TMEL nebo se používal REZISTIN) jak od karoserie tak od okna s použitím větší injekční stříkačky bez jehly. Opravdu to má účinek. Hlavně dělat na sucho a za teplého počasí.
Mnoho zdaru.
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Chlapci tak jsem se už nemohl dívat na to jak stále mám mokrý molitan pod volantem a za jízdy v dešti jak my kape na nohu tak jsem zajel do značkového servisu kde vyměňují okna a za 750 Kč jsem to nechal přetěsnit, byl jsem u toho a koukal jsem jak to vypadá, opravdu jsou v úrovni stěračů dvě dirky a ty když se zanesou tak voda nemá kam téct jelikož se drží ve žlábku mezi dírkama, Takže žádný tmel nepomůže jelikož i když je pružný tak zatvrdne a stejně tam teče, akorát jsem jim přidělal práci z odstraňováním tmele okolo okna. Oni tam dávají plastickou vazelínu a samozřejmě novou gumu. Myslím že to za ty peníze stojí. Nyní čekám až bude pršet aby se to vyzkoušelo.
Faster - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Faster - FK »

Dobrý je přidělat do tý okapničky další dvě díry a antikorozně ošetřit. Zajímavý je, že do některý feldy teče a má ten rám okna úplně v pořádku. Tam to stačí jen přetěsnit, popřípadě opět přidat díry do okapničky. Já jsem to štěstí neměl a bylo to dost ohnilý. Klidně můžu přidat fotky. Tam to přetěsnit nestačí. To mi odflákli takhle před lety, nebyl jsem u toho a vyměnili jen gumu a namatlali lepidlem a pomohlo to tak na dva měsíce..pak se to musí holt vyřezat, navařit novej plech a ošetřit....Taková cesta v průtrži mračen přes půl republiky s netěsnícim oknem, to je vyloženě zážitek..levá noha celá mokrá a stále hadr v ruce a utírat zamlžení...
Slint
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 06. bře 2014 19:17:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Slint »

Zdravim, tak me taky zatekalo do molitanu ve predu a kdyz jsem se ptal kluku v praci servisaku tak se me ptali zda pri desti nestojim lehce do kopecka je jasny ze jsem stal tak mi rekli at auto otocim a vysusim poradne tak jsem to udelal a cekal na dest a po poradnem desti jsem tam sel znova a nic. :-) Prej na to trpi dost auto....nekomu to pomuze a nekomu ne :-)
molanmolab
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. říj 2013 13:58:55

Re: voda v interiéru

Příspěvek od molanmolab »

Ahojte, do auta nám zateklo a tak budeme asi měnit těsnění u čelního skla. Nevíte které z těchto dvou mám koupit? Každé má jiný kód, tak nevím...

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... -2875.html
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... -1720.html
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Foglik »

Ja ho kupoval v autosklech na metry
molanmolab
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. říj 2013 13:58:55

Re: voda v interiéru

Příspěvek od molanmolab »

Tak jsem tam psal a dozvěděl jsem se, že první je těsněná mezi plast pod stěrači a okno, to druhé je těsnění skla dokola.

Když už budeme měnit těsnění skla, tak to bude nejlepší rovnou vyměnít i to druhé těsnění, nebo ne?
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od P1azer »

V práci máme sanitární silikon, nějakej bílej unifix a mamuta. Dalo by se něco z toho použít? Přemýšlel jsem nad tím siliconem, ale nevím, jestli mi chytne kté karoserii (mezi kumou a kroserií)? Nebo mám rovnou zajet do hornbachu, koupit bitumenový tmel a půjčit si jen pistol? A kam všude ten tmel dát? CHci to nejdřív zkusit zalepit, pokud to poteče dál, tak bych to nechal na servis a výměnu a zavaření..
Díky.
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Andy486 »

Nedávaj pod tesnenie silikón, to je nanič - kúp radšej ten bitumén, stojí to pár korún a tesní vynikajúco. Natlač to pod tesniacu gumu okolo obvodu celého okna a už to nebude tiecť(pokial to teda nieje úplne vyhnité).
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od P1azer »

OK, tak po cestě domů sjedu do bauhasu... vezmu z práce jen tu pistol na to. Díky.
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Navstevnik

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Navstevnik »

Odpoved jsem asi nasel ale chci se ujistit:

- mizi mi na feline voda z okruhu a mam mokro u ridice nacucany molitan, asi tece vodni cast topeni ze? A mizi tak ze hooodne ale olej je v cajku a motorovy prostor suchy, jedine mokre misto je prave pod palubkou u ridice a topeni me napadlo jako prvni...

Diky
Ziriath - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Ziriath - FK »

Řeším podobný problém s nasáknutým molitanem a kalužinkou u spolujezdce. Do pojistkové skříně naštěstí (zatím) neteče, jen když sáhnu nad ni, je to mírně navlhlé. Z vnější strany, resp. v motorovém prostoru je molitan nasáklý. No a zjistila jsem, že na něj dost možná odkapává voda z takového toho izolačního koberečku, co je z vnitřní strany kapoty, protože ten byl taktéž lautr nasáklej při okraji. Prostor pod předním sklem se při pohmatu zdál suchý.

Takže teorie: Voda teče do mezery mezi kapotou a >tím bočním plechem<. Což je, předpokládám, normální. Ale z nějakého důvodu část té vody neodteče směrem k předku auta, dolů a ven, ale nasákne do toho izolačního koberečku kapoty. Z něj pak odkapává na molitan, co je v okolí baterie. A nyní nevím, jak dojde k tomu, že se voda dostane z motorového prostoru do vnitřku. Průchodka k pojistkám a prostor kolem ní je suchý. Molitan v motorovém prostoru drží dole jakýmsi bazmekem, plastovým stahovacím páskem, který zároveň drží jeden kabel. Po jeho oddělání a nadzvednutí molitanu zůstane z plechu trčet jakýsi šroubek. A já nevím, zda je tam napevno, nebo drží nějak zespodu a voda může třeba téct kolem něj. Ještě mě napadá, že to může téct průchodkou od blinkru, ale nevím, zda je to fyzicky možné.
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Hele čistě teoreticky.....je to kravina, ale zkusil jsi vyčistit sání topení? Odtokové kanálky by tam měly být solidní, ale nevím nevím, jaké podmínky a konstalace hvězd by musely nastat, aby se to dostalo do interiéru. To už je buď vyžraný rám okna na spodní straně nebo vyžraná díra do plechu. Každopádně rám si nech jako poslední možnost. To už je na návštěvu autoskla. Svíjet se kolem kapoty a hledat díru nebo něco rozmontovat, to je práce na chvilku.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Xyz255 »

Setkali jste se někdo s tím, že zatéká dveřní fólií, ale tou oficiální "průchodkou" pro kabely k reprákům / zrcátkům a podobně? Dodělával jsem si elektrický zrcátka, ale už loni v létě a zatékání se objevilo až teď :scratch: Není možnost, že se mi tam nějak hnuly kabely a voda se sveze a steče po nich? Jiný vysvětlení mě nenapadá... Fólie je jinak normálně přilepená a drží všude jinde, teče akorát tou dírou z fabriky...
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Andy486 »

Voda je sviňa, stačí malá dierka a už to teče :D, ja som tú dieru urobil tak, že z vonkajšej strany som to prekryl ešte jedným igelitom, tak, že otvor je iba odspodu, taká, ako keby strieška, takže kábel ide v "esíčku", najprv dole, potom kúsok hore (už schovaný v tej "strieške") a nakoniec cez dieru von do repráku. Neviem, či je to zrozumiteľné :-) ale môžeš skúsiť také niečo...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Xyz255 »

No já to důkladně olepil izolačkou :D Ale spíš že mi to tama dřív vůbec neteklo a teď najednou po 20 letech tama teklo tak jeslti se s tím někdo další nesetkal a zbytek jsem přilepil mamutem, takže už je tam krásně sucho :D
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Andy486 »

Tak vidíš, aspoň že si to vyriešil k svojej spokojnosti a máš sucho. Však mne tiež 18 rokov cez igelity vo dverách netieklo (ani keď boli potrhané) a zrazu jedného pekného jarného dňa som mal na spolujazdcovej strane bazén :D, takže niesi sám, komu sa to stalo prakticky zo dňa na deň ;)
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Anatole
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. pro 2014 22:00:45
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Anatole »

Zdravím Vás, taky mě teče voda ke spolujezdci - dole v předním ohybu. Píše se tady o úpravě - naříznutí těsnění dveří (pirely). Je to někde vyfocené jak ten řez má vypadat. Díky za info
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od 103457 »

Fotky tu nejsou, jen nařízni venkovní gumu, vyřízni klínek, aby měla voda kudy stékat ven na práh a nepřetékal dovnitř. Mě to dělá jen když parkuju nakloněný tím stylem, že pravá strana je výš než levá. Tak to dávám obráceně a zatím dobrý, levý dveře OK.
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Ziberek »

Udělej přesne to co píše 103457.Měl jsem stejny problém.Na obou stranách rybník. Klínek v dolní časti tesnení pomohl.Pro jistotu jsem to udelal i u zadních dveří:)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Jura_Favorit »

No nevím, já bych nikde nic nenařezával a spíše řešil samotnou příčinu, než pouze její následky :scratch: Tj. vymačkanou pirelku / odlepený igelit ve dveřích / špatně seřízené (nebo křivé či odstávající) dveře / atd.... Ale ať si každý dělá, co uzná za vhodné :cyclops:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
daviddrha
Příspěvky: 55
Registrován: pon 22. srp 2016 16:40:20

Prosím pomoc neustále zatéka k řidiči

Příspěvek od daviddrha »

Ahoj chlapi potřebuji pomoci neustále mi zatéka do prostoru k pedalum u řidiče zatmelil jsem i gumu kolem okna se všech stran a stále mam hoodne mokry tapicir a vodu na koberci nemuzu zjistit kudy to tece nemate nekdo radu nebo nesetkal se nekdo stim kde to muze teci?? odtokove prostory jsou ciste neni tam zadny bordel nic proste me uz nic nenapada dnes v noci u nas prselo a jak jsem prisel do auta tak jak bych nemel celni sklo je mokry koberec komplet za pedalama i tapicir pod palubkou a voda na podlaze ktera stoji
daviddrha
Příspěvky: 55
Registrován: pon 22. srp 2016 16:40:20

Re: voda v interiéru

Příspěvek od daviddrha »

Chlapi prosim jak to mam tu gumu nariznout v kterych mistech nahore nebo jen dole dejte vedet nejaky nakres jsem opravdu uz zoufaly
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od emilio52 »

pokud máš mokro pod palubkou (ten molitan) tak na 99,9 % to teče předním oknem .Sundat okno očistit ten rantl a dát novou gumu.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
daviddrha
Příspěvky: 55
Registrován: pon 22. srp 2016 16:40:20

Re: voda v interiéru

Příspěvek od daviddrha »

Okno je pretesnene a je tam i silikon fakt uz nevim kde mam tu gumu nariznout dole v predu? Vubec nevim poradte prosim
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od miroussm »

Jak píše emilio, pokud máš mokrý molitan nad pedály, tak to na 99% teče čelním oknem. Hledej příčinu tam. Zřejmě je to špatně přetěsněné, nebo máš vyrezlý rám a neopravil jsi to. Silikon je prasárna. Mně tam taky teklo, vždy jsem měl mokrý molitan nad pedály. V autosklu mi vyměnil těsnění, stálo to 500,-. Vše mi nafotil, zrezlé jsem to na rámu neměl. Nová guma dělá divy. Od té doby mi tam už čelním oknem neteče.

Takže pokud máš mokrý molitan, nemusíš řezat těsnění u dveří. Pokud máš vodu na prahu (fotky asi o dvě-tři strany vzadu), pak máš pravděpodobně odlepené igelity ve dveřích a nebo již staré těsnění kolem dveří. Tam pak pomůže přilepit igelity a vyříznout klínek do těsnění. Mně už tam teče od listopadu, v zimě je auto v garáži a tak jsem udělal nové igelity na lepidlo na autoskla, no ale to vůbec nedrží a teče tam furt. Takže to musím nalepit něčím lepším. Těsnění mám nové, ale zadní jsem už nesehnal, takže tam jsem dnes vyřízl klínek a uvidím, co to udělá.
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od emilio52 »

U starý š120 jsem ten igelit ve dveřích lepil alkaprénem a pohoda .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět