voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
smazany clen - FK

Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec kluci.

Prosím Vás poradtě.při vyhazování koberečku z auta dneska jsem zjistil, že u řudiče pod nohama je mokro (pod koberečkama pod tím tapecirungem pod nohama). Nevíte kudy by tam mohlo týct??? teče mi tam už dýl ale už mě to začalo celkem hodně vadit. Díkec za rady
marian

VODA V INTERIÉRU

Příspěvek od marian »

Asi z radiátora kúrenia.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od 103457 »

oknem nebo pirelkou ve dveřích
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

to bude těsněním. už se to tu řešilo. na starém foru je dokonce i návod jak jsem to vyřešil já
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od 103457 »

nožíkem :?: :D :?:
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

ale už tam neteče, od té doby ani kapička vody :) :) :)
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

No já mám ten samej problém tak se zkuste někdo rozepsat čím by to mohlo být a jak to vyřešit... topení už jsem kontroloval a to ucpaný není...
Dík.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od 103457 »

Nevím, jak se mám rozepsat, buď ti teče :
těsněním okna
těsněním dveřma
a přesně v kterém místě už musíš najít ty, je to tvoje auto :)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ponman »

Rex píše:ale už tam neteče, od té doby ani kapička vody :) :) :)

Joo,presne,to muzu potvrdit dle navodu ala Rex ;) :)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

tys to udělal taky??? a pomohlo to?? doufám že jo. já mám od té doby v autě naprosté sucho. a to tak mám už asi pátým rokem od toho bazénku co jsem tam měl
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ponman »

No nejdriv jsem myslel,ze mi tece prednim oknem.To bylo vymeneno,tesneni take a voda porad.Tak jsem se nasral a narezal to tesneni a rekl si,kdyz to nepomuze tak dam prinejhorsim nove a hle,zazrak :shock: bazenek nebyl.Jo a jeste jsem vymenil tu folii pod tapecem,tak to taky mozna pomohlo. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

tak to mě těší, že můj nápad pomohl zase někomu od bazénu na rybičky místo koberce pod nohama :) :)
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

To nařezáváte tu gumu, co těsní dvěře????? Je jedno v jakým místě??
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

jo tu gumu co těsní dveře. na třech místech. v předním ohybu, uprostřed a v zadním ohybu. ale jenom tu čelní část.aby voda měla kama odtékat mimo interiér
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

tekže jestli to chápu dobře, tak to naříznout jenom do půlky. Nadoříznout až ke karoserii jo???
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

jjj. to těsnění má tvar CO tak nařízni jenom to C. to O musí zůstat neporušené
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

ok. No a jaktože to pomůže?? Kde je teď chyba?? Něják to nechápu jakej to má na to vliv.
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo a ještě nevíte, kolik stojí ta folie do dvěří?? Co je za tapecirungem.
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

Nosnx píše:ok. No a jaktože to pomůže?? Kde je teď chyba?? Něják to nechápu jakej to má na to vliv.


vinou stáří těsnění ti můžou nedoléhat dveře a voda protéká dovnitř. místo toho aby tekla ven tak teče po těsnění dolů, pak pod plastem do filce pod kobercem a pak je tam bazén. to samé se stane pokud stojíš na spádu. voda nateče predkem do interiéru. já to těsnění nařízl, takže voda místo aby tekla pod koberec tak vyteče tam kam patří. ven z auta
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahááá tak to jo. A cenu té folie co je pod tím tapcem nevíš?? Mám ji tam pěkně potrhanou už. Tak bych ji chtěl vyměnit.
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

kup pevnější igelit a lepší lepicí pásku a nalep to
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ok díkec za rady. Jo ještě nemáš doma válet navíc gumu co se táhne podel celáho auta až dozadu v horní části dvěřích??? Odchlípla se mi v jednom místě. A dost mě to sere. Už jednou se mi to stalo, nechal jsem to měnit a jen ta guma mě vyšla na 2500kč:(
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

bohužel. ne. nikdy jsem ji nepotřeboval. jinak zkus vrakáč. možná by se tam nějaká schopnější našla
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem si zrovna uklízel v autě a najednou koukám že bych tam mohl vozit rybičky, prootže pod rezervou bylo pěkný jezírko. Tak jsem se dost vyděsil jestli tam třeba napršelo ten minulý víkend jak byl ten vítr, ale když jsem to pořádně prozkoumal, zjistitl jsem že ta voda (vlhkost) končí na úrovni podlahy kufru. Takže jelikož pořád vozím v kufru kanystr s vodou a minulý týden nevím z jakého důvodu se nějak náhle celý orosil, tak se asi jen tak málo neorosil, ale asi nadělal dost vody a jak teď byly takový horka, tak se to v tom autě pořád rosilo a rosilo okolo rezervy až tam je z toho rybník. Takže jsem provrtla zase spodní víčka, který byly ucpaný a snad bude zase klid a bylo to jen od toho kansytru, kterej šel hned ven, ale raději to budu sledovat aby mě pak něco nepřekvapilo, i když teď jsem fakt nikde jinde žádnou vlhkost nenašel.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nosnx píše:Ahááá tak to jo. A cenu té folie co je pod tím tapcem nevíš?? Mám ji tam pěkně potrhanou už. Tak bych ji chtěl vyměnit.

Na 100 % když vyměníš folii pod tapecírunkem, tak ti do auta nepoteče. Mě do auta zatékalo asi dvakrát a pokaždé to byla odlepená folie. Když jsem něco ve dveřích montoval a folii odlepil,tak už mi folie podruhé tak dobře nechytla. A ty píšeš že ji máš potrhanou. Výměna folie v servisu mě stála okolo 100Kč i s prací. Když prořežeš těsnění, tak jen změníš tok vody ale neodstraníš příčinu. Voda ti pořád poteče po vnitřní straně tapecu, jen nepoteče do auta. Já jsem nic neřezal a do auta mi neteče. :D :D
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

No zkusím oboje. Ale nepřed tu folii. Jinak dneska jsem přišel ráno do auta a mezi gumovou podložkou co mám v autě a kobercem jsem měl vlhko. Jak je to možný?? Když nepršelo a nic. Ještě podotýkám že mám gumovou podložku, pod tím mám koberece origo a pak až podlaha.
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Me teklo do auta docela solidne, nepoznal bych to kdybych nenastartoval a nevylil z pojistkove skrine tak litr vody. Demontoval jsem celou palubovku, pod oknem jsem videl mirnou rez, aha, vode tece tudy, tak jsem to cele zasilikonoval, opravil, pracne vysusil cely interier a za tyden po namontovani zase kaluz :twisted: tak zase palubka dolu (jiz mi natrvalo sundani 2h ale cca 5-10min) vzal jsem tmel a vsechny ty pruchodky kterymi jdou kable do kabiny utesnil, navic na dratech udelal smycky aby voda po nich nezkapavala do interieru. Zatim je klid, kazdy veldy dest osahavam tlumeni za palubovkou a je suche. Jinak jeste v topeni prozkoumejte odklavaci diru jestli neni ucpana a voda muze volne odtekat. Taky zkontorlujte jak je odhlucneni v motoru, ktere mi nasavalo vodu a spodkem topeni teklo dovnitr.
Jinak pod pedalama u ridice kdyz zvednu koberec se mi taky dela vlhkost, ale urcite to nejde kolem palubovky, ale nekde spodem, ci kolem dveri, kdo vi, kdo poradi?

(muzu pak prilozit fotky kudy teklo)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nosnx píše:No zkusím oboje. Ale nepřed tu folii. Jinak dneska jsem přišel ráno do auta a mezi gumovou podložkou co mám v autě a kobercem jsem měl vlhko. Jak je to možný?? Když nepršelo a nic. Ještě podotýkám že mám gumovou podložku, pod tím mám koberece origo a pak až podlaha.

Pokud nepršelo a předtím si měl koberec určitě suchý, tak podle mne by to mohlo být jedině z topení. Byl koberec určitě předtím suchý? Ubývá ti chladící kapalina?
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdenda19895 píše:
Nosnx píše:No zkusím oboje. Ale nepřed tu folii. Jinak dneska jsem přišel ráno do auta a mezi gumovou podložkou co mám v autě a kobercem jsem měl vlhko. Jak je to možný?? Když nepršelo a nic. Ještě podotýkám že mám gumovou podložku, pod tím mám koberece origo a pak až podlaha.

Pokud nepršelo a předtím si měl koberec určitě suchý, tak podle mne by to mohlo být jedině z topení. Byl koberec určitě předtím suchý? Ubývá ti chladící kapalina?


No chalidící kapalinu mám těsně na risce MIN. Musím dolit. A koberec byl určo suchej, protože jsem ho tam včera dával. Pral jsem ho. Jedině že bych ho blbě zkontroloval a dal ho tam vlhkej ale to se mi nezdá.
Ja

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ja »

Čau chlapani,tak sem taky zjistil ze mi tece do interieru,nedela mi to kaluz,ale nad pedalama jak je to odhlucneni molitanovy,tak je po kazdym desti nasakli vodou.Setkal jste se s tim uz nekdo? :cry: koukal sem ze od motoru jak je to odhlucneni tak tam je voda....ale nemuzu prijit odkud tam tece.....:( Zkusim zasilikonovat diry v blatniku pro kabely k blinkrum,ale nevim nevim....:( fakt me to stve.POradte prosim jestli jste se s tim setkali....Mam tam dva airbagy a proto doufam ze nebudu muset sundavat palubovku.....:(
Rex - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Rex - FK »

pokud je to odhlučnění tak to bývá většinou prosak pod čelním sklem. pokud ti nepomůže zalepení těch děr tak se asi demontáži palubky nevyhneš
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Atnarfus »

Přední sklo jde vyndat i namontovat bez demontáže palubky.
Jestli to chceš vyřešit rychle a levně, tak to zatmel kolem gumy.
Jestli to chceš udělat pořádně, tak okno ven, opravit plech, zasklít novou gumou a ještě zatmelit.
Než třeba silikon doporučuju Bitumen http://www.fototapety.cz/?ui=QiiHXJSvdb ... 1&ktg=2981
Při tmelení bez demontáže má výhodu, že mu nevadí vlhký podklad.
Návštěvník

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Návštěvník »

Čus měl jsem stejný problém byl jsem z toho na nervy byla to díra pod těsněním před. skla. Sundal jsem těsnění vykitoval nasadil nové těsnění a přestalo to ;)
Ropin

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ropin »

Mám obdobný problém, který zde již byl zmiňován. Našel jsem v prostoru rezervy vodu. Vyvrtal jsem zde díru, ale problém se tím nevyřešil. Stále se zde objevuje vlhkost. Běžnou prohlídkou auta jsem nic nenašel. Zda se zde voda stráží ( v tomto množství se mi to ale nezdá) nebo do prostoru kufru prostě zatéká. Pokud s títmo máte někdo vyřešenou zkušenost, budu rád za dobrou radu. Díky.
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ropin píše:Mám obdobný problém, který zde již byl zmiňován. Našel jsem v prostoru rezervy vodu. Vyvrtal jsem zde díru, ale problém se tím nevyřešil. Stále se zde objevuje vlhkost. Běžnou prohlídkou auta jsem nic nenašel. Zda se zde voda stráží ( v tomto množství se mi to ale nezdá) nebo do prostoru kufru prostě zatéká. Pokud s títmo máte někdo vyřešenou zkušenost, budu rád za dobrou radu. Díky.

Nmáš náhodou prasklý zadní sklo? Mně tam zatéká přes něj.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Tomas6 »

No mi tam zatíkalo kolem obou světel.Tak jsem je prostě přilepil akrylátovým tmelem a už ani kapka.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Ropin

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ropin »

Sklo prasklé není, kolem světel je sucho, mokro je výhradně v prostoru rezervy, ale zkusím to ještě všechno jednou zkontrolovat. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Georgerob »

Udělej kontrolu jak okna, tak toho těsnění kolem okna a koukni se jak ti sedí celý pátý dveře. Mě teď třeba teče nahoře skrz těsnění..ne moc, ale teče..
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Ropin

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Ropin »

Díky za rady. Další radu co jsem dostal je ta, nechat se zavřít do prostoru kufru s baterkou, auto sprchovat a tak najít evnt. průsak. Ještě nevím zda tam pošlu manželku nebo budu muset sám, ale určitě to vyzkouším.
ThomasHK - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Cetl jsem o ty folii pod tapecem. Nedavno sem kousek odlepoval u patejch dveri, abych moh mrknout, jak moc shnily sou :) byl to prakticky jen jeden roh, pak sem ho nalepil zpatky. Do auta mi nikdy neteklo, mam se bat, ze ted kdyz sem tu folii treba trochu hur nalepil zpatky, tak uz bude? :roll:
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Zdenda19895 »

Na pátých dveřích jsem fólii taky několikrát odlepoval, nedrží mi už na spodku pořádně, je i trochu natržená a do auta mi neteče.Tam je líp utěsněné sklo než u bočních. U předních dveří mi začalo zatékat pokaždé, pokud jsem fólii odlepil a nedal novou ale přilepil zpět původní. Nezatékalo hned ale v krátké době začalo. Fólie podruhé asi tak dobře nechytla.
ThomasHK - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Jo tak, diky...no ja kdyz sem premyslel, tak sem si myslel, ze u tech zadnich dveri to nebude asi takova tragedie. Tak snad dobry ;)
mosmi - FK

Utesnenie zadého skla

Příspěvek od mosmi - FK »

Zdravím,chlapi poradťe, čím by som utesnil zadné sklo?Už som vymenil aj novú gumu,prezrel som aj rám či nieje hrdzavý,boli tam zo 3 menšie skorodované miesta,ktore som ošetril ,ale aj tak pri dlhšom jemnom daždi mi to stále preteká.Chcel som tam dať teraz okolo tej gumy aj silikonového tmelu,ale niekde som sa dočítal že to nieje vhodné, či čo.Neviete poradiť čím by som to mohol utesniť?Nieje na to dáky origoš tmel ?
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Jyrgen »

když to utěsníš silikonem nebo něčím takovým, tak se to bude výborně sundávat :lol: ale tak to řešit nemusíš, proč bys měnil zadní okno když nemusíš...
no ale když už si to zkoumal tolik, neteče to spíš jinudy?
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
mosmi - FK

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od mosmi - FK »

Nie ,tečie to cez to tesnenie,lebo po daždi je tam par kvapiek, ktoré idú od toho tesnenia.
falkenx

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od falkenx »

Já jsem tam napral průhlednej silikon a nikde ani nekápne :D A jak to půjde vyndavat? To budu řešit až ten problém nastane. (určitě to nebude tak hrozný).
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Atnarfus »

Já to raději tmelím bitumenovým tmelem. Nevadí mu vlhkost, tak se nemusí čekat na léto až auto vyschne. Nevytvrdne tak jeko silikon, tak není problém okno vyndat.

Ne vždy teče jenom kolem okna. Mě do kufru teklo mezi pirelou a karoserií. Musel jsem pirelu sundat, do drážky dát housenku tmelu a narazit jí zpět na kastli. Od té doby suho.
Přišel jsem na to tak, že jsem si vlezl do kufru a manželka stříkala vodu na auto. Za chvilku začala kapat voda pod plastem co kryje práh kufru. Plast jsem sundal a bylo krásně vidět, že to vytéká z pod pirely.
mosmi - FK

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od mosmi - FK »

Čo je to tá pirela?
Abdul - FK

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Abdul - FK »

Kua,čo je to pirela ????? :( :( :(
smazany clen - FK

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od smazany clen - FK »

tesnici guma okolo dveri :geek:
Odpovědět