plastové podběhy

karoserie, narazniky, skla atd.
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

fakt, tak to si mě potěšil, takže to taky zkusim a snad to bude v pohodě
MATTESS - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od MATTESS - FK »

Dneska jsem dumal pod montáží. Mam koupený ty polský. Moc nesedí u zadního tlumiče. Nelítá tam od kola moc nečistot? Každopádně budou chtít přišroubovat jako ukazuje 103457 » čtv 08. črc 2010 19:46
MATTESS - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od MATTESS - FK »

Přesně - méně sněhu v podběhách.
Aby se snížila hlučnost, to by musely být ze speciálního "koberce" jako má BMW 3 (E90)
IUA - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od IUA - FK »

MATTESS píše:Dneska jsem dumal pod montáží. Mam koupený ty polský. Moc nesedí u zadního tlumiče. Nelítá tam od kola moc nečistot? Každopádně budou chtít přišroubovat jako ukazuje 103457 » čtv 08. črc 2010 19:46


Dělali sme podběhy kamošovi na feldu a taky neseděli, tak sme vzali horkovzdušnou pistoli a ono se to pěkně upravilo :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Atnarfus »

Jak je to vepředu s demontáží šusplechu (plechového krytu pod motorem). Jde odmontovat bez demontáže plastových podběhů?

Mám 1.6 s klimou a tam se musí šusplech sundavat každý rok při výměně oleje.
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

u mě tomu podběhy nevadí ;) viz foto http://dexter2.rajce.idnes.cz/plastove_podbehy/#
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, to vypadá dobře. A zástěrky se ti tam nějak podařilo připevnit?
Dexter - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dexter - FK »

já je dopředu nepoužívám, ale jinak v těch podběhách jsou pro ty uchyty zástěrek otvory.takže by to mělo jít
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Ivarek »

Já bych měl taky dotaz na majitele těch podběhů....co to vyvádí teď v zimě když se na to balí sníh a sr..y ze silnice?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Ivárku, právě, že se moc nebalí. Zastavím kopnu do krajů nárazníku u kola a ono to sjede z celého podběhu dolů.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Ivarek »

Hmm...tak to je dobrý...už o nich taky začínám fest uvažovat.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Všechno pasuje velmi dobře, pro přední i zadní zástěrky jsou připravený prolisy.
Podběh jsem nyní vyndaval kvůli rozvodům, jinak nevadí ničemu při běžné údržbě. Jo jenom drobnost, při výměně žárovky v bočním blinkru je to porod.
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Radek1 »

Já mám taky ty Polský už dva roky a nemůžu si na ně stěžovat-s tím bočním blinkrem je to pravda,je to trošku větší problém při výměně žárovky.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Ivarek »

No mě jde o to zda ty levný - tuším že kolem 400kč - a ani nevím jestli jsou vůbec nějaký dražší - pasujou bez problémů...tzn jestli nejsou díry o pár cm mimo,jdou tam rozměrově atd.
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Radek1 »

Já je kupoval z OB autodíly a pasovali bez problému.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Tak ty levný polský pasujou perfektně, jelikož je plast měkkej a poddajnej a díry žádný nemaj, ty musíš navrtat sám, podle toho, kde to budeš chtít šroubovat. :lol:
Podběhy mají pouze zarážky na lem blatníku a výřez pro uchycení předních šusplechů.
Původně jsem měl z kelly takový silný, jakoby laminátový a s nima to byl porod je vůbec dostat do podběhu. Nakonec jsem je nenamontoval, poněvadž jsem je koupil na starou feldu, ovšem ty podběhy se kupují podle nárazníku, nikoliv podle kastle( taje stejna u new i old ) A jelikož já mám nové nárazníky, tak mi ty podběhy nešly dopasovat k nárazníku, tak sem je zde někomu prodal, už ani nevím komu.
drobek - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od drobek - FK »

Mate nekdo plastove podbehy na felde a kola 15"ET 25?? jelikoz jsem musel zaklepavat hrany prednich lemu, tak je to bez sance tam dat podbehy asi ze?
PJDefort - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od PJDefort - FK »

103457 píše:Já je šrouboval, takže nepadaj. :lol: Akorát v plnym levým rejdu mi v levém podběhu lechce někde škrtá kolo, ale neřeším to.


na ty zadní podběhy si dělal do kastle nový díry nebo tam sou taky připravený díry s hmožděnkama? teď večer to tam nechci chodit hledat :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Všechno jsem předvrtával a dával samořezný šrouby. Jak vpředu, tak vzadu.
PJDefort - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od PJDefort - FK »

tomu sem se právě chtěl vyhnout, tomu vrtání novejch děr do kastle...myslel sem, že se nemusí...tak sem se asi splet :-)
radavacatko
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. dub 2009 15:47:35
Bydliště: Brno, Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od radavacatko »

Máte někdo nasazené zadní podběhy bez šroubování do karoserie? Vážně o nich teď totiž uvažuju, ale mám strach ze zásahu přímo do kastle, tak by mě zajímalo, jak by podběhy držely bez vrtání do plechu..
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Maty »

Pokud si dobře pamatuju tak my je máme šroubama pouze do nárazníku ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Mylen
Příspěvky: 114
Registrován: sob 08. črc 2006 19:19:36
Bydliště: Prešov

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Mylen »

v predu mam nasrubovane v mistach kde je plech motora a v narazniku kde su tie dierky od vyroby uz.... a drzi to fest
v zadu to mam prisrubovane akurat na 2 skrutkach nad zasterkou a drzi to... prezilo to zimu jesen, jar mam to tak uz rok a nic som nestratil...
Felicia 1.3MPi LX ;-)
V0JTA - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od V0JTA - FK »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na ty, kteří podběh instalovali do staré masky. My jsme koupili dvoje, jedny pro Bráchu - nová maska a jedny pro mě na starší. U bráchy jsme zkoušeli dát levý přední, šlo to krásně, perfektně to sedělo, mezi podběh a lem jsme dali silikon. Ty podběhy na novou a starou masku se hodně liší, hlavně na nich nejsou dírky na šroubky, jak jste to řešili? Vrtali do podběhů v místěch kde je mají už ty na novou masku? :thumright:
Dík za postřehy
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Normálně jsem to vrtal a přichycoval samořeznýma šroubkama v místech, kde to dobře sedělo, aby to moc nepružilo a plast nepraskal. Drží dodnes bez problémů. Dokonce jsem podbeh vyndaval a opět dával z5, když se dělaly rozvody. Není žádný problém. Připasoval jsem podběh, navrtal dirky, podběh vyndal, na dirky dal větší kapku silikonu, připasoval podběh a přivrtal. Možná něco drží i ten silikon, zbytek šroubky, hlavně se k těm dirkám asi přes ten silikon moc nedostává voda, tak to snad jen tak brzo nevyrezne.
saliman - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od saliman - FK »

zdarec,chci se zeptat.kdo ma zkušenost s podběhama a na lemech dany plastove lemy?jde to vubec?bodou tam držet plastove lemy?diky
Sumss - FK

Odtok vs. zástěrky vs. plastové podběhy

Příspěvek od Sumss - FK »

Zdravím,

namontoval jsem nový přední blatník od Autodemont, dále chci nasadit púvodní krytky prahů (plastové origo díly ze škodovky) a pak chci nasadit plastové podběhy (ty polský z obautodily).
Zajímá mě, jak má být vyřešena ta odtoková díra na spodní straně předního blatníku. Chápu, že případná vlhkost má odtékat směrem ke dveřím a na druhou stranu směrem ke kolu. V té mojí kytce prahu je udělám výřez, který podporuje tenhle princip. Ale pokud tam dám plastrové podběhy, celý to bude zakrytý. Nehledě na to, že pokud jsou nasazeny origo přední zástěrky, tak je de facto tato odtoková díra taky ucpaná nebo ne?

Díky,
Tom
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 04. říj 2011 9:24:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3 - příspěvek sloučen
big.jedla - FK

Re: plastové podběhy

Příspěvek od big.jedla - FK »

mě by taky zajímalo jestli se dají plastové podběhy nasadit na auto s plastovýma lemama... moje domněnka je že by to mělo jít ale má to tak někdo?????
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

na fávu jsem měl plastové nadkolí i lemy, takže nevidím důvod proč by to nemohlo jít i na feldě. ;)
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Danis »

103457: na zadních podbězích máš na každé straně 4 samořezný šroubky nebo více? A nepamatuješ si jaký typ těch samořezů (délka, průměr) jsi dával? Abych nekoupil nějaký moc dlouhý :) díky
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od RAAF_96 »

Mám taky ve předu i vzadu ale kde se kupovali ti neřeknu... Jinak věc to je opravdu skvělá :thumright:
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od ferdamravenec »

danis : otevři víčko vlevo popř palubák , na palubce , vyšroubuj jeden šroubek , odnes ho do že le zářství , a řekni , chci něco takovýho , samořezka do plechu a v nerezu
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Danis »

díky, to mě nenapadlo + vezmu podložky
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Zdar, chtěl bych se vás zeptat. Nasazovali byste podběhy ještě tedko? Chtěl bych to stihnout před zimou. Jde mi o to, že když dutiny teď perfektně umyju, tak aby vyschly. To samý gumoasfalt, který do dutin nastříkám. Díky za názory.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od emilio52 »

gumoasfalt do dutin :o to tomu moc (vůbec) nepomůžeš :lol: Na dutiny je nejlepší to co nezaschne a vzlíná .
Resistin smíchat s hydraulickým olejem 2:1 a pořádně vystříkat ale to až bude teplo
viewtopic.php?f=18&t=3663
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

To přece musíš vědět sám, kam auto dáš, jestli ti vyschne.
Pokud máš vyhřejvanou garáž, tak to má cenu, pokud ne, tak je to zbytečné. Navíc v teple ta antikorozivní ochrana je řídká a hezky všude zateče, čili stříkat v teplé garáži cca +20°C.

PS. není to žádná prd... když chceš ty podběhy před stříkáním pořádně vymýt. Přední stojej za ho... musí se tam rukou vyšťourat bláto co je až úplně nahoře ve spoji blatník - podběh a zadní pravej blatník okolo trubky do nádrže taky chuj. Já to dělám tak, že auto zvednu na destě, sundám kola, pláštěnku, wapku a hezky zespodu pořádně vystříkat. Ovšem venku to jde jen v létě, teď je to o zdraví.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

JJ :)....no gumoasfalt ne jsem se špatně vyjádřil. No tak nejspíš to nechám na jaro asi to bude lepší. Jen chudinka Felda dostane ještě jednu zimu čoud zespodu. Jinak vepředu mám jeden blatník úplně nový, takže proto jsem to i chtěl tedko před zimou a vzadu mam na jedné straně nový lem, tak jsem nechtěl aby to tolik trpělo přes zimu.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Zdar lidi, na OBčkách jsem našel nové plastové podběhy na feldy. Uvádí se tam jako novinka na serveru a jedná se o originální výrobek z Bolky. Stále s podběhama "bojuju" jestli koupit nebo ne a tedko mám v hlavě ještě větší zmatek. Napadlo mě dopředu koupit kvalitnější tzn. origo a dozadu ty poláky. Co si o tom myslíte? http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 9803.eshop
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od ferdamravenec »

záleží na tobě , já mám sice OF , ale ty polský jsou taky dobrý
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Zdar, tak podběhy (polské) již mám na autě. Chtěl jsem se vás zeptat, zda je normální, pokud v místech, kde je plastový podběh přidělaný pomocí plastových pacek k lemu na některých místech v různé vzdálenosti. Zkrátka někde je úplně u toho a někde je pár milimetrů od toho. Nemůže se tam naopak vytvářet rez tím, že se tam bude držet vlhkost? Jinak zatím mi teda při průjezdu levotočivou zatáčkou chytá pravé zadní kolo o podběh. Budu ho muset nahřát horkovzduškou asi. Co si myslíte o těch mezerách? Máte to taky? Díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Co si myslíte o těch mezerách?
No že si koupil polskej výrobek :P :P
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Máš je tam taky ty mezery trošku?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Už ne, vyhodil jsem je. Na druhé feldě mám origo fabrický a jsou bez mezer.
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Cobrak »

Kluci, chtěl bych se zeptat. Měl jsem také podběhy vpředu po předchozím majiteli, ale sundal jsem je. Chtěl bych v budoucnu nové, ale co jsem viděl všechny ostatní feldy, včetně té mé, tak je měly připevněné jakoby zespoda. Prostě nikdy nejsou připevněné přímo v podběhách, ale jsou jakoby zespodu zvenku. Je to jen špatnou instalací nebo prostě to na feldě zfušovali výrobci? Všechny auta to mají normálně schované. Poraďte;-)

Mám namysli toto: http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... eb6660bb25
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Proč si je sundaval ty podběhy?? tady jste psali, že ty polsky stačej....
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Cobrak »

Ondra: Měl jsem bouračku a jeden podběh to schytal, tak jsem vyndal i ten druhý...
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

Ještě se zeptám. Ty mezery mezi podběhem a lemem blatníků ( jak vzadu tak vpředu), nebylo by lepší je vzít silikonem bezbarvym? Nedostala by se tam voda na tu hranu lemu a bylo by to lepší přeci ne?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Voda se tam dostane z druhé strany a nebude mít kudy vytéct, když to zasilikonuješ. Co je lepší :?: :P
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

No to si právě nemyslim......Voda vyteče přeci zepředu a nebo tudy kudy přitekla. (podběh je přeci kulatý) Jde o to, aby se mezi tím plastem a blatníkem nedržela voda. Dneska podběh ještě sundám a tu hranu vezmu odrezovačem a zinkovým sprejem a gumoasfaltem.
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Cobrak »

Kluci, fakt nikdo nevíte odpověď na můj dotaz?
Odpovědět