Pick - up zadní čelo

karoserie, narazniky, skla atd.
venkovan - FK

Pick - up zadní čelo

Příspěvek od venkovan - FK »

Zdravím všechny na fóru, jsem z okresu Mělník, pořídil jsem si Felicii pick - up 1.9D, tak trochu pro práci, tak trochu pro zábavu, a přesto že už jsem pár aut měl, tak myslím registrace zde nebude na škodu, ať už pro sem - tam nějaký pokec, nebo užitečnou radu.
A pokud to nevadí, tak hned v prvním příspěvku bych rád požádal, zda by někdo věděl, zda na zadní sklopně čelo nepasují vnitřní a vnější zámky ze dveří z osobní Felicie.
Pick upa jsem dovezl s laminátovou boudou, ta půjde samozřejmě dolů, a podařilo se mi sehnat zadní čelo v laku ve stejné barvě jako auto (bílá) zcela nové, kdysi zdemontované naopak pro předělávku na boudu s dvoukřídlými dveřmi. Čelo má po stranách táhla pro aretaci při sklopení, všechny plasty a tlačítko na ovládání zámků. Sundal jsem kryt čela, od ovládání vedou i táhla s plastovými koncovkami - jen ty zámky (a samozřejmě protikusy na karoserii) chybí....
Čelo namontuju aby byla nějaká radost, přitáhnu do korby kurtou, ale vyřešit je to třeba.
Provedu takovej ten základ, oleje, filtry, nemrzku, skouknu rozvody, brzdy, podvozek... zkrátka co je třeba, a postupně bych krom změny z boudy na valník chtěl doladit pár nedostatků - chybějící zadní okno, krapet poladit interiér, případně nějaký pěkný kola, atd....
Zároveň i poptávám plasty kryjící po délce vrchní hranu korby, případně origo mřížku na zadní okno.
Děkuji za přijetí mezi Vás, i za případnou radu.
Michal
venkovan - FK

Re: Pick - up zadní čelo

Příspěvek od venkovan - FK »

Tak pokud by někdo řešil tento problém, tak zámky pasují pouze vnější (+ protikusy na sloupky), vnitřní jsou podstatně menší a jednodušší (mají pouze jednu funkci na rozdíl od klasických dveřních)
Vnitřní zámky zadního sklopného čela pick up jsou doposud v nabídce fy Brano
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pick - up zadní čelo

Příspěvek od Foglik »

To myslím ze ví každej kdo na to podívá... Ja kupoval všechno nový a už rovnou podle kodu je jasny ze to je na pikapa jenom. Staci podívat ve skodovce do ETKY a ukáže kde se to všude nachází pod jakyma autama... Novy otevírání a zamky s tahlama stali cca 500kc funglovky
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Pick - up zadní čelo

Příspěvek od Basic »

Pardon že obnovujem toto téma po rokoch, no nechcem zakladať nové. Podarilo sa mi zohnať si tiež Pick-up v nafte 1.9 a má tú laminatovú nástavbu AirDesign, ktorá je demontovatelná a vzadu 2 krídlové dvere. Rád by som cez leto ju zhodil dole a vyskúšal si jazdu bez nej. A tak ide pozerať po dieloch, ktoré budem potrebovať. Nejaké rady, tipy či triky ako postupovať krok po kroku? Stačia mi čo sa týka toho zadného čela. Napríklad čo sa týka uloženia, tiahla, elektrika. Nemám s tým skúsenosť.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pick - up zadní čelo

Příspěvek od 103457 »

Potřebuješ kompletní zadní vrata s pantama, zámkama a omezovačema a pak protikusy zámků na kastli do kterých zapadaj zámky sklopek. Protikusy jsou stejné jako u dveří obyč feldy.
Kastle má pod nárazníkem přípravu pro našroubování pantů sklopek, elektrika je také stejná, jako u lítaček, jen jí z boku protáhneš dolů do prahu korby a otamtud spodem do sklopek.
Odpovědět