Dutiny - ošetření, přípravky a vše okolo

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
Dave

Dutiny - ošetření, přípravky a vše okolo

Příspěvek od Dave »

Ahoj, chci na mé feldě vystříkat dutiny. Máte někdo prosím návod, nejlépe plánek, kde všude šáhnout. Nejlépe, kde konkrétně navrtat pomocné otvory. Moc díky.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Pawlick »

Prahy mají zespodu kovové zátky, ale podle mě je lepší tam jít zeshora, když odcvakáš plastový kryty prahů, tak pod nimi je bohatě děr.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
majkl - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od majkl - FK »

Prahy mají zespodu i pryžové zátky (aspon muj M98) a hlavně jsou prahy děravý jak cedník a není podle mě potřeba vrtat další díry.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Pawlick »

No tak 96 jsou zátky zespodu kovový, a z boku malý gumový (teď nevím jestli z obou stran). Jinak mají prahy zespodu hodně děr, ale nejde nima protáhnout hadička s tryskou.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
majkl - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od majkl - FK »

áha, tak to nejspíš starší modely mají jinak. Zase je člověk chytřejší
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Atnarfus »

Do prahů se dostaneš i plastovýma zátkama v předním a zadním podběhu. Potom je vždycky důkladně zalepím, aby tam nemohla voda.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Pawlick »

Atnarfus píše:Do prahů se dostaneš i plastovýma zátkama v předním a zadním podběhu...

Jo, ty jsem myslel
Pawlick píše:... a z boku malý gumový ...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Tomas6 »

Dostaneš se tam zepředu i ze zadu gumovýma zátkama,ale je lepší udělat díru ještě u každých dveří.A navalit tam toho fest.A vrtal jsem díru i vedle zadního lemu.Samozřejmě že tam kde nebyla při zavřených dveřích vidět.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Atnarfus »

Prahy u Feldy nijak zvlášť nereznou, ta s nima se zase nemusíš tak trápit. Důležité je zalepit tu pitomou škvíru mezi zadním lemem a prahem a pořádně naplnit zadní lemy.
majkl - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od majkl - FK »

Atnarfus píše:Prahy u Feldy nijak zvlášť nereznou, ta s nima se zase nemusíš tak trápit. Důležité je zalepit tu pitomou škvíru mezi zadním lemem a prahem a pořádně naplnit zadní lemy.

Nad tím jsem přemýšlel hoooodně dlouho a moc a na nic jsem nepřišel.
Když ji nechám: přeci jenom za jízdy tudy "fouká" a dutiny okolo zadního kola a kufru jsou jakštakš vysušovány, ale zase za deště tam za jízdy musí zatékat voda snad až ke koncovým světlům. Nechali to tak z fabriky, tak to asi nejaký důvod snad bude mít.
Když ji zadělám: nic z toho co výše napsáno, takže ani to "vyfukování" z čehož bych měl celkem strach. Nebude to mít stejný efekt jako různé plastové lemy a nástavce prahů, tzn. nezačne to hnít ještě rychleji?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Atnarfus »

Tu díru tam nechali aby to šlo snadno na svět a nemuseli ten spoj nějak retušovat.
Vezmi drát a zkus tam vyškrabat trochu toho bordelu co tam je. Je to plné bláta, které je trvale mokré a je to jedno z míst kde to začne zevnitř reznout. Když to silikonem zatmelíš a odzadu z kufru, nebo dírou zevnitř to naleješ rezistinem s olejem, tak tě zední lemy přežijí. Když ta díra není zalepená, tak se to tam nedá ani pořádně vysříkat, protože jsou tam plechy hodně na sobě a šlahounem s tryskou se tam nedostaneš.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Já používám Antikorozní přípravek RUST STOP. Je to přípravek od Kanadské firmy a u nás ho aplikuje jeden malý servis. Neznám jeho složení ale vypadá jako olej narůžovělé barvy. Má velkou vzlínavost takže se dostane i do mikroskopických trhlinek ,vytěsní vlhkost a brání korozi. Při pravidelné aplikaci poskytuje firma doživotní záruku proti prorezavění. Auto mám deset let, v zimě jezdím víc než v létě a na kastli není ani kousek rzi. :D Auto není garážované. :) Do prahů to stříkají přes zátky v podbězích. Mám plastové lamy a když jsem na jaře nechal umýt spodek, tak jak to bylo na zvedáku jsem to pořádně prohlédl a ani u lemů zevnitř žádná koroze. http://www.ruststop.cz/ http://www.volny.cz/ruststop/auta.htm
Collin - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Collin - FK »

Zdena: Díky, píšu si. ;)
Guru22 - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Guru22 - FK »

Mám feldu rv. 2000, v návodu je psáno : dutiny ošetřeny přímo na lince, není nutno ošetřovat. První tři roky tekl vosk z 5tých dveří, teď už ne. Mám to nechat stříknout, nebo na to kašlat. V motoru sem vydloubl tu gumovou zátku z rámu za motorem a vnitřek byl mastne. Akorát ta zátka to při zpětný montáži nepřežila, musím sehnat druhou.
U feldy je nutno držet se hesla "co je mastný - to nerezavý"
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Guru22 píše:Mám feldu rv. 2000, v návodu je psáno : dutiny ošetřeny přímo na lince, není nutno ošetřovat. První tři roky tekl vosk z 5tých dveří, teď už ne. Mám to nechat stříknout, nebo na to kašlat. V motoru sem vydloubl tu gumovou zátku z rámu za motorem a vnitřek byl mastne. Akorát ta zátka to při zpětný montáži nepřežila, musím sehnat druhou.
U feldy je nutno držet se hesla "co je mastný - to nerezavý"

Zdarec.Dobreho hesla se drzis to je pravda.No ja bych je klidne nastrikal znova.Ja strikam tak dvakrat do roka a hlavne v lete at se to roztece.
Guru22 - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Guru22 - FK »

PINY píše:
Guru22 píše:Mám feldu rv. 2000, v návodu je psáno : dutiny ošetřeny přímo na lince, není nutno ošetřovat. První tři roky tekl vosk z 5tých dveří, teď už ne. Mám to nechat stříknout, nebo na to kašlat. V motoru sem vydloubl tu gumovou zátku z rámu za motorem a vnitřek byl mastne. Akorát ta zátka to při zpětný montáži nepřežila, musím sehnat druhou.
U feldy je nutno držet se hesla "co je mastný - to nerezavý"

Zdarec.Dobreho hesla se drzis to je pravda.No ja bych je klidne nastrikal znova.Ja strikam tak dvakrat do roka a hlavne v lete at se to roztece.


Cest, otázka co stříkáš :lol: jestli dutiny tak přeháníš, jestli lak tak to je ok. Udržuješ nějak 5tý dveře, myslím tam to krytický místo kolem plastu? Já to stříknul olejem na koroz, ale asi to časem stříknu rezistinem.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dutiny strikam dvakrat do roka lak mam jeste origo 11let a ani flicek.Pate dvere za listou jedine vazelina ve spreju.
Guru22 - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Guru22 - FK »

PINY píše:Dutiny strikam dvakrat do roka lak mam jeste origo 11let a ani flicek.Pate dvere za listou jedine vazelina ve spreju.


Na kolik přijdou ty dutiny, mat + práce? v
Vzelina ve spray?? Toť co? Sehnat se dá cokoliv, ale totok?
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Michal »

www.ruststop.cz
Zastaví i počáteční korozi (která je zevnitř - viz. lemy.
Jiná místa kde to provádí viz
Zdenda19895 píše:Já používám Antikorozní přípravek RUST STOP. Je to přípravek od Kanadské firmy a u nás ho aplikuje jeden malý servis. Neznám jeho složení ale vypadá jako olej narůžovělé barvy. Má velkou vzlínavost takže se dostane i do mikroskopických trhlinek ,vytěsní vlhkost a brání korozi. Při pravidelné aplikaci poskytuje firma doživotní záruku proti prorezavění. Auto mám deset let, v zimě jezdím víc než v létě a na kastli není ani kousek rzi. :D Auto není garážované. :) Do prahů to stříkají přes zátky v podbězích. Mám plastové lamy a když jsem na jaře nechal umýt spodek, tak jak to bylo na zvedáku jsem to pořádně prohlédl a ani u lemů zevnitř žádná koroze. http://www.ruststop.cz/ http://www.volny.cz/ruststop/auta.htm
Guru22 - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Guru22 - FK »

Michal píše:http://www.ruststop.cz
Zastaví i počáteční korozi (která je zevnitř - viz. lemy.
Jiná místa kde to provádí viz
Zdenda19895 píše:Já používám Antikorozní přípravek RUST STOP. Je to přípravek od Kanadské firmy a u nás ho aplikuje jeden malý servis. Neznám jeho složení ale vypadá jako olej narůžovělé barvy. Má velkou vzlínavost takže se dostane i do mikroskopických trhlinek ,vytěsní vlhkost a brání korozi. Při pravidelné aplikaci poskytuje firma doživotní záruku proti prorezavění. Auto mám deset let, v zimě jezdím víc než v létě a na kastli není ani kousek rzi. :D Auto není garážované. :) Do prahů to stříkají přes zátky v podbězích. Mám plastové lamy a když jsem na jaře nechal umýt spodek, tak jak to bylo na zvedáku jsem to pořádně prohlédl a ani u lemů zevnitř žádná koroze. http://www.ruststop.cz/ http://www.volny.cz/ruststop/auta.htm



Do toho bych šel, ta cena je tam pěkná, má to háček?
Cesta do nebližšího servisu, celej den v .... páč na prostějovsku není žádná pobočka.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Guru22 píše:
PINY píše:Dutiny strikam dvakrat do roka lak mam jeste origo 11let a ani flicek.Pate dvere za listou jedine vazelina ve spreju.


Na kolik přijdou ty dutiny, mat + práce? v
Vzelina ve spray?? Toť co? Sehnat se dá cokoliv, ale totok?

Normální vazelina ve spreji zn:BERNER,WURT.Ja když to dělám doma tak 1000kč materiál a neco za prácu no každopádne ne 2300kč! :roll:
Guru22 - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Guru22 - FK »

PINY píše:
Guru22 píše:
PINY píše:Dutiny strikam dvakrat do roka lak mam jeste origo 11let a ani flicek.Pate dvere za listou jedine vazelina ve spreju.


Na kolik přijdou ty dutiny, mat + práce? v
Vzelina ve spray?? Toť co? Sehnat se dá cokoliv, ale totok?

Normální vazelina ve spreji zn:BERNER,WURT.Ja když to dělám doma tak 1000kč materiál a neco za prácu no každopádne ne 2300kč! :roll:



Jak vytahuješ ty gumový zátky, noponičí se moc pak až jdou zpátky?
DO těch dutin leješ co. ;)
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Gumové zátky vydlábnu sroubovakem a prstama nic se nedodrbe a pak to kolem nich jeste betelne zastriknu jak je tam vratim.Jo ten 1000 kč za matroš je počítanej aji se spodkem komplet dutiny a spodek.Do dutin rezistin ML.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

PINY píše:.Do dutin rezistin ML.

Rezistin ML jsem používal třicet let a stejně mi každé auto brzy začalo hnít. :evil: Rezistin vytvořil povlak pod kterým rez vesele pracovala. :evil: Rust Stop používám deset let a přijďte se podívat na sraz jak vypadá negarážované auto po deseti letech, které jezdí v zimě ještě víc než v létě. Všechno včetně laku původní. :D :D :D
Collin - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Collin - FK »

Také bych rezistinu tak neduvěřoval. Jsou už na trhu lepší věci. To že máš 5dveře 10let a jsou bez koroze nemusí být rezistinem. Osobně znám 3feldy které nemají žádný ochraný nástřik a 5dveře jsou absolutně bez koroze. Dvě jsem viděl i pod tapecem. Psychicky ti rezistin pomuže 100%. :D
Sigy - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Sigy - FK »

Zdenda19895 píše:Já používám Antikorozní přípravek RUST STOP. Je to přípravek od Kanadské firmy a u nás ho aplikuje jeden malý servis. Neznám jeho složení ale vypadá jako olej narůžovělé barvy. Má velkou vzlínavost takže se dostane i do mikroskopických trhlinek ,vytěsní vlhkost a brání korozi. Při pravidelné aplikaci poskytuje firma doživotní záruku proti prorezavění. Auto mám deset let, v zimě jezdím víc než v létě a na kastli není ani kousek rzi. :D Auto není garážované. :) Do prahů to stříkají přes zátky v podbězích. Mám plastové lamy a když jsem na jaře nechal umýt spodek, tak jak to bylo na zvedáku jsem to pořádně prohlédl a ani u lemů zevnitř žádná koroze. http://www.ruststop.cz/ http://www.volny.cz/ruststop/auta.htm


To dělaj někde ve F-M? Na kolik tě to vyjde?
Collin - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Collin - FK »

Sigy máš to v tom odkaze. Nějak 2 300,-
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Sigy píše:
To dělaj někde ve F-M? Na kolik tě to vyjde?

Pneuservis Hoffmann, Staré Město - 2000 korun :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Vlada320 »

nejlepší co je je Rezistýn takovej ten v plechovce a vyjetej olej.namíchat to jedna ku třem.jeden litr rezistynu a tři litry oleje.a pořádně s tím vystříkat všechny dutiny který jen najdete.dělal jsem to s kamarádem na škodovce 105.vystříkalo se to tak že pomalu ze všech děr to vytejkalo.hlavně to dělat v létě a hned potom to auto musíte šoupnout na sluníčko ať se ta karoserie pořádně prohřeje aby se to dostalo všude.a po dvou letech kdy se to auto vůbec nešetřilo tak se uřízla střech u sloupků a když jsme šáhly prstama do sloupků tak byly zevnitř mastný.for je v tom když se to takhle udělá a hlavně dá potom na to sluníčko tak sice ze všech možnejch děr to vytejká tak týden až dva ale ten rezistýn s olejem krásně vzlíná takže i tam kammse nedostanete aby se to vystříkalo tak to tam vyvzlíná.vynikající věc.až jsem tomu nevěřil.a ještě něco.tam kde to rezlo předtím tak koroze tam byla pořád sice to je jasný ale už se nerozlejzala dál!!!ten rezistýn s olejem to tak zakonzervuje že se to dál nerozlejzá. ;) o prázdninách se na to taky chystám a udělám to přesně tak.jo a ještě něco nějakej ten týden to auto z venku jetrochu cítit ale během pár desítek dní to přestane ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od emilio52 »

Vlada320 píše:nejlepší co je je Rezistýn takovej ten v plechovce a vyjetej olej.namíchat to jedna ku třem.jeden litr rezistynu a tři litry oleje.a pořádně s tím vystříkat všechny dutiny který jen najdete.dělal jsem to s kamarádem na škodovce 105.vystříkalo se to tak že pomalu ze všech děr to vytejkalo.hlavně to dělat v létě a hned potom to auto musíte šoupnout na sluníčko ať se ta karoserie pořádně prohřeje aby se to dostalo všude.a po dvou letech kdy se to auto vůbec nešetřilo tak se uřízla střech u sloupků a když jsme šáhly prstama do sloupků tak byly zevnitř mastný.for je v tom když se to takhle udělá a hlavně dá potom na to sluníčko tak sice ze všech možnejch děr to vytejká tak týden až dva ale ten rezistýn s olejem krásně vzlíná takže i tam kammse nedostanete aby se to vystříkalo tak to tam vyvzlíná.vynikající věc.až jsem tomu nevěřil.a ještě něco.tam kde to rezlo předtím tak koroze tam byla pořád sice to je jasný ale už se nerozlejzala dál!!!ten rezistýn s olejem to tak zakonzervuje že se to dál nerozlejzá. ;) o prázdninách se na to taky chystám a udělám to přesně tak.jo a ještě něco nějakej ten týden to auto z venku jetrochu cítit ale během pár desítek dní to přestane ;)

Hele a nesmrdí tam pak ten olej? :) (vyjetej) co takhle zkusit hydraulickej nebo transformátorovej? ty tak nesmrděj dělal jsem to na š120 a vydržela 22let než jsem ji prodal a stále nic rezatýho .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

emilio52 píše:
Vlada320 píše:nejlepší co je je Rezistýn takovej ten v plechovce a vyjetej olej.namíchat to jedna ku třem.jeden litr rezistynu a tři litry oleje.a pořádně s tím vystříkat všechny dutiny který jen najdete.dělal jsem to s kamarádem na škodovce 105.vystříkalo se to tak že pomalu ze všech děr to vytejkalo.hlavně to dělat v létě a hned potom to auto musíte šoupnout na sluníčko ať se ta karoserie pořádně prohřeje aby se to dostalo všude.a po dvou letech kdy se to auto vůbec nešetřilo tak se uřízla střech u sloupků a když jsme šáhly prstama do sloupků tak byly zevnitř mastný.for je v tom když se to takhle udělá a hlavně dá potom na to sluníčko tak sice ze všech možnejch děr to vytejká tak týden až dva ale ten rezistýn s olejem krásně vzlíná takže i tam kammse nedostanete aby se to vystříkalo tak to tam vyvzlíná.vynikající věc.až jsem tomu nevěřil.a ještě něco.tam kde to rezlo předtím tak koroze tam byla pořád sice to je jasný ale už se nerozlejzala dál!!!ten rezistýn s olejem to tak zakonzervuje že se to dál nerozlejzá. ;) o prázdninách se na to taky chystám a udělám to přesně tak.jo a ještě něco nějakej ten týden to auto z venku jetrochu cítit ale během pár desítek dní to přestane ;)

Hele a nesmrdí tam pak ten olej? :) (vyjetej) co takhle zkusit hydraulickej nebo transformátorovej? ty tak nesmrděj dělal jsem to na š120 a vydržela 22let než jsem ji prodal a stále nic rezatýho .

Dobrej nápad letos to prubnu hydrauliky je hafo.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Atnarfus »

Olej jako olej. Já jsem používal Konkor, ale už nemám. Tak tam dávám co mi padne pod ruku.
Co je mastný to nerezne. Samotný rezistin je časem moc tuhý, když se tomu pomůže olejem, tak je to lepší.
Kamarád stříkal auto vazelínou naředěnou technickým benzínem.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

a hele ten ruststop mi udelj i v ostrave a dokonce v privoze..to mam kousek 10min cesty tak to se tam pred zimou stavim :)
Teea - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Teea - FK »

Kein píše:a hele ten ruststop mi udelj i v ostrave a dokonce v privoze..to mam kousek 10min cesty tak to se tam pred zimou stavim :)


Hele tak se podel kde. Letos to mam taky v planu a OV by byla idelani misto :) Diky.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Atnarfus píše:Olej jako olej. Já jsem používal Konkor, ale už nemám. Tak tam dávám co mi padne pod ruku.
Co je mastný to nerezne. Samotný rezistin je časem moc tuhý, když se tomu pomůže olejem, tak je to lepší.
Kamarád stříkal auto vazelínou naředěnou technickým benzínem.

To uz sem taky delal jednomu dedkovi s tou vazelinou.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Teea píše:
Kein píše:a hele ten ruststop mi udelj i v ostrave a dokonce v privoze..to mam kousek 10min cesty tak to se tam pred zimou stavim :)


Hele tak se podel kde. Letos to mam taky v planu a OV by byla idelani misto :) Diky.


v privoze jak je autosalon skoda primo v nem vedle slovnaftu uz jsem jim psal emal kolik by to tak zruba stalo tak cekam na odpoved kdyztak jim brnknu a pak dam vedet ;)
Teea - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Teea - FK »

Super. Az budes vedet vice urcite sem dej info :)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ahojte. :) Tak jsem si včera opět nechal vystříkat spodek a dutiny přípravkem RUST STOP. Kdo byl na srazu, viděl na mém autě jaký má účinek. :D Doposud jsem to nechal dělat každý rok ale teď jsem se rozhodl, že stačí jen co dva až tři roky jak doporučuje výrobce. I když to stojí jen 2000 Kč. nechce se mi tam tak často jezdit. :lol: Tady je pár fotek jak to vypadá pod autem druhý den po nástřiku. :lol: :lol: :lol: http://zh.rajce.idnes.cz/RUST_STOP/ Tak to podle mých zkušeností bude vypadat na každém místě kde budu stát ještě čtrnáct dní. U Hofmana se nešetří. :lol: :lol:
Pro šťouraly: Výrobek je ekologicky nezávadný. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od madmaik »

Zdenda: To je tohle? http://www.ruststop.cz/fakta.htm jestli jo tak dam na tvoje zkusenosti a necham si to udelat taky :)
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

madmaik píše:Zdenda: To je tohle? http://www.ruststop.cz/fakta.htm jestli jo tak dam na tvoje zkusenosti a necham si to udelat taky :)

Ano je to ono. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám v souvislosti s tímto tématem malý dotaz. Uvažuju o vystříkání zadních blatníků rezistinem + konkorem. Ale mám dlouhou feldu a mám strach že by to smrdělo dovnitř. Abych si nechal udělat RUST STOP to mám daleko a tak se pokusím sám rezistinem.
Nemáte někdo zkušenost jestli to bude v kombíku cítit dovnitř??
A nebo nějakou lepší antikorózní ochranu která by tolika nesmrděla??
Předem díky
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 31. črc 2008 21:11:23, celkem upraveno 1 x.
Libca - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Libca - FK »

Já mám doma pistoli na stříkání a udělal bych si to sám jen kde to koupit?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

asjerk píše:Mám v souvislosti s tímto tématem malý dotaz. Uvažuju o vystříkání zadních blatníků rezistinem + konkorem. Ale mám dlouhou feldu a mám strach že by to smrdělo dovnitř. Abych si nechal udělat RUST STOP to mám daleko a tak se pokusím sám rezistinem.
Nemáte někdo zkušenost jestli to bude v kombíku cítit dovnitř??
A nebo nějakou lepší antikorózní ochranu která by tolika nesmrděla??
Předem díky

Nevím jak v kombíku, ale ve všech předešlých autech kde jsem to dělal Rezistinem a ještě předtím Tlumexem, to bylo uvnitř cítit dost dlouhou dobu. :) Nevím jestli jsem neztratil čich, ale RUST STOP jsem necítil ani když jsem jel včera ze servisu. :D
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Ponman »

Sorry za OT,ale rezistin mne strasne vonel uz jako malymu klukovi kdyz jsem jezdil s dedou v aute :D
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Libca píše:Já mám doma pistoli na stříkání a udělal bych si to sám jen kde to koupit?
Pistolí nastříkáš spodek. Ale na dutiny potřebuješ speciální nádstavce aby jsi se dostal všude. A ty asi neseženeš. Jak jsem se díval v servise, tak tam měli těch nádstavců několik druhů. A dostanou se s tím opravdu všude. Až jsem se divil odkud odevšad mi ta mastnota vytéká. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ponman píše:Sorry za OT,ale rezistin mne strasne vonel uz jako malymu klukovi kdyz jsem jezdil s dedou v aute :D
Mě nevadil. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

A dá se ten Rust Stop někde koupit, nebo to dělají jenom v tom servisu??
Libca - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od Libca - FK »

Já myslel pistoly na dutiny,doma mám 3 nástavce táta všechno stříká rezistinem s vyjetím olejem s převodovky.Takovýhle sračky tam cpát nechci přemýšlel jsem o vosku ale tohle se zdá být jěště lepší jen kde to koupit(internet,obchod) mě je to jedno.Stačí mi když řeknete kde a já už si to nějak zařídím.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak sem pátral a RUST STOP nikde nekoupíme. Dodávají to jen ve 150 l sudech a to si nikdo z nás asi nekoupí.:lol: Jediná možnost je nechat si to udělat a nebo přesvědčit někoho v tom servisu aby to ulil a prodal, ale to se jim nebude chtít.
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

Libca píše:táta všechno stříká rezistinem s vyjetím olejem s převodovky.


Tohle je přesně ta nejhorší varianta, která je už mnohokrát prověřená že nefunguje, ba spíše naopak. Pokud někdo chce stříkat směsí rezistin+olej (což je jedna z nejlepších variant), tak používat zásadně nový olej a ne olej plný korozitvorných prvků z převodovky nebo motoru. Tedy ještě větší prasárna je použít olej z diesela, to je smrt pro karoserii.
Jinak vosky nejsou špatné, až na to, že nevzlínají a tedy se nedostanou všude a hlavně tvoří v rozích kapilární povrch (nezajedou do rohu, ale udělají tam oblouček) a tak krásně uzavřou místo v růžku, kde to začne hnít.
Odpovědět