Dveře přední koliky co je drží vytažení

karoserie, narazniky, skla atd.
daviddrha
Příspěvky: 55
Registrován: pon 22. srp 2016 16:40:20

Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od daviddrha »

Ahoj chlapi potrebuju poradit mam problem s vytazenim tech koliku s dveri abych mohl vymenit predni prave dvere naraznik sundavat nebude asi nejlepsi napad a k tem sroubum se nedostanu tak musim vybit ty koliky zkousel jsem to kulatym sekacem abych ztoho neudelal nytek ale ani takmi nejdou ven prosim poradte mi nejaky postup jak to udelat potrebuju nutne dvere vymenit mate nekdo nejaky figl jak stim ven??
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od ferdamravenec »

DP>karoserie>montážní práce>57.3 (prohlížeč str 71)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od 103457 »

Zkoušel jsem ten vytahovák udělat z montpáky a ta vydlička se mi rozjela. Tak jsem to udělal z pilníku a zase praskla. Nebude to taková sranda. Vyrazit mi to také nešlo, takže nakonec jsem sundal blatník a dveře vyměnil i se závěsem.
spousta lidí tvrdí, že to jde vyrazit, mě se to nepovedlo. Dveře jsem měl podložený, aby nebyla váha na pantu a stejně nic. Je fakt, že to byly origo dveře z výroby, ještě nikdo je nevysazoval.
Uživatelský avatar
PedroBA
Příspěvky: 29
Registrován: ned 10. kvě 2015 20:13:31
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od PedroBA »

ja som daval na 3 feldach dole dvere a ani na jednej mi to neslo vyrazit tak som menil aj s pantom.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od Maty »

a já to vždycky vyrazil ... asi to je rukama :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od Andy486 »

Ja som sa tu kedysi dočítal, že to ide vyrobiť zo sekáču - vyskúšané a funguje to skvele ;) , normálne do sekáču na betón vyrež karboškou drážku, aby tam vošiel diek čapu (ale zároveň pozor,aby ten výrez nebol moc veľký, lebo ti tam hlavička čapu potom držať nebude a preletí) Následne potom sekáč kladivom namlátiť medzi čap a pánt, čap sa pomaličky sám vysunie, keďže sekáč sa má tvar klinu. Robil som to 3x, vždy to išlo.
Na vrazenie čapu naspäť stačí potom pevná tyčka, ktorú vložíš do dierky v hlavičke čapu a kladivo.

Okrem iného jeden pánt na dverách (tušim ten spodný) ide povoliť aj bez demontáže blatníku, len treba mať dobrý torxový orech do veľkej račne, orech v časti, kde sa nasúva na štvorec račne skrátiť , aby sa vošiel do medzery pod blatníkom a kruhový tvar orechu orezať na štvorcový, následne orech nasadiť na šrób pántu a veľkým vidlicovým kľúčom(ktorý pasuje na vytvorený štvorcový tvar) povoliť pánt. Dvere potom s povoleným pántom idú docentrovať, aby lícovali hrany.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
daviddrha
Příspěvky: 55
Registrován: pon 22. srp 2016 16:40:20

Re: Dveře přední koliky co je drží vytažení

Příspěvek od daviddrha »

diky moc za rady opravdu sekac do neho drazka a jde to krasne super diky moc
Odpovědět