Stránka 1 z 1

Prasklé zadní světlo a nárazník

PříspěvekNapsal: úte 09. říj 2018 16:59:26
od Pat
Dobrý den,

dnes jsem byl na nákupu a když jsem se vrátil k autu, zjistil jsem, že do mě nějaký dobrák zezadu najel (samozřejmě už byl pryč), což mělo za následek prasklý kryt pravého zadního světla a prasklý plastový nárazník v horní části. Chtěl bych se zeptat, na kolik zhruba odhadujete práci za výměnu krytu (zkusil bych si ho vyměnit sám, ale jakmile se jedná o lepení, nedopadlo by to dobře) a opravy nárazníku. Případně, pokud by oprava nebyla nezbytná (zatékání vody do kufru a podobě), zda je vůbec nutné nárazník opravovat. Předem děkuji.

Obrázek Obrázek

Re: Prasklé zadní světlo a nárazník

PříspěvekNapsal: úte 09. říj 2018 20:59:13
od PaKr
Tak to nas.... (nepotěší) ;) zadní světlo je celek, takže buď nové (Originál je Hella) nebo na vrakáči.
Plech pod světlem je dvojitý, takže ho nevyklepeš
Nárazník se dá svařit a přelakovat(pochopitelně se vším co k tomu patří - tmelení, broušení....)

Já bych to vzal všechno na vrakáči, ideálně v barvě nebo tak aby to vypadalo dobře,ale jsem rozmazlený vrakáčem, kde si vyberu a odmontuju všechno sám a platím tam pár korun.

pokud koupíš nové světlo, tak se podívej, jestli je zezadu těsnění (já si nevšiml, že na novém není a pak mi teklo do kufru)

nemáš napsané bydliště, to je dobré, třeba by ti mohl někdo blízko pomoct nebo něco prodat

Re: Prasklé zadní světlo a nárazník

PříspěvekNapsal: úte 09. říj 2018 21:05:36
od Pat
Díky za rady :). Nestačila by u světla použít jen nová plastová krytka? Četl jsem, že dost lidí měnilo jen tu. Nechci působit jako barbar, ale tohle auto mám jen na doježdění do konce STK a v tomhle směru nemám žádné zkušenosti, proto by mi přišlo nejjednodušší dát to mechanikovi jen na výměnu krytky a zavaření nárazníku.

Re: Prasklé zadní světlo a nárazník

PříspěvekNapsal: úte 09. říj 2018 22:38:41
od Maty
Pokud to máš na dojíždění do práce a po dobu plastnosti TK tak to neřeš a jezdi.
Světlo ... přelep průhlednou izolepou. Kryt vyměnit nejde .... je s tim daleko víc práce než když vyměníš celé světlo ... navíc se ti bude velice blbě samostatný kryt hledat.
Nárazník ... je pouze designová záležitost...tudy ti do auta nepoteče
Plech ... sežeň jiný v barvě nebo se na to vyprdni (výměna = sundat nárazník a většinou se ukroutí šrouby co ten plech drží)

Re: Prasklé zadní světlo a nárazník

PříspěvekNapsal: stř 10. říj 2018 10:24:02
od 103457
Neřeš a jezdi, do světla ti nenateče, pod tímto vrchním plastem je ještě spodní. Ta plechová buchta pod světlem je jen pro parádu, stama do kufru neteče a nárazník neřeš, přitáhni ho zboku k blatníku a jezdi.