Rezivění karoserie

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od oondra18 »

No za 2 tis by to docela slo. Jenze ja mam lakyru za 1000kc dil...na tu feldu to staci a umi i metalizu a docela pekne..jinak vsude jinde chteji 3tis dil....coz se mi uz nevyplati...
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Arkis »

Pro ty co ještě nevědí co mám v plánu.
Takhle vypadají moje zadní blatníky (podotýkám, že lemy jsou zdravé - blatníky zhnily, protože popraskaly plastové lemy a zůstala tam voda :hlava: ):
Obrázek
Obrázek
a na jaro je čeká oprava (vybrousit na zdravý kov, zatmelit, zaizolovat a dát plastové lemy)
Jediná věc, co ještě nevím, je jakým způsobem zamezím dalšímu napadení korozí.
Napadlo mě:
a) použít gumoasfalt
b) vyplnit dutinu mezi plastem a blatníkem lepidlem/silikonem (v případě lepidla mám nachystaný Dinitrol na autoskla s kterým budu lepit lemy)
c) jiná varianta - teď jsem narazil na Plasti Dip (ne ten, který se používá místo barvení auta)
Jak by jste to udělali vy? Máte někdo zkušenosti s tím Plasti Dipem?
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Romiiken »

Ja som to riesil s klampiarom povedal, ze takyto stav proste treba odrezat lem a navarit novy, pripadne u mna bola hrdza na jednom mieste, nemal som cely lem takto zhnity, tak to vyrezal len tam a dovaril tam plech, cize nemenil cely zadny lem. Potom dutiny vystriekat niecim na dutiny. Ja som mal takyto sprej.

Obrázek
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Arkis »

Klempíř ti řekne to, co je pro něj výhodnější - teda pokud to nebyl nějaký známý. Já to budu dělat doma, takže uvidím jak na tom budou. Když to bude shnilé durch, že to ani kit nezachrání, tak hold pujdou nové no.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Nosferat »

Bohuzel je to reseni na delsi dobu. I na ucnaku ucej klempire u takhle napadenych veci vyvareni ....
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Matuhsch »

Jr to jen o tom kolik do toho chceš investovat, ale pokud ti nevadí to za rok dělat znova tak to prostě vykituj a jde se dál :D Na obroušení ideální ocelovej kartáč do flexy, odrezit a pak vykitovat - dobrý je smíchat skelný vlákno s hliníkovým kitem, to pěkně drží.. ale počítej s tím že do roka a do dne tam budou bublinky zas. Plastový lemy bych tam už nedával a když tak jedině je olakovat ať to tak nebije do očí. Přechody laku se daj pěkně rozleštit. Tady jak to dělal jeden člen viewtopic.php?f=16&t=28455&hilit=marek+v&start=50#p521120
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Arkis »

Nevím no, v okolí je pár klempířů, tak se zeptám za kolik by to vyšlo komplet. Každopádně plastové lemy na kola pujdou, mi se celkem líbí :) .
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Matuhsch: Tak to je pěkně provedená oprava... dala by se takhle opravit i metalíza? Já bych měl taky něco udělat s lemama, sice pořád na tom jsou celkem dobře, ale řešit se to musí. Z vyvařování mám teda strach (a není to - doufám - tak moc napadené, aby to nešlo vyřešit jinak, nejspíš zalaminovat a zakytovat, což už se mi celkem osvědčilo :-) ) - bojím se, aby to pak nehnilo tuplem, když se do toho řízne a vyvaří se to. Já už jsem oblast lemů jednou opravoval epoxidem a skelnou tkaninou, předtím jsem očištěný kov ošetřil Super Rost Killerem (drahá sranda, ale zdá se, že to docela funguje), pak jsem to tak nahrubo přebrousil a myslím že jsem tam ještě v nějaké fázi dával suříkovku, ale tím si nejsem jistý... zvenku, protože to bylo akorát na kraji lemu, jsem to přestříknul "asfaltem" na podvozky, takže mi tam vzniknul jen takový proužek, pokud se to nezkoumá detailně, tak bych řekl, že to ani nevypadá tak zle, a zevnitř jsem na to stříknul vosk do dutin.

Teď na podzim se objevily další puchýřky (ale povětšinou jinde, takže proto si myslím, že ten Super Rost Killer funguje), neměl jsem na to čas a potřeboval jsem to jen zakonzervovat, aby to víc nehnilo přes zimu, tak jsem to jen oškrábal, stříknul Konkorem, nechal trochu zavzlínat a pak jsem to přestříkal voskem do dutin (tuším od Motipu). Sice trochu prasárna, ale doufám, že jako provizorium to zafunguje. Všimnul jsem si u toho vosku totiž takové fajn vlastnosti, že zůstává "živý" (lepkavý) i po několika letech, a to i ve styku s vodou a bordelem (prostě venku, ne v dutinách), tak by to vodu mohlo i celkem odpuzovat. Ovšem v dlouhodobém výhledu bych to rád vyřešil nějak líp, ideálně kdyby to šlo svépomocně, jen ta metalíza je v tomhle ohledu spíš pro zlost :-(.

Mimochodem, už jsem si několikrát říkal, že v rámci boje s korozí by bylo zajímavé udělat nějaký test odrezovačů, stabilizátorů koroze a ochranných prostředků proti korozi (barvy, vosky do dutin, hmoty pro nástřik spodku atd.)... třeba vzít trochu orezlý plech, ten nahrubo vyčistit, nastříhat na proužky, natřít a buď nechat viset někde venku na dešti, nebo to třeba (zčásti) ponořit do slané vody a sledovat, jak se to v čase mění a mít aspoň srovnání, co za něco stojí a co ne. Měl bych na test pár odrezovačů, vosků, asfaltů, nějakou základovku od Alkytonu (myslím Rust penetrator nebo tak nějak)... jen jsem se zatím nedokopal k tomu to udělat, tak snad to někdy vyjde :-).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Uživatelský avatar
vtmafian
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 29. zář 2005 14:48:07
Bydliště: Šumvald

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od vtmafian »

No tak to sem nedávno četl a viděl video o nanotechnologii, kdy se nanočástice využijí ve spojení s barvou a následný nástřik na karoserii auta je ještě daleko, díky specifickému složení laku ale prý se na tom pracuje. Tady video a více info o tom, to co je na videu není stálé řešení ale taky jedno z řešení proti korozi, sice dočasné, leč řekl bych účinné

http://www.nanoteam.org/cisteni
Felicia 1.6 MPI, r.v. 99, oranžová pastel, new face
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Matuhsch »

Ad cena opravy: výměna jednoho lemu cca 1500kč, plus něco za lakování. pokud by ti stačilo zastříknutí jen na hranu tak by to nemuselo být moc peněz jinak lakování celýho blatníku běžně kolem 3tis za kus.
U metly je to horší no, nikdy sem to nedělal ale určitě se to dá nějak zamaskovat.. Tady ten klubák to dělal sprejíčkama a dopadlo to nadmíru dobře, já použil pistoli a výsledek +- stejný, ale metla je horší no :)
Obrázek
Obrázek
valach66 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od valach66 - FK »

Pokud to jenom vybrousí a překytuješ tak je to oprava na chvíli. Rez ti zase prostoupí, ale za nějaký čas. Pokud máš někoho známého s co2 tak to je oprava, vyvaření bez nástřiku na 1 max. 2 odpoledne. Dělal jsem to známému od známého a vzal jsem si 2500 za obě strany. Odstrojení, vyvaření, překytování ale pokud to budeš dávat stříkat tak si to lakýrník dělá sám a nastrojení. Bez lemů, ty dodal ale stojí pár kaček. Skus pouvažovat ale pokud plánuješ, že si ji ještě nějaký ten pátek necháš tak bych to tak řešil.
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Romiiken »

Arkis píše:Klempíř ti řekne to, co je pro něj výhodnější - teda pokud to nebyl nějaký známý. Já to budu dělat doma, takže uvidím jak na tom budou. Když to bude shnilé durch, že to ani kit nezachrání, tak hold pujdou nové no.



Bol to znamy, pytal som sa aj cudzieho klampiara ten tvrdil to iste. Ak to len obrusis tak do roka to mas take iste. Proste to treba vyrezat navarit novy kus nastriekat osetrit BODYckom a malo by to vydrzat. A vystriekat dutiny.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od oondra18 »

čau lidi, chtěl bych se vás zeptat na zinkování dílů. Pokud budu měnit zadní lem nebo přední blatník, je lepší ho nechat pozinkovat? Mě soukromý "levný" lakýrník (1200kč/díl) řekl, že pozink lakovat nejde. Zřejmě záleží jaký pozink ne? Řekl mi, že se zinkujou stožáry na lanovce na horách. Co si o tom myslíte? A další věc, mám jednoho karosáře, který mi řekl, že mi za 2000kč kompletně umyje celý spodek auta plus všechny podběhy a provede nástřik celého podvozku a podběhů. Má smysl to dělat? Je to dobrá cena? díky
Uživatelský avatar
vtmafian
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 29. zář 2005 14:48:07
Bydliště: Šumvald

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od vtmafian »

Proč by pozink nešel lakovat? To jaksi nechápu, když se na auta dělá pozink a následně lakujou tak kde je zakopaný pes...
Felicia 1.6 MPI, r.v. 99, oranžová pastel, new face
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od oondra18 »

No to on mi právě řekl, že není pozink jako pozink, a že ve fabrice se to dělá prostě hned po sobě nějak, že je to nějakej proces, aby ten lak na tom držel potom, neloupal se atd atd....takže nevím jestli nekecá nebo jestli to fakt nejde...a nebo to není v jeho možnostech....nechávali jste si někdy něco zinkovat? Jo a vlastně mi řekl, že pokud pozink,tak bych ho musel nechat rok venku, aby to opršelo a "zdrsnělo" a tím pádem to šlo lakovat. takže?
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Netuším, jak to je u lakování dílů na auta, ale obecně, třeba co se týká okapů a tak (prostě pozinkované plechy) se musí buď před natřením/nastříkáním třeba syntetickou barvou nechat zoxidovat, jinak na tom barva nedrží. Další možnost je použití speciální reaktivní barvy na zinek. Jak je to ale přesně s dílama na auto, to nevím, ale asi to bude podobně :).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ferdamravenec »

dá se to zrychlit , buď octem , nebo kyselinou , ale stejně zůstává problém v lakování krom základní barvy na pozink je potřeba aby i následná barva dobře vázala na předchozí , ...............................................

a chce se to zamyslet jestli to má smysl , blatníkem prahy lemy ... dutiny ...... nezachráníš
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od oondra18 »

No, mam to docela v cajku tu feldu...řikal to i ten karosář. Jenom mam právě chycenej zadní lem, tak se ptam jestli to má smysl zinkovat nebo tam prostě dat klasiku a jen láknout... A co si myslíte o tom podvozku plus podběhy za 2000kč? viz můj první příspěvek
valach66 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od valach66 - FK »

Ta dvojka jde, pokud je to i s materiálem. A to zinkování, pokud to pozinkuješ, tak se jednak bude špatně bodovat a co poboduješ, tak ten zinek stejně opálíš a bude to oxidovat. Škoda peněz za zinek. Máš je tam určitě originální a vem rok výroby a jak dlouho vydržely tak bych se nebál dát origo černý plech. Hlavně to dobře ošetřit před navařením a potom a nemáš problém ;)
Dvora001 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dvora001 - FK »

potřebuji sehnat samolepku na páté dveře....nevíte kde?
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Yetti98 »

A jakou samolepku máš na mysli?
Dvora001 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dvora001 - FK »

myslím samolepku co je nad plastovou lištou přes celou dílku dveří....dříve se prodavali takový odrazkový....ale teď jsem je už nikde nenašel....nebo tam dám jen stříbrnou pásku...
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Grave »

Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od miroussm »

Chlapi mám dotaz, jeden lakýra, kterého zná můj kamarád mi udělal cenovou nabídku na udělání zadních lemů, vyříznutí + nabodování 300,- za jeden (bez materiálu) a lak 1400,- za jeden. Nějak nemám přehled, kolik se ty ceny pohybují, ale co jsem se tady dočetl, tak lak asi ok, ale ta práce za lem se mi zdá podezřele nízká. Myslíte, že to mám risknout? :) Jak si ohlídám, aby to udělal pořádně, když sám prd poznám? Fakt to chci mít dobře udělaný když už, aby to chvíli vydrželo. V zimě Felda nejezdí, tak alespoň pár let :).
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od H4nIS »

nějaký nápad jak tohle spravit ? chtěl jsem měnit zadní tlumiče, ale jak sem to viděl tak na to raději nešahám ať to neupadne celé :D levá strana je jak nová

Obrázek Obrázek
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od emilio52 »

to vypadá že se tam nějakou dírkou dostává voda ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Maty »

Jak opravit? .. .vyříznout a navařit zdravý kus :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od osobne »

miroussm píše:Chlapi mám dotaz, jeden lakýra, kterého zná můj kamarád mi udělal cenovou nabídku na udělání zadních lemů, vyříznutí + nabodování 300,- za jeden (bez materiálu) a lak 1400,- za jeden. Nějak nemám přehled, kolik se ty ceny pohybují, ale co jsem se tady dočetl, tak lak asi ok, ale ta práce za lem se mi zdá podezřele nízká. Myslíte, že to mám risknout? :) Jak si ohlídám, aby to udělal pořádně, když sám prd poznám? Fakt to chci mít dobře udělaný když už, aby to chvíli vydrželo. V zimě Felda nejezdí, tak alespoň pár let :).

Si myslím, že cena za nabodování je OK, ale nebude to tak kvalitní, jako když to tam necháš navařit.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od H4nIS »

jo kdyby to bylo takové jednoduché tak to vyřežu a navařím nový, ale trefit to ať to je rovně bude sranda a co sem se tak díval tak sem nikde neviděl opravný plech na tohle, je skoro celá felde po kouskách plechu, ale tohle na ty tlumiče sem neviděl. Už ale scháním jinou kastli, nechcu to vařit, raději seženu zdravou, dám svoje vinko a seru na to :) stejně mám na hovno barvu, tak teď si můžu aspoň vybrat jakou chci
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Matuhsch »

tak jesli neni zhnila uplne komplet... Jako sehnat slusnou kastlu je docela problem.. Takhle se to da navarit z jinyho zdravyho auta..
Obrázek

a tady je to jako vymennej dil
http://www.cc-autodily.cz/drzak-tlumice ... el=FELICIA
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od H4nIS »

Ja mam podlahu promacklou od desty, potom jak sem zvedal auto tak se to promacklo zas jinde, ze primo pod nohama ridice mam bouli jak prase a cela prava strana je KO, v prahu je 10cm dira a lem uz cely vyzrany :D levy prah je zas jak novy, takze chci radeji vymenit kastli, jeste pockam tak mesic a kdyz nic nebude tak se budu divat po nejakych nepojizdych co se prodavaj levne, motorizace je jedno jak a to je výhoda
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ferdamravenec »

Uživatelský avatar
michal.j125
Příspěvky: 246
Registrován: úte 21. pro 2010 19:42:16
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od michal.j125 »

kdyz uz jsme tady u tech domku tlumicu , je takovy novy plech aji na pikapa ? mam doma dva a u obou je to spatne
Felicie 1.9 D GLX vybava - ele. okna , pal.PC , ele. zrcatka , interie z Edice Mystery , 15" ATS Cup
Marcheno - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Marcheno - FK »

Zdravím,
chci se zeptat a vyslechnout si různé návrhy na opravu tohoto :D http://2i.cz/2i/i/53766e82/922fb80c258d ... 5083.p.jpg

předem moc děkuji, zatím vůbec nevím co s tím udělat..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od 103457 »

Nic nevidím
Marcheno - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Marcheno - FK »

No, já bohužel ano :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od 103457 »

tak to si budeš muset poradit sám. :lol: :lol: :lol:



Když rozkliknu odkaz tak mám jen milimetrovou tečku v černé obrazovce. Jak jsi to nahrál ?
Marcheno - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Marcheno - FK »

To je divne, me se to normalne otevre, zkousel jsem to ted i na telefonu..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ferdamravenec »

mě to píše 1x1 , ale nevidím nic
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od emilio52 »

Taky nic nevidím jen bílá obrazovka :o
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Marcheno - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Marcheno - FK »

Moc se omlouvám, nahrál jsem to tedy asi nějak špatně... nový odkaz: http://2i.cz/980d7a5083
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Cobrak »

No, pořádně obrousit až na kov, pokud tam nějaký zbyl, pak vzít tmel se skelným vláknem a totálně celé to přetmelit a nechat zaschnout, klidně víc vrstev. Potom to zbrousit smirkem a základovou barvu na to a po zaschnutí barvu ve spreji v odstínu Tvého auta. A zkus to v průběhu opravy fotit, ať vidíme, jak jsi se s tím popasoval ;-) Jo a tu základovou barvu sežeň antikorozní!
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Nevím, jestli tam ještě kov zbyde, až to obrousí :). Pokud by nevolil přímo cestu vyvaření, tak i v takovém případě nevím, jestli to zachrání tmel... spíš bych to viděl na nějaké "laminování" (skelnou tkaninu, epoxidovou pryskyřici), s tím, že před laminováním to chce obroušený kov co nejlíp ošetřit, nějakým kvalitním odrezovačem nebo stabilizátorem koroze... pak základovku, překytovat, atd... a zevnitř vystříkat, těžko říct čím (někdo tvrdí, že něco olejovitého, jako třeba resistin, mně osobně jsou sympatické vosky).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Maty »

Vzít flexu a uříznout a navařit novej .... cokoliv jinýho bude záležitost na rok maximálně než to znova vyleze ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Xyz255 »

Měl bych prosím prosbu na zhodnocení a případné rady podle fotek co s tou sviní. Jde mi o to, jestli se to dá zachránit a nebo už nemá cenu do toho auta dávat peníze (nejvíc se zajímám o kastlu, dveře se daj vyměnit). Rád bych z ní měl jednou veterána, stejně jako někteří tady :D
http://www.rajce.net/a9838872
1.6 GLX 1997
Rez na dveřích - vyměnit dveře nebo by pomohlo to nechat vyvařit a přelakovat?
Podběh je mi jasný, že když má antikorozní nátěr tak asi neshnije, ale ten práh vedle už je několikrát vařenej a flikovanej, záplaty jsou vidět tak co s tím; na fotce se šipkou na práh je spíš ujištění, jestli je to součást kastle (podle DP asi je...).
Rez pod gumou je otázka, jestli je chycená kastle nebo jenom ta prahová a blatníková část.
Zrzavej okraj nárazníku - plastovej nezrezne, ale jestli to není znak toho, že zespod to kvete jak divý (jeslti to není to místo, kde v tématu s tlumexem jsem se dočet, že to neudělali ve výrobě tak to na to patláte).
A ta rez na lemu toho otvoru v kufru, jestli je to jenom povrchovka (mě přijde, že jo)?
Jo a ještě teď podle předchozích fotek nevim, jak na tom jsou ty držáky tlumičů
Díky za případné věnování času
Osobně se modlím, aby kastle byla fajn :)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Matuhsch »

prahy se uriznou a navari novy, zadni lem kdo vi, ale asi je chyceny a tam mi to zacalo hnit jako prvni.. pokud nemas zhnilou podahu, domky tlumičů atd tak je to vpohodě...
Obrázek
Obrázek
tregim - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od tregim - FK »

Ja myslim že se zabyvate drbnostmi,v kufru je to povrchova rez,jako i u prahu a lemu,nechal bych to jeste par let a pak vymenil plecharinu,jestli chcete hned delat veterana taj je potreba samozrejme vse poradne udelat,jestli jeste chcete jeszdit staci par veci udelat, je to pekna kastle :salut: :salut:
judgin89
Příspěvky: 20
Registrován: pon 30. bře 2015 17:31:34

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od judgin89 »

hoj chlapi je to sice blba otazka ale uz premyslim dost dlouho a pomuze mi nazor je lepsi rozebrat vyvarit kastli nebo ji vyvarovat postupne????nekdo rika ze postupne ale podle toho jak delam treba jednu vec prijdu na dalsi hned vedle me prijde jednodusi to cele rozebrat vyvarit a slozit co vy na to????dik vsem za nazor :hlava:
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

barva regující se rzí

Příspěvek od Mr.Wankel »

Máte někdo zkušenosti s barvou nebo nějakým nástřikem, co chemicky zreaguje se rzí a zabrání dalšímu rezivění? Funguje takhle třeba Hammerite?
Já jsem používal klasický fosfátový odrezovač, ale přesto to rezaví. "protikorozní" nástřiky raději nezmiňuju. Ty akorát vytvoří ulepenou vrstvu, pod kterou to vesele reziví dál.

Obroušení na kov je příliš pracné a často se stane, že nějaký malý rezavý flíček, případně rez pod původním lakem zapomenete a pak přijde celá práce vniveč, protože to začne rezavět celé znovu od toho flíčku.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Paulie »

BRUNOX EPOXY KONVERTOR RZI
http://www.nejchemie.cz/technicke-sprej ... 100ml.html

Co tohle? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Odpovědět