Tažné zařízení

karoserie, narazniky, skla atd.
smazany clen - FK

Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dobrý den.Mám malý dotaz.Koupil jsem auto,kde již bylo namontováno tažné zařízení,ale bez te koule.Sehnal jsem si z jiného auta a můj dotaz zní:Můžu to tam přivařit napevno?

Díky za odpovědi :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 103457 »

Koule se buď šroubuje nebo je na bajonet, přivařit to pochopitelně můžeš, otázka je co tomu řeknou na STK
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

No do STK mám ještě čas do konce roku 2010.Tak,že radšii upravit ať se da přišroubovat.....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 103457 »

Asi by to bylo jistější, záleží, jakej typ máš.
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

No mohu to zajít vyfotit,jak kouli,tak celé tažné
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od emilio52 »

A zkontroluj techničáky jestli to tam máš zapsaný .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nonamed - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Nonamed - FK »

To skoro vypadá, jak když ta koule k tomu nepatří... na kombíku jsem měl podobnou objímku a koule byla "vyndavací zastamdací" na bajonet, dal jsi ji tam otočenou o 90 stupňů, narovnal do normální polohy a skrz ty dvě díry na objímce provlékl takovou páku s čepem na zajištění, tu jsi zajistil ještě takovou závlačkou a tradá, otázka pár vteřin...
ah, ty to píšeš že je z jinýho auta :D No já bych to nevařil, zkusil bych sehnat správnou kouli :-)
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Peters56 »

Tady je výňatek z legislativy zákona :

V současné době jsou výroba, homologace, prodej a montáže tažných zařízení upraveny zákonem č. 56/2001 Sb., vyhláškou MD ČR č. 341/2002 Sb. a příslušnými homologačními předpisy, kde je m.j. řečeno, že:

montáže TZ smí provádět pouze autorizovaná montážní pracoviště, která pověřil výrobce TZ (jejich seznam je uveden na internetu Ministerstva dopravy). Pokud TZ není namontováno autorizovaným montážním pracovištěm, musí zákazník navštívit STK, kde mu za poplatek zkontrolují montáž tažného zařízení a vystaví potvrzení, na základě kterého je teprve potom možno TZ přihlásit na Dopravním úřadě. Ke každému TZ musí být prodejcem dodán tzv. Typový list, kde výrobce TZ potvrzuje, že TZ je řádně schváleno a kde je uvedena maximální hmotnost přívěsu, typ TZ a další údaje. Na Typovém listu je dále místo pro potvrzení o montáži na vozidlo. Typový list je podklad pro přihlášení TZ na Dopravním úřadě a z něj úředník zjistí, zda TZ namontovala autorizovaná firma.
Kulový čep upevněný pomocí šroubů je považován za neodnímatelný, proto nemusí být demontován, jestliže není tažen přívěs.
Kulový čep odnímatelný bez pomoci nářadí (bajonet) musí být demontován, jestliže není tažen přívěs.

V ČR v současné době platí následující normy schválení tažných tařízení: EHK 55 – značí se „E“, ES 94/20 – značí se „e“ a národní Osvědčení „Atest 8SD“. Velmi často se vyskytuje výraz „originální“, který je někdy využíván k matení veřejnosti. Za originální díl, nebo příslušenství, lze označit pouze ten, který vyrábí přímo výrobce automobilu. Je známo, že dnešní automobilky většinu dílů a příslušenství sami nevyrábí, ale osazují automobily díly a příslušenstvím jiných výrobců, kteří je zase dodávají různým výrobcům automobilů. Sem patří takřka všechny části automobilů, např. pneumatiky, brzdové systémy, tlumiče, řízení a mnoho jiných dílů včetně tažných zařízení. Absurdní situace nastává, když na výrobní lince, příkladně na brzdové destičky, v ranní směně dělají pro automobilku originální díly a v odpolední směně pro volný trh díly neoriginální. Obojí se však vyrábí na stejném zařízení a ze stejného materiálu. Proto od podzimu 2004 platí v celé EU tzv. Bloková vyjímka, dle které je za originální díl, nebo příslušenství považován každý výrobek který svou kvalitou splňuje požadav-ky normy, která platí pro daný výrobek v celé EU. To znamená, že homologováný výrobek výrobce certifikovaného dle ISO 9001 je dílem originálním. Nikdo nesmí z dů-vodu neoriginality vnucovat zákazníkovi jiný díl, odmítnout záruku, nebo provést opravu.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od emilio52 »

Nonamed : Taky se mě zdá že to k sobě nepatří .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Lybor - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Lybor - FK »

to vypadá jak ta šroubovací koule ze š120
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ano.Já jsem psal,že koule neni k tomu a jestly můžu tu neoriginální tam navařit a nebo upravit ať se dá vyndat
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak asi to tak vypadá,že si budu muset sehnat originalní.No snad to nebude takový problém :roll:
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Peters56 »

Ještě k tažnému vysvětlení bez zbytečných § :

kdo si sám koupí a sám doma namontuje tažný musí být schváleno na STK, když vám ho namontují v servise, který má schválení pro montáže težných zařízení na STK nemusíte, měli by vám ale vystavit doklad a potvrzení (certifikát) o odborné montáži. Takový servis je ale přímo určen k montáži nemá to každý ferda co má servis a na magistrátu to neuznají, v případě, že vám koule tažného zakrývá SPZ (RZ) měla by být v době netažení přívěsu koule odmontována to se týká všech tažných zařízení a ty která nezakrývají SPZ (RZ) a byla namontována po roce 1997 a mají typ ISO 50 a odjímatelnou závěsnou část musí být v době netažení přívěsu odmontována vždy. Potom hrozí bloková pokuta a v případě nehody se k úhradě vzniklé škody na vašem i např viníkově vozidle staví pojišťovny trochu jinak. Ta co nemají odjímatenou kouli můžou na voze zůstat, to jsou ta co jsou na šroubech a tak a ne na zajištění bajonet zájistná páka atd. Rovněž pokud ale nezakrývají SPZ (RZ).
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
smazany clen - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

No v technickém průkazu tažné mám,jen ta koule není.Tak se jí pokusím někde sehnat..........
Jinak moc děkuji za rychlé rady a reakce ;)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Kuladmin »

Urcite sezen original co do toho patri !!! Zadne vareni to neni obyc matros mohlo by to prasknou navic to ma uplne rozdilne tvary atd atd..
mr.Freak - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

v létě po technický si chci sundat tažný a hodit ho do garáže, protože je uplne zbytecny tahat 15 kilo na zadku navic (vozik mame ale nic na tazny nedavam), je nějaká výmluva pro policii proc ho tam nemam a mam ho v technicaku? nechci si ho zas odepisovat, jen mi staci abych nedostal pokutu...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 103457 »

Není žádná výmluva, buď ho máš v papírech a i na autě nebo nemáš v papírech a nemáš na autě. Jiná varianta není.
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Peters56 »

Sundat ho můžeš, policie ( zejména dopravní ) když tě zastaví může třeba ale zkoumat, zda doklady od vozu jsou právě od toho vozu se kterým jedeš a budou kontrolovat zejména všechna VIN na místech kde jsou umístěna. Budeš muset trochu počkat, je to na delší dobu + prověřování v evidencích. Na STK problém bude, budeš ho muset domontovat protože je to pevná součást automobilu. Nejlepší je asi zajít na úřad a požádat o změnu ve velkým TP s důvodu demontáže tažného zařízení. Potom ti vystaví nový malý OTP kde již tažné nebude uvedeno.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Macman »

tazne zarizeni vypada jak original..sezen si k tomu i original kouli s tou pakou ktera se do toho zajisti..radsi tohle nez se s tim drbat..nejakemu vareni bych stejne ani neveril a na STK si se zavarenou kouli neporadis
mr.Freak - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

je nějaký rozdíl mezi tažným na krátkou a kombíka? jsou zaměnitelné z auta na auto? je to origo Škoda
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Kuladmin »

Jsou naprosto rozdilna nezamenna!!!
mr.Freak - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

sundal jsem tažný z auta ale jen tu tyč a chtěl bych ho prodat..elektriku jsem si ale nechal v autě protože se mi s tím nechtělo dělat. dala by se ta "elektrika" někde sehnat zvlášt pro kupce?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Atnarfus »

Elektriku?
Koupí zásuvku a kus kabelu. Nic jiného tam neni.
mr.Freak - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

ta zásuvka tam zůstala...jde mi o ten kabel s konektorem co jde ke světlům v autě nebo kam to jde :D takhle vypadá to sundané

http://i41.tinypic.com/mljq1d.jpg
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mikka »

Elektriku v pohodě odpojíš v kufru, mělo by to být jenom na konektory.
Pozor na zadní mlhovky, jetli jsi odpojil dráty ze zásuvky, tak ti zadní mlhovky na autě nemusí svítit. V zásuvce bývá kontakt, který odpojí mlhovky na autě, když je připojený vozík.
mr.Freak - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

k méme velkému překvapení mi nesvítí mlhovky ani ted :lol: a to mám ty konektory připojený ke světlům
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Vlada320 »

kluci mám jen dotaz.koupil jsme komlet nový tažný i s typovou elektrikou takže žádný stříhání kabeláže ale jen vypojim konektory ze světel a připojim elektriku k tažnýmu ale nějak nevím kudy se maj tahnout ty kabely pod auto?kde je nějaká záslepka kterou se to tahá, na jaký straně ve kterejch místech?díky moc
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Alf »

Je tam gumová záslepka. Od prostředku auta kousek nalevo. Hodně se nakloň do kufru a posviť si, jinak ji lehce přehlídneš.
Čistě teoreticky můžeš mít na kabelovém svazku tažného už gumovou průchodku novou.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Vlada320 »

to jsme nezkoumal ještě jestli tam něco je možný to je.takže je to jakoby schovaný pod tím mechanismem zámku pátech dveříjen trochu vlevo.díky moc ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Svabek
Příspěvky: 23
Registrován: sob 09. led 2010 16:43:05
Bydliště: Vysočina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Svabek »

Zdravím Feldaře,

potřeboval bych drobnou radu. Pořídil jsem Feldu, která má namontovaný tažný zařízení. Jenže původní majitel byl strašnej bordelář a kouli, která se tam nandává, ztratil. Moc se v tom nevyznám a tak bych potřeboval vědět, co je to za typ abych si tu kouli mohl dokoupit. Fotky jsou tady:

Obrázek
http://sklad.obrazku.cz/obr279096_Tazny1.jpg
Obrázek
http://sklad.obrazku.cz/obr279097_Tazny2.jpg
Obrázek
http://sklad.obrazku.cz/obr279098_Tazny3.jpg
Obrázek
http://sklad.obrazku.cz/obr279099_Tazny4.jpg

Štítek je tak zrezlej, že z něj nic nepřečtu. Kdyby ho ale přece jen někdo uměl rozluštit tak ho taky přikládám:

Obrázek
http://sklad.obrazku.cz/obr279100_Stitek.jpg

Já bych řekl, že je to ten typ "na dva šrouby", ale mate mě ten čep, který je v té zadní díře napevno. Fakt nevím.

Kdyby to tažný teda někdo poznal tak prosím napište co je to zač. A kdyby jste někdo měl i tip, kde dokoupit tu kouli, nejlépe v Brně či okolí, tak bych to ocenil.

Moc díky !
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Atnarfus »

Tohle je originál s upínáním excentrem. Mám přesně takové, ale netuším jestli na to škodovka prodává náhradní díly.
Asi před půl někdo prodával za pár korun úplně nové celé tažné na aukru. Bohužel k tomu neměl papíry, jinak bych to popadnul na druhé auto. Tak zkus škodovku, nebo inzeráty...

Ještě dnes ti sem hodím fotky háku a excentru.
Svabek
Příspěvky: 23
Registrován: sob 09. led 2010 16:43:05
Bydliště: Vysočina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Svabek »

Díky za pomoc! Ty fotky háku a excentru by se fakt hodily, pokud by byla fotka i nasazenýho háku tak by to bylo taky super, ale to jen kdyby se ti chtělo ;)

Jinak ještě jednou díky!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Atnarfus »

Svabek
Příspěvky: 23
Registrován: sob 09. led 2010 16:43:05
Bydliště: Vysočina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Svabek »

Fotky jsou přesně takový, jaký jsem potřeboval. Není k tomu co dodat. Jen ještě drobnost - má to tažný nějaký označení? Abych až to budu schánět věděl na co se mám ptát. Nebo stačí prostě říct "hák na originální tažný na Feldu" ?

Naposledy velký dík :salut:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Atnarfus »

V ETOSu jsem tažné zařízení neviděl, tak číslo nezjistím. Vzal bych si fotku držáku co máš na autě a fotku háku s excentrem. Oni poznají co je to zač. Počítej ale s tím, že za to budou chtít ranec. Pravděpodobně bude levnější koupit komplet nové tažné z druhovýroby (to na dva šrouby). Koukal jsem nedávno po netu a za 1500 se dá koupit tažné bez elektroinstalace. http://www.tazne.cz/z14456-tazne-zarize ... icia-kombi
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Michal »

Tažné vyrábí firma www.profsvar.cz
Koule stojí cca 900,- - teda alespoň stála 8-)
James - FK

Tažné felda

Příspěvek od James - FK »

Čus all. Jakou největší váhu (vlek) se dá tahat za 1,3 MPI kombi?
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne ned 04. zář 2011 9:31:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do správné sekce (co má proboha tažné zařízení společného s motorem?) a sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
keenworth - FK

Re: Tažné felda

Příspěvek od keenworth - FK »

Máš to napsaný ve velkým techničáků ;)
James - FK

Re: Tažné felda

Příspěvek od James - FK »

Nemám, nejsem již majitelem feldy, ale znovu o ní uvažuju.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné felda

Příspěvek od 103457 »

mám dojem, že u 1,3-ky je to 400/800 nebržděnej/bržděnej a u 1,6-ky 400/1000
keenworth - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od keenworth - FK »

Já mám v techničáku: Celková hmotnost přívěsu - bržděného 900 kg, nebržděného 400 kg.
Samozřejmě mám 1.3 kombi
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Matuhsch »

Jj taky mám 400/900 KG na 1.3 BMM kombi... stejně je to fuk, 400 kilo je strašně málo, většinou tahám více... Například jsem vezl 800 kg písku na nebržděným a šlo to.. sice asi 10km...
Obrázek
Obrázek
steelboy - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od steelboy - FK »

zdravím, mám dvě otázky ohledně tažného na feldu:
1- jaké jsou rozměry šroubů, které drží tažné zařízení na autě? odmontoval jsem ho před rokem a šrouby nemůžu najít.
2 - dá se koupit ta plastová krytka, ve které je ukryta elektrická zásuvka?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od ferdamravenec »

1- šrouby M12x30 , matice navařené na pásovině tl3mm 25x70

2-nechápu jaká plastová krytka , nikdy jsem žádnou neviděl , je tam zásuvka = komplet = jeden díl
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 103457 »

Buď myslí obal zásuvky nebo ten spodek, co je jako kolnua, aby zespodu nšel do zásuvky bordel.
Nová zásuvka se dá pořídit za mrzký peníz, tak bych tam starej klump s zoxidovanejma kontaktama vůbec nedával. ;)
steelboy - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od steelboy - FK »

1 - díky za rozměry
2 - měl jsem na mysli toto http://www.tazne.cz/zasuvka-7pin-din-p176/. já jsem odšrouboval ten plast okolo a zbyl mi jen vnitřek (zásuvka 7pin), kdybych koupil to co je na netu, tak bych musel, přehodit dráty, že? abych to mohl použít.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 103457 »

Ano musel a doporučoval bych to, hezky odstřihat zoxidovaný konce kabelů na ně nandat dutinky a znovu opět upevnit do zásuvky. Mosazný dutinky jsou lepší než hliníkový, ty oxidujou rychlejš.
steelboy - FK

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od steelboy - FK »

dutinky? myslíš, je nasadit na konce drátů a zacvakat do zásuvky? dá se tohle koupit třeba v autokelly?
Odpovědět