Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
header - FK

Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Ahoj. nedávno jsem koupil zachovalou feldu 1.3BMM rv.95 ale jediný co na ní není v pořádku tak je otáčkoměr. Když nastartuju tak se ani nepohne ale při jízdě ve vyšších otáčkách něco kolem 4000ot. se najednou rozběhne doprava a klesne při zařazení nebo snížení otáček... Nevíte kde by mohla být chyba? Ve snímači otáček? Nebo v samotném budíku? Díky za rady.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od Honzis »

Nekupoval jsi ji nahodou v Brne na Vinohradech? :-) melo by ti stacit dotahnout matku v budicich. Je to tady nekde popsany... :hledej:
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Kupoval jsem ji od známého v dědině. A jakou matku kde matku? :?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od emilio52 »

máš asi povolenou matku vzadu na otáčkoměru, špatné ukostření nebo tišťák
a jinak to patří sem :hledej: ,tady odpověď jistě najdeš
viewforum.php?f=79
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Omlouvám se jsem tu novej... Jestli to mají být ty 3 měděný matky na mosazných šteftech tak ty sem dotáhnul a nic se nezměnilo a tišťák se mě nepovedlo sundat. :cry:
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od Kuladmin »

Zezadu na tech celych budicich pod tim cernym krycim plastem je tisteny obvod a budiky k nemu jsou chytany maticemi. Ty musi mit kontakt.
A kdyz to nepomuze tak je civka v otackomeru k.o. Jsou tam dve a prave cca 4tis otacek se delej.
modrafelda - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od modrafelda - FK »

Já jsem tam měl studeňák v tom pájeným spoji.
Mewe - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od Mewe - FK »

Já se dnes hrabal v budicich... pokud tam jsou "dodelavany" budiky s otačkomerem, tak je možný že, tišťák je z BMM a otáčkoměr MPI, dělá to přesně tohle. :) dnešní zkušenost.. (viz. elektroinstalace>vyměna budíku svítí airbag)
po nastartovánní je uplně mrtvej, po přidání plynu vylítne někam k 5 tisícům, po puštění plynu hledka lehne na 0...
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Dneska jsem koupil na vrakáči jinou cívku i s budíkem a po výměně se nic nezměnilo :(
Martas085 - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od Martas085 - FK »

my to zpravili tak,že na tu ukostřovací tyčinku jsme nabalili alobal..a otáčkoměr jede :D sice kecá možná tak o 100-200 ot,ale jede :D často to dělá jen studený spoj
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Možná bude chyba někde v tom plošňáku zezadu... na to sem při výměně nekoukal... tak zítra kouknu...
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Dnes jsem teda vyzkoušel podložit ten kostřící šroubek alobalem a trošku sem oškrabal dosedací plochy ale je to pořád stejný... Kontroloval jsem i desku plošných spojů a nic jsem nenašel :( Napadlo mě ještě že by mohla být chyba v ŘJ nebo v halově sondě :cry:
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Teď jsem vyměnil i hallovu sondu a stejně se nic neděje... už mě to začíná srát!!!! :hlava: :cry:
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od RockSolid »

Pokud druhe budiky nefunguji,ani druhy halluv snimac otacek,tak bych to tipnul na kabelez mezi nema. Zkus se podivat na konektory,jestli nejsou zaoxidovane ;) i za budikama,i na snimaci otacek ;) pouze tipuju,co by to jeste mohlo byt :scratch:
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Děkuji... vyzkouším to... :ugeek:
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Tak tohle byla asi poslední možnost a stále to nefunguje... už jsem zooufalej... :cry:
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od Sruty22 »

pokud ti nejde snimac otacek tak ti nejde ani motor bo ridici jednotka nevi kdy vstrikovat
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

Motor šlape v pořádku... jen někdy v zátahu jemně cukne ale to je snad v poho... ještě zítra zkusím kouknout pořádně na ten plošňák za budíkama...
header - FK

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od header - FK »

OPRAVENO!!!
Budíky sem rozebral do mrtě a prohlížel sem si spoje... na pohled nejevily známky poškození ani studeňáku tak sem vzal pípačku a propípal všechny kolíky od otáčkoměru k tomu integráču a ejhle! plošňák co je pro ten ukostřovací šroubek neměl spoj s integráčem... tak jsem tam natáhnul drátek, napájel přímo na nožičku IO a udělal očko kam sem strčil otáčkoměr a pevně přišrouboval... funguje to krásne a bez sebemenší odchylky :ugeek:
Uživatelský avatar
miroslav.bk
Příspěvky: 148
Registrován: úte 12. zář 2017 15:20:54
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička otáčkoměru reaguje až při 4000ot.

Příspěvek od miroslav.bk »

Mám stejný problém, díky za inspiraci.
Felicia EFF61, 1.3, LXi, BMM, 50kW, 1996
Odpovědět