prerazajuci rozdelovac

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
koule
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. led 2017 21:03:34

prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od koule »

Ahojte, mam problem, a uz neviem na koho sa obratit. Mam feldicku 95 r.v. v lete som sa po neakom case rozhodol vymenit sviecky, palec, kable, veko a vsetko vizeralo v poriadku. Asi za dva mesiace mi auto skapalo, zistil som ze sa mi zlomil palec, hovorim si uz to nieje to co to byvalo... ale od leta sa mi vypalilo 5 palcov, 5 sasov, 2 moduly, 2 sviecky a 2 kable. Naposledy som len pocul cinknutie a auto pocas jazdy prestalo ist, potom som si vsimol na palci rozdelovaca na sticnej ploche v strede, zuholnateny kruh, ako spaleny.
Co to moze byt, viete mi niekto poradit.

Dakujem
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od Matuhsch »

Zuholnately kruh je od uhlíka ktorý je vo viečku a prenáša napätie do palca, není to závada to je normálne.. Cievka sa cas od casu spali no nechce sa mi veriť ze by si odpalil tolko sad kablov atd.. Na základe coho si urcil ze su vadne? pokial používáš cinske cievky typu vika atď tak tam sa neda spolehnut ze by fungovala ani ako nova. Samotnému mi jedna čínska v autě vyhorela.
Obrázek
Obrázek
koule
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. led 2017 21:03:34

Re: prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od koule »

praveze zo zaciatku som tam cpal kadeco, ale posledny modul bol bosch, Niekde mi to preraza, ale neviem zistik kde, mozno je problem aj v tom, ze mi tecie olej cez gufero a klinovy remen ho rozhadzuje dalej, a vedla su kable, fakt som zufali, keby som aspon vedel kde a co mam hladat, este jedna vec co mozno pomoze, ked mam povedzme zaradenu dvojku, dam nohu dole s plynu, ked nasledne pridam a to ani nie moc prutko, auto trhne a potom ide dalej, zacalo sa to objavovat, po prvej vymene, sviecok kablov atd.
koule
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. led 2017 21:03:34

Re: prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od koule »

ze su vadne, som zistil system pokus omyl, naposledy som vymenil palec a veko, nestartovalo, vymenil som modul a nestartovalo, vymenil som kabel medzi cievkou a vekom a naskocila... cez vykend este vyskusam, nahodit staru cievku ci to chyti
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od Matuhsch »

ak je spravne vsetko zapojené a funkčný zapalovací modul tak može byt chyba akurát v tých kábloch čo idu do cievky. je tam kostra, plus a signál od jednotky. . Zapalovacie káble ani palec a viečko sa nemožu poškodiť inak ako mechanicky - opálenie, alebo sa rozpadne uhlík vo viečku. To čo popisuješ to šklbnutie je u Bmm bežné ak je nejaká chyba v zapalovaní alebo zacpaný palivový filter. Eště by mohol byt aj problem v Hallovom snímači, ten dáva ECU informaciu kedy má páliť.. Třeba zistit či to robí naozaj cievka alebo je to len nejaka haluz. Ten olej od gufera na to nemá vpliv vobec..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: prerazajuci rozdelovac

Příspěvek od Velda »

Mě tyhle věci ničil pravděpodobně přebíjející alternátor. Dával snad 18V :-O Dal sem nový regulátor a od té doby sem neviděl rozteklý palec rozdělovače nebo zničenou cívku (již několik let)
Odpovědět