Vodní pumpa

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
smazany clen - FK

Vodní pumpa

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vytéká mě odsud voda nevíte co s tím opravím to doma nebo musím sehnat novou a hlavně jak to opravit nejakej návod dík
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Ivarek »

To je dírka kterou odtéká voda pokud je v háji gufero.
Hele jedna rada..zkoušel jsem to v práci opravovat/repasovat a je to porod s naprosto nejistým výsledkem.Může to vydržet rok a třeba taky týden.
Kup novou a ušetříš si spoustu práce a případných starostí.
Navíc k tomu potřebuješ např lis atd.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Kuladmin »

Naprosty souhlas je to lisovany casto to prda a stejne to za cas zacne znovu => nova kus za kus a je hotovo a klid.
majky728

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od majky728 »

Teď mi taky začala téct vodní pumpa ,tak mě napadlo ,jestli by nešla provizorně ta dirka na odtékání něčím zalepit. :roll:
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Kuladmin »

No pokud chces aby se to uplne zadrelo tak to zaslep nedoporucuju - proste hodne rychle kup novou a vymen.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Tomas6 »

pumpa stojí cca 500 kč a průmerně zručný mechanik nemá za dvě hodiny co dělat.Dělal jsem jí minulý týden a i s trubkou k chladiči a hadicí to zákazníka stálo 1300.takže žádná hrůza.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Chose »

Jo jo,svatá pravda ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
majky728

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od majky728 »

za 1300kč to je dobrý , mě řekli že pumpa vyjde na 1200 kč a protože je to prej náročná práce tak ještě 1000kč . njn tak se o to tedy pokusím doma sám ...
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Tomas6 »

Kolik?2200?To jsou zloději.Já to samzřejmě bouchnul za nákupku a fuškově,ale i tak.Kdyby brali 300 za hodinu což je tak optimál tak za dvě hodiny není co dělat.A 1200 možná stojí origo.Já používám vika a problémy s něma nejsou.Mi drží už nějakých 50000km.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Josh123456 - FK

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Tomas6: zlodějíčci jsou, byli a budou :-) bohužel určité sumy jsou proti mysli a snad i o koledování si o přesdržku :-D... Určitým sebevědomým mechanikům bych dal přes ruce, co kolikrát si řeknou za tu zprasenou práci, protože to, co si myslí, že je děsná práce by kolikrát zvládnu i mírně chytrej foxteriér....
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Tomas6 »

Mluvíš mi z duše.Dělal jsem minulý týden na okině rozvody a borec mu to napočítal na 14000kč.1.9TDi.Docela ranec.Já jsem se s origo dílama,longlife olejem a filtrama vlezl do 10000kč.A to jsem ho taky trošku natah.Bo domluva s ním byla strašná.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Josh123456 - FK

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Tomas6: čím větší blbec, tím to má dražší - Bohužel, když někdo na mě jedním stylem, tak já na něj druhým stylem .. ;) , ale stejně si byl podstatně levnější, než 14000
vpavel - FK

Vodni pumpa SOS ! (1,3 BMM)

Příspěvek od vpavel - FK »

Chci vymenit vodni pumpa na 1,3 BMM ( tece voda ven dost ) , vsechny srouby je dole ,ale vodni pumpa nesla ven ,je tam malo mista ,asi musi hnout s motorem ale jak ???sundal jsem silentblok na vodni pumpa i spodni u razeni ,zustal na aute jen silentblok u prevodovku ! co musim jeste delat ???
Pomozte je to nutný !v auto servis maji plny az za 14 dni a to nemuzu vydrzet bez auta !

Děkuju !
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Vodni pumpa SOS ! (1,3 BMM)

Příspěvek od mikka »

Motor musíš přizvednout na straně u řemenic, nejspíš heverem zespoda, mezi hever a vanu motoru dej nějakou destičku.
Pokud máš zesílenou karoserii, bude nutné rozpojit i výfuk na horní přírubě, jinak se motor nedá zvednout dost vysoko.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni pumpa SOS ! (1,3 BMM)

Příspěvek od Kuladmin »

Tak tak a jeste mozna budes drevem pacit mezi kastli a blokem na prsou jak jsou rozvody - me tam chybely naky ty mm pro sundani ideal delat to ve dvou.
vpavel - FK

Re: Vodni pumpa SOS ! (1,3 BMM)

Příspěvek od vpavel - FK »

mam to hotovo ,frci to dobre ,dekuju vsem !
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Musím se podělit o svoji zkušenost.Před 45000km jsem si nechal vyměnit pumpu za značku VIKA.Ted začala téct.U zahřátého motoru ani kapka když to vychladlo přes noc tak ráno tam byla loužička pod autem.Takže kvalita nic moc a v ložiskách té pumpy jen hukot slyšitelný z kabiny už od té doby co byla nová :evil: Tak jsem ju vyměnil za značku Water pump prý taky čína ale o lepší kvalitě než vika.Po namontování paráda jede potichu.Ale po 20km jsem zjistil že tou dirkou co signalizuje že je těsnění pumpy v háji mi ukáplo chladící kapaliny.Za studena ani kapička.Tak se chci zeptat je to normální? :scratch: Jinak jsem zkoušel víčko expanzky a to drží tlak krásně podle předpisu...
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Chose »

Taky se mi to stalo,už sem si myslel že ju budu moset reklamovat,ale dal sem ji ještě šanci :) Už má za sebou tak 500km a ani kapka,tak snad dostala rozum :D
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od p.s. »

je to 5 dní co sem jí měnil na favu 94ce a bral sem jí tady tak sem zvědav co vydrží :scratch: http://sz.aukro.cz/item886200616_vodni_ ... licie.html
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Tak ji dám taky šanci :lol: .Kdesi jsem četl že je tam plastovej kroužek který běhá po kroužku keramickém a tím to těsní-teda nevím co je na tom pravdy nikdy jsem to neměl rozdělané...Pokud je to pravda tak by si to mělo sednout.Jinak tam mám novou chladící kapalinu fridex G 48-prý není tak agresivní jak G12.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

prosím o radu, která značka je ok, nechci to už měnit, jaký máte zkušenosti ze Starline?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Kuladmin »

Starline jo ? no nevim horsi snad uz ani neznam stejny jak Vika aspol.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

a co je teda osvědčená značka?
Kristensen - FK

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Kristensen - FK »

tak třeba osvědčená značka je Graf tam počítej s cenou kolem cca 1500,- a nebo SKF ale to je palba za cca 2300,-
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Ivarek »

Já kupuju německý HEPU,cena cca 1000kč.
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Tak jsem tu pumpu od značky AQ (článek výše) co jsem jí dával šanci najeto 1000km začala chcát čím dál tím víc.Koupil jsem origo škodu v té stejné prodejně za 1300kč a po 100 km jsem ji kontrolovat a ta zase má volné ložiska jak kdyby měla100000km za sebů :evil: :evil: a je ji i trochu slyšet... :evil: Tak už nevím od koho mám koupit pumpu že by od značky GRAFA? :roll: Doufám že ty pumpy půjdou v pohodě vyreklamovat..... :( Už jsem z toho na prášky!!!!! :evil: S takovím tempem za chvíli zvládnu výměnu pumpy jednou rukou a tů druhů se budu škrabat v pr..ly.. :lol:
Kristensen - FK

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Kristensen - FK »

Záleží jak šponuješ řemen, jestli ho natáhneš jak strunu tak nevydrží žádná pumpa
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Řemen byl napnut tak jak má být.......
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

jak tak čtu, tak ani origo nebude ideální, zkušenosti s reklamacema klidně napiš, zajímá mě to, ale pokud si to dáváš sám... tak nevím no
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Mates:reklamace úplně v pohodě to by jsi potom nesměl ani vyměnit žárovku ;) ale vedoucí byl z toho bledý-dvě pumpy a obě na pi.u :lol: Vzal jsem od nich pumpu od zn. Hepu a ta je taky na pi.u a ani jsem ju tam už nedával protože už v rukách je cítít vůli v uložení ložiska a dopadla by stejně jak to od té Škody-měla stejnou vůli a po 200 km je ložisko v pr..li. :roll: :evil: Takže jim to pujdu pěkně vrátit at si takové zboží strčí někam!!!!! Ještě se zkusím podívat někde po pumpě od zn.Graf.... A pro všechny rejpali: na pumpě není co pokazit to bych musel do ní praštit kladivem a řemen mám pokaždé napnut tak jak má být..... 8-)
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od p.s. »

mě na Vectře B odešla vodní pumpa od FEBI přesně po měsíci koupil sem SKF a mam klid jinak na favoritu mam tu proklamovanou českou z aukra obědnanou a zatim je klid ;)
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

p.s. tiše ti tu funční pumpu závidím........ ;) Já už nevím co pořádně vzít :( ale zkusím Grafa je za 1610kč do SKF se mi nechce za tu cenu 2442 kč v autokelly......
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od p.s. »

skus tu českou s aukra odkaz sem dával vejš je to znamej pumpa je za 500kč výměnu si při troše šikovnosti zmákneš sám já jí dával přítelkyni na favorita a bracha jí má na feldě tušim 2 rok a taky dobrý já když se rozhodoval a viděl ty ceny tak sem z toho byl taky nesvuj a pak sem si vzpoměl na známího specializuje se na díly Škoda ceny oproti konkurenci slušný. ;)
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Výše jsem psal že to budu dělat už potřetí takže šikovnosti mám nadbytek.. :lol: Tu pumpu co o ni píšeš tak je na aukru od značky vika.Takže žádná česká výroba..... ;) Když tak v posledním případě ju půjdu koupit ale do obchodu...... 8-)
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od p.s. »

jak se to pozná že sou to čínani? ja na tom mam napsaný náký číslo a zatim je CZ prodejce též uvádí českou výrobu. :?: i když je fakt že čínani dnes okopčí snad vše :scratch:
takže kontaktoval sem známýho a ten mi poopravil výrobce je na slovensku takže to čína neni :arrow:
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Tu co jsem viděl na aukru ve vika i ten co to prodává tam píše že je to od značky vika.Možná tenkát byli ještě ty české.... :) Dneska jsem to vzdal a koupil jsem viku jestli mi vydrží těch 50000km tak to řešit už dál nebudu...Zitra ju nahodím a uvidíme řekl slepý....... :lol: :lol: :lol: :lol: 8-)
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od p.s. »

Autodíly Roman Kynšperk nad Ohří na aukru označení VR-6 :thumright:
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

p.s. :Ten borec tam nic zatím neprodává a taky je to horší s reklamací-dlouho to trvá...
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Tak jsem tam dal o víkendu pumpu od značky Vika a musím říct že je v pohoděěěě... :D Ložisko drží skoro bez vůle a hlavně nechčí a to mám 200km za sebů... :) :) :) Zdá se mi v lepší než ta pumpa od zn vika co tam byla před tím.... :D :D :D :D
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

to je teda výkon, 200km, čekal bych tam pár nul navíc :? Je to asi o náhodě, mě tou dírkou proteče tak málo, že se z takovou na to vys*eru, dolít fridex, kterýho mám plno zadarmo mě vyjde nejlaciněji a bez nervů, že další mr*dka bude ještě horší...
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Mates:tak to bych nedělal s čekáním té tvoji načaté pumpy.Za měsíc z ní můžeš mít průtokovej bojler... :lol: Vika je teda v klidu-to teda čumím že čínaníi umí ;) Ideální při koupi nové pumpy je chytnout pumpu do rukou a zkusit se řemenicí zakývat do boku-neměla by mít vůbec znatelnou vůli.U té viky držela jak betón... :D
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Ivarek »

Pumpu tam máš 10 dní...počkal bych s rozsudkama na třeba 5000 km,co bude zpívat.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

pokud nebude spíš skřípat :-D
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

co říkáte na toto?
http://www.e-cat.cz/p-183063/skoda/feli ... 46_1966870

já tu si tu svou nakonec vyměním a pořád nevím. Volal jsem dnes na prodejnu tady v Brně a řekli, že VIKA prodávají dnes a denně a že reklamací je minimum. a cena 890,- což je síla

Asi půjdu do toho Grafa
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Suri »

no neviem vika tiekla po pár km , hepu tiež rosila , jedine origo drží ale zase hučia ložiská od novoty
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Suri:zkus zahýbat s řemenicí té pumpy do boku.Jestli je tam vůle velká tak bych jim to šel vyreklamovat-to se mi s origo pumpou stalo taky že hučela už po 5km.Když jsem zkusil vůli tak řemenice na ní lítala..... :roll: Ted mám na Viku najeto 5000km a naprostá spokojenost... :D
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Mates »

jak tak pozoruju, je to hodně o náhodě. Někdo nadává na origo, jinej zas na Viku. Kdo má štěstí, tak jeho kus vydrží...
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Sadra17 »

když to tak čtu nebylo by lepší zrepasovat originál ?
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Niko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Niko »

Sadra17: Chtěl bych vidět který servis ti bude generálkovat pumpu-to go pumpy by bylo dražší než dvě pumpy od viky a stejně ten servis na takovou drbačku nemá čas.......raději koupí novou...... 8-)
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od Sadra17 »

servis nepočítám felda v servisu byla jednou s brzdama a to byla kosa a tejden v kuse pršelo a ted už se tam jentak nepodívá takže servis neberu jako řešení
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Odpovědět