Výfuk-už má čas?

Simos 2P
135M, 136M
Manalishi
Příspěvky: 26
Registrován: ned 26. úno 2017 19:48:20

Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Manalishi »

Ahoj,
ladím svojí feldičku letos jak to jde... Chci vyměnit střední díl výfuku. Koukal jsem na něj dnes pořádně zblízka a je celkově zdravej. Ale jak poznám, že je uvnitř totál? Může být zvenku OK a uvnitř vysypanej? Poslední díl je tam 3 roky a byl celej schnilej... tento díl je pěkný. Ale přijde mi, že při 2500-3000 otáčkách, je to dost hlučný... a přijde mi to jedině jako výfuk... Je to TYLL a je tam minimálně 5let/50tis... předtím nevím jak tam byl dlouho.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Rob »

střední díl výfuku obvykle vydrží déle než třetí, poslední díl. Pokud není děravý (může být děravý i z horní strany, což je špatně vidět) tak bych jezdil a neřešil. Jinak střední díl nemá být jak hlučný, je to tzv. "rezonátor" a jako tlumič výfuku funguje až poslední třetí díl. Kvůli hluku bych spíše zkontroloval zda některá část výfuku není děravá nebo netěsná ve spojích.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Jura_Favorit »

Pane Výfuku, už je čas! :mrgreen:

Obrázek
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Ljuba »

Dobrý den,
nechci zakládat nové vlákno, tak snad autor promine.

Poslední dobou cca měsíc dva mi výfuk "prdí" v určitých otáčkách. Doteď jsem měl za to, že podfukuje ve spoji mezi středním a koncovým dílem (bylo to tam očouzené a mokré), tak jsem včera to rozdělal, sesadil víc dohromady a vyměnil sponku, snažil jsem se ji dát ještě před výřezy pro lepší nasazení na středovej díl. Možná to trošku pomohlo, ale pořád to není tak, jak to bylo předtím. V té oblasti jsem výfuk prohmatal rukama z obou stran a díry jsem nenašel. Neporadí prosím někdo čím by to ještě mohlo být?

Díky moc.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Rob »

výfuk může být netěsný v kterémkoliv spoji...nebo může být proděravělý na nějakým blbě viditelným místě. ideál je mít dílenský hever, pod auto si stoupnout s baterkou a pečlivě to prohlídnout. nebo aspoň najet nad montážní jámu a prohlídnout to tak. viděl jsem už prohnilý výfuk střední díl nahoře - směrem k podlaze. takové špeky se dost blbě bez heveru hledají.
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk-už má čas?

Příspěvek od Ljuba »

Byl jsem s tim na najezdu, sesadil jsem lip stredni a koncovy dil a vymenil sponku a dal tam 2 pro lepsi utesneni a trochu to pomohlo, ale zjistil jsem ze je spis rozsypana prepazka ve strednim dilu.. Ale neni to tak hrozny jak predtim, takze vymenim az dyl :D..
Odpovědět