Zapalovací lišta

Simos 2P
135M, 136M
thepromise - FK

Zapalovací lišta

Příspěvek od thepromise - FK »

může způsobovat cukání motoru a nestálej zátah ve vyšších otáčkách? nad 4 tis. a vejš? je to snad jediná část co sem neměnil a už si s tím motorem nevím rady :x
Edit: ještě mě napadá čepradlo a lambda...
Ale čerpadlo by cukalo i v nižších otáčkách nebo ne?
Zrovna tyhle 3 věci nejsou zrovna levné tak abych věděl konkrétně čím by to mohlo být :) nevíte někdo?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

lišta nie , skontrolu zospodu či niesú praskliny a vyčisti ale lišta to nerobí , skôr čerpadlo - vstreky ventil redukčný lambda a tak
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Měl bych nový a trochu blbý dotaz, jen tak ze zvědavosti :D Ale přece kvůli takové hovadině nebudu zakládat nové téma...

Jurášek si hrál se zapalovací lištičkou a pod obdélníčkem s nápisem Champion objevil jakousi třípinovou svorkovničku :scratch: K čemu to tam je?

Obrázek
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

človeče a ja som lištu rozpílil ale toto ma nenapadlo nikdy vypáčiť , bohvie čo to je , na tom plaste je niečo?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Suri objevil jsem to úplnou náhodou - koktetuju s myšlenkou přeleštění dílů na MPi, tak jsem si říkal, že ten plastík zkusím odlepit... Je to vyloženě jenom záslepka, z druhé strany jsou jenom tři zářezy na nasunutí na piny, nic víc....
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

bohvie čo to je , možno to niekto objasní
begby - FK

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od begby - FK »

žeby výstup pro připojení osciloskopu ?
Uživatelský avatar
Speedbiker
Příspěvky: 128
Registrován: ned 08. čer 2008 11:37:50
Bydliště: JIZNI MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Speedbiker »

Na ty piny v zapalovací liště se zapojuje konektor, od diagnostiky, kde se kontroluje pořadí zapalování atd. ( v dněšní době už nepoužitelné, protože všechny údaje si vyčtete ve vagu) dříve se to používalo i na starých stanicích měření emisí, nyní už se to skoro vůbec neděl,á strčí Vám tam sondu do výfuku a nic víc nepotřebuje vědět... ..
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Ááááha, tak díky za info :thumleft:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Foglik »

nechce se mi zakladat novy tema tak to davam sem. musim koupit novou listu jelikoz stara zacla vynechavat. a nevim jakou mam koupit. v autokelly mi nabizi znacku magneti mareli. mate s ni nekdo zkusenosti? chteji za ni 2000 coz je o 500kc vic nez origo, ale bohuzel se ted nedostanu tam kde maji tu origo...
Nonamed - FK

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Nonamed - FK »

magneti marelli je v cajku :)
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Sadra17 »

hlavně ne Hanhart :hlava: jestli chceš tak mam jednu starší funkční za 400,- by sme se dohodli
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

origo stojí okolo 3tkč , tesly aj hanharty normálne väčšinou fungujú , najlepšie je kúpiť jetú peknú origo
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Sadra17 »

:ot: mam jinou zkušenost Hanhart po 40km KO :evil:
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

Sadra - osobne by som nechcel ani jedno, už len to že tí debili nevedia urobiť konektor na feldu už len to ma znervozňuje , osobne som to videl na fábii a jazdilo to určite dlhšie , raz tesla , raz hanhart ale pre seba by som to nechcel
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Foglik »

no tak mam vymeneno, ale dopadnul sem jeste hur... Chvili to jelo jako cert a pak to zase chciplo... Zastavim na krizovatce, otacky klesnou nehoraznym zpusobem a chcipne... Tak sem vsechno rozebral a poskladal... poodpojoval vsechny konektory a znova popripojoval... jeste sem vymenil palivovy filtr (otazka 2minut) a ocistil snimac otacek... uvidime zitra rano jak pojede.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

Foglik - ja nechcem uraziť ale toto mi ako príznaky ko lišty nepríde
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Foglik »

bylo mi receno ze to je listou... cim by to teda melo byt ze otacky litaji jak nevim co, spatne pali a trese se jak nevim co...?
Marty_pv - FK

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Snímač otáček třeba?
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Foglik »

myslis ze kvuli snimaci by to jelo treba jenom na 3 valce?
Marty_pv - FK

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Otázka je jestli ti to jede na 3 válce nebo vynechává komplet zapalování
Když výměna lišty za jinou nepomohla tak bych se zaměřil i na další možný zdroje problémů
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Foglik »

prave ze me nic jinyho nenapada... vcera sem jezdil celej den s jinou pujcenou a jezdilo to normalne :hlava:
Host

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Host »

Ahoj,
nedával někdo do felicie zapalovací lištu z fabie? Tu co mám originál tak odešla do křemíkového nebe a kamarád mi dal zadara zapalovací lištu z fabie 1,4 Mpi 8 ventil v.č. VW AG 047 905 104B. Na liště je jiný konektor a nevím zda je zapojení konektorů stejný nebo jiný.
Díky za rady.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Prodává se redukce, ta se dá celkem bez problémů sehnat, pohledej na netu. Jinak teoreticky by i možná stačilo jenom přepinovat svorkovnici na svazku, ale k tomu ať se radši vyjádří někdo jiný, lištu z Fabie jsem v ruce neměl...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Suri »

Jura - nejaký odkaz na redukciu? nikdy som to nestretol a aj pri feldových nových lištách z konektorom z fábie býva nový štekr a 4 piny . Redukcia by šla urobiť , z fel lišty demontovať konektor s neho 4 káble a na druhej strane FAB konektor , a nezničím zbytočne elektriku okolo motora
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jura_Favorit »

Suri - už jsem tu redukci viděl i tady u někoho... zkus hledat. Abych řekl pravdu, jsem dnes nějaký líný někomu něco dohledávat :mrgreen:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Host

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Host »

Popravdě jsem tu redukci taky hledal a nenašel ji. Na netu jsem našel pouze toto http://www.evv.cz/zbozi/3100000035-koncovka-k-zap-modulu-lista---redukce--/ , ale vypadá to, že je to jen koncovka.
Jak píše Suri, chce to nějakou redukci at se nemusí střihat dráty a v případě potřeby jde použít zase zap. lišta z felicie.
Paulxh
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. říj 2007 22:06:38

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Paulxh »

Foglik píše:myslis ze kvuli snimaci by to jelo treba jenom na 3 valce?


Marty_pv píše:Otázka je jestli ti to jede na 3 válce nebo vynechává komplet zapalování
Když výměna lišty za jinou nepomohla tak bych se zaměřil i na další možný zdroje problémů


Měl jsem podobnej problém. Nechtělo to jet, hlavně v nízkých otáčkách. Taky jsem myslel, že to jede jen na tři hrnky. Tak sem to nakonec hodil do Škodovky a oni zjistili jeden vadnej vstřik. Jede to nesrovnatelně líp, i když furt mám pocit, že to dřív jelo líp.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: favo - felicia 1.3 MPi - Golf IV 1.9 TDi PD 96 kW

Příspěvek od favo »

A propo zajimalo by zda někdo z Vás netuší jak je na motorech fábia 1.4 MPi zapojená zapalovací lišta. Mám jednu doma koupil jsem originál konektor a přeházel dráty z feliciáckého a nic. Zkoušel jsem je i zůzně prohodit a stále nic. Zapojim zpět původní konektor a dám lištu na feldu a auto hned chytí. Zajimá mě tedy zda nemá nějak pozměněné zapojení kabelů.
Druhá věc která mě zajimá, zda se tato lišta dá nějak proměřit abych zjistil zda je OK. Díky všem za info.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: favo - felicia 1.3 MPi - Golf IV 1.9 TDi PD 96 kW

Příspěvek od mako »

favo mám stejný problém. mám fabi lištu, když jsem ji zkusil ve feldě tak nešlo nastartovat.taky by mě zajímalo jak je to přeházený a kde je tedy zrada :scratch:
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Marty_pv - FK

Re: favo - felicia 1.3 MPi - Golf IV 1.9 TDi PD 96 kW

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Kostra (hnědá) zůstává na pin č. 4
"15" (červená) na pin 2
signál pro zapalovací cívku I/IV (zelená/žlutá) na pin 1
signál pro zapalovací cívku II/III (šedá/červená) na pin 3

v závorkách máš barvy drátů co jsou na feldě, je to celý přeházeně zapojený - doufám že to podle toho přepinujete pánové :)
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: favo - felicia 1.3 MPi - Golf IV 1.9 TDi PD 96 kW

Příspěvek od mako »

marty díky! a dá se někde sehnat fabi konektor nebo nějaká přechodka?
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Marty_pv - FK

Re: favo - felicia 1.3 MPi - Golf IV 1.9 TDi PD 96 kW

Příspěvek od Marty_pv - FK »

mako: jestli je to tahle
Obrázek
tak má číslo 1J0 973 724 a v autorizáku ji máš do druhýho dne, cena cca 200
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od favo »

Marty poupravím za cca 150,- kč v pátek jsem ho kupoval. A díky moc za zapojení, hned to musím vyzkoušet a dám info jak to dopadlo.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od favo »

Tak zapojení vyzkoušeno, ale po nastartování motor sice běží, ale strašně divně a po přidání pylnu má tendenci zhasnout a dusit se. Motor má strašně dunivý zvuk, takže něco je stále špatně s touto lištou z fábie.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Vlada320 »

chtěl bych se zeptat.potřebuju koupit novou lištu zapalování jelikož moje už začíná zlobit a chtěl bych se jen poradit o značce jakou mám koupit.nechci viku, magnety mareli nebo jak se to píše a ani tu Hanhrath. na netu jsem našel origo za 3tisíce ale našel jsem i Champion za 1500kč a u tý píšou že je to origo.tak jakej je v tom rozdíl?co je za značku ta origo za 3tisíce?to je snad taky Champion ne nebo se pletu a pokud ano tak jak je možný že je takovej rozdíl v ceně.díky moc za odpovědi.chtěl bych vzít právě tu Champion když jí mám i na autě původní.
http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... ovaci.html
http://www.autobyznys.cz/x4495/modul-za ... 047-905104
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od OUTDOOR »

Rád bych se s vámi poradil s mým problémem. V pondělí jsem jel domů a cestou začalo auto nehorázně cukat a výkon nemělo skoro žádný, zjistil jsem, že 1. a 2. válec nefungují, když jsem odpojil od nich vstřiky, tak se to na chodu motoru nijak neprojevilo, když jsem odpojil vstřik na 3. a 4. válci, tak se chod motoru značně změnil, takto jsem ujel několik km a pak auto odstavil a nechal se odtáhnout, doma jsem hodil do auta náhradní zapalovací lištu a problém se zdálo, že je vyřešen, ovšem dnes, když jsem s autem jel, tak mi cestou asi 3x nehezky cuklo, přirovnal bych to jako kdybych brnkl do brzdového pedálu, prostě motor zase citelně vynechal, ale takto to udělá jen 1x a pak až po několika km zase. Přitom tato lišta, co nyní mám v autě, tak fungovala parádně. Je možné, že by auto mohlo ty lišty nějak odpalovat nebo to bude prostě jen náhoda? Dnes jsem totiž objednal novou origo, tak bych ji taky nerad poslal do pryč... Také bych se chtěl zeptat, jakto, že mi 1. a 2. válec nefungoval, když jsou v liště 2 cívky, jedna se stará o 1. a 4. a druhá se stará o 2. a 3. válec, to by musely být po smrti obě cívky a asi bych už nikam nedojel. První válec beru tak, že je u řemenice a 4. je u termostatu, je tomu tak?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od ferdamravenec »

podívej se na hlavu a u svíček uvidíš čísla válců
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od OUTDOOR »

Aha, dobře, už to vidím, tak je jasné, že odešla cívka, která zapalovala 1. a 4. válec, dnes mi dorazila nová cívka, hned jsem ji dal do auta a jel je projet, auto vypadalo klidně a jelo tak jak mělo, ovšem pak to zase začalo cukat, nejznatelnější to bylo, když jsem dal plnej za 2 a za 3 a točil to do 5000 ot/min, tak to cukalo jako blázen, jednou mi to taky chcíplo, když jsem vyřadil na neutrál, VAG bez chyb, a potom to už vůbec necukalo a to jsem mohl motor točit, jak se mi zlíbilo. Asi bych to viděl buď na odcházející palivové čerpadlo nebo vadnou klapku, všiml jsem si, že klapka určuje celkem 4 stavy, postupné přidávání plynu, volnoběh, prudké puštění plynu a prudké zmáčknutí plynu, vše podle hodnot ve VAGu dělala, až na to prudké sešlápnutí plynu, vždy to registrovala jako postupné přidávání... Případně napadá někoho, kde by mohla být ještě příčina a na co bych se měl zaměřit? Vstřiky jsem kontroloval multimetrem a odpor měly správné.

Edit: Evidentně za to mohl snímač otáček (hallův snímač) na převodovce, po výměně auto jezdí tak jak má, při zkušební jízdě nenastal žádný problém, po opětovném navrácení starého snímače opět začalo cukat. Škoda, že při diagnostice se nehlásil jako vadný, hned by to ušetřilo starosti, takže pozor na něj :P
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Rob »

ahoj máte někdo zkušenost se zaměnitelností vstřiků z 1,6 MPI na 1,3 MPI? Vlivem používání LPG se mi zalepil vstřik, aditivum nepomohlo a mám možnost koupit komplet osazenou vstřikovací lištu, ale na 1,6 MPI. Nevím, zda mi bude pasovat na 1,3 MPI, konektory jsou stejné, ale nevím jaké jsou další parametry a zda by to event. šlo. Díky....
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Dedla »

Rob:
Vstřiky Fe1.6/Fe1.3 zaměnit nejdou. (jiné rozměry)
Event.by jsi mohl použít vstřik z prvních modelů Fabia 1,4MPI(český motor) - ty jsou stejné.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Rob »

OK, díky za informaci. o zaměnitelnosti s fábíí 1,4 MPI jsem slyšel, ovšem myslím, že spíš seženu snáze a levněji vstřik na felicii než na fábii. každopádně díky...
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Jozefj »

A kontroloval jsi svíčky nebo měnil?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Rob »

Jasně, svíčky byly úplně to první co jsem zkoušel. Potom zapalovací lištu, vstřikovací lištu a nakonec čerpadlo, které to způsobovalo. Jsem přesvědčen, že to zavinil E85, na který jsem chvíli jezdil. měl jsem úplně rozežrané a rozpadlé těsnění mezi nádrží a čerpadlem a jeho kusy plavaly v nádrži. kdo si chce počíst, zde jsem umístil trochu obsáhlejší povídání o tom: http://lugosy.smirci-krize.cz/clanky-sk ... pg.php#e85
Slamator
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. pro 2018 18:46:18

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Slamator »

Zkoušel ještě někdo to přepinování zapalovací lišty z Fabie na Felicii?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Maty »

ano ... jezdil jsem tak několik let .... zapalovací lišta v fabie daná na feldu. Funkce stejná jen pořizovací cena ty z fabie byla nižší

není to jen o přepinování, ale i o jiném konektoru ... Fabie ho má víc kulatej
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Slamator
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. pro 2018 18:46:18

Re: Zapalovací lišta

Příspěvek od Slamator »

Kulatý konektor na lištu z Fabie mám,jenom potřebuji vědět jak ho zapojit. Je toto zapojení správné? Kostra (hnědá) zůstává na pin č. 4
"15" (červená) na pin 2
signál pro zapalovací cívku I/IV (zelená/žlutá) na pin 1
signál pro zapalovací cívku II/III (šedá/červená) na pin 3
Odpovědět