Únik chladící kapaliny

Simos 2P
135M, 136M
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Tak jestli to moc neuniká tak to zatím nech ono se to třeba zatáhne.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Speedbiker
Příspěvky: 128
Registrován: ned 08. čer 2008 11:37:50
Bydliště: JIZNI MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Speedbiker »

Vyměn víčko od nádobky chl. kapaliny.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Chose »

dej tam dvě stahovací pásky vedle sebe,mě to pomohlo,tak to zkus.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Kuladmin »

A nejsou ty hadice uz vymackany apod? Co skusit dat novy? Ten chladic je original nebo cina? Nemas na tom plastu otrepy?
Keke - FK

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

chladič je německo a otřepy tam nejsou a hadice vymačkané nejsou,jednu jsem dával rok dozadu nocou a dělá to i u ní ,i u tych zbylých.od terostatu je vlhká co vede do chladiče na obou stranách a potom pod čidlem na chladiči ta hadice taky ,jinak v pohodě :?
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Aleš »

jen aby tam tam náhodou v soustavě nebyl větší tlak než má být (těsnění pod hlavou?)
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
Uživatelský avatar
Speedbiker
Příspěvky: 128
Registrován: ned 08. čer 2008 11:37:50
Bydliště: JIZNI MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Speedbiker »

Vyměň to víčko od nádobky chl. kapaliny: mě to dělalo to samé, měnil jsem hadice atd. a nic. Po výměně víčka je to OK.
Pepas

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Pepas »

a jak to pozná že to víčko je špatné? Dá se to nějak odskoušet?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 10. pro 2009 21:08:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Keke - FK

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

Pepas: asi ne :? ,ale zajímalo by mě mám víčko z fáčka,tak jestli by to něčemu nevadilo kdybych ho tam skusil,jakože jestli karbec má jinší přetlakový ventil než 1.3Mpi(když sem to otočil vypadalo to trošku jinak než u feldy :?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od Suri »

Vičko originál stojí 300kč polské určite nekupuj ani iné , na skúšku môžeš použiť aj z favorita , inak hadice a príruby odmasti a pri montáťi natri plnotučnou horčicou a budeš sa diviť , len tá horčica musí byť originál nie tie náhrady .
kubeskuku - FK

Re: Hadice chladící kapaliny

Příspěvek od kubeskuku - FK »

dělalo mě to to samé nový chladič hadice ale dycky když se spustil chladící okruh našel sem na chladiči pramínek,dvě spony to spraví ale musí se opatrně,jak jesnu utáhneš víc poteče ti to i když auto jenom stojí
Pavel2o - FK

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Pavel2o - FK »

Takze tesneni pod hlavou bylo vymeneno + nova nadobka kapaliny vcetne vicka (vse origo)
Voda se mi ale ztraci dale :( Chladici kapalina je krasne cista, olej taky nepribyva.
Kdyz odsroubovavam vicko tak tlak v okruhu je.
Uz opravdu nevim co mam delat, hrozne me to stve :(

Nikde neni viditelny unik vody. Obcas jsem si vsimnul, ze pri prvnim ohrati na 90st. se zacne na chvilku jemne kourit z podkapoty (kdyz treba stojim 5 min. na semaforech)
To prisuzuji asi bud odparovanim vlhkosti pri desti, nebo moznemu uniku kapaliny. Ze by chladic?

Jeste doplnim, ze mam problem se spoustenim ventilatoru chladice -nespousti se. Kdyz rucne zkratuji konektor tak je to OK. Koupil jsem novy termospinac (origo) a ten uz spina, ale az skoro pri 110st kdy zacne bublat kapalina. Termospinac je OK - zkouseno ve varici vode na multimetru. Teplotni cidlo je taky OK, pro jistotu take vymeneno.

Diky za jakoukoliv radu. Jinak to uz asi hodim do srotu.

1.3MPi, rv.2001, 140tis najeto, jsem prvni majitel
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Ivarek »

Co ta pumpa,neteče to tou odkapní dírkou na hřídeli?
Pavel2o - FK

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Pavel2o - FK »

A tu dirku najdu kde? Resp. kolem vodni pumpy jsem se dival a zadny unik nezpozorovan. Pumpa je tam puvodni. Jakou ma zivotnost?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od emilio52 »

Je to různý asi jako u lidí někdo se dožije 60let a někdo 90 let :lol:
Záleží jak se povedla ve výrobě .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Kuladmin »

Tu dirku najdes jakoby zespodu pod remenici videl bys tam dle barvy smesi curky atd.
Pavel2o - FK

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Pavel2o - FK »

Dival jsem se, vodni pumpou to neni :cry:
Pavel2o - FK

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Pavel2o - FK »

Prave ze nikde viditelny unik neni. Jak uz jsem psal vyse, menil jsem tesneni motoru, ale problem pretrvava.
Mam 2 laicke varianty, zkuste mi je prosim vyvratit ci potvrdit.

#1 Je mozne, aby ta voda se ztracela nekde uvnitr motoru, mimo tesneni hlavy? Z vyfuku nejde typicky zapach chladici kapaliny. Olej nepribyva ani neubyva. Startuje vyborne, takze voda ve valcich neni.

#2 Je mozne, ze by na chladici byla treba mikroskopicka dirka, pres kterou by se to odparovalo pri ohrati kapaliny? Chladic vypada OK, ale ze predni strany jsou zebra mirne otukany kaminky.


Mizne mi cca 1l na 1200km, jezdim delsi trasy, cca 30km tam a 30 zpatky. Teplota se drzi na 90st
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Ivarek »

Na ohřátem motoru poznáš prd.Vyrob si z víčka expanzky přípravek přes který tam za studena naženeš tlak buď pumpičkou anebo kompresorem a pak okukuj spoje atd kde to poteče.
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz -ztrata vody

Příspěvek od Michal »

Pokud není znatelný únik na hadicích (byly by asi vidět stopy po fridexu), tak bych to viděl na chladič. Měl jsem podobný problém - u 1,6 s klimou. Chladič klimatizace byl z výroby přišroubován příliš dlouhými šrouby, které se opíraly o plastové komory chladiče a časem ho v místě dotyku prodřely. Teklo to téměř neznatelně mezi chladiči a projev byl podobný - po zahřátí na 90, kdy termostat pustí horkou vodu do chladiče se odpařilo trochu kapaliny pod kapotou.
lksro2

mizí chladící kapalina

Příspěvek od lksro2 »

Mám felicii 1,3mpi a mizí mi chladící kapalina pod autem není nic patrno vše co jsem viděl jsem dotáhl chviku dobry a po nejakém dnu zas voda ubila
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od emilio52 »

A co olej nepřibývá ? Není na víčku od oleje víc toho šlemu než by mělo být ?
Nahoře je tlačítko HLEDEJ zadej do něj ztrácí se voda a určitě tam najdeš odpověď .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
lksro2

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od lksro2 »

olej nepřibívá ale kouknul jsem na víčko od oleje je bylo plné nějakého humusu
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od emilio52 »

Tak to vypadá že je v haji těsnění pod hlavou , to pak většinou je ta bíla emulze na víčku oleje.Jestli ji tam ale není moc tak se tam jen v chladným počasí sráží vlhko zvlášť když se jezdí kratší trasy .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Teče voda nevím odkud

Příspěvek od izzyx »

Už nějakou dobu pozoruju vodu na převodovce viz foto: Obrázek
tady další fotky: http://izzyx.rajce.idnes.cz/Motor/
Myslíte, že je to ta plastová krabička a že jí musím vyměnit celou i s termostatem nebo stačí vyměnit jen nějaké těsnění? Díky.
Romisek - FK

Re: Teče voda nevím odkud

Příspěvek od Romisek - FK »

No, pravděpodobně ti to z tý "plastový krabičky" čili termostatu kape...Mrkni, zda máš dobře utažený hadice a zda nejsou nějak poškozený a těsnění se dá do termostatu sehnat. Musíš ho "rozpůlit" a tam je :-)
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda nevím odkud

Příspěvek od izzyx »

Myslím že to kape přímo z té krabičky, takže stačí jen vyměnit těsnění termostatu tu krabičku měnit nemusím?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda nevím odkud

Příspěvek od emilio52 »

tady máš to těsnění ,stačí to rozdělat a dát těsnění č.3.
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
milos81 - FK

chladiaci system

Příspěvek od milos81 - FK »

Zdravym vsetkych,
jednu otazku ohladom chladenia.Pri obhliadke motor.priestoru som si vsimol,ze expanzna nadoba je "pocakana"vodou-teda svedcili o tom zaschnute kapance na jej povrchu.Svedci to o tom ze voda sa pravdepodobne brala cez zatku von.Nechapem vsak tomu,lebo hladinu mam podla rysky a teplota mi pri jazde aj v zacpach nevystupila do nepovolenej hranice-neprekrocila 100stupnov.Co to moze robit?
Marty_pv - FK

Re: chladiaci system

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Špatně těsnící víčko nádobky nebo blbě funguje tlakovej ventil ve víčku - máš origo nebo čínu?
milos81 - FK

Re: chladiaci system

Příspěvek od milos81 - FK »

No prave k voli tomu som kupoval nove vicko,je take modre,asi to bude ta cina a robi mi to stale...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: chladiaci system

Příspěvek od Ivarek »

Pod víčko,resp do hrdla expanzky vlož tohle...

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 7f3dfa7ae3
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda nevím odkud

Příspěvek od izzyx »

Karlous - FK

Re: chladiaci system

Příspěvek od Karlous - FK »

milos81 píše:Zdravym vsetkych,
jednu otazku ohladom chladenia.Pri obhliadke motor.priestoru som si vsimol,ze expanzna nadoba je "pocakana"vodou-teda svedcili o tom zaschnute kapance na jej povrchu.Svedci to o tom ze voda sa pravdepodobne brala cez zatku von.Nechapem vsak tomu,lebo hladinu mam podla rysky a teplota mi pri jazde aj v zacpach nevystupila do nepovolenej hranice-neprekrocila 100stupnov.Co to moze robit?

Tohle klidně může být jen pocintaná nádobka od posledního dolévání :)
Jestli ti v nádobce nic neubývá, tak to neřeš. Jen sleduj stav v nádobce. Jo a nádobku zvenku očisti ;)
CamylM

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od CamylM »

m8m podobný problém na víčku je ta bílá pěna je ji tam asi tak na kávovou lžičku. Voda z nádržky je téměř pryč. Felda se nepřehřívá jede normálně. Co mam dělat nepoškodí se motor? Kolik asi stoji kompletní výměna těsnění pod hlavou a jak dlouho to bude asi v servisu. Dik budu rad za každou radu.
Karlous - FK

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Karlous - FK »

Sajrajt ve víčku je normální, to tam mají asi všichni, ovšem není normální prázdná nádobka. Od toho jsou tam rysky maximum a minimum, takže doplnit. Jinak chybí nějaká informace kdy jsi to naposledy doplňoval, nebo kontroloval a za jakou dobu to takhle kleslo. Znám lidi, co se tam podívali poprvé v životě a zjistili, že tam nic není :) To se pak řešit nic nedá, protože není co řešit.
CamylM

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od CamylM »

Tak vodu v chladici kontroluju zhruba kazdy mesic a pravidelně jsem tam jednou za pul roku doplnil tak aby to bylo mezi ryskama(maximalně jsem tam pridaval$ 0,3l vic ne), udrzbu nepodcenuju. ale ted to bude mozna tak mesic co jsem to kontroloval a fridex uz tam skoro neni videt. Motor se neprehriva. Mame 1,3 MPI. Myslim ze to nikama ven neteče jeste to musim prověřit. Kolik asi teda stoji ta oprava? Dik
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od 103457 »

Pokud není vložka v nalévacím hrdle, tak něco vyšplouchá ven vrchem, něco může prosáknout někde podél spony na hadicích. Pokud to mizí takto minimálně, tak bych neviděl hned závadu v těsnění pod hlavou. To by voda mizela rychleji a buď by se objevila v oleji, to by bylo poznat na měrce oleje, na které by byl hnědý šlem nebo by šla do válců a potom by auto za jízdy kouřilo bíle
Karlous - FK

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Karlous - FK »

Taky si myslím, že to prosakuje někde nějakým spojem. A jestli je to třeba jen za jízdy, kdy je motor ohřátý a chladící okruh natlakovaný, tak se to, co prosákne hned taky odpaří a není nic vidět. Zkontrolovat a poutahovat úplně všechny spoje, někde to být musí.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Kuladmin »

Podivej se pod vodni pumpu a sahni si na ni i zespodu je tam otvor kudy to pomalicku vyteka kdyz uz nema tesnici krouzky v uplne forme ;)
Naposledy upravil(a) Kuladmin dne pát 30. dub 2010 14:58:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Aleš »

Kdysi jsem na 120 řešil to samé a hoodně dlouho. Nakonec to dělal radiátor topení, ono to nikde neteklo ani nekapalo, se to stačilo odpařovat. Něco podobného jsem taky řešil na felicii, trošku mizela voda, nikde nic, až na chladiči jsem našel takové dvě "vyžrané mapy" malé, Nikdy tam nebyla kapka , nedejbože loužička. Po výměně je již několik let vše OK.
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
miloss65
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. dub 2010 8:07:21

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od miloss65 »

zkus se podívat taky na těleso termostatu, mně se ztrácela voda právě přes puklinu v těese termostatu...
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: mizí chladící kapalina

Příspěvek od Jozefj »

Již po druhé se mi stalo,že mi mizela kapalina a na vině byl vadný ,,O,, kroužek mezi tělesem termostatu a hlavou motoru .
zwan - FK

Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od zwan - FK »

Zdravím všechny znalé problematiky.
Jaká je je jěště normální spotřeba chladící kapaliny? ?Z max. hladiny se na min. se ted v zimně dostanu tak za měsíc, moc se mi to nezdá. Za měsíc najedu tak 500 km. Jinak topí dobře, jede dobře, olej vypadá ok, víčko oleje je ok . Jde 1,3 MPI 50kW.
Dík za radu.
Kulis - FK

Re: Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od Kulis - FK »

Nevím jak ostatní ale já jezdím na benzín takže spotřeba chladící kapaliny je 0l/100km jinak řečeno asi po 1000km mi ubylo tak 2dcl fridexu
Řekl bych že ti někde teče,dotahni sponky na hadicích a zkontroluj zda to někde nerosí
pazduch - FK

Re: Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od pazduch - FK »

Já teda nevím, ale mě ubylo v nádržce z max. na min. za rok :D nájezd cca 10tis km. Teďka mi to teče kolem termospínače tak to trochu ubývá no... Určitě koukni jestli někde neteče, hlavně když běží motor
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od Kuladmin »

koukni pod vodni cerpadlo zda tam nemas kapicky v barve te smesy nebo sahnu zespodu je tam dirka kudy to pripadne tece kdyz prave tece pumpa.
zwan - FK

Re: Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od zwan - FK »

tak jsem se kouknul a asi je v haji to
tesneni pod cidlem teploty
ktere je pri nasroubovane primo do chladice.je tam stopa po kapaline a po nastartovani ukapne.tesneni stoji 4kč + kapalina+odvzdusneni.
Dik za radu.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba chladící kapaliny

Příspěvek od Kuladmin »

Tak to je prkotina, vypust kapalinu vypustakem vymen tesneni a nalej to zpet a mas po problemu.
Victronix - FK

Re: Únik chladící kapaliny

Příspěvek od Victronix - FK »

Ahoj,

Potřebuji poradit jak postupovat - co nechat spravit.
Po pročtení fóra jsem zjistil na co se mám podívat a tady je můj případ.
Ubývá chladící kapaliny. Když je plná nádržka tak po cca 300 km je hladina u rysky "min".
Poté už chladící kapaliny ubývá pomaleji. Nikde žádný náznak po prosakování kapaliny - jak už kolem hadic tak ani nádržka není nijak prasklá. Nádobka zvenku je čistá - není poprskaná od vroucí vody.
Teplota motoru za jízdy je cca 70°C.
Nádržka s kapalinou je čistá a kapalina je také průhledná bez náznaku nečistot.
Hladina oleje je u horní rysky, na víčku oleje je žlutobílý sajrajt.
Auto nijak nekouří, startuje krásně, běží spolehlivě, čistě.
V garáži pod autem je vždy pár kapek oleje. Po třech měsících tak cca půl dcl.
S autem se jezdí kratší trasy cca do 20km.
Díky za odpovědi.
Odpovědět