Problem na STK- emise

Simos 2P
135M, 136M
bawos - FK

Problem na STK- emise

Příspěvek od bawos - FK »

Ahoj mam dotaz , chtel jsem jeste za stareho systemu udelat STK/ME a hned na emisich sem narazil, hodnoty mely byt CO- do 0,300 a na papiře vyjelo 0,636 CO na volnobeh a 1,010 na zvysené otačky (motor na provozni telote a dle technika lambda fungovala, mimo to byla relativne nová) Odkazal me na svicky a na funkci katalizatoru. Jde o to, je mozne, ze by takovy rozdil udelaly jenom svicky? nebot pred dvema lety auto STK proslo s tim stejnym katikem, ihned po kontrole sel katik dolu a misto nej zpatky trubka( pokud vsak pred dvema lety a pred ctyrmi opravdu merily). Pravda o stari svícek nemam tucha ty samozrejmne ihned vymenim, ale predelavat katik je uz slozitejsi protože jiny nemam a jedina moznost je pouzit KAT z felicie meho dedy, ale ten je dle ETK jiny on ma 1,3 50kw jednobod a my doma mame 1,3 50kw MPI. Mohl bych ho pouzit z jednobodu jen na tu stk? Mimo to jezdime s polovicnim e85, ale dle technika by to melo emisim jedine prospet.
diky moc za info
hlaksgtfa

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od hlaksgtfa »

asi ti moc neporadim, ale mam ten samy problem. Drive prochazela felda emisema v pohode a posledni 2 uz by to neudelalo. Tvrdili me ze je to lambda sondou, tu sem koupil a pri dalsi STK zase by neprosla. Hodnoty tak asi jako ty. Menil jsem vzduch filtr a svicky a stale stejne. Bud to bude ten katalizator, nebo neco v elektronice co by svinilo: ridici jednotka, lambda, vstrkovace,...????
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od osobne »

Někde jsem četl, že je dobré těsně před emisema auto pořádně projet, aby se vypálil bordel z výfuku, tedy stačí tak 10 km po dálnici co nejvyšší rychlostí, pak to projde emisema bez problémů.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od bobas »

CO nejvyssi rychlosti asi ne? spis pod plynem v otackach klidne na okresce a tahat to kolem omezovace...
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od Vasek »

a určitě víc než 10 kilometrů. Na takhle krátký vzdálenosti se ani dostatečně neprohřeje olej, natož zbytek auta.
Navíc z mých zkušeností autu prospěje mnohem víc dlouhá trasa (řekněme 200-300 km), než nějaký chvilkový držení u krku. Ideálně ji projeď někam daleko (v kuse) a při tom ji občas protáhni s plnym plynem ve vyšších otáčkách.
Jen škoda že tahle finta na zlepšení emisí platí více na diesly, než na benziňáky. Je to dáno metodou zkoušení na emisích, protože tam se nafťáky džej kousek před omezovačem, což moc řidičů nedělá. A jak se právě držej v otáčkách, tak tim se můžou saze uvíznutý ve vejfuku dostat ven a proto to neprojde. Neříkam, že to na benziňáky taky nefunguje, ale rozhodně míň, protože ty lidi točej víc a hlavně se na nich neměří kouřivost. Jestli jsi překročil emise výrazně, tak ti tahle finta nejspíš nepomůže.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
keenworth - FK

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od keenworth - FK »

Tohle nedělají žádný saze ve výfuku, emise se zkouší max kolem 2500 tis ot. Tam žádný problém nebude, prostě má v háji katalyzátor.
Uživatelský avatar
BartS
Příspěvky: 119
Registrován: úte 22. lis 2016 10:30:48
Bydliště: OLOMOUC-Nový svět
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od BartS »

Zdar nebudu zakládat nový téma. Mám problém dnes sem byl na emisích a neprošel sem. Je možné že to dělá soieta (jinak mám výfuk sériovku)? Popř mám hledat jinde? Dík
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od Maty »

kat, svíčky, lambda ....
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
BartS
Příspěvky: 119
Registrován: úte 22. lis 2016 10:30:48
Bydliště: OLOMOUC-Nový svět
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od BartS »

No tady posílám odkaz na můje výfukové potrubí. Je možný že nemám kat? Vypadá to jakoby místo katu byl ten vlnovec i když nevím k čemu tam je vždyt je průchozí ne? http://bartss.rajce.idnes.cz/Felda/
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od Maty »

To je tvůj problém proč jsineprošel emisema .... nemáš tam kat ... pokud jsem tosprávně poznal tak máš 1.3 a tam měla kat +/- v těch místech kde máš ten vlnovec.

vlnovec tam je proto, že motor se hýbe a ten vlnovec pobere pohyb motoru a nepřenáší ten pohyb na zbytek výfuku .... aby nepopraskaly trubky
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Papi - FK

Re: Problem na STK- emise

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Odpovědět