Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Simos 2P
135M, 136M
Stasamm - FK

Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Stasamm - FK »

Ahojte, stal se mi takový problém. Jedu si takhle po Humpolci, najednou auto cukne a jede už jen na 3 válce. Přijedu domů, vyměním svíčky-nic. Zapalovací lištu-nic. Vstřiky-nic. Jiskru auto hází, benzín stříká. Dělá to jen 2. válec zleva. Nemá s tím někdo zkušenost? :pale: Kompresi jsem neměřil, napadl mě podpálený ventil nebo něco. Ale je už tma a napadlo mě nejdřív napsat vám. Díky všem za jakékoliv rady :roll:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Rob »

Pokud jsi vyměnil vše co píšeš, asi bych se soustředil na ventily - přesněji řečeno seštelování. I když je mi extra divné, že k problému došlo z minuty na minutu, to moc na problém s ventily nevypadá. Nicméně seřízení je dílo 10 min. a nic to nestojí, takže bych určitě začal tím. Jsi si jistý, že zapal. lišta kterou jsi použil, je na 100 % v pořádku? To je druhá věc na kterou bych se soustředil a klidně zkusil ještě další lištu, abych betonově vyloučil, že jsi měl ty lišty špatné dvě. Také to nic nestojí a práce na 10 min. Jako poslední bych zkusil vyměnit vstřiky, respektive jeden na válci který zlobí. Pokud víš který to je, máš práci usnadněnou. Před vlastní demontáží bych zkoušel odpojovat vstřiky jeden po druhém a vždy by se měl velmi zřetelně změnit chod motoru. Pokud se u zmiňovaného 2.válce při odpojení chod motoru nezmění, bude to ono. Tak držím palec, ať na to co nejrychleji přijdeš. Když se ti bude chtít, dej sem vědět jak jsi dopadl...

p.s. ještě jedna věc mě napadá, nejezdíš náhodou na E85 nebo na nějakou podobnou šmakuládu? to by mohlo mnohé objasnit...
Stasamm - FK

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Stasamm - FK »

zapalovací lišty jsem zkoušel 2 náhradní a nic.. když jsem tam vracel svoji původní, strčil jsem do ní svíčky a přiložil k bloku motoru a všechny jiskru dávaly.. vstřiky jsem vytahnul a zkusil jestli stříkají a všechny OK.. pro jistotu jsem mezi sebou dva vstřikovače vyměnil jestli se nezmění válec kterej nejde a pořád to samé, pořád ten samý válec.. jinak chod nepřestal jít z minuty na minutu ale přesněji řečeno ze vteřiny na vteřinu :D jen to cuklo a bylo po... a zrovna jsem to ani nehonil, přijížděl jsem v klidu ke křižovatce a přímo před ní se to stalo.. nechápu :pale:

jo a E85 můj motor nikdy neviděl.. pouze čistý natural 95
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Rob »

... dost často dělá neplechu snímač otáček, ale to se spíše projevuje zdecháním a nevyrovnaným chodem motoru - kolísáním otáček. Nicméně jeho vyjmutím a očištěním nic nezkazíš. pak bych se nejspíš zaměřil na seštelování ventilů...
Stasamm - FK

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Stasamm - FK »

Snimac otacek tam je 2 tydny novej :D dnes nebo zitra to rozdelam a podelim se s vami co s tim bylo :)
Stasamm - FK

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Stasamm - FK »

Tak problem zjisten, podelim se s vami a prikladam 2 fotky. Otevru viko hlavy a byla praskla tycka na zdvihani saciho ventilu. Vrtalo me hlavou proc praskla, tak jsem sundal hlavu a zjistil jsem, ze je podpaleny ventil... tak hura do prace..

http://pupendo11.rajce.idnes.cz/nastenka
pipo
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. pro 2014 17:29:58

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od pipo »

Ahojte, ja by som sa len rad opytal, ako viem, ze felda ide na 3 valce? diky ))
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od DDT »

Motor bude mít nepravidelný chod(cukat), divný zvuk a na výkonu
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
pipo
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. pro 2014 17:29:58

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od pipo »

Tak na to, aby som vedel posudit ci ma motor spravny zvuk este nemam dostatok skusenosti :D, mam vsak podozrenie, otacky mam stabilne, ale pri starte - rozbehu mi to akoby ide skapat ked pustam spojku na jednotke, po par 100m je to uz v pohode .. neviete co to moze sposobovat?
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Paulie »

Ono to jde poznat celkem i na volnoběh. Motor má takový dunivý zvuk, otáčky kolísají. Pří jízdě auto pocukavá....
Mě odešla asi 2 roky zpět cívka v zapalovací líště. Samozřejmě jsem musel koupit celou novou. Otáčky na volnoběh kolísali, kolikrát jsem musel při rozjezdu pořádně sešlapnout plyn, abych se vůbec rozjel a nastartoval jsem vždy tak na po 3.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Jozefj »

Měl jsem ten samý problém, startovalo to jelo celkem normálně ,ale najednou nekontrolovaně to střílelo do klapky,někdy i do výfuku. Párkrát jsem přijel na 3 domů a když jsem zkoušel, který válec to dělá a odpojil vstřik ,tak se při odpojení 2 válce z leva neměnil chod. Nakonec to dopadlo tak,že kamarádka bourala,tak jsem od ní získal lištu a bylo po problému.U MPI je problém ,že pálí vždy 2 válce najednou a když bude napálený výstup na jednu svíčku tak ta druhá bude pálit dál. Zkoušel jsem lištu měřit i megmetem ,ale jelikož je stavěná na 30 kV na svíčku tak to nic neukázalo. Chtěl jsem ji i rozebrat ,ale to jsem vzhledem k zalití vzdal. Takže moje doporučení--Pokud je možnost, tak si ji půjčit a vyzkoušet motor se 100% zdravou.
1luky

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od 1luky »

Ahojte mne to začalo robiť tento týždeň a to len za studena, po zahriatí motora už nie. ak je to lišta prečo to nerobí v kuse? ak sú to trysky prečo to nerobí v kuse?
keď išiel na 3 valce odpojil som trysky a sranda je že je to legendárny 2 valec z ľava. jak je možné že je to zakaždým druhý valec zľava :lol:
teraz som to ešte neriešil lebo neviem či je to tryska či lišta či ventil. nemám možnosť si požičať od niekoho lištu či trysku a nechcem investovať peniaze do niečoho keď neviem na 100% čo tomu je.
asi skúsim najprv prehodiť trysky ak keď problém pretrvá asi to bude lišta či opečený ventil. alebo máte ešte inú radu?

dík
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od Rob »

no jestli víš, že to dělá druhej válec zleva, může to bejt ještě svíčka - kolik mají najeto a jaké tam jsou? Jinak asi opravdu zapalovací lišta nebo vstřik. Ventil myslíš regulátor tlaku paliva na palivové liště? Ten není moc pravděpodobný, protože to by necukal právě jen ten jeden válec. Rozhodně bych začal svíčkama přes lištu a nakonec ten vstřik. Ještě mě napadá, že nepravidelný chod měla jedna naše felicie při špatné lambdasondě, ale to se projevovalo nepravidelným chodem a nebylo možné vysledovat, který konkrétní válec pálí špatně. Ale projevovalo se to taky jak píšeš, jen velmi sporadicky a nepravidelně - spíše u studeného motoru.
111zdendy

Re: Felicia 1.3Mpi jede pouze na 3 válce

Příspěvek od 111zdendy »

taky jsem to řešil a mně to prý to dělala klapka sání. byl tam špqtný kontakt. a když mi to mechanik vyčistil tak už jsem bez problému. jo a nezapomenout ji pak promáznout olejem. jinak se bude zasekávat a pak blbnou otáčky.
Odpovědět