Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Simos 2P
135M, 136M
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Příspěvek od Marek26 »

Zdravim.Nejedna sa o moju feldu ale bratovu.Napisem to z toho co mi vravel co sa deje s jeho feldou.
Uz dlhsie mu robi ze ked ide po ceste strasne huci daco vpredu.Ako ked mate malo nafukanu pneumatiku alebo co.Vravel ze on dalsiu vec pocuje ako sustanie ci ci co .No ja pocujem len strasne to hucanie auta.Pred rokom sa komplet preplachoval chladiaci system od bordelu.Mal tam v kvapaline tak cierne ako ulomky neviem ci karbon alebo olej alebo co to je.Ale toto semu take kusocky.No ako pred rokom tak aj po roku ma to tam opat a dost vo velkom.Uvazujeme obaja ze sa kupi nejaka poriadnejsia chemia na preplach chladica.Co to je nevieme.Dalsia vec na volnobehu pridal asi na 2500otacky no preblikla mu kontrolka dobijania.Ale strasne slabo.Vplyvom toho hucania motora sme sa zamerali aj na altik ci to on nerobi.Teda ten sustavy zvuk.No uhliky sme aj vybrali aj remen zhodili ,Na remenicu som namotal spagat a potiahol ci daco nebude pocut.Jedine co pocut je nieco zo strany remenice.Ale pravidelny zvuk to ma ziadny pistlavy a pod.Zeby lozisko to bolo neviem . Remen sme dali spat a nasponovali.Potom ci mu to ukazovalo uz neviem.Inak dobija dobre na volnobehu uz po nasponovani 14,2 v zatazi 13,9V.K tomu hucaniu este.Vravel ze siel tu nedaleko dole kopcom.Dost strmim.A tam kde este zvykol ist 80km. Tak ho to nejak viac spomalilo ,ze akokeby dusilo motor alebo co.Takto felicia ide .Este som si vsimol ze plynovy pedal mu nejak blbne ,Nevracia sa spat hned ale tak spomalene, ci lanko blbne neviem.Mali sme to rozobrate az po skrtiacu klapku.Bola tam dost velka vola, tak sme segerku dali o jednu drazku dalej ale aj tak to nepomohlo.Klapka by sa zisla aj vycistit je cierna.Cim to cistite?Este dodam radili mi iny ludia ze sa mame pozriet aj na silnetbloky, ale vyzereju ok.Niecom automechanik.Ale nejake veci som si ja uz menil.Cize ak by som vedel by som mu s tymto pomohol.Vsak mi je brat :D Diky
Zatial asi tolko.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Příspěvek od Jim »

No to, že alternátor dobíjí, ještě neznamená, že je v pořádku ;) . Pokud pomalu odchází, nebo má mechanický problém (jako třeba ložiska, nebo přiohlá osa rotoru vlivem příliš velkého napnutí řemene), může hlučet i celkem výrazně brzdit motor. Otáčet jím a poslouchat je dobrý nápad, ale chce to v rozumných otáčkách, podobně, jako v autě. Zkus s ním točit třeba vrtačkou, nebo jiným motorem od 1000 RPM do 3000 RPM. Jeho připojení k baterce nebo umělé zátěži (a budícímu napětí) je samozejmostí ... No a sleduj, jestli zaznamenáš nějaké divné zvuky, vibrace a nebo jestli nekolísají otáčky. Teprve pak bych ho s klidem v srdci označil za bezproblémový.

Co se plynu týče, tak doporučuju stříknout bowden, zavěšení pedálu i osu škrtící klapky (s tím "navijákem na lanko") WDčkem. Rychlé, levné, účinné ...
Jinak při lehkém zašpinění klapky stačí otřít lihem, při výraznějším brzdovou kapalinou.

No a k chladiči (do pi*i). Co to je za špínu nevím, každopádně olej tam nemá co dělat. Opačně, není voda v oleji ? To by pak mohl být problém na hlavě motoru.
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Příspěvek od Marek26 »

Aha.No mozme spravit lepsi test.Co mu huci tak to vo vacsich otackach.Este som cital jeden navod.Ze opret tam nejaku tyc napr o altik , cerpadlo a tak .No a ked bude vybrovat tak je daco zle.No neviem.
K tej vrtacke.No neviem ako by som tam sice dal remen, kedze to nema nemenicu.Resp neviem ci by to drzalo na tej hlave len tak.Asi by bol lepsi motor.A ked tak mozem to skusat tym padom v aute.Ako pises musi to mat zataz teda zapojene by to bolo ako je .Len sa prida motor elektricky.

No skusal som nastriekat priamo na pedale no to bez uspechu.Cize ostava este na tom navijaku a naj by bolo dovnutra streknut.
Ta klapka je len zhora cierna.Zvyknete ju aj rozobrat opatrne .Lebo cierna bude urcite aj pod tou klakpu aspon co som videl .

No ku chladicu neviem.Ale behom roka aby sa to takto z ruzovej peknej kvapaliny dodrbalo takto vid foto.Predtym tam boli take ako ulomky.A teraz je to cele zadrbane.A ta hlava motora co myslis konkretnejsie.Tesnenie?Neviem ci vidno ked je prasknute tesnenie ci ma nieco aj tiect.No netece.Pripadne vymena je tazka pre amatera.Menil som capy, kotuce a dosticky.Hadam by som zvladol ked aj toto.Kedze to mechanickych casti sa dost zaujimam aj ked nie vo velkom.Inak som elektrotechnik.
Dik
http://i.imgur.com/sgTM39J.jpg
http://i.imgur.com/rzVE7sh.jpg
http://i.imgur.com/XaNNB4W.jpg
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Příspěvek od Andy486 »

Hellou, neni náhodou v tej chladiacej zmesi zmiešaná modrá a ružová zmes? :? , lebo na tých foto to tak vyzerá, predtým tam určite bola modrá, ako štandardne býva a keď ste tam dali ružovú, tak sa do nej vymývajú zvyšky modrej, možno sa to nejako zrazilo , lebo dokopy sa nesmú miešať ! Aspoň mne to tak pripadá teda,... to by chcelo celé vypustiť, prepláchnuť celý okruh niekoľko krát a potom dať novú zmes, o tom, ako na to vyčistenie, je tu na fóre napísané dosť...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Divny zvuk,olej,kontrolka atd

Příspěvek od Marek26 »

No vlastne pred rokom to bolo uz ked zima bola .Dolieval tam ruzovu predytym bola nejaka ina modra alebo zelena.Kvapalina chybala myslim ze v nadrzke.No omylom kupil ruzovu.A kedze nemal ani cas znovu chodit do obchodu vratit to , kedze nemame ho tu .Tak dolial tu ruzovu od nervou ze sa on nato vysere, ja som mu potom hovoril ze mu to doj***e cerpadlo.Ale potom ked bolo krajsie pocasie.Lebo neviem presne ci bola uz zima.Tak vtedy sa to menilo cele preplachy viackrat, zahrev motora atd.Dala sa nova ruzova.Tak ako pises tak potom uplne to nepomohlo.Uvazovalo sa ze sa kupi nejaka chemia na preplach.Ale naspat aka by sa dala ci zelena ci ruzova neviem.
Odpovědět