Hrozně líná Felda

Simos 2P
135M, 136M
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o Vaše názory a nápady. Už dlouho koumu proč je moje Felda línější oproti jiným :? . Mám 1,3 MPi 50 kW a v rodině máme další dvě totožné na porovnání. A jezdí o poznání líp. Hezky táhnou, dokážou protočit kola při rozjezdu což se mé chudince nepovede. A to je jedna z nich combi a může být i naložená :D . Pravidelně měním olej, svíčky, filtry a měnil jsem též fridex a olej v převodovce. Dělal jsem komplet výfuk i s lambdou. I těsnění pod hlavou je dělané a přitom se nechala i srovnat. Udělalo se i těsnění sání a výfuku na hlavě. Za dobu mého bádání jsem již vyměnil palivové čerpadlo a regulátor tlaku paliva, protože jsem naměřil menší tlak paliva. Již mám za sebou několikrát čištění škrtící klapky i se základním nastavením. Naměřil jsem i pod normou tlaky ve válcích a tak jsem udělal kroužky včetně vložek a pístů. Vzhledem k nepostřehnutelnému zlepšeni došlo i na prohazování dílů s ostatníma Feldama co máme. Takže zapalovací lištu, škrtící klapku, vstřiky a řídící jednotku. Všechno bylo vždy s drobným zlepšením, které se nakonec ukázalo jen jako placebo efekt. Nejvíc mě mrzel nulový efekt po těch kroužcích. Tomu jsem fandil nejvíc a doteď tomu nerozumím. Chtěl jsem nechat vyčistit vstřiky, ale po výměně s druhou feldou a s žádným výsledkem na to kašlu. Škoda dalších 1200 ,- . Poslední dobou polemizuju nad možností, že to dělá převodovka. Jestli tam někdo přede mnou nedal jinou/jinej převod. Ale za prvé dle označení máme v rodině všichni tu samou a myslím si, že tam má být. Konec značení je W U 4 , tudíž jsem vyčetl převod 4,167 (10S). Nevím jestli je reálné, aby někdo do skříně převodovky nacpal jiné soukolí. Ikdyž bazarník co mi ji prodával byl velmi pochybný ( skládání 3 bouraček dohromady atd.) a dodnes si na něj nevzpomenu jinak než na šmejda! Na víc si nevzpomenu třeba ještě něco doplním. Ještě bylo v plánu prohodit s druhou Feldou jen motor. Ale začíná být v dílně chladno a taky mi dochazí chuť cokoli zkoušet. Přetrpím zimu a v létě pořídím něco jiného :roll: .
A tak se obracím na Vás zkušené. Jestli Vás nenapadne proč ta moje chudinka nehodlá žít jak by mohla a jestli náhodou stále něco nepřehlížím. Děkuji předem za odpovědi :salut:
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od -miki- »

A na brzdy ses díval?
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

Jojo, brzdy byly již několikrát kontrolovány. Vždy promažu plovoucí čepy nebo jak se tomu říká. Už jsem i párkrát odvzdušňoval. Dělal jsem kotouče i desky. A i zadek. S tím mě napadá, že jsem dělal komplet ložiska na všech kolech ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od ferdamravenec »

taky zkus snímač teploty vody , teploty a tlaku vzduchu , otáček , klepání ,
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

To je pravda, to jsem nezmínil. Snímač teploty vody je již druhý original a dle VAGu ukazuje dobře. Termostat otvírá, auto topí krásně. Snímač teploty a tlaku vzduchu vzhledem k příšerné ceně měněn nebyl, jen prohozen z druhé Feldy a nic. Hodnoty ukazuji každý o chlup jiné, ale jízdně je to beze změn. Snímač otáček je též original nový a v pořádku. Čidlo klepání taky radši kupováno nové. Nevím jak ve VAGu poznat, že snímá dobře.Ještě jsem nezmínil, že starty jsou o chlup delší než druhé Feldy. Ale startér je v pořádku. Někdy chytne na cca 400 ot/min a po sešlápnutí plynu se srovná. No a občas se mi stane, že dojedu k semaforu, zastavím a volnoběh je cca 500 ot/min. Na další křižovatce normal cca 800 ot/min. To je kromě nízkého výkonu další věc co pozoruju :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od ferdamravenec »

co katík , není rozsypanej ? mohla by tam být hrouda co se tlakem plynů navalí k trubce a ...........¨
co poslední díl výfuku ? není uvnitř shnilej ?
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

Výfuk je celý už dělaný. Je to Tyll a jsou to asi dva roky odhaduju. Ten katík je origo a jestli ma najeto jako budíky takže cca 175 000 km. Předloni na emisích prošla v poho tak jsem nad katem vůbec nepřemýšlel. Je to dobrý nápad ;) . Zkusím prohodit s druhou Feldou a uvidím. Ale nedávnou jsem měl výfuk rozpůlený a nepřišlo mi, že by to někde chrastilo.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od Jozefj »

A co jde za plynem ,nebo se při přidání dusí? Po vyndání katíku musí být přes něj vidět. Na vagu by mělo být vidět jak přidává a ubírá stupně předstihu zápalu. Jdou všechny čtyři válce? Jde to zjistit, když za chodu se odpojí konektor v střiku.Motor musí změnit zvuk chodu. Pokud ne tak je zřejmě vadná lišta,z vlastní skušenosti. Tím bych začal otázka 2 minut.
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

Diky za rady. Kontrolu listy zkusim asi uz dnes a ten katik ve stredu :mrgreen:
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozně líná Felda

Příspěvek od The89Jamie »

Tak lištu jsem zkontroloval, metodou postupného odpojování vstřikovačů a vždy po odpojení se chod i zvuk motoru změnil. Přehodil jsem výfuk ( katik, stř. a zadní tlumič ) z druhé feldy a beze změn. Na katik jsem koukal, není přes něj tak hezky vidět jako z toho druhého, ale je. Jinak co se týče reakce na sešlápnutí plynu. Jak kdy. Někdy plynule zrychluje, ale žádná sláva a někdy je slyšet klasické přidušení a je ještě línější než normálně. Třeba rozjezd není plynulý. Je to jako kdyby nejdřív nevěděla co po ní chci, zlehka zachrochtá a pak zrychlí. Chtěl jsem se podívat na hodnoty předstihu, ale nevím kde to ve VAGu je. :?
Odpovědět