Startér točí, felda nechytá

Simos 2P
135M, 136M
shemik
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. dub 2014 19:21:55

Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od shemik »

Zdravím, mám trochu trable se svoji feldou (1,3Mpi, rok 97). Při jízdě mi občas začala škubat - jako by chtel zdechnout motor (asi 2x za 10 km), pak se stavalo že felda po cestě opravdu zdechala ale zase sem ji nastartoval, no a jednoho dne uz sem ji nenastartoval :) Startér točí, ale motor prostě nechytne. Nejdříve jsem zkusil nový snímač otáček, pak zapalovací lištu... palivové čerpadlo po otočení klíčku vrní. Pak jsem ji dal do servisu kde mi borec rekl ze je chyba v ridici jednotce...tu jsem taky vymenil (bazar asi za 500Kč) ale stale nic... Jsem z toho trochu zoufalý, nerad bych se svoji feldy zbavoval. Má někdo nápad čím by to mohlo být?

Díky za každou radu ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od emilio52 »

a podává čepadlo benzín ? neznamená že když vrní že funguje .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
shemik
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. dub 2014 19:21:55

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od shemik »

Dá se to zjistit aniž by se demontovalo čerpadlo? že bych třeba nachvíli odpojil někde u motoru hadičku co vede od čerpadla a zkusil nastartovat? Stříkal by z ní benzín ne?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od ferdamravenec »

přijeď kouknem na to
shemik
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. dub 2014 19:21:55

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od shemik »

to měl být fór?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od Rob »

dá se to zjistit montáží tlakoměru do okruhu paliva - nejlépe v motorovém prostoru, nicméně obávám se, že takový tlakoměr na toto použitelný bude mít málokdo. Potom nezbývá jiná možnost, než čerpadlo vyměnit za jiné a vyzkoušet to takto. Pohledovou kontrolou to těžko zjistíš, to by muselo bejt hodně hodně v prdeli, aby tlačilo tak málo, že bys to poznal pouhým okem. Ale těžko okem poznáš, jestli tlačí třeba 1 bar nebo 2,5 baru. Kdy byl měněný palivový filtr víš? Pokud je zasviněnej, můžeš měnit čerpadla jak na běžícím pásu a budou ti odcházet jedno po druhém. Jestli nevíš, jak dlouho tam filtr je, určitě vyměň než začneš kupovat a zkoušet jiné čerpadlo. jen pro názornou ukázku jak také může vypadat benzínový filtr: http://robertx.rajce.idnes.cz/felda_ben ... uziti_E85/
mot

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od mot »

Ahoj, potřeboval bych poradit, nebo možná se jen ujistit, že je moje teorie správná, Felda 1.3 MPI (se zapalovací lištou), nyní nedává vůbec jiskru (svíčky nové), vyzkoušena nová zapalovací lišta, nový snímač otáček na setrvák a taky nové čidlo teploty vody, nic z toho nepomohlo. Čerpadlo hrčí, palivový filtr je nový, připojený budík u lišty ukazuje pouze 5 PSI tlak, tj. cca 0,3 bar, tlak by měl být ideálně 3 bary, takže čerpadlo asi v háji (přidřené možná), nicméně nejde ani jiskra a ani vstřiky, je možné že i když jde do lišty takto malý tlak, ale jde tak, že by vstřiky nedaly vůbec nic? Jsou úplně suché, divné na tomto všem je, že původní přiznaky byly - že když se dala nová zapalovací lišta - jiskra šla, vstřiky dávaly palivo, ale připadlo, mi že rozprach je slabý, nicméně když to bylo složené a vytáhla se svíčka tak mokrá byla, ale ani tak to nechytalo, ani náznak, je možné že postupně odcházela jednotka a teď odešla úplně?

Nevíte za kolik se dá sehnat použitá jednotka a použité palivové čerpadlo, aby to moc nestálo? Nevím jestli to čerpadlo má smysl kupovat jeté nebo jít do nového, ale nové jsem našel nejméně za 2500,- to je docela dost... Jinou jednotku je potřeba nějak kódovat na imobilizér nebo se vymění a funguje hned?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od Rob »

myslím, že je to jinak - jestli máš tlak cca 0,3 bar, tak ti to prostě nechytne, i kdyby ses stavěl na hlavu. takže bych začal výměnou čerpadla, dá se koupit případně pouze samostatná "patrona" za cca 1000 Kč originál škoda a ten sací koš na ni přehodit. Případně risknout koupi jetého za cca 300 Kč a být bez práce s přehazováním - to už je na tobě. Pokud ti nová zapalovací lišta jiskru dávala a stará lišta ti jiskru nedává, bude nejspíš také v háji. takže to je zřejmě druhá věc na výměnu. Začal bych každopádně tím čerpadlem a pokračoval lištou. Osobně nevidím důvod, proč by zapalovací lišta neměla dávat jiskru při zadřeném čerpadle. Já například mám LPG a když startuju na LPG bez použití benzínu, je čerpadlo odpojené. To samé mám při přepnutí na LPG po benzínovém startu - čerpadlo odpojí relé a motor normálně běží na LPG i s odpojeným čerpadlem.
Na řídící jednotku bych se zatím vykašlal - nevidím žádný důvod proč by z tebou popsaných důvodů měla odejít. Pokud jsi ji neutopil nebo s ní neprováděl nějaké zde nepopsané experimenty, zřejmě bude normálně fungovat. Řídící jednotku - pokud máš 50 kW MPI by možná jeden můj kamarád měl a myslím, že tak za 300 Kč by ji prodal. Pokud bys měl zájem dej vědět, musel bych se ho zeptat, jestli ji ještě má. Nicméně jsem přesvědčen, že ŘJ bude OK.
mot

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od mot »

tak dnes jsem k tomu přišel (přes noc se nabíjela baterie) a najednou dává jiskru i s tou starou lištou a palivo taky, ale paliva je málo, pořád malý tlak, nové (zánovní - použité) čerpadlo je objednané, tak snad to bude jen tím... nedokážu ale vysvětlit proč ještě včera jiskru nedávala a vstřiky taky nešly - záhada, no hlavně že to už teď jde, tak s čerpadlem už snad naskočí, dám vědět jak to dopadlo...
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od taoland »

Cawte vie niekto poradit ked otocim klucikom tak neni pocut cerpadlo takze ani nenastartuje musel som ho dotiahnut doma som to rozobral skusil som ho zapojit na priamo a auto islo na brng . ale dnes sa mi to stalo znova neviete kde je problem ? raz ide raz nejde mam feldu 1.3 mpi
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od Rob »

... to by mohl být někde špatný kontakt, popřípadě přerušený káblík. zkontroluj ukostření čerpadla (ukostřovací bod levá zadní svítilna), také zkus očistit svorkovnici k připojení čerpadla & prostříkni kontaktsprejem. Jinak se obrň trpělivostí a hledej nalomený/přerušený vodič. Ještě mě napadá - stálo by za to vyzkoušet relé od čerpadla, to také může odejít. hodně štěstí...
oskara

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od oskara »

Mám stejný problém!!!!!
Odtah do servisu (autorizovaného) - řekli, že je to hlava a bude to stát 20 tisíc. Felicia je z roku 1999, už jí "kvetou" blatníky,, tak jí asi dám na ekologickou likvidaci, 20 tisíc nechci dát...
Má servis pravdu?, prý jsou tam nějaká ozubená kolečka úplně sjetá, uvolněný nějaký řemen :o :o ...díky za odpověď
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od ferdamravenec »

no moc jsi o svým autě nenapsal , ale jestli je to opravdu 1,3mpi , tak by to v autorizáku mohlo tak stát ,
záleží co všechno se stalo , přeskočil řetěz ? zohýbal ventily ? naklepal písty ?
ty vojetý kolečka budou asi rozvody (origo cca 350kč) , ...........................

muselo by se to vidět , ono s cenou se dá čarovat - záleží kolik tamm chceš nasypat a co od toho auta čekáš
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od Rob »

Novou origo hlavu koupíš za 2300 Kč i s ventilama třeba zde: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/m ... ginal.html
Vojetá slušná se dá koupit okolo 500 Kč, viděl jsem hlavu po repasu okolo 1000 Kč třeba na bazoši. 20 kkč za hlavu je masakr, když celej slušnej motor koupíš okolo 2500 Kč i levněji. Sežeň si někoho, kdo ti přehodí hlavu, myslím, že rozumnej mechanik si vezme tak 1500 Kč za výměnu anebo vyměň celej motor, to myslím, že by se do 2000 Kč za práci mohlo vejít. Autorizák a zvlášť za tyhle peníze nebrat, za to koupíš celou slušnou felicii.
oskara

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od oskara »

díky za odpovědi, pomohly mi k tomu, že jsem se rozhodla jít raději do nějaké ojeté fabie. neznám žádného mechanika, nerozumím tomu, stojí mi to nepojízdné v praze 6 před domem a auto potřebuju... mám tam baterii ještě do července v záruce, loni nový alternátor, dobré zimní gumy... škoda toho všeho, tak zkusím prodat baterii a zbytek dám do šrotu. a to mám do ledna 2018 technickou!! :oops: :oops: :oops:
mot

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od mot »

Tak dnes konečně dorazilo jiné čerpadlo (použité z bazoše 370,- i s poštou) a hned natlačila přes 20 PSI, hned taky chytla, ale drží teď moc vysoký volnoběh i po několika startech a prošlápnutí plynu nejde plyn pod 2500 ot. lanko plynu je volné, klapka vypadá zavřeně, ale možná je rozštelovaná jak jsem ji čistil, jde na MPI seřídit přes VAG nebo ne?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér točí, felda nechytá

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět