Starter toci, motor nechytne

Simos 2P
135M, 136M
janvratny
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. zář 2015 18:22:22

Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od janvratny »

Ahoj vespolek, mam nasledujici problem:

Felicia 1.3MPi, 40kW, RV 1999. Rano jsem auto nastartoval, a zacal skrabat namrazu, auto si v klidu na volnobeh bezelo jakoby nic. Kdyz jsme mel z vetsi casti oskrabano (dve minuty? tri?) motor chcipl. Hned jsem sedl za volant, zkusil nastartovat znovu, motor naskocil, asi na 3 sekundy bezel, a pak chcipl zas. Od te doby nastartovat nejde. Starter toci, kdyz to tocim delsi dobu, zacne to v motoru trochu smrdet benzinem, ale at toci jak dlouho chce, motor nenaskoci. Jakoby tam nebyla jiskra. Vymenenil jsem svicky, stejne uz chtely. lista s civkou menena relativne nedavno (max par let stara). Pred tim jsem jezdil delsi dobu na ziznivy voko, tj bral jsem benzin +- za 2-3 stovky. Naposledy se rozsvitilo cca 2km pred tim, nez jsem naposled zaparkoval. Nalil jsem tam dalsich 10 litru, nepomohlo. Pri startovani se to toci jakoby uplne nasucho, jedina vyjimka je, kdyz to necham den stat, jakoby se pri prvnim pokusu o nastartovani ozvaly 2-3 zazehy ale pak uz zas toci nasucho. Pri tech pokusech o startovani zhasne kontrolka oleje, coz je asi normalni, ze se to natlakuje, to nevim. A nejakych 50-100km pred tim mela meneny vyfuk, ale to uz je asi zbytecna informace.

Nejake tipy, cim by to mohlo byt a jak to overit? Nechce se mi davat auto do servisu, kde bude aplikovana metoda pokus omyl a ja ty omyly budu platit.. Asi je to podobne tema jako vedlejsi „Startér točí, felda nechytá“, ale rozdil je v tom, ze moje felda do te doby jela spokojene bez priznaku cehokoliv. Diky predem!
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od ferdamravenec »

přijeď kouknem na to
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od pipo444 »

zober pomocníka daj von zapalovaciu lištu a napichaj sviečky, opri o motor a štartuj a on nech pozerá či ide iskra ;) buď nejde benzín alebo iskra. treba zistiť čo konkrétne
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

začal bych svíčkama a zapalováním obecně, není špatné lištu rozebrat (sundat gumičky a pružinky)a zkontrolovat v jakém stavu jsou pružinky a prostříknout je kontaktsprejem, čepičky + závity svíček (závity předtím očistit) + svorkovnici také prostříknout. Jestli máš Brisky - nemáš povolené čepice na svíčkách?? Pokud ano, natvrdo dotáhnout. I když myslím, že pokud by byl problém zde, šlo by to alespoň třeba na 2-3 válce. Dál bych zkusil vyměnit relé čerpadla (bzučí po otočení klíčkem čerpadlo nebo ne??), pak benzínový filtr, což je zvláště v současném počasí velmi vděčná práce :D (ví někdo, kdy byl naposled měněný??) no a pokud ani to nezabere, viděl bych to na podávací čerpadlo v nádrži. Jestli jsi jezdil stylem "na suchara" delší dobu, mohlo se klidně přidřít. Moje dobrá zkušenost je brát benzín pokud je rafička na čtvrtině, nenechat ji klesnout níže - potom nehrozí podobné problémy s čerpadlem.

Myslím, že pokud vyzkoušíš postupně tyto popsané možnosti, měl bys závadu odstranit.
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

prosim pomooooocv
dnes prijde kupec a po nastartovani motor hned vypne. musi to fungovgat do servisu to mam30km a nikde zadnej mech.v okloli a ja vim prd

mel jsem sundanou odpojenou immo jednotku /komplet palubku/dal jsem zpet a nestartuje...
¨zfejme immo
co kdyz tu jednotku vyndam pojede to?
nemam zadnou diagnostiku ani pc ani zkusenost
nebo de to sparovat bez pouziti diagnostiky?
vyndal jsem z ni komplet central zamyk i s jednotkou není to ta chyba a?
roman63
Příspěvky: 48
Registrován: stř 30. črc 2014 15:03:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od roman63 »

Tohle dělá immo. Napojen správně? Ten samý immo?
Pokud je jiný, tak se musí pomocí VAGu sesynchronizovat s ŘJ.
Naposledy upravil(a) roman63 dne stř 27. led 2016 9:53:04, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

mrkni sem, tady je toho o imobilizéru spousta. ale bez diag. kabelu se neobejdeš, nicméně na aukru stojí pár stovek nebo si ho někde zkus vypůjčit

http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... liz%C3%A9r
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

roman63 píše:Tohle dělá immo. Napojen správně? Ten samý immo?
Pokud je jiný, tak se musí pomocí VAGu sesynchronizovat s ŘJ.
je to ten samej immo i stejnej klic ale ja osobne jsem ho prave nesundaval tak nevim...jsou tam dva pripojovaci konektory ale ja nasel na kabelech jen jeden ten sem pripojil a pak jsem nasel jeste nalevo pod volantem jakejsi bilej konektor se dvema dratama a nenasel jsem protikus...jo a v ty krabicce immo...neco chrasti... ???
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

co kdyz ho zase uplne sundam pujde to ?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

... nepůjde, musel bys pomocí nějakého programu (např. immokiller) a opět diagnostického kabelu imobilizér vyřadit. nejjednodušší bude, když zavoláš toho člověka, co imobilizér odpojoval a zapojí ti to zpátky tak jak to bylo. pak by to mělo znova fungovat za předpokladu, že jsi neprováděl žádné jiné změny, neměnil klíče atd...
Naposledy upravil(a) Rob dne stř 27. led 2016 10:06:57, celkem upraveno 1 x.
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

Rob píše:mrkni sem, tady je toho o imobilizéru spousta. ale bez diag. kabelu se neobejdeš, nicméně na aukru stojí pár stovek nebo si ho někde zkus vypůjčit

http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... liz%C3%A9r

a to je ten průůůs..švih.. prijdou kupci za dve hodiny a musi to jezdit a ja sem jinak bez auta /bez řp/ a neznam zadneho automechanika z okoli
klidne bych kabel koupil ale to sou tri dny min nez dorazi a 2) neni kam ho zapojit nemam ani zadnej notas musel bych komplett pc ven nebo auto do pokoje :-)
to je zapeklita situace panecku
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

kamaráde, to budeš mít co dělat. no nejlíp ti poradí ten, co ti to odpojoval, toho bych se držel a toho bych uháněl. jinak nevím co ti poradit, pokud sám nevíš kde co bylo připojené a kam který drát přijde zapojit, budeš muset někoho navštívit, resp. někdo bude muset přijet za tebou. Zkus si vymyslet nějakou výmluvu pro kupce a přesunout prodej do doby než bude auto zprovozněné. Pro znalého člověka je to otázka pár minut, aby to dal dokupy, pokud tam teda někdo něco nezkratoval nebo nezku*vil
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

hm to je moc pekny....tam neni nic co by se dalo spatne zapojit .je to hneda krabickapod palubovkou se dvema vyvodama jeden je na 3 draty a jeden na vic /ovalny tvar/ tak tes s vice dratama je pripojenej a druhej je prazdnej ,neni tan ani nikde takovej konektor aby tam sel...jen one bilej dvoudratovwj pod volanten ke ktrymu taky neni protikus--..
taky si myslim ze bby to melo fachat tak nevim...
motor chytne a okamzite vypne..palivo dava .baterka z dodavky,ale demontoval sem komplet central i tou KZ-5N autron ,,,vcetn edratu ze to dam do felicie rodicu....nemuze to byt taky nejak spolecne
? ten central byl pod kastlikem spolujezdce
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

obecně nemá centrál co s imobilizérem do činění. ta závada co popisuješ ta je způsobená imobilizérem jednoznačně, chytne a ca po 2 vteřinách zdechne, to dělá jedině imobilizér. Předtím, než jsi sundal centrál tak to normálně fakčilo? Pokud ano, nezbyde nic jinýho než sebou mrsknout a zapojit to tam zpátky a modlit se, aby to potom fungovalo. To je asi to nejjednodušší a nejlepší co můžeš udělat, pokud nechceš nihoho volat a nemáš diag ani notes
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

ja mu volal prijede vecer ale povidal ze to bylo pripojeny jen jednim konektorem a ten bilej konektor pripojnej nebyl.../to byl puvodni kupec,ze to komplet vycisti.nechal sem ho to udelat u me na dvore aby to nedelal nekde pred panelakem...este ze tak jinak bych si ji domu dones pokusech /tak to rozebral a pak se na to vy...koupil audi a ja abych se ted sel ...klouzat treba...
a hlane sem si ani nevsiml toho ze to tale rozebral do mrte ja to zkladal od 18h do ted nnonstop..pulka sroubu chybi...brutal
ale co se da delat. je to skoda byla v luxusnim stavu ani kousek koroze vse fungovalo ted nejde jedinej prepinac...plexi na palubovce rosekany...predni sklo rosekany bocni taky... to si za klobouk neda...z 10000 hodnoty je ted na 3...///a mimohodem stihnul mi rozebrat i skůtra peugeota speedfight 100 taky do sroubku a ja pri uklidu vyhazel do srotu spousta dilu protoze sem to mej za naky zbytky po bejvlym majitely statku a vono ejhle... jo neni nad to mit akcni kamose...
Děkuju moc za rady du shanet kabel kupce sem zrusil
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

je to tak presne to dela co popisujes...
ja prave nevim...vyvezl ji v listopadu z garaze a zacal ...nu a ja vcera v 6vecer po telefonu s kupcem se sel kouknout jak to s ni dopadlo a padla mi brada...ten central sem vyndal vcera a zusil startovat az po tom co sem ji zkompletoval pres mesic stoji venku s pootevrenou kapotou bez baterky bez benzinu bez vody doplnil sem taky vcera

dekuju za rady a ja du shanet
jedina možnost dojedu do budejc obejdu mototechny jestli kabel nemaj skladem a program stahnu nasel sem nejakou free verzi tak snad tam v zakladu ta funkce bude.
dam vedet jak sem dopad, dik
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Rob »

jo, kamaráde, žádná zkušenost není dost drahá. Ale přístrojovku seženeš za pár desetikorun někde na bazoši nebo na vrakáči, boční sklo to samý. Jestli si na tu elektriku nevěříš a nevíš co kde jak bylo, případně ten "kámoš" ti v tom udělal bordel a zapojil něco někam co nemá být, což vidím jako velmi pravděpodobné, vykašli se na ten diagn. kabel a spíš sežeň někoho, kdo ti to pozapojuje a dá dohromady tak aby to fungovalo. Protože pokud to neumíš a nevíš co a jak, bude ti ten kabel stejně naprd, zvlášť jestli je v tý elektrice nějakej hokej. Jestli ti nejde jedinej přepínač, tak to VAG kabelem nevyřešíš a taky to auto budeš těžko prodávat, nebo ho prodáš o x tisíc míň, než kdyby to fungovalo. Propříště si nech zaplatit drachmy předem a pak ať si už to každej prstuje podle libosti - klidně u tebe na dvoře. Ale né to rozpičnit a pak si nákup rozmyslet, to bych já nikomu nedovolil, kámoš nekámoš. Chceš to - zaplať - a pak si s tím dělej co chceš.

edit: nevypadl ti náhodou čip z klíče se kterým startuješ je v té černé plastové části takovej plastovej okrouhlej?? pokud máš druhej klíč kde ten čip je, zkus nastartovat pomocí toho druhého klíče... to mě ještě napadlo jako možná rada
Happy23ck
Příspěvky: 8
Registrován: stř 27. led 2016 7:47:45

Re: Starter toci, motor nechytne

Příspěvek od Happy23ck »

Zavada odstranena.....takova kravina
Chybel mi tam cipovej krouzek na spinacce...
Ja.si rikal na co to je myslel sem ze neco na riditka ke skutru.becer sem sitoho vsimnul na ponku a ppdle toho konektoru me to hned trklo co by to mohlo byt,a bylo...
Takze uz srartuje,ale zas nesvitila spinace byly vyndany silou,tak ze se zozpulili a ja je slozil jak mi to prislo do ruky-chyba... stajl sem si schema a celou noc na tom delal a uz to funguje VSECHNO. Jezdi ... a ted se mmi ji ani uz jechce prodavat...ale mam este 2 auta tak musi.
..diky vsem za ochotu pomoci,ze ste se mnou ztraceli cas a za vase rady...to se cenni...
Tak treba nekdy zase tady cau! A at to jezdi
Odpovědět