felda 1,3 mpi

Simos 2P
135M, 136M
horys
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25. led 2016 23:03:23

felda 1,3 mpi

Příspěvek od horys »

prosím o radu.Při vlhkém počasí nechce nastartovat.Když ji roztahnu na laně chytne hned.Nevíte co to muže byt za závadu?Díky všem za odpověd.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: felda 1,3 mpi

Příspěvek od 103457 »

Nechce nastartovat je nicneříkající. Přesně specifikuj co to dělá, respektive co to nedělá.
Reaguje starter na otočení klíčku?, točí/netočí, nechythne vůbec nebo chytne a hned chcípne, ap.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: felda 1,3 mpi

Příspěvek od ferdamravenec »

přijeď , vyřešíme to
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: felda 1,3 mpi

Příspěvek od Rob »

... chce to trochu podrobnější popis závady, nechce nastartovat je fakt moc obecný. Rozsvítí se kontrolky, točí startér, bzučí čerpadlo po otočení klíčkem, spíná relé...? Hodně obecná rada je projít kabel od baterie ke startéru, obrousit kontakty, prostříknout kontaktsprejem. To samé ukostření od baterie, můžou zde být přechoďáky a pak se baterie chová jako tzv. měkký zdroj. Jako další bych zkusil sundat gumičky a pružinky ze zapalovací lišty a prostříknout kontakty zde + kontakty na zapal. svíčkách. Dál by mohl být problém s benzínovým filtrem, na který hodně lidí kašle a nemění ho a ten následně bývá zdrojem podobných problémů díky svému ucpání. Možná ještě vytáhnout snímač otáček a vyčistit - stačí otřít hadrem. To je asi tak vše, co se dá na takovouhle obecnou otázku odpovědět.
horys
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25. led 2016 23:03:23

Re: felda 1,3 mpi

Příspěvek od horys »

tohle všechno mám v pořádku.kabeli v pohodě,benzín tam jde ,startér točí jak zběsilej jiskru dává.Když venku prší nebo je vlhko tak mi to dělá.Když to dám do domu tak to vyschne a ráno natočim v pohodě.nemužu přijít na to co to je.Za sucha v létě uplně v pohodě.Nikde mi tam nezatéká.Něco tam navlhne a konec.Ale co?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: felda 1,3 mpi

Příspěvek od Rob »

..zapalovací lišta a obecně zapalování je háklivé na vlhkost. jednou jsem něco podobného řešil a pomohla výměna zapalovací lišty. pokud můžeš, zkus vyzkoušet to s jinou lištou. kdybys potřeboval, jednu záložní bych ti mohl nabídnout ;)
Odpovědět