při sešlápnutí spojky se zvýší otáčky

Simos 2P
135M, 136M
Expendables
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. led 2016 14:45:23

při sešlápnutí spojky se zvýší otáčky

Příspěvek od Expendables »

Zdravim mám prosbu. Při sešlápnutí spojky se mi zvýší otáčky. Dělá to jak při studeném, tak i teplém motoru. Po nastartování za studena to běží na 3 válce.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: při sešlápnutí spojky se zvýší otáčky

Příspěvek od Rob »

..nejdřív vyřeš ten chod na 3 válce. přikláním se ke špatným svíčkám, popř. zkus vyměnit zapalovací lištu. Pokud toto nepomůže, zkus vyměnit buď jeden vstřik - pokud víš, na kterém válci to zlobí, popř. celou vstřikovací lištu. Víš, kdy byl naposled měněný benzínový filtr? Aby nevypadal nějak takto: http://robertx.rajce.idnes.cz/felda_ben ... G_4885.jpg
to bys potom mohl měnit vstřiky jak na běžícím páse ;-)
Expendables
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. led 2016 14:45:23

Re: při sešlápnutí spojky se zvýší otáčky

Příspěvek od Expendables »

Mrknu na to děkuji.
Já to minulý týden koupil, takže kdy byl měně nevím. Jediné co jsem udělal, tak to nechal vyčistit párou včetně motorového prostoru. Jestli to na to také nemá vliv, protože s těma otáčkama to začlo dělat nějak potom.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: při sešlápnutí spojky se zvýší otáčky

Příspěvek od Rob »

hmm... to vypadá, že navlhla zapalovací lišta. je na dvou imbusech a dá se snadno sdělat, doporučuju sundat, demontovat ochranné gumy na pružinky i pružinky samotné a prostříknout kontaktsprejem pružinky nahoře i dole. Lištu bych určitě nechal nejlépe 1-2 dny v suché vytápěné místnosti aby vyschla - kontaktsprejem prostříknout pak těsně před zpětnou montáží do auta. Ten palivovej filtr nestojí moc a hodně bych se přimluvil ho vyměnit stejně jako motor. olej s olejovým a vzduchovým filtrem. Toto dělám vždy když koupím auto z ruky a osvědčilo se mi to, olej i filtry jsou většinou těsně před výměnou nebo v horším případě o několik tisíc přejeté a na prodej to určitě nikdo nemění. Pokud teda auto nemáš od známého a neviděl jsi na vlastní oči, jak to před měsícem měnil - to je jedinej případ, kdy bych výměnu nedělal.
Výměna toho benzínového filtru ti může zachránit benzínové čerpadlo, které rádo odchází, pokud je dlouhodobě namáháno špatně průchozím (ucpaným) benzínovým filtrem.
Odpovědět