Nevrací se plyn

Simos 2P
135M, 136M
stan
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. pro 2016 9:26:42

Nevrací se plyn

Příspěvek od stan »

Zdravím, prosím o radu. Po přeřazení mi po sešlapnutí spojky zůstávají vysoké otáčky volnoběhu, když na plynový pedál rychle poklepu, spadne to do normálních otáček. Když to jen tak lechtám, tak to při řazení pociťuji málo, když ale vytáčím každý kvalt víc, pak je ten problém zřetelnější. Něco podobného mi to dělalo dřív, ale to jsem čistil klapku a bylo vyresetované její nastavení, teď jsem nic podobného nedělal. Díky moc. S.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se plyn

Příspěvek od Rob »

Zkus povolit bowden od klapky a vyzkousej,jestli v něm lanko chodí volně,bez zadrhávání.Popripade zkus promazat nebo vyměnit. Pokud chodí lanko volně,bude zřejmě nutné vyčistit klapku a udělat její reset + základní nastavení. Byly v poslední době provedeny nějaké úpravy nebo změny v souvislosti s motorem a řízením dodávky paliva nebo se zapalováním?
stan
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. pro 2016 9:26:42

Re: Nevrací se plyn

Příspěvek od stan »

Prave ze zadne. Minuly tyden rano jsem po ranu varil, vylitlo mi i vicko od nadoby, bylo tam spousta pary v kufru. Ten den jsem jednou slapl a zustaly mi tam ty otacky, od te doby je tu ten problem. Zkusim, co mi radis.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se plyn

Příspěvek od ferdamravenec »

jo vařil ?? , a další problémy jsi zatím nevysledoval ? mizející voda ? tlakování do vody ?

když jsem koupil bělouše , taky po uvaření , dal jsem to do kupy , otáčky si lítaly jak chtěly , nechal jsem to píchnout na
počítač a krom nějakých sporadických žádný chyby nebyly , .................. , byla prasklá hlava
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se plyn

Příspěvek od Rob »

no... jestli to bylo uvařený... mohlo to odnést těsnění nebo v horším případě hlava tak jak říká ferda. ale to bych asi bral jako poslední možnost, pokud nepomůže nic jiného. zkus co jsem ti radil, případně mrkni do paměti závad, jestli tam nějaké čidlo nevykazuje nestandardní chování. Případně zkus vyměnit, stačí půjčit od někoho na zkoušku, jestli máš od koho a nechce se ti kupovat. Hlavně nezkoušej nějaká čínská čidla, protože ta jsou značně nespolehlivá. Jen origo, i když třeba starší. Pořád je to menší zlo a levnější, než sundávat hlavu... Zásadní otázka je, jestli se ztrácí voda, případně prolíná do oleje nebo naopak olej do vody. Pokud by toto nastalo, tak se dá velmi pravděpodobně usoudit na problém s těsněním pod hlavou nebo hlavou samotnou.
Odpovědět