Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Simos 2P
135M, 136M
Ondrej481
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. pro 2016 15:19:12

Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Ondrej481 »

Čaute mám problém s felíciou 1.3 MPI 1996. Spotreba mi vyšla cca 15l na 140km čo je fakt veľa. Dal som na vag boli tam chyby ohľadom lambda sond ale keď som ich vymazal tak už sa neobjavili. Keď som potom naštartoval auto sa zohrialo na 90 stupňov asi za 10 minút potom teplota spadla na 70 stupňov a znovu som čakal asi 5 minút kým sa zohreje na 90 a keď sa zohriala čakal som asi 5 minút kým začala fúkať teplý vzduch dovtedy len studený išiel. Niesom mechanik píšem to tak aby to každý pochopil :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od ferdamravenec »

no pokud jsi měl úplně plnou nádrž , najel jsi XXkm dotankoval XXl , tak vyšla spotřeba cca 11l/100km
pokud ne tak se z těch čísel stejně nic nepozná
to že se na lambdě neukazuje chyba neznamená že je OK
a v první řadě jsi určitě zkontroloval těsnost palivové soustavy
Ondrej481
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. pro 2016 15:19:12

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Ondrej481 »

No keby som mal netesnosť tak by som si to všimol že mi niečo tečie ale netečie proste jak idem tam vidím že ručička ide fakt rýchlo dole. Krátke trasy nejazdím auto som nevytáčal s 1.3 BMM som tú istú trasu zrobil za 7l a teraz za 10l cca.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od ferdamravenec »

spotřebu přesně změřit , podle pohybu rafičky se to fakt nepozná ,
vedení zkontrolovat , kdyby to už kapalo tak je to dost špatný krom toho že spotřeba by byla mnohem větší , stačí když to prosakuje - benzín se odpaří a neukápne

pak se dají řešit další věci : lambda , snímač teploty , regulátor tlaku paliva

spotřebu jakou jsem měl na BMM jsem na MPI zatím neudělal (je taky vyšší cca o 1,5l)
Ondrej481
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. pro 2016 15:19:12

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Ondrej481 »

Tak vďaka za rady skúsim poriadne popozerať či to niekde neuniká ak nie dám to dakomu poriadne pozrieť na vag.
Scofield
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22. kvě 2018 23:05:48
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Nesmyslně vysoká spotřeba při vyšších otáčkách

Příspěvek od Scofield »

Zdravím, chci se zeptat co by mohlo být špatně, když feldě celkem dávám, tak žere nějakých 95 litrů na 100km
Když jsem v létě byl trošku pozávodit, tak mi na to cca 7mi kilometrovém úseku zežralo 6,5 litru benzínu. Jo sice sem to točil k nějakým 6000 otáčkám ale přijde mi to strašně moc. Dnes jsem si vychutnávat zimní radovánky, trochu sem tomu dával a chvíli jezdil normálně ale i tak po natankování 11ti litrů benzínu jsem dokázal ujet jen zhruba 30 kilometrů, pak proste došel benzín a začala kuckat a párkrát i zdechla než sem dojel ten kousek na benzínku.
Musím ještě podotknout, že když s tím jezdím úplně normálně, tak spotřeba je nějakých 5,3 litru na 100 a na dlouhé trasy se s tím dostanu i na nějakých 5 na 100

Díky všem za rady
Můj vozový park:
Škoda Felicia 1.3 MPi 50kw r.v. 1997 - hatchback Modrá královská
Škoda Felicia 1.6 MPi 55kw r.v. 1998 - hatchback Bílá Candy
Škoda Octavia II vRS 2.0 TFSI 147kw r.v. 2008 - liftback Modrá race metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od 103457 »

Ospověděl jsi si sám.
Nesmyslně hloupá jízda = nesmyslně vysoká spotřeba.

P.S. nezakládej nové téma, když tu již staré o vysoké spotřebě je. Pokračuj v debatě ve starém topicu. Pak je zde plno témat se shodným problémem a forum je nepřehledné.
Papi - FK

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:24:49, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Rob »

Normální taková spotřeba určitě není. Teď jde o to, zda to chceš nějak řešit a opravovat, nebo budeš jezdit "normálně" a bude po problému. Co se týče opravy, bude rozhodně potřeba projít celé palivové vedení, kde pravděpodobně bude nějaká netěsnost. Může být také nefunkční regulátor tlaku na vstřikovací liště. Rozhodně to bude chtít nahlédnout do paměti závad VAGem, který může ukázat na nějaké vadné čidlo nebo snímač...
Scofield
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22. kvě 2018 23:05:48
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3MPI vysoká spotreba

Příspěvek od Scofield »

Vag nevyhodil žádnou chybu. Já si myslím, že pokud by byl někde únik v palivové soustavě, že by spotřeba byla vyšší i při normální jízdě.
Můj vozový park:
Škoda Felicia 1.3 MPi 50kw r.v. 1997 - hatchback Modrá královská
Škoda Felicia 1.6 MPi 55kw r.v. 1998 - hatchback Bílá Candy
Škoda Octavia II vRS 2.0 TFSI 147kw r.v. 2008 - liftback Modrá race metalíza
Odpovědět