Nastartuje a nedrží volnoběh!

Simos 2P
135M, 136M
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Dobrý den, prosím o radu.
Mám motor 1.3MPI na LPG a mám zřejmě problém v elektrice.
Za studena chytá relativně dobře a dobře i jede.. Po lehkém zahřátí KATASTROFA! V tahu jede dobře a plynule táhne ale po vymáčknutí spojky okamžitě umírá volnoběh, nejednou sem takto skončil v křižovatce.
Další problém je, že auto poté už nechytí! Jakmile je zahřáté nechytne ani na benzín ani na plyn.
Všechny problémy jsou stejné jak na benzín tak i na plyn!
Můžu dodat že při kontrole svíček je mám vždy celé černé a někdy i mokré.
Byl sem s tím u dvou mechaniků a ani jeden se neobtěžoval hledat závadu, že tam mám složitou elektriku :/
VAG nehlásí žádnou závadu.
Prosím o radu, na vrakoviště ji posílat je ještě brzo.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Rob »

vloni v květnu jsem ti radil: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 85#p596400
asi těžko vymyslíme něco lepšího, mokré svíčky a černé k tomu ukazují na příliš bohatou směs = zřejmě nefunkční lambdasondu. Prošel bych a zkusil na chvíli povyměňovat čidla (teploty vody, teploty a tlaku vzduchu, snímač otáček), vyčistil a resetnul klapku no a pak bych zkusil tu lambdasondu. co spotřeba jaká je na BA95/LPG?
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Honzis »

Tedy. Studene to jede ok. Jaka je spotreba? Podle toho, co pises, tak bych tipoval 12l a vic....

kdyz ti to takhle nepojede, zkus tomu brat cidla. Zacal bych lambdou. Pak cidla teplot - jak na termostatu, tak na sani. Nic jinyho to vlastne byt nemuze. Pokud odpojis to vadne, zlepsi se to. Da se jezdit v podstate uplne bez cidel, dokud je tam snimac na klice, tak to jede. Sice blbe, ale da se s tim doposouvat...
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Tenkrát to mělo jiné problémy, které časem odezněly..to je furt něco.
Spotřebu na benzín nevím, neboť na něj jezdím jen výjimečně a to kilometry neměřím. Jinak na LPG kolem 9l/100km.
Čidlo teploty a termostat je měněný. Klapku to jednomu mechanikovi ukazovalo, že není nastavená, ale to mi řekl, že se nastaví sama. Lambda sondy poberu na vrakáči a zkusím vyměnit.
S ostatním si moc neporadím, neboť tak hluboko moje znalosti nezasahují. Snad se nějaký ochotný známý najde.
Zatím díky za odpověď.
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Problém vyřešen.
Zatím co mechanik chtěl za práci strašné peníze, otec auto zadarmo za hodinu auto oživil..
Stačilo pouze prostříkat Kontoxem všechny svorky, čokoládky, konektory atd... Auto jede bez problémů, otázka je jak dlouho... ;)
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Tak výsledek už vím...ujel sem cca 30km a zase benzín začal haprovat a nestartovalo to jen na roztlačení. Achjo už fakt nevím. Ještě sem zkusil jeden test, se zajímavým poznatkem: Na neutrál při vyplých spotřebičích lehce haprovaly otáčky ale drželo to..po postupném zapnutí světel, vyhřívání, mlhovek to začínalo skomírat čímdál tím víc až to úplně zdechlo..žeby špatný alternátor??
Papi - FK

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:31:50, celkem upraveno 1 x.
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Baterka na druhý den úplně KO, očistil sem svíčky, připojil jinou baterku na kabely a chytlo to na drc okamžitě. Napětí baterie vyskočilo z 12 na 13,9V a všechno v pohodě. Dal sem baterku na noc nabíjet a uvidím jak zítra. Jinak když stojím na neutrálu, sešláplá brzda a světla svítí, tak pomalinku klesá napětí baterky. Po krátké zahřívací jízdě sem auto nechal brblat a čekal sem co bude dělat..asi minutu byl krásný čistý volnoběh a v momentě jakoby na okamžik přestal jít benzín...spadly otáčky tak tak že to nezdechlo a zase vyskočily do normálu... To auto si asi že mě dělá srandu. Klapka je z vrchu čistá, zevnitř to tak slavné asi nebude.
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Odpověď už znám, mistr v prodejně autobaterií, který má i patřičné nástroje na kontrolu alternátoru a baterie mi oznámil, že mi někde něco probíjí a při vypnutém motoru se mi ztrácí 2Kw/h. Problém je, že nevím kde mi to probíjí :( Rádio a anténu sme odpojovali na místě a tím to není. Ono by ani nebyl tak problém postupně odpojovat věci dokud se na to nepříjde, ale ten měřák doma není :hlava:
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Basic »

U tých najstarších Feliciach s BMM z rokov 1994 - 1995 bývalo také "mechanické odpojovatko", ktoré trvalo odpojovalo batériu od okruhu. Bolo to priamo na jedným z vodičov od batérie, kde sa páčkou odpojila batéria. Nenapadá ma fakt, ako ti pomôcť, nie som expert. Jedine proste odpojovať veci postupne a zistiť, kde je buď skrat, alebo čo má taký odber.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od ferdamravenec »

tak vezmi žárovičku 5w , odpoj jeden pól baterie a žárovku zapoj mezi baterku a svorku , měla by svítit odpojuj zařízení a až zhasne tak jsi to našel ,

nebo přijeď
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Nastartuje a nedrží volnoběh!

Příspěvek od Lukkson »

Mám MPI a mechanické odpojování baterky tam mám taky. S tou žárovkou je to dobrý nápad. Myslím že Lipník nad Bečvou je celkem daleko :)
Odpovědět