ztrácí se mi voda

Simos 2P
135M, 136M
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

dolil jsem 2 litry vody před zimou ... kam se ztrácí? V oleji není. Žádná netěsnost tam zjevně není ...

děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od 103457 »

neteč to do válců? nestalo se ti někdy, že jsi chtěl nastartovat a první start se to jakoby kouslo a až na další pokus to nastartovalo? Kouří to bíle za jízdy?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od ferdamravenec »

to jsi dolil teď ? nebo loni ???
jak často ji kontroluješ ?
může být vadné víčko - nedrží přetlak
nebo to chce vložku do hrdla nádobky
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

koupil jsem ji 13.7.2018 a najel s ní 10.000km.
Asi před měsícem se mi o půl ročním turné po servisech vrátilo jiné auto, tak Felicijka stála. Nyní jsem chtěl jen měnit gumy (zima) a zjistil, že tam není voda a dolil petku 1,5L + 2-3dcl...

Při startování krásně točí, žádný bílý dým z ní nejde.
Poslední dobou se mi zvedla spotřeba, ale možná jsem jezdil jako prase,
přetlak víčka drží, jednou jsem ji "odfoukl"
Olej jsem vyměnil po 5.000km ježdění na štítkovém Q8 10W40 přesně ve chvíli, který štítek ukazoval jako kilometrický čas výměny a je tam nový 10W40 5700km. Olej je ale černý, smrdí a mezi prsty lepí a moc nemaže.
ozývá se spojkové ložisko.
Jinak to auto strašně topí. Je to pojízdná sauna. Ještě nikdy jsem neviděl něco takto topit.

Chci koupit G-12 a dát tam 3 - 4 litry + vodu z vodovodu.
Chci koupit Castrol 75W-90 3 litry a dát ho do převodovky.
Chtěl bych tam lít 5W-40 Elf nebo Total Quartz
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od ferdamravenec »

vodu z vodovodu NEEEEEEEEEEE , ta destilka stojí pár šlupek
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

hmmm dobře koupím vodu destilovanou, aby příměsi v G12 se mohly pustit do těsnění pod hlavou.

G12 má obsahovat jakésy příměsi, které redukují negativa obyčejné vody.

A CO S TÍM ZTRÁCENÍM TÉ VODY? NIC? furt dolíat G12?
Papi - FK

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:10:16, celkem upraveno 1 x.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od ferdamravenec »

tak pánové zapněte sporák dejte dva hrnce do jednoho destilku do druhýho obyč vodu a vařte a dolejvejte
pak dejte vědět co tam zbylo

předpokládám že z obyč vody tam bude vodní kámen ,
což je určitě to nejlepší pro motor , horší přestup tepla válec-voda , voda -chladič ,
a samozřejmě těsnění hřídele čerpadla
Papi - FK

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:09:57, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Rob »

Mrkni pod víčko oleje na víku ventilů, jestli se ti tam usazuje taková bíložlutá emulze. Pokud ano, bude to s vysokou pravděpodobností těsnění pod hlavou. Pokud budeš těsnění dělat, doporučuji zkontrolovat, zda nejsou utopené vložky a mají požadovaný přesah. Jinak budeš dělat to těsnění nadvakrát. Jestli to abnormálně topí, je možné, že ti motor fouká do vody, což by tu teorii o těsnění potvrzovalo. Dá se to ověřit např. kontrolou hadice od termostatu do chladiče, bývá hodně natlakovaná, že nejde zmáčknout - ale je dobré si to vyzkoušet na jiné feldě abys měl porovnání pro to co je normální.
Jinak souhlas s destilkou, potřebuješ jí cca 3 l a na to kolik stojí se fakt nevyplatí na ní šetřit.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

Děkuji

to víčko jsem páčil páčidlem a trochu ho zničil. Olej je černý jak bota, smrdí a pod víčkem je černá vrstva jak z traktoru Zetor z 1959, který celý život jezdil na M6AD.

Dnes jsem jezdil s jiným, takže to vyzkouším zítra.

kolik G12? Taky 3 Litry?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Rob »

Sakra to slyším poprvé že by se víčko páčilo páčidlem. Tam bude něco špatně, černou emulzi to také slyším poprvé. To je jak kdyby se pálil olej. Nejezdíš se zavřeným termostatem a nemáš rafičku teploměru kolmo nahoru? Něco s teplotou to bude, nebo se to někde přidírá a je ucpanej třeba mazací kanál někde. Náplň chlazení je cca 5,6 l. Takže bych dal 3 l G12 + 3 l destilky, nalil po horní rysku a zbytek si nech na případné dolívání
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od 103457 »

Vyjetej olej vždycky smrdí a černej je proto, že je starej. Jestli máš poškozený víčko, tak to normálně vycáká ven. Při netěsnosti víčka to vycáká až na značku MIN. Níž to už pak neklesá.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Rob »

Píše že má na oleji najeto 5700 km a pochopil jsem že byl měněny letos. To se mi nezdá že by po takových kilometrech měl olej být černý. Já ho okolo 5 kkm mám pěkně světlý
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od 103457 »

Jestli to někdo před ním běžně měnil po 15000 tak je ten motor zevnitř tak černej, že až několikonásobná výměna s velmi krátkým intervalem motor zevnitř vyčistí. Krátký interval je třeba 2000km, a to dělá málokdo.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od ferdamravenec »

a rychle černá proto , že -spaliny/saze přes kroužky k oleji > proto se muselo páčit víčko - vyskakovalo - tak pod těsnění něco namotali
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

103457

olej je černý a smrdí, protože je nevyměněnej minimálně 6.100 km a byl měněn v srpnu nebo v září, tzn. je tam max. 3 měsíce a byl to 10W-40 A3B4

ROB

Teplota je vyšší asi o 2 mm nad to vodorovonou ryskou. KDYŽ ale z§stanu stát, jde to na tu rysku, která je pod tou ryskou s nápisem 110 a těmi 2 červenými čárky (prostě ta poslední jakoby schválená ryska)

ferdamravenec

zítra mrknu, jestli je na víčku něco namotáno. Víčko mám slíbeno, že mi na vrakáči vymění, stejně jako všechny vady a pitomosti co tomu chybí.

Zítra Felicijkou dám zase 400-500km, mám ji ode dneška na zimních Matador a Sava.

Váhám mezi Pennasol Super Light, Mogul Extreme, Eni-Agip i-Sint, anebo Castrol Magnatec Professional A3. Hlavní kritéria výběru byla: norma 10W-40, VW 502.00 a syntetický základový olej
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od Rob »

on teploměr na palubovce není tak úplně stoprocentní, lepší je mrknout do VAGu. Nicméně nad střední čárkou (90°C) je zvláštní, že to při současných relativně nízkých teplotách leze. Rád bych viděl, co by to dělalo při venkovních třeba 35°C což letos v létě bylo celkem často. že to vyleze při stání je normální, nechladí se to proudícím vzduchem. okolo 105-110°C by se měla spustit sahara. Kolik vody ti ubyde na 400-500 km?
Já jsem lil do feldy total quartz 7000 nebo 9000 a s obojím jsem byl spokojen. 9000 není o moc dražší a lépe a rychleji maže v nízkých teplotách, bude vhodnej hlavně na časté cesty se studeným motorem a při parkování venku. Jde o to, jestli nemáš nějaký úniky oleje na motoru nebo motor nebere olej, pak samozřejmě není pro tebe vhodný kvůli své řídkosti. Zatím u všech třech felicií co jsem oleje nalil, tak jsem stejné množství při výměně vylil, nebral mi olej ani jeden motor.

Jinak z těch olejů co píšeš bude jedno, kterej tam naleješ, nezkazíš to žádným. Spíš bych doporučil vybrat jednu značku a typ oleje (např. total quartz 9000) a toho se držet a nedávat co výměnu tak jinou značku nebo typ oleje
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi voda

Příspěvek od martin.324 »

dělalo to přehřívání v létě. Chladič se točí, je to slyšet. Od dolití z petky 1,7 litru vody již neubylo nic.

Jsem na Total slyšel že je horší, že už radši ELF. Ale vždy přece platilo, že každá kočka hájí jen svůj ocas.

Vypadá to, že víčko jde otevřít bezproblému, radši jsem ho celý vyčistil od takovéhob včernýho sajrajtu. Nic tam namotáno není, je tam ploché těsnění..

Když jsem auto kupoval, motor a všechno okolo bylo zasraný jak jetel, ale spíš mastnou špínou, než zjevnými úniky oleje. (nepočítám pod víkem ventilů, kryt rozvodů a vývod tachometru na převodovce). :flower:

jinak tedy vám všem děkuji, asi jsem slyšel trávu růst a hada couvat.

Machanik řekl, že původní majitel tam lil kdo ví co za olej a že by všechny kapaliny směnil.

Olej M - 10W-40 Shell Helix HX7 10W-40 / Agip/Eni i-Sint ( plní VW 502.00 )
Olej P - 80W-90 / PP90 Ekolube.cz /Castrol
Brdzová kapalina - Sheron Brake fluid DOT 3
chladivo G-12 fialová + destilka
Odpovědět