Výměna rozvodů 1.3

Simos 2P
135M, 136M
Zave
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. led 2010 17:14:03

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Zave »

Uvidime v pondeli.... Kdyz jsem jel pro klinek na vackovy kolo, tak sem na 5h zustal vyset v metrove zaveji s nenastartovatelnym autem s motorem plnym snehu, nez me vytahli :-) takze jsem toho uz moc nestihl... Kdyby to nebylo potkane, byl bych rad... :|
Autodílna Zave-servis www.zave.cz
Autolakovna, klempírna, karosárna, servis, renovace laků, atd.. - kompletní autoslužby
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Mexikan »

U 1,3MPi se to nepotká!
Mám vyzkoušeno.

Jinak si myslím, že to byl asi nějaký slabý kousek. Sice vydržel skoro 300tkm, ale praskl.
Ikdyž to nebudeš číst rád, ale díky za info jak to vypadá když se stane "téměř nemožné" :lol:
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Suri »

to nebude chyba reťaze ani kola , podľa mňa bude zadretá vačka , treba to pozrieť
Kristensen - FK

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Kristensen - FK »

Tak tak, jak jsem psal už kousek vejš, tohle vypadá že se zadřela vačka, nedávej to dohromady dřív než budeš vědět jak jsi na tom zkus sní pootočit, pokud máš sundanej řetěz tak by z tou vačkou mělo jít otáčet pomocí šroubu kterej drží ozubený kolo, pokud se nehne nebo hodně těžko tak to ani nedávej dohromady. Ostatně máš i sundanou vanu tak se zespod podívej do motoru na vačku na její hlavní uložení jestli ti z toho nelezou špony.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Tomas6 »

Tak to taky fakt vidím poprvé.A že těch rozvodů už bylo no.Asi bych taky kouknul na tu vačku.Teoreticky by se ventily poohýbat nemusel.Koukni na rozvodové tyčky.Možná budou jen poohýbané.Ale taky jsem se setkal s motorem který se potkal a ohnula se ojnice.Byl to sice diesel,ale i tak.Vyměnili jsme hlavu a motor pak neměl kompresi.Dvě byly ohnuté.Ale jen maličko.Píst byl o necelé dvě destiny níž jak ostatní,ale stačilo to.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Zave
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. led 2010 17:14:03

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Zave »

no toz s vackou sme tocili aby sme nastavili motor, ale vic uz sme nestihli protoze pak sem odjel pro klinek na kolo a uz sem se ten den nevratil... :-) 5h cekani na bagr a traktor zmenil plan dne :P
S tou vackou tocil kamarad - mechos u ktereho to delame, vackou ma jit otacet rukou? nebo jak moc ma mit odpor? Jak poznam ze je pridrena? Kdyz bude pridrena, tak nejspis v tom ulozeni a to je asi oprava vymenou hlavy / motoru co? :(
Autodílna Zave-servis www.zave.cz
Autolakovna, klempírna, karosárna, servis, renovace laků, atd.. - kompletní autoslužby
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Mexikan »

Měla by jít lehce bez jakýchkoli "záškubů".
Pokud je zadřená, tak asi nový blok. Možná bych ji zkusil vytáhnout a kouknout na uložení v bloku jak vypadá, ale jestli se zadřela tak, že to roztrhlo řetěz (byť skoro po smrti), bude asi v háji.
Hlava by neměla být poškozena.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Kristensen - FK

Re: Pretrzeny rozvodovy retez

Příspěvek od Kristensen - FK »

Nepujde mu lehce pokud si nevytahá rozvodový tyčky, odpor mu budou dělat vent, pružiny. Jinak pokud tyčky vytahá tak musí jít točit absolutně bez problémů. Ta vačka se většinou zadře kvůli oleji naředěnýmu benzínem, na fávu byla příčina buď karbec nebo AC pumpa, na feldě to dělávala lambda a nebo tekoucí vstřik.
LEDka

Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od LEDka »

Ahoj,

na kolik prosím Vás přijde výměna rozvodů u 1.3 MPI 50 kW a co všechno to obnáší?

U mého motoru 1.3 MPI 50 kW s nájezdem cca 160000 mě trápí hlučnost motoru, chtěl bych proto vyměnit rozvody, ale jenom ty komponenty, které nají vliv na hlučnost, protože při ročním nájezdu cca 5 tis. zřejmě nemá cenu do vozu příliš investovat. Ptám se proto, že v servisu mě řekli, že výměna přijde cca na 7 tis. a při výčtu servisních úkonů jsem získal pocit, že některé úkony mě jako laikovi přijdou zbytečné (výměna oleje v převodovce, ..).

Děkuji za odpověď

Lada
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: výměna rozvodů

Příspěvek od Sadra17 »

Ahmed píše:ty si měníš rozvody doma? chtěl bych kdyby mi někdo pomohl popřípadě ukázal jak na to abych už příště mohl sám...

proč by ne ? dyt na tom nic nejni ;) odhadem dvě hodiny práce když budeš dělat pečlivě
vypustíš olej
sundáš řemenici
sundáš vanu
sundáš sací koš
sundáš prsa (pokud máš BMM tak předtim vyndej rozdělovač)
povolíš kolo vačky
sundáš rozvody
srovnáš axiální ložisko
12 čepů mezi značkama na rozvodech ( porovnej se starýma některý rozvody maji značku o zub vedle)
nasadíš rozvody
zbytek je opak demontáže
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
RE5PECT - FK

Re: co zapojit aby motor naskočil =)

Příspěvek od RE5PECT - FK »

tak že jsem už zjistil čím to bylo,stačilo udělat opravu strtéru poklepáním kladiva :-D akorád mám další a mnohem horší problém. střílí mě to do sání! je průser když jsem starý rozvody vyndal a neotočil ani s klikou ani vačkou a nasadil nový? a nebo to může bejt něčím jiným? (předstih) ten by se neměl rozštelovat když jsem s ním netočil ne? ventili jsem seřídil
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: co zapojit aby motor naskočil =)

Příspěvek od denis15 »

Pokud to běží ale střílí, jsi kousek vedle ideálního nastavení :D . Já jsem si tak na jednom autě taky hrál-ještě že nebylo více možností, jinak bych tam byl ještě dnes :D .
RE5PECT - FK

Re: co zapojit aby motor naskočil =)

Příspěvek od RE5PECT - FK »

zapojil jsem rozdělovač tak jak má bejt teda spíš podle feldy kámoše má to bejt 1.2.4.3 ???? S TÍM ŽE 1 VLEHO NA HOŘE na rozdělovači? pokud jo tak mě to střílí vo sto šest a to mám teda blbě nastavený rozvody! tak že zetra nanovo,zeptám se tedy jak nejlíp rozdělat rozvody když je motor v autě,domů se mě už dávat nechce,díky za rady
RE5PECT - FK

Re: co zapojit aby motor naskočil =)

Příspěvek od RE5PECT - FK »

tady to je i vidět http://www.skoda-club.net/graphics/owne ... 6small.jpg tak že jsem dal blbě rozvody já debil :-( to sem si teda pomohl
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Kvalita rozvodu

Příspěvek od Tomy »

Nazdar. Zaujimali by ma vase postrehy na kvalitu novych rozvodov pre motory 1.3. Moj garaznik mi povedal, ze sa na vymenu rozvodu mam vykaslat, pretoze tie nove diely rozvodov nestoja za nic. Tvrdil ze montoval rozne, nahrady i originaly priamo zo skodovky, a vraj po par tisic km to zacne rachotit este viac ako mi rachoti teraz (aktualne nic extremne).
Najazdene mam 150tis, takze zvazujem ci teda do toho ist. Cena rozvodu nie je velka, ale ak mi to po 5tis km zacne hucat rovnako alebo aj viac, tak na vymenu kaslem a necham radsej povodny z vyroby.
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Mexikan »

Slyšel jsem něco podobného, ale nechtěl jsem tomu věřit.
Pak jsem rozebíral svůj motor a měnil jsem rozvody za nové - staré měly najeto cca 10000km a už na nich byla znatelná vůle.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Tomy »

Kolko km mas najazdene s novym? daval si original, CZ alebo naky Taiwan?
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Mexikan »

S novýma mám najeto cca 5000 a obě sady by měly být origo (člověk ale nikdy neví).
Tu první sadu jsem měnil při 130tkm a byl to docela šok jak se ten motor potom ztišil...
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Sadra17 »

origo by měli bejt značky ČZ Strakonice ;) já je dával před 12 tisícema a zatim slyšet nejsou
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Chose »

Na fáčku origo rozvody zhruba 50000km zatím v klidu,na feldě asi 22000 km,taky klid ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
creasher
Příspěvky: 24
Registrován: pon 12. říj 2009 19:29:39
Bydliště: Strahovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od creasher »

Já měl na těch svých starých asi cca 120 tis. a vůle a rachot jak prase.Teď jsem měnil a musím říct že ta změna jde znatelně poznat,jak zvukově tak peněžně.Si myslím že mi i klesla spotřeba
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Tomy »

zvukovo je to lepšie iba na volnobehu alebo to poznat i za jazdy? ja myslim ze za jazdy sposobuje hluk najma 3-loziskove ulozenie kluky.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od Sadra17 »

ano máš přesnější časování vačky
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
sturgeon
Příspěvky: 13
Registrován: pon 27. říj 2008 10:23:23
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita rozvodu

Příspěvek od sturgeon »

Já měnil rozvody při 110tis,byly už dost vytahaný a dost rachotili.Nevím co mi tam dali za značku nových rozvodů,ale začli se ozývat při 165tis,teď už mám 189tis a už jsou zralí na výměnu,když je motor studenej tak se moc neozývají,ale při zahřátým motoru dělají už velkej kravál.
mosmi - FK

Kontrola časování rozvodů

Příspěvek od mosmi - FK »

Zdravím,chcel by som sa dákeho odborníka spýtať ,či treba kontrolovať časovanie rozvodov pri ich výmene za nové.Lebo som sa to dočítal v odbornej literatúre,alebo sa s tým netreba vôbec zaťažovať,len vymeniť za nové a poskladať a hotovo?Aj tak neviem, ako by som to mal skontrolovať,píšu že treba ventiloivú vôlu nastaviť na studenom motore na 0,43 mm,ale ako to vlastne tie úvrate skontrolovať tak si to vôbec neviem predstaviť.Ak by mi niekto vedel poradiť bol by som rád.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna rozvodů

Příspěvek od Suri »

nie , stačí dať dobre rozvod , tým nemyslím len dobre na čepy ale aj rovnobežne a namazať
mosmi - FK

Re: výměna rozvodů

Příspěvek od mosmi - FK »

A to akože treba namazať,však sa to maže motorovým olejom pri chode motora nie?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna rozvodů

Příspěvek od Suri »

a čo myslíš , koľko trvá tomu rozvodu kým sa namaže od motora? ja som počul taký čo išiel úplne nasucho a ten zvuk sa mi nepáčil , dávam origo rozvody či už starý či nový typ , robím rovnobežnosť ako treba a mažem , zatiaľ som po sebe žiadny nemenil . na iných forach to menia po pár tis km bežne
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna rozvodů

Příspěvek od Suri »

však normálne motorovým olejom ich namažeš na zuboch , necháš odtiecť odmastíš a nalepíš viko alebo dáš tesnenie a viko
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Rozvody 1.3 MPi

Příspěvek od Haasio »

Zajímalo by mě jaké díly jsou potřeba k výměně rozvodů ?
Vím že je potřeba:
Rozvodová sada
Tesnění vany
Těsnění bočního víka ?
Těsnění víka rozvodů ?
Něco dalšího nebo zbytečné kupovat těsnění ?
Samozřejmě nový olej a olejový filtr ( Kdyby jste mi doporučily olej tak bych byl rád ) :)
Díky Haasio
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne úte 31. kvě 2011 18:29:41, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Kuladmin »

Bocni viko netreba to se nerozdelava pri vymene rozvodu. Olejovy filtr nejlepe MANN. A olej to zalewzi na co ted jezdis doporucuju zustat na stejne viskozite + mineral nebo syntetika. A pak jde jen o znacku.
Radek96 - FK

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Radek96 - FK »

Prosím vás,jsou tyhle rozvody správně nasazeny?Neměl by být celý řetěz posunut o jeden čep doleva?
http://imageshack.us/photo/my-images/847/dsc00882t.jpg/
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Suri »

rozvody sú nasadené správne - klinok na kluke kolmo hore na vačke 45st vlavo hore , od značky po značku je 12 čepov reťaze , viem čo myslíš že reťaz nie je posunutá aby to vyšlo pekne na 6 článkov ale to je jedno ... daj si pozor niektoré rozvody majú zmršené a opravované značky a niektoré zmršené a neopravené , vtedy musí byť čepov 13 medzi značkami lebo to nevyjde , treba kupovať len origo v škoda salone , tu na obrázku sú klinky dobre
Radek96 - FK

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Radek96 - FK »

Já tenhle motor koupil od kamaráda za 1000Kč.Má najeto 105000Km a když jsem ho dovezl domů,tak jsem se chtěl podívat na rozvody a zjistil jsem,že jsou úplně nové.Dokonce se značkou Škoda.On kamarád říkal,že mu je v servise vyměnili,ale já tomu nevěřil,protože bylo totiž pod vanou nechané staré těsnění,tak jsem se musel přesvědčit. :)
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Suri »

je to ok
jirina - FK

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od jirina - FK »

Ahoj, potřebuji radu. Mám 1.3MPi r.v.1998. Chci měnit rozody a nejde mi povolit řemenice. Mám zařazenou pětku, pomocník mi stojí na brzdě, přesto se nechce pohnout. Vím, že u některých aut jsou opačné závity, jak je to u Felicie? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Ivarek »

To jsi dobrej když to takhle rveš přes kvalt.... :roll:
Dělá se to například dřevěným špalkem mezi klikovku a blok motoru při sundaný vaně.A závit je klasika.
jirina - FK

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od jirina - FK »

Nevím, proč se divíš. Přes kvalt to doporučujou úplně všude, i v "Jak na to"...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Ivarek »

No to určitě..."úplně všude"... :roll:
Přes kvalt to píšou právě jen v tom Jak na to,jinak všude buď zašprajcnou setrvák přípravkem anebo kliku o blok,jinak hrozí poškození ozubených kol převodovky.A navíc ti to přes kvalt vždycky bude trochu pružit takže povolení bude o to těžší.
martan01

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od martan01 »

Jak prekontroluji spravne nasazeni kolecek?
Radsi to prekontroluji nez zasroubuji dekl.

Co jse stane kdyz vrchni vetsi kolo pootocim o 1 zub ?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Honza_t »

-Spočítáš počet čepů řetězu od značky jednoho kola ke druhýmu

-Pojede to hodně blbě
martan01

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od martan01 »

Kam patreji 2 slabe podlozky co jsou soucasti baleni nevych rozvodu ?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Honza_t »

Pod jedno z kol. Teď si nejsem jistej pod který, ale to asi půjde zjistit na místě podle toho jak velkou díru podložka má. Dává se tam na doladění souososti kol, takže tam buď být žádná nemusí, nebo jedna z nich (každá by měla bejt jinak silná a jestli není tak druhá možnost je dát i obě). To si ale musíš změřit, jestli jsou vůbec potřeba.

A než tam budeš dávat nový, porovnej značky nových kol a značky starých kol. Hodně často se objevujou špatně značený rozvody, tam je značka o zub dál.
martan01

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od martan01 »

Jeste otazka .
Pri montazi kola vacky jsem musel lehce malik kladivkem pres drivko naklepnout.
Ted jsem kolo sundaval a pomeroval ze sundanim. a zjistil jsem ze vacka ma vuli .
Tedy ze vileza tak 3 mm po ose. Nemohlo se stat ze jsem proklepl zatku na strane prevodovky a tim padem
udalal tuto vuli?
Nebo je to OK. a zatku resit nemam.
Jde nejak udelat kontrola ? Samozrejme jen tak sundavat prevodovku a setrvak nechci.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Honza_t »

Vyklepnout jsi jí mohl, to se stává. Ale 3mm se mi nezdá nijak moc, asi bych to složil a po nastartování čekal jestli poteče olej pod auto. Kontrola asi jedině tak, že sundáš převodovku.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

zátku jsi vyklepnout mohl , platí co psal kolega výš ,
kvůli tomu je lepší si sehnat různě dlouhý šrouby a to kolo tam za jejich pomoci nalisovat ,
vůli vačky v axiálním směru určuje dolisování kola k osazení vačky , tj sevření upevňovací desky mezi první ložisko vačky a kolo
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od Yetti98 »

Já byl v domění že se u Felicie nemusí vypouštět ojl,u předchozích Škodověnek jsem nikdy ojl nevypouštěl :scratch:
martan01

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od martan01 »

Tak zatka je OK. Nedalo mi to tak jsem jse rozdohl pro vymenu spojky a podival jsem se pod setrvacnik. Samozrejme take provedu vymenu gufera.
modrafelda - FK

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od modrafelda - FK »

Čau, chtěl bych koupit nové rozvody na svou Feldu ale nevím jestli mám koupit ty s vnitřním průměrem menšího kolečka 30 nebo 32 mm. Auto je z roku 97 (1,3 MPi), přesnější údaj se mi nepovedlo zjistit. Uvedení do provozu je 12/97, pak v techničáku v sekci Záznam o schválení technické způsobilosti vozidla jsou dvě data nad sebou, horní je 7/97 a dolní 12/97. Samozřejmě mám VIN a kód motoru, pomohlo by to někomu pro identifikaci?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodů 1.3

Příspěvek od ferdamravenec »

zajdi do škodovky a tam ti to podle toho řeknou
Odpovědět