Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Simos 2P
135M, 136M
bulo24

Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo24 »

Zdravím mám jeden problém s Felíciou 1,3- 50KW .
Včera som menil vodu v chladiči mal som tam destilku a teraz mam zimnú zmes a Felícia mi prestala topiť čo mám robiť ide zima a ja už mrznem 4 deň cestou do roboty. :|
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Hmm...tak to nevím co k tomu říct. Obecně nevidím důvod proč by měla přestat topit po výměně chladící kapaliny. Leda by se něco někde uvolnilo a ucpalo hadici...ale to se mi nějak nezdá. Dokonce si nejsem jistej jestli je topení v okruhu v sérii nebo paralelně, pokud by bylo opravdu v sérii tak by to ani nechladilo...U fáva bylo myslím topení otvíraný ventilem - zdroj průšvihů - u feld už to je nafurt v okruhu a jen systémem klapek se žene vzduch mimo radiátor nebo skrz něj. Tak nevím co radit, zavzdušnění neuvažuju - chladicí systém feldy se odvzdušní sám provozem.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Vici »

podle me mas zavzdusneno a muzes byt rad ze motor jeste vubec jezdi. odvzdusnit pres cidlo teploty vody!!!
u MPIcka se muze stat ze pokud se nedostane voda an termostat (je to zavzdusnene) tak termostat neotevre a tudiz se to samo ani neodvzdusni..
Naposledy upravil(a) Vici dne úte 21. říj 2008 9:15:54, celkem upraveno 1 x.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Jo, ještě jsem chtěl podotknout - neděláš dobře jestli jezdíš jen na pouhou destilku, je doporučeno jezdit na nemrznoucí směs celoročně - v létě samo ne kvůli zámrzu, ale pro anitkorozní účinky, rovněž bod varu se posune výše...
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Vici - to odvzdušnění je vždy nezbytné? Já teda měnil bez jakéhokoliv odvzdušnění a maká vše gut - měl jsem jen nějaké štěstí nebo naopak bulo smůlu? :)
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Vici - aha, zřejmě už jsi mi odpověděl, jen jsem nedočetl do konce... 8-)
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Ale je mi divné, že by si bulo nevšiml za 4dny, že kromě toho, že mu to netopí, mu vaří i motor...jak je to bulo? Jak se choval budík teploty?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 21. říj 2008 9:21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od emilio52 »

bulo24: jen pro zajímavost kolik se tam vešlo vody ? :) Mělo by tam být 6 litrů .Možná o kapánek míň protože vše při vypouštění nevyteče .A samozřejmě jak psali kluci odvzdušnit.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
bulo24

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo24 »

Destilku som tam mal naliatu od mechaniky ktorý mi robil výbrus hlavy a dával nové tesnenie ja tomu tiež nechápem čo s tým može byť doteraz topila v pohode a odkedy som vymenil vodu nič keď stojí a jej pridám otáčky ale poriadne tak začne trochu fúkať telpý vzduch.Ale čo mám robiť keď je ráno 4 stupne a mne netopí ani po 25 km cestou do práce všetky okná mám pomrznuté :| a musím sa naobliekat aby som mohol vobec vycestovat.Neviem čo mám vyskúšať ako sa to dá ručne odvzdušniť.Musí byť motor naštartovaní???
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

A co ten teploměr kapaliny, co ukazuje po těch 25km?
bulo24

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo24 »

No mne tam vošlo tak 3,5 l vody tuším dnes s tým niečo urobiť musím.Ešte ma niečo napadlo nezáleží aka nemrznúcu tam dám teraz tam mám OMW modrú
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Když montuješ čidlo teploty tak nesmíš mít nastartovaný - vystříkalo by to. A bacha pokud bys to měl extra zahřátý, aby tě to neopařilo..
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

3.5l je opravdu nějak málo, je dobrý i při vypouštění sledovat cca kolik vyteklo...tolik bych tam měl minimálně pak dostat. Kapaliny dávat jen zaručeně mísitelné, pokud by se nesnášely tak se to asi může nějak "zdrcnout" a ucpat...
Josh123456 - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Josh123456 - FK »

no 6 litrů, tak to fakt asi ne, ale ještě ti poradim bulo, aby si zamačkal hadice, co vedou z chladiče (ty silné) a mělo by, když na ně zamačkáš, tak hladina vody v nádobce by měla stoupat a klesat (zmáčkneš a povolíš nejdříve jednu a pak druhou) - jako spojené nádoby a když to nedělá tohle a pozná se i když tu hadici mačkáš, že je v ní vzduch částečně a né jen voda (nehraje to v baňce) a pokud to tak neni, tak je někde vzduch-tohle mám vyzkoušený a pozná se tím, když už to člověk krapet má v ruce i sebemenší bublina.. Ale u tebe, když ti to netopí, tak by to mohla bejt i sakra větší bublina.. Stejně je to divný-vždycky se mi to odvzdušnilo bez problémů, abych musel vyndavat čidlo, tak to nikdy snad.. A nebo možná ti špatně těsní ventil víčka baňky a vzniká tam nějaký přetlak nebo nevim.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od emilio52 »

odvzdušnit přes čidlo termostatu. Vytáhneš tu plastovou sponu, vyndáš čidlo pozor na ten těsnící kroužek neztratit a leješ do expanzky a pomalu dokud nemáš vodu zárověň (u čidla)a pak to zase strčíš zpátky. Leje se při studeném motoru !
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
bulo2424

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo2424 »

No čidlo ukazuje zle lebo som tam dal staré nové sa mi podarilo akosi odtrhnut dnes musím kúpit nové ale ventilátor nezopína takže myslím že motor sa neprehrieva len mi nejde do hlavy ze netopí mna to uz prestava bavit s tým autom teraz som nan dal nový lak motor po kompletnej generálke.A teraz zase tooto
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Vici »

pokud je to zavzdusnene tak teplomer taky ukazuje malo = protoze neni ve vode...
vyndej cidlo teploty a podivej se zda je pod nim voda.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
bulo2424

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo2424 »

Josh:No to s tymy hadicami to som počul od mechanika oni by mali byt meke ak tam cirkuluje iba voda no ja ich mam tak natlakované no keď ju stisnem tak hladina stupa a klesa takže v pohode aj podla mna je tam vzduch len neviem ako ho mam odtial dostat dnes asi spustím znova cely system odkial to mam spustit ja to spustam vzdy cez cidlo na chladici
bulo2424

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od bulo2424 »

Vici píše:pokud je to zavzdusnene tak teplomer taky ukazuje malo = protoze neni ve vode...
vyndej cidlo teploty a podivej se zda je pod nim voda.

No to som skušal bola tam voda!!!Hned ked som odkrútil zasycalo a zacala vytekat
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Vici »

tak tam strc prst.. a pokud nahmatas nejake volne se pohybujici veci tak mas rozpadly termostat
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Josh123456 - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jestli ta teplota je pořád níž, než předtím, tak termostat je ko.
smazany clen - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky je to podle mně pokažený termostat. Voda obíhá pořád a motor se přechlazuje.
BTW: 3,5 litrů? Vypouštěl si to vůbec pomocí vypouštěcího šroubu na hadici pod motorem? Já jsem vypustil 4,5 (něco vyteklo mimo :oops: ) a nalil 5 litrů.
Měl jsem koupeno 5L nemrznoucí. Naředil jsem to s jedním litrem destilky na -40 a tak mi litr čisté směsi ještě zbyl do zásoby.
Měnil jsem to při výměně termostatu a chladiče. Taky jsem chtěl jsem ať mi to v zimě topí. Teď stačí 3 km a je vedro :D

EDIT: Ale ne léto tam dám asi ten pokažený termostat zpět. Tedy vlastně je to jen plast bez termostatu. Poněvadž mi to v létě netopilo víc jak na 80 a v kolonách více jak na 95. A to jsem dával motoru co proto. Bylo to docela výhodné. Nebo sehnat lepší větrák a zařídit aby se začal točit dřív.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 21. říj 2008 10:45:44, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Návštěvník »

Ne vypuštal som to cez čidlo na chladiči kde je ten vypuštací ventil??,Termostat som menil už 2 krat
borlan - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od borlan - FK »

Tak jestli je pod teplotním čidlem u termostatu voda a budík nevystoupá za 25km na nějakou rozumnou teplotu, tak se asi dobíráme k jádru pudla - přestože jsi 2x měnil, zřejmě je KO termostat - opravdu je otevřený stále = motor se neohřeje = studená voda nemůže topit. Možná přes léto to nebylo tak markantní, bylo teplo tak se nějak ta voda stačila ohřát. Jak se ochladilo, už to nestíhá pokud se nezavře okruh přes chladič.

Ještě k tomu vypouštění - pokud jsi vypustil šroubem spínače ventilátoru, tak jsi vypustil jen část. Normálně se vypouští šroubem na trubce dole od chladiče, ta trubka je napojená na hadicích, hledej dole pod altíkem. Teoreticky se ještě dovypouští kapalina z motoru šroubem na bloku motoru, ale kupříkladu já tam ten šroub nemám. Ale tou trubkou je postačující myslím. Pak jsi doplnil 3.5l kapaliny. Z toho plyne, že máš teď nějakou koncentraci nemrzky o které se asi jen budeš dohadovat (jestlis doléval už ředěnou nebo ne). Zkrátka chci říct, že by sis měl zjistit do kolika stupňů to tam teď máš abys v zimě neměl problém se zamrzáním...
Návštěvník

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od Návštěvník »

Burlan aby sme boli v obraze čidlo teploty ukazuje teplotu takou všelijakú roz vela raz málo mne seskor zdá že je tam nekde bublina lebo voda v nádobke je horúca skor to vyzerá že cez vložku topení prechádza len mierne tepla voda a preto netopí len ja tomu akosi nechápu termostat otvíra vodu ku vložke???Ja dnes skusím vypustit cely system cez tú šroubu dolu kdes rikal a napustit znovu skontroluji i termostat no podle rucicky se mi zda ze ho otvíra.vymením i čidlo:S čim by som preplachol celý systém co se stane??Mne uz nic nenapada jen ze nekde je vzduchová bublina jen nevím kde aj mne se zdalo 3,5 litru dost málo !
West - FK

Re: Prosím o pomoc NETOPÍ po výmene vody

Příspěvek od West - FK »

kurnik, po ránu naštartuj a drž ruku v strede hadice vedúcej od termostatu ku chladiču (tá hrubá). sleduj či sa bude pomaly zahrievať, alebo po pár minútach nárazovo na vysokú teplotu. pokiaľ sa bude pomaly --> je v prdeli termostat a treba nový.

a žiadne ale ;)
Odpovědět