Olej pro motory 1.3

Simos 2P
135M, 136M
Odpovědět
Honzaaaa

Olej

Příspěvek od Honzaaaa »

Ahoj, možná to tu už bylo, ale nějak nevim, Mam Felici rok 1996 1.3MPI a nevim jakej tam dát olej. Chci ho celej vyměnit ale nevim jakej tam dát mužu... nikde neni napsáno co je tam teď. Nemužete mi poradit? Radši bych co nejkvalitnější olej.
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Těch olejů vhodných do felicie je celá řada. Každý ti bude nabízet svou značku. Dle mého názoru by to měl být olej viskózní třídy 10W-40, což je v případě felicií jakýsi zlatý střed. Klidně lze i použít i 5W-40. Je zajímavé, že v dřívějších Návodech k obsluze pro felicii 1.3 tento olej nebyl povolen, v novějších již ano. Dále by měl vyhovovat normám A3 a VW 500.00, 502 00. Dále si zapamatuj, že členění na minerál versus polosyntetika versus syntetika již dávno neplatí. Jsou oleje o viskózní třídě 10W-40, které obsahují víc syntetiky než leckteré 5W-40 a mohou být i kvalitnější. Dále se neboj přechodu na kvalitnější olej, že dojde k ucpání kanálků a k zadření motoru. To hrozilo jen v době před 40 lety, kdy vozový park tvořily Š 1000 MB a podobné, které jezdily na olej M6A. Uvedu ti svůj vlastní případ. Mi celou dobu při ročních prohlídkách lil při výměně značkový servis Škoda do motoru felicie 1.6 (VW motor, OHC, hydr. zdvihátka) kdejaký olej 15W-40, což je pro tento motor olej vyloženě nevhodný. Až jsem se naštval, objednal si přes internetový obchod na http://www.oleje.cz Total Quartz 7000 10W-40, zajel do miniservisu, kde mi olej vyměnili na počkání, takže jsem měl kontrolu nad tím, co mi do motoru lejou. První výměnu jsem zkrátil na polovinu kilometráže a vše bylo v poho. Žádné zadření motoru se nekonalo, rovněž spotřeba oleje téměř nulová. Nenutím ti tento olej (Total Quartz 7000), jsou oleje ještě lepší a kvalitnější (např. Total Quartz 9000 či Liqui Moly 5W-40 HD). Přesto si však myslím, že pro felicie je plně vyhovující až nadstandartní. Navíc, jak se dočteš na http://www.oleje.cz má vysoký obsah syntetické složky a je tam zařazen mezi nejprodávanější oleje. Lidé asi vědí, proč ho kupují.
Josh123456 - FK

Re: Olej

Příspěvek od Josh123456 - FK »

A co třeba olej Castrol SLX 5W-40 professional? :) máte někdo s tímto olejem zkušenost? Šel by bez problémů do 1,6 VW?

Právě váhám váhám :-) a nevim jestli bych tam neměl dát spíš 10W-40 Mogul je :-D. Fakt nevim
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Olej

Příspěvek od favo »

Zkrátím to značkový servis škoda rovná se automaticky do felcie Castrol 15W40 za cenu která težce převyšuje třeba mnou používaný VALVOLINE 10W40 Durablend a to skoro o 250,- kč na 4 litrech (pokud ti tam ty 4 litry nalejí) , Zadření nehrozí proto že i kdyby jsi měl v motoru usazený karbón tak moderní oleje jej rozpouštějí nikoliv odlamují. Já přešel na sintetické oleje u dvou aut při kilometráži přes 100000 km najetých na minerálních olejích a žádný problémy se nevyskytli spíš naopak třeba zimní starty jsou 100x jistější.

Jinak nevím jak si to vysvětlit ale třeba tátova felda jezdí jen na Castrol 15W40 který mu lijí v servisu a jede mu velice pěkně ale já když zkoušel Castrol 5W40 Magnatec ve své feldě tak to byl strašný propadák a jak to jen šlo tak jsem jej vylil a vrátil se k Valvoline 10W40 . Nechi ti značku vnucovat je na každým co mu bude vyhovovat a za co je ochotný platit ale určitě bych se vyvaroval podezřele levným olejům.

Na Mogul raději zapomeň
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od ka-spel »

Dejwis píše:Mogul je good - cena výkon, pak jedině Shell či Castrol, ale cena je jinde....


Tak to seš dost mimo. Právě tyto značky mají nejhorší poměr cena / výkon. Ještě společně s Aral. Když už top kvalitu bez ohledu na cenu, tak mobil 0W40 nebo 5W50.
Za lepší peníz koupíš Total, Elf, Valvoline, Liqui Moly, Sunoco, Q8, Divinol. Já třeba beru Total 9000 5w40 5l á 844 na superautodily.cz . Za ty prachy super olej.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od ka-spel »

Kinderko píše:To je zbytočnosť dať tam 5W-40. Jazdíš s autom, kde je -30 stupnov???


To je ale pěkná blbost. Tady přece nejde o bod tuhnutí, ale o to, jak rychle se ti olej dostane po studeném startu do motoru. :!: A taková 5w40 se ti tam dostane 2x rychleji jak 10W40.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Pawlick »

favo: Jak jsi konkrétně poznal, že ten olej je "propadák". Nějaké razantní zhoršení jízdních vlastností, nebo..??

Jinak našel Felda odjakživa Mogul, dříve Mogul Felicia, teď ten GX-PRO a opravdu nevidím žádný problém, i když to tedy nemám moc jak posoudit, ale motoru určitě neškodí (vyměňuju 1 x za rok, cca 9000km). Hlavně bych řekl, že ta pravidelná výměna je důležitá...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Olej

Příspěvek od favo »

Pawlick přesně jak píšeš mnohem horší reakce na plyn do otáček se mu vůbec nechtělo jako by motor kladl odpor a ve vysokých otáčkách vydával motor divný zvuky a než mě někdo napadne stím že mohla řídící jednotka reagovat na nějaký špatný impulz z nějakýho čidla a proto motor třeba nejel tak musím dodat že se jednalo o upravený motor ve favoritu s karburátorem
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
jancoSV

Re: Olej

Příspěvek od jancoSV »

Doteraz som jazdil cez 80 000km na castrol GTX 3 15W40. Teraz tam chcem naliat tiez Castrol, ale MAGNATEC 15W40. Co si myslite? Je tam neaky rozdiel medzi tymi olejmi?
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ked som pytal do 1.6 Castrol GTX3, tak mi dali Magnatec, ze je to to iste, vraj sa zmenilo len oznacenie GTX na Magnatec.
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ještě jednou opakuji! Oleje 15W-40 nemají v motoru felicie 1.6 co pohledávat! Jedná se o VW motor s hydr. zdvihátky (hydroštely) a tam je potřeba co nejrychlejšího zaolejování vačky po studeném startu, což oleje 15W- s vysokou viskozitou za studena nezaručují. Tedy oleje 10W- , 5W-. V 1.3 (což je motor typu Škoda 1000 MB) budiž, ale i tam bych raději volil 10W-40.
Josh123456 - FK

Re: Olej

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No a když už jsme u té 5W-, tak je možné nalít do Fel 1,6 tento olej, aby bez problémů jezdila? Castrol SLX 5W-40 professional? ? jen pro info se ptám.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 13. úno 2009 16:15:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jezit bude auto na uvedený Castrol, pokud vyhovuje již zmíněným normám bez problémů. Já se však olejům Castrol raději vyhýbám velkým obloukem z těchto důvodů:
1. Jsou značně předražené.
2. Reference o nich od řady lidí v diskuzním fóru na http://www.oleje.cz nejsou dobré.
3. Rovněž tam byl před nějakou dobou uveden snímek, který ukazoval stav motoru (jak je zas.....) po použití nějakého oleje Castrol typu Long Live (s prodloženým intervalem výměny). Pak ale tento snímek z tohoto fóra na základě cenzury z něčí strany zmizel. Údajně čistící vlastnosti těchto olejů nejou moc dobré.
RadekN70 - FK

Re: Olej

Příspěvek od RadekN70 - FK »

já doporučuji olej CASTROL.Je to super firma a víš,že platíš za
výbornou značku.A nebo pak shell,ale s tím zkušenosti nemám..
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

RadekN70 píše:já doporučuji olej CASTROL.Je to super firma a víš,že platíš za
výbornou značku.A nebo pak shell,ale s tím zkušenosti nemám..


No a vo tom to je...platíš značku...odkud víš, že platíš i kvalitu???
RadekN70 - FK

Re: Olej

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Tyler píše:
RadekN70 píše:já doporučuji olej CASTROL.Je to super firma a víš,že platíš za
výbornou značku.A nebo pak shell,ale s tím zkušenosti nemám..


No a vo tom to je...platíš značku...odkud víš, že platíš i kvalitu???


Kastrol děláme už asi 19 roků,Castrol kupujeme přímo od výrobce
a když má být olej kvalitní,tak tam musej být ruzný aditiva a
přísady a to vše něco stojí.Prostě ten kdo vykládá,že stejnou
funkci plní i jiný oleje (takový ty za 80 kč),tak tomu se můžu
jim zasmát,protože neví o čem mluví.Vežně,pokud to má být
kvalitní olej,tak ta cena tomu vážně odpovídá.
Návštěvník

Co říkáte na Mobil 1 ?

Příspěvek od Návštěvník »

má někdo zkušnosti s olejem mobil 1? popřípadě texaco, na zahraničních forách jsou dost vychvalované
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

RadekN70 píše:
Tyler píše:
RadekN70 píše:já doporučuji olej CASTROL.Je to super firma a víš,že platíš za
výbornou značku.A nebo pak shell,ale s tím zkušenosti nemám..


No a vo tom to je...platíš značku...odkud víš, že platíš i kvalitu???


Kastrol děláme už asi 19 roků,Castrol kupujeme přímo od výrobce
a když má být olej kvalitní,tak tam musej být ruzný aditiva a
přísady a to vše něco stojí.Prostě ten kdo vykládá,že stejnou
funkci plní i jiný oleje (takový ty za 80 kč),tak tomu se můžu
jim zasmát,protože neví o čem mluví.Vežně,pokud to má být
kvalitní olej,tak ta cena tomu vážně odpovídá.


Že za kvalitu se platí, s tím souhlasím...spíš mi šlo o to, že vysoká cena ještě automaticky neznamená vysokou kvalitu...Castrol si může dovolit nasadit vysokou cenu jen díky značce a dobrému jménu...tím neříkám, že není kvalitní, to nejsem schopen odborně posoudit...

...prostě marketing je silnější zbraň, než si spotřebitel většinou uvědomuje...
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím
Když jsem si přivezl Feldu z bazaru tak jsem ji dal na proklepnutí do značkového servisu (Autia Jihlava, nikdo tam nechoďte je to zloděj a flákač!!). Nalili mi tam Castrol 10W40. Po roce jsem dal auto na výměnu oleje jinam a když jsem řekl že tam mám Castrol tak reagoval mechanik "To je na Feldu 1,3 trochu luxus, ne?" A dal mi tam nějaký VAT či co, že to davají i do silnějších motorů a na Feldu je to pohoda. Znáte někdo takové oleje? Co si tom myslíte? Castrol ně stál 1600 a VAT 800 peněz. Bude ta úspora k něčemu? Dík
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

To jste ale boháči, že máte na zbytečné vyhazování za předražený Castrol a placení mu za jeho reklamu. No hold, máme se asi v tom reálném kapitalismu skutečně dobře, za komunismu nám stačil obyčejný M6A a Š 1000 MB či Š 105/120. A Castrol to byla snad jediná západní značka v Tuzexu za bony. Ještě jednou opakuji, já bych si Castrol do motoru n e n a l i l. Proč?
Raději si objednám přes internet Total Quartz 7000 10W-40 1 litr za 130,- Kč, zajedu do pneuservisu, kde mi ho vymění na počkání, k tomu doplatím 200,- Kč za výměnu + za filtr a vejdu se bohatě pod 800,- Kč. Navíc mám jistotu že jsem koupil kvalitní značku oleje. Pro zájemce uvádím parametry technických listů olejů Castrol 10W-40 Magnatec a Total Quartz 7000:

http://www.olejspol.cz/attachments/eo_z ... 10W-40.pdf

http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 8/1172.pdf

A kdo ani pak nevidí ten rozdíl v kvalitě, tak doporučuji navštívit oční ambulanci. No hold najdou se i u nás lidé v české kotlině, kteří budou tvrdit na černé, že je bílé a naopak.
Jurka - FK

Re: Olej

Příspěvek od Jurka - FK »

Tož a kde sa to dá kúpit za levno taký volej Quartz 7000?
RadekN70 - FK

Re: Olej

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Keldon píše:To jste ale boháči, že máte na zbytečné vyhazování za předražený Castrol a placení mu za jeho reklamu. No hold, máme se asi v tom reálném kapitalismu skutečně dobře, za komunismu nám stačil obyčejný M6A a Š 1000 MB či Š 105/120. A Castrol to byla snad jediná západní značka v Tuzexu za bony. Ještě jednou opakuji, já bych si Castrol do motoru n e n a l i l. Proč?
Raději si objednám přes internet Total Quartz 7000 10W-40 1 litr za 130,- Kč, zajedu do pneuservisu, kde mi ho vymění na počkání, k tomu doplatím 200,- Kč za výměnu + za filtr a vejdu se bohatě pod 800,- Kč. Navíc mám jistotu že jsem koupil kvalitní značku oleje. Pro zájemce uvádím parametry technických listů olejů Castrol 10W-40 Magnatec a Total Quartz 7000:

http://www.olejspol.cz/attachments/eo_z ... 10W-40.pdf

http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 8/1172.pdf

A kdo ani pak nevidí ten rozdíl v kvalitě, tak doporučuji navštívit oční ambulanci. No hold najdou se i u nás lidé v české kotlině, kteří budou tvrdit na černé, že je bílé a naopak.

http://www.castrol.cz
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dobře, chci tedy odkaz na konkrétní oficiální inernetové stránky firmy Castrol, které by mně přesvědčily o tom, že uvedený Castrol je lepší než zmíněný Total s ohledem na jeho technické parametry.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 13. úno 2009 16:18:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jurka píše:Tož a kde sa to dá kúpit za levno taký volej Quartz 7000?


Na internetovém obchodě na http://www.oleje.cz , pokud vidím, tak jsi od Brna, tak tě to přijde ještě levněji. Adresa prodejny je EKOLUBE, Pražákova 10, Brno - Horní Heršpice. Jinak to dobírkou s příplatkem za poštovné posílají po celém Česku.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od ka-spel »

FanThomas píše:Zdravím
Když jsem si přivezl Feldu z bazaru tak jsem ji dal na proklepnutí do značkového servisu (Autia Jihlava, nikdo tam nechoďte je to zloděj a flákač!!). Nalili mi tam Castrol 10W40. Po roce jsem dal auto na výměnu oleje jinam a když jsem řekl že tam mám Castrol tak reagoval mechanik "To je na Feldu 1,3 trochu luxus, ne?" A dal mi tam nějaký VAT či co, že to davají i do silnějších motorů a na Feldu je to pohoda. Znáte někdo takové oleje? Co si tom myslíte? Castrol ně stál 1600 a VAT 800 peněz. Bude ta úspora k něčemu? Dík


VAT znám. Na ten jsem jezdil (VAT SynGold 5W40) už před cca 14 lety se Sierou 1,8 TD. Tehdy to byl dobrý kup, protože při tehdejším nabídce to byla nejlevnější "syntetika" za cca 120 Kč. Pak to však začali zdražovat až přes 200 to jsem raději přešel na Škoda (Esso) 5W40 za nákupku. A musím říct, že podstatný rozdíl v kvalitě. Sice sirka už měla něco za sebou (tlaky, turbo atd.), ale rozdíl ve spotřebě oleje a jeho vydrží byl znát. U VAT jsem do výměny dolíval i 3 l, u Esso max litr. Dle testů vyjetého oleje v laborce navíc ten VAT byl totálně vyčerpaný. VAT si původně pro sebe nechal někde (údajně v Belgii, ale podle kvality zlatý voči) jeden polský milionář. Pak se mu to nějak vymklo a začal ve velkém.

Než šmejdy jako VAT, Poweroil, Starline, či marketingový magnetický zázrak Castrol, tak raději za normální cenu Total, Divinol, Mogul. Přičemž ten Total vychází cena / výkon zdaleka nejlíp.
Naposledy upravil(a) ka-spel dne stř 26. bře 2008 7:30:05, celkem upraveno 1 x.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od ka-spel »

Keldon píše:
Jurka píše:Tož a kde sa to dá kúpit za levno taký volej Quartz 7000?


Na internetovém obchodě na http://www.oleje.cz , pokud vidím, tak jsi od Brna, tak tě to přijde ještě levněji. Adresa prodejny je EKOLUBE, Pražákova 10, Brno - Horní Heršpice. Jinak to dobírkou s příplatkem za poštovné posílají po celém Česku.


No hledím, že oleje.cz slevnili Total 7000 10W40 5l o 73 Kč pod cenu superautodily.cz . Tam však pořád mají Total 9000 5W40 5l o 200 levnější.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže příště mám jít radši do jinýho olejíčku, co? U tohodle se asi nevyplatí šetřit. Díky za informace.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od ka-spel »

ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: Olej

Příspěvek od smazany clen - FK »

No že bych musel šetřit za každou cenu to ne. Jen nechci dávat zbytečný prachy za Castrol a jemu podobný, protože fakt na ten můj motor je to luxus. Díky za odkazy projdu si to a naštuduju možnosti.
marcel

Re: Olej

Příspěvek od marcel »

ja dávam tiež valvoline durablend 10w-40 a maximálna spokojnosť 4l za 640,-ska pri výmene cca 10000 km je stále skoro čistý . 8-)
Jurka - FK

Re: Olej

Příspěvek od Jurka - FK »

Tož a tak co je třeba lepší Total quartz ne bo Valvoline? Obojí 10W-40
jancoSV

Re: Olej

Příspěvek od jancoSV »

Co poviete na olej shell helix 15W40 "red", moze ist do 1,3? Dotoraz som tam daval castrol GTX3
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Danis »

Valvoline 10W-40 - co k tomu jiného dodat.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Olej pro motory 1.3

Příspěvek od Vlada320 »

mám na vás dotaz.vím že se tu olej do feldy řešil xkrát ale odpověď na svojí otázku jsem tu nikde nenašel tak se chci zetat.mám feldu 1,3Mpi rok v.1999 a podle příručky tam patří olej 5w-40 syntetický.koukal jsem do servisní knížky a tento olej tam lily v servisech až do 85tisíc km a potom už to nebylo pravidelně servisováno a počítám s tím že od té doby tak asi se tam leje až doteď polosyntetika 10w-40 aspoň ho tam ten majitel předemnou lil.když startuju studenej motor tak chytne ale asi 3vteřiny svítí mazání,pak zhasne a už se teda nerozsicí ale prostě při tom studeném startu to pár vteřin svítí.myslím si že ta 10w-40 je na studený starty hustší a nechci ani myslet na to jak dlouho to mazání bude svítit v zimě a bude pod nulou.a můj dotaz zní.ublížím tomu motoru když do něj začnu opět lít to co tam patří ím myslím 5w-40 ale syntetiku?myslím si že by se tím zlepšilo to mazání za studena.co myslíte vy?do oleje bych dal tak kolem 800kč ale víc jak 1000kč asi ne.přece jenom jsem student.a ještě něco mám lpg a jezdím hlavně na plyn tak je kdyžtak nějakej motorovej olej s touto specifikací vhodný pro motory na alternativní pohon v tomto cenovém rozmezí?děkuji moc za reakce a zdravím ;) Vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
lubom
Příspěvky: 25
Registrován: pon 31. pro 2007 17:24:06
Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od lubom »

do 1,3 ide 15w40 predpis od vyrobcu, ja lejem ale 10w40 zatial pohoda, uvedene mi robil lacny filter, daj tam zo spetnym ventilom, nejaky kvalitnejsi
cau
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od ka-spel »

Vlada320 píše:lít to co tam patří ím myslím 5w-40 ale syntetiku?myslím si že by se tím zlepšilo to mazání za studena.co myslíte vy?do oleje bych dal tak kolem 800kč ale víc jak 1000kč asi ne.přece jenom jsem student.a ještě něco mám lpg a jezdím hlavně na plyn tak je kdyžtak nějakej motorovej olej s touto specifikací vhodný pro motory na alternativní pohon v tomto cenovém rozmezí?děkuji moc za reakce a zdravím ;) Vláďa


Speciální olej pro LPG je reklamní kec podobný úžasným chytrým magnetům od Castrolu. Navíc řada olejů určených speciálně pro plyn jsou archaické vykopávky typu Madit GAS API CD/SF určené speciálně pro stacionární motory používané jako generátory atd. Tím se vůbec nezabývej.

A do 1000 se v pohodě vejdeš. Total 9000 5W40 5l za 844,- http://www.superautodily.cz/index.php?s ... odukt=8836
nebo levnější třeba Q8 Formula Excel 5W-40 4l za 594,- http://www.superautodily.cz/index.php?s ... odukt=9626

pokud chceš ušetřit víc tak Kuttenkeuler S-Tronic 5W40 http://www.autooleje.cz/detail/oleje/au ... &detail=34
Cinol 5W40
http://www.autooil.cz/info/5W-40-Benzin ... -4-L-1768/
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Bolthorn - FK

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Hlavně tam dej kvalitní filtr a nebude Ti to dělat.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od ka-spel »

mr.Freak píše:je nejakej kvalitni olej (znacka)v pomeru cena/vykon po kterym auto dostane opravdu tu nejlepsi peci a zaroven se clovek neplácne pres kapsu? je pravda ze mi taky obcas sviti ta kontrolka mazani u startu a nevedel sem proc to dela...a ze mi to servisuje znamej kterej fakt odvadi praci na 110 procent...jak je na tom treba Shell olej?


Total 9000 5W40

U Shell se přes kapsu plácneš hodně. Platit čtyři kila za HC olej je nesmysl.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od Vlada320 »

tak už mám jasno.půjdu do toho Total 9000 5W-40.originál filtr a měl by být klid 8-) omlouvám se že jsem nijak nereagoval ale dnes jsem maturoval takže nebyl čas.ale mám to a teď mám spoustu času na feldu takže se do ní pustím.se těšte ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od ka-spel »

Jak jsem už psal i jinde. První výměny zkráť (dost čistí) podle toho jak jezdíš. Já jezdím hodně krátké štreky a tak měním po max. 8-9 tis. Vzhledem k ceně mě to však nijak netrápí a motor si jen přede.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od Vlada320 »

jasně dobře takže tak první dvě výměny zkrátit třeba na 7tisíc a pak už měnit třeba po 10tisících normálně?tak to myslíš?já nevím co myslíš tím zkrácením jestli ho nemám třeba už po 2tisících vyměnit nebo ještě míň.díky moc
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Mailo - FK

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od Mailo - FK »

Tak mě ta kontrolka taky svítí a nikdy jsem nepřemýšlel o tom že je to špatně :D

A je fakt že tam mám nějakej olejovej filtr za 50,- ... Teď mě čeká výměna všech kapalin, mám nachystanej olej od Castrolu polosyn. Tak mi sem hoďte nějakej link na kvalitní filtr. Díky moc ;)
Já ho pokoušel najít ale jelikož bych kvalitnu rozeznával dle ceny, tak si raději nechám poradit od Vás odborníků ;)
MagicanBlack - FK

Re: PolosyntetikaXSyntetika

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Filtr bud mann nabo champion... nic jinyho bych snad ani nedaval.. jinak ted mam castrol magnatec 10w40 a nestezuju si...
smazany clen - FK

Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chtěl jsem se zeptat, jaký dáváte do 1,3ky olej, ani ne typ (dle normy - stejně je psáno od výrobce, co dát), ale spíš výrobce a kde slušně koupit (net, prodejna...). Nechci tam cpát nějaký noname z hypermarketu, ale zase nechci přeplácet za nějaký zahraniční od renomovaného výrobce.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Teď tam je 15W-40. Koukal jsem na Mogul felicia:
http://www.oleje-eshop.cz/Automobilove- ... 0-1L-.html

Máte to někdo?
smazany clen - FK

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže finální rozhodnutí je buď Mogul Felicia nebo Mogul GX Pro.

Co je lepší?
Obojí je 15W-40, stojí víceméně stejně. Ten GX Pro je něco extra, nebo marketingová kravina? A pokud je extra, je to pro feldu lepší, nebo naoupak horší? .-)

Prosil bych o nějaké vyjádření do dneška, zítra to koupím a měním.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tyto dva vybrané oleje jsou téměř stejné. V provozních vlastnostech rozdíl nepoznáš, kromě toho že GX PRO je o maličko řidší patnáctka. Je to ale fakt dost nepatrné. Olej Mogul Felicia je běžně dáván do benzinových feld s úspěchem už řadu let. Je to totiž takový motor, že u něj nemá cenu moc laborovat. Stejně mu nic nepomůže a tak se do něj dávají tyhle obyčejné oleje.
S GX Pro půjde také trošku lépe startovat v zimě, ale to je trochu neaktuální. Jinak by si ten motor zasloužil klidně 10w40, ovšem záleží na jeho stavu, aby pak olej nepapal.
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od Tomy »

Ak chceš dobry olej do feldy daj tam Mogul GX FE PRO (to je 10W-40). Ak chceš niečo extra, nalej tam Total Quartz 7000 10W40. Nič drahšie nemá význam. Takže na take ako castrol magnatec a pod za viac než tisíc korun za 4l sú vyhodené prachy. Castrol je aj tak vzhľadom k svojej cene šmejd na celej čiare.

Obecne, ak má feldacký motor najazdených tak do 150tis km, a je dobrý stav a spotreba oleja žiadna, alebo len minimálna, kludne prejdi na polosynteticky olej (10W40). Tam je totiž lepšie to že to lepšie maže pri studenych štartoch a obecne motor za studena. Tzn. ak jazdíš hlavne po meste, neni čo riešiť... Na 15W40 sa vykašli.
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od SatandaS »

Zdravím taky budu brzy měnit olej tak se chci zeptat co říkáte na tento Shell Helix Plus 10W40 (4L). Chápu že je asi kapku dražší ale zas se to nemění tak často a ja jezdím spíš krátké trasy tak toho moc tak nenajezdím. Jinak mám 1,3MPI 40kw 125000km najeto. Díky za připomínky a návrhy :)
Návštěvník

Re: Jaký olej do 1,3 Mpi?

Příspěvek od Návštěvník »

nimha píše:Chtěl jsem se zeptat, jaký dáváte do 1,3ky olej, ani ne typ (dle normy - stejně je psáno od výrobce, co dát), ale spíš výrobce a kde slušně koupit (net, prodejna...). Nechci tam cpát nějaký noname z hypermarketu, ale zase nechci přeplácet za nějaký zahraniční od renomovaného výrobce.



mám 1,3 mpi - lpg , používám LiquiMoly Super Leichtlauf 10W/40 HD a supr !!!!!
Odpovědět