něco píská u klíňáku

Simos 2P
135M, 136M
bronecekv

něco píská u klíňáku

Příspěvek od bronecekv »

Cau, potřeboval bych poradit s menším problémem. Poslední dobou jak jsou chladné teploty a nastartuju tak mi v motoru něco píská, né moc ale štve mě to. 5ekl bych že je to něco u klínového řemene. Tak nevim jestli něco promazat nebo ho víc dopnout či co...nevíte? Taky na volnoběch to slyšet nejde až tak od 1 200 ot/min se to začne ozývat. Už se mi to stalo před měsícem dva dny to pískalo a pak měsíc nic a ted je to tady zas. Budu rád za každý nápad. Jinak je to 1.3 MPI.
skeda - FK

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od skeda - FK »

A nemas jen volnejsi klinovej remen???vyzkoudej to a kdyz bude volnej,tak ho pritahni :lol:
Návštěvník

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od Návštěvník »

A nebo jestli je uz hodne jetej tak vymen.
skeda - FK

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od skeda - FK »

proc by ho mel hned menit,jestli mu dobiji atd tak je to v pohode,urco to bude ten klinak az to vyzkousi tak uvidis,taky muze piskat,jestli uz je popraskanej-vylamany drazky hm ;)
rogalo - FK

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od rogalo - FK »

Nebo ložiska v alternatoru
bronecekv

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od bronecekv »

tak jsem na to asi káp.Zjistil jsem že rupl těsnící kroužek u klikovky.. nevíte je teěžké ho vyměnit?Doufám že k vůli tomu nemusím vyhazovat motor...ten kliňák je celý od oleje
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od Pawlick »

To gufero asi nevyměníš jinak, než že sundáš to celé víko, tj. plus dolů olejová vana a hnout s motorem. Ideální pro výměnu rozvodů.

Pokud to jde jinak, tak mne opravte.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od Kuladmin »

Kdyz je clovek sikovnej da se to i bez sundani vika a spol jen se stahne remen a remenice a vyhackuje se stary ocisti se to tam a opatrne zasune nove. Doufam ze se nemylim ale melo by to jit.
bronecekv

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od bronecekv »

Takže musím hnout s motorem nebo ne?A dá se tam teda dostat zespodu zboku chápu to správně?
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od Pawlick »

Z boku sundáš šusplech a uvidíš na řemenici. Tady jsem ti našel fotku. Pokud by to tedy někdo dokázal bez sundání víka, teoreticky by s motorem hejbat nemusel, ale i kdyby, stačí vytáhnout jeden šroub.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
rogalo - FK

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od rogalo - FK »

Pokud ten kružek je v tom víku nalisovany zvenku , tak by měl jít vypáčit šroubovákem a naklepat novy i bez sundáváni víka .
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: něco píská u klíňáku

Příspěvek od Jozefj »

To gufero jde vyměnit úplně bez problémů.Zařadit 1 nebo R, zabrzdit ručku,nebo někoho ,aby šlápl na brzdu pro povolení středového šroubu.Po povolení sundat pravé kolo kvůli přístupnosti,řemen,vyšroubovat šroub z řemenice,sundat řemenici,vypáčit starý šroubovákem,natlačit nový a namontovat zbytek.
Odpovědět