FeliciaKlub • Zobrazit téma - škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

MPi 1AV
AEE

Re: škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

Příspěvekod lefthandgun » stř 23. pro 2015 14:55:08

Po vymazání chyb jsem provedl základní nastavení, ale studený motor nelze nastartovat, musím přidat plyn. Nízký volnoběh, nemá tah. Po rozjezdu motor vynechá, pustím plyn a už zase táhne. Když dám plný plyn na podlahu, asi 2 sekundy se nic neděje a pak táhne normálně. Čím to může být? Dělal jsem to přes IHR 304.

Někdy mi vyhodí chyba Potenciometr škrtící klapky - zkrat na plus. Druhý věc co se mi nelíbí je, že soft nekomunikuje s motorem v chodu (volnoběh i zvýšené otáčky), reaguje pouze na zapnuté zapalování.
bývalý člen Hans (smazán pro neaktivitu)
Felicia 1.6 GLX LPG červená Hatchback
lefthandgun
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Příspěvekod moula » stř 14. zář 2016 23:53:43

Ahoj, naše 1.6 začala zlobit. Po nastartování musím přidat hned plyn jinak to má tendenci hned chcípnout, když naskočí tak pouze 250 otáček. Motor jen tak tak běží. Při jízdě po sešlápnutí spojky otáčky úplně padají a chcípne. Celkem peklo kdekoliv potřebujete řadit. Zkoušel jsem zkouknout klapku a vypadá čístá, pouze od oleje. Očistil jsem ukostření, vyčistil lihem čidlo tlaku vzduchu zboku klapky. Nic nepomohlo. Zkusil jsem resetovat nastavení klapky (batekou a pojitskou). První nastartování bylo ukázkový i volnoběh lepší-500-600. Po kilometru jízdy ale zase to samé. Vyšlápnutí spojky, tak okamžite chípne..rozsvítí se kontrolky. Je klapka tedy v kopru, nebo čím to může být? Díky za rady
moula

Příspěvekod Maty » čtv 15. zář 2016 9:56:00

pokud je klapka od oleje tak není čistá ;) :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Je ... Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Český pravopis je freeware, ale v žádném připadě není open source! Používej dle libosti, ale nemodifikuj ho!
Maty

Příspěvekod moula » čtv 15. zář 2016 10:01:46

Myslel jsem to tak že tam nejsou žádné usazeniny a tak. Pouze olejový film, mastnota. Jinak v téhle části jsem měl olej vždy to vyhazovalo olej nahoru jak se tu píše na forum. Takže myslíš demontovat klapku pořádně vyčistit od oleje a resetovat nastavení. Přes baterku a pojistku?
moula

Příspěvekod Rob » čtv 15. zář 2016 10:02:06

...je to tak, pokud je zanešená olejovými úsadami, které často bývají připečené, nedá se mluvit o čisté klapce. Doporučuji klapku demontovat a pečlivě vyčistit Z OBOU STRAN. Velmi se mi při takové činnosti osvědčil starý kartáček na zuby namočený v benzínu. Potom dosucha vytřít čistým hadrem a mělo by být vystaráno, alespoň co se čistoty klapky týká. Co paměť závad, je čistá, nebo se tam objevuje nějaká hláška?
Rob
Palec nahoru! 3 / Palec dolů! 0

Příspěvekod moula » čtv 15. zář 2016 10:06:15

nemám možnost to nikde připojit. jen doplním že se to zhoršilo během tak 14 dní. nejdřív to udělalo občas ted to dělá při každém vyšlápnutí plynu za jízdy okamžitý pád otáček a rozsvícení kontrolek pokud tedy okamžitě nezařadím a rychle nepřidám plyn..
moula

Příspěvekod ferdamravenec » čtv 15. zář 2016 14:43:08

no a nezapomeň na snímač teploty ,
ferdamravenec
Palec nahoru! 15 / Palec dolů! 0

Příspěvekod moula » čtv 15. zář 2016 16:09:47

diagnostiku nemám možnost takže nevím. dělá to za studena i za tepla. jediný co vím že se to postupně zhoršovalo během 14 dní z občas na každé sešlápnutí spojky za jízdy. na místě se motor tak tak drží v chodu. když jedu tak nic zvláštního nepozoruji jede ukázkově.
moula

Příspěvekod Rob » úte 20. zář 2016 14:59:58

... jak je na tom palivovej filtr, je měněnej, nebo nikdo neví? interval výměny má 60 kkm, ale neškodí ho vyměnit i o něco dříve. pak bych zkusil na zkoušku vyměnit čidla a snímače, jak psal ferda snímač teploty, neškodí zkusit i snímač otáček... ale bez toho VAGu je to věštění z křišťálový koule. VAG kabel stojí např. na aukru okolo 200-300 Kč, instalace softwaru je hotová za pár minut a může se diagnostikovat do alelujá. Vidím ten kabel jako velmi užitečnou, téměř nezbytnou pomůcku při řešení rozličných problémů s chodem motoru a rozhodně to vyjde levněji, než navštěvovat jakýkoliv servis, nemluvě o úspoře času. Pokud se rozhodneš zkoušet měnit čidla a snímače (pravděpodobně bude některý z nich příčinou problémů), strávíš s tím dost času, nehledě na to, že třeba vytáhnout lambdu je opravdu lahůdka a dělat to jen tak na zkoušku by mě ani nenapadlo. Pomíjím skutečnost, že čidla budeš stejně muset někde koupit a zaplatit a pravděpodobnost, že se trefíš na to pravé hned napoprvé je velmi nízká. Takže buďto na diagnostiku ke známému nebo do servisu - zadarmo to určitě nebude, anebo koupit kabel za pár korun a bude velmi pravděpodobně jasno hned...
Rob

Příspěvekod moula » sob 24. zář 2016 19:50:46

tak nakonec jsem sehnal diagnostiku a byla tam chyba 282 Throttle position actuator. nic jiného. klapka měla špatný uhel a ani přes vag nešla nastavit výchozí pozice. sehnal jsem jinou klapku a s ní je to dobrý. né skvělý ale dobrý. otáčky se drží na volnoběh na 1000-1100. chod je motoru je dobrý, nechcípá, volnoběh drží, ale ale motor si trochu na volnoběh přidává. rafička tak o milimetr na každou stranu a je slyšet jak se sám jakoby tůruje lehounce..resetování jsem ale dělal pouze přes baterku atd ..
moula

Příspěvekod Rob » pon 26. zář 2016 8:43:17

důležitý je "novou" klapku před montáží do auta pečlivě z obou stran vyčistit a vyresetovat adaptace, jinak to nebude nikdy ono - předpokládám, žes nekoupil fungl novou klapku, ale sehnal někde z vrakáče nebo na inzerát. pěknej návod na vyčištění + reset klapky je zde: http://dfens-cz.com/service-vycisteni-s ... svepomoci/
je fajn, že se povedlo závadu identifikovat, bez toho VAGu by to bylo ještě na hodně dlouhý lokty. tak ať se povede doladit k dokonalosti, teď už by to měla bejt malina, když je jasné kde je problém...
Rob

Příspěvekod lukydm » pát 21. črc 2017 9:34:23

Zaujimavy poznatek...Vačka a RJ od M-E.

Moje auto velmi rychle reaguje na plyn, co je dobra vec :D ale znervoznuje to na popojiždení v meste a pod. Priiklad, jedu na 4ku 50kmh, bez plynu, chci jemne pridat, motor po jemnom stlačeni plynu ihned reaguje, až je to neprijemne.
Može to byt potenciometrem v klapce? Nebo proste vačkou a RJ...
Doteraz som to neriešil, ale striedam auta v garaži, a s 1,6 M-E sa mi fakt jazdi obtižne :D Na plny plyn to jede jak zbesile :D tam to nerešim :D
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?p=418448#p418448
lukydm
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Předchozí

Zpět na 1,6 MPi