škube na volnoběh, škrtící klapka a vše okolo

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

Koukám na schéma a na pin číslo 35 je připojený drát od řídící jednotky klimatizace. Jaká je tam ale logika ovládání to netuším.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od Alf »

Klimatizace ( motor 1.6 l )
Od 1998

dílenská příručka list 59/4 výkresové pole 29
zvýšení volnoběhu - vede to na řídící jednotku motoru 45- pinová svorkovnice pin 33, při zapnuté klimatizaci je tam + ( je to přímo za spínač klimatizace - z výkresového pole 12 )

dílenská příručka list 59/3 výkresové pole 18
vypínání klimy při horkém motoru - vede to na řídící jednotku motoru 45- pinová svorkovnice pin 35,
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

Ha. Na 33ku jsem taky koukal, ale ta je ve schematu popsaná jako Rele ventilátoru první stupeň. To je ale jenom dost nevhodně popsané.
Je to tak jak píšeš. Když se zmáčkne tlačítko klimatizace, tak se přivede plus na 33ku na řídící jednotce motoru a sepne se i to relé větráku.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od ka-spel »

103457 píše:
Atnarfus píše:Nebo nasimulovat to že je zapnutá klimatizace jak uvádí kolega nahoře.

Já mám 1,6ku a když zapnu klimatizaci, tak jsou otáčky stejné, nezvedají se.


Taky mám klimu, ale otáčky to trochu zvedne po jejím zapnutí až k 1000, ale brzo to pak spadne k 800 a pak se to ustálí lehce nad normál. V létě při plném výkonu klimy se to drží zvednuté pořád a déle.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od ka-spel »

Atnarfus píše:Ha. Na 33ku jsem taky koukal, ale ta je ve schematu popsaná jako Rele ventilátoru první stupeň. To je ale jenom dost nevhodně popsané.
Je to tak jak píšeš. Když se zmáčkne tlačítko klimatizace, tak se přivede plus na 33ku na řídící jednotce motoru a sepne se i to relé větráku.


Pokud by to spínalo i relé větřáku a bez klimy, tak by jsi jezdil trvale na podchlazený motor a voda by nedosahovala provozní teplotu. To by takové řešení nebylo moc fajn.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od Alf »

Pokud nemáš klimatizaci tak se žádné relé ventilátoru spínat nebude .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
medvidek1103 - FK

Re: pocukava na volnobeh

Příspěvek od medvidek1103 - FK »

zdravim vsechny priznivce felin,mam takovy dotaz pro vsechny koupil jsem felinu 1,6 ma najeto opravdovych 36000 km takze skoro nove auto jen dlouho stalo v garazi ,pri zahratem motoru citim otresy do karoserie neboli do sedacky ale motor ma 700 ot.min. coz mi bylo receno ze to nasteveni od vyrobce ,koupil jsem nove svicky (ceske) a zda se mi jako by to bylo lepsi ale chvili to dela a chvili ne tak bych chtel poradit diky novy fanda felin
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od ka-spel »

Alf píše:Pokud nemáš klimatizaci tak se žádné relé ventilátoru spínat nebude .
To je fakt. :)
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvětšit volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

A žádné podchlazení nehrozí. Máš snad termostat ne?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pocukava na volnobeh

Příspěvek od Atnarfus »

Neřeš to a jezdi.
Dvě 1.6ky jsem měl služební a dvě mám soukromé. Na volnoběh to pokopávalo na všech. Jediné co jsem vycitoval je to, že to fakt mění podle kvality benzínu.
drobek - FK

VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od drobek - FK »

Včera sem dojel ze Zlína domů a při zaparkování jsem si všiml, že volnoběh se pohybuje okolo 1000-1100 ot/min. Nevíte čím to může být??? Nemůže to být tím, že jsem to moc točil či něco s katem?? Vrtá mi to hlavou čím to je..Díky za pomoc
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od Atnarfus »

Byl stabilní, nebo to kolísalo (ve větším rozsahu)?
Když by kolísal, tak to bude pravděpodobně netěsnost sacího potrubí.

Jestli se držel stabilně, tak zkus diagnostiku. Vysoký volnoběh to drží třeba v případě, když je řídící jednotka v nouzovém režimu.

Být tebou tak to ale nechám vyhnít a nějaký čas to sleduju. Když by se to neopakovalo, tak bych to neřešil.
S volnoběhem u těhle motorů je obecně veselo. Sám mám dvě Feldy a jedna je naprosto bez problémů. Volnoběh mi na ní zablbnul jenom po výměně baterky. Musel jsem baterku znovu odpojit a srovnalo se to. Ta druhá občas chcípne a občas má po nastartování 1500 otáček, nějak to neřeším. Kolega má taky 1.6ku a ta při každém studeném startu nahodí 1700-2000 otáček a nikdo neví co s tím.
drobek - FK

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od drobek - FK »

Atnarfus píše:Byl stabilní, nebo to kolísalo (ve větším rozsahu)?
Když by kolísal, tak to bude pravděpodobně netěsnost sacího potrubí.

Jestli se držel stabilně, tak zkus diagnostiku. Vysoký volnoběh to drží třeba v případě, když je řídící jednotka v nouzovém režimu.

Být tebou tak to ale nechám vyhnít a nějaký čas to sleduju. Když by se to neopakovalo, tak bych to neřešil.
S volnoběhem u těhle motorů je obecně veselo. Sám mám dvě Feldy a jedna je naprosto bez problémů. Volnoběh mi na ní zablbnul jenom po výměně baterky. Musel jsem baterku znovu odpojit a srovnalo se to. Ta druhá občas chcípne a občas má po nastartování 1500 otáček, nějak to neřeším. Kolega má taky 1.6ku a ta při každém studeném startu nahodí 1700-2000 otáček a nikdo neví co s tím.

Právě že je stabilní ale ráno a odpoledne byl volnoběh ůplně normální ale večer jak sem zaparkoval a bylo tam na neutral 1000-1100 ot. pujdu to jeste zkusit nastartovat a necham to zahrat a uvidim. kdyz to bude v pohode tak tim lip ale kdyz ne tak to necham napichnout na ridici jednotku!!a z ceho se dostava RJ do nouzaku?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od Atnarfus »

Řídící jednotku do nouzáku může pravděpodobně poslat jakákoli přetrvávající závada na vstupu, nebo výstupu. Mě to dělala nefunkční lambdasonda.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od madmaik »

prosim o radu,otacky mi litaj fakt hodne,na volnobeh treba mezi 1500-2000 jednou sem mel asi 2800 :-/ cim to?
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
drobek - FK

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od drobek - FK »

Kolik stoji popripade ta nova lambda? a myslis ze to nemuze udelat svicka ci neco takoveho?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od Atnarfus »

Neupínej se zrovna na Lambdu. To byl jenom příklad.
Jestli to blbne dál, dojeď na diagnostiku, nech si udělat základní nastavení a pak se uvidí. Rozhodně nezkoušej měnit věci co ti kdo poradí.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od Atnarfus »

madmaik píše:prosim o radu,otacky mi litaj fakt hodne,na volnobeh treba mezi 1500-2000 jednou sem mel asi 2800 :-/ cim to?


Jestli volnoběh lítá jako pes u boudy, tak to bývá netěsností sacího potrubí. Někde mezi škrtící klapkou a motorem to přisává falešný vzduch. Dost často je děravá hadice k posilovači brzd.
drobek - FK

Re: VYSOKÝ VOLNOBĚH

Příspěvek od drobek - FK »

Tak dnes jsem byl u stryce v servisu a napichl to na PC a vse bylo Ok, akorat mi dal znovu seriove nastaveni a vse bylo v pohode..mozna pry nejaka necistota ve skrtici klapce..ted je vse ok.. :)
dzaanek

volnoběh

Příspěvek od dzaanek »

Dobrý den!

Mám následující potíž. Mám F 1,6 combi, po nastartování mám volnoběh kolem 1000 otáček, a po zahřátí motoru drží jen 500. Řídící jednotku jsem měl na počítači, a žádná závada.
Zaplatil jsem litr a šel:/
Co s tím dál?

Díky za radu*
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

Z jakého roku ta Felda je? Starší mají volnoběh hodně nízký.
smazany clen - FK

Re: volnoběh

Příspěvek od smazany clen - FK »

nizke otacky drzet ma ale min 650.skusit vycistit klapku,smazat adaptacni hodnoty a provest zakladni nastaveni
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

A jak se motor vlastně chová a jaké otáčky vypsala diagnostika? Nekecá ti jenom otáčkoměr? Studený motor má mít 1200 a tobě to ukazuje taky o 200 méně.
dzaanek

Re: volnoběh

Příspěvek od dzaanek »

Atnarfus píše:Z jakého roku ta Felda je? Starší mají volnoběh hodně nízký.


Rok výroby je 96, takže na tom asi něco bude.
Děkuji za odpověd
smazany clen - FK

Re: volnoběh

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já mám rok 98.Mám to samý,co ty-1100/500.Základní nastavení provedeno,všechno ok,žádný závady. :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh

Příspěvek od Atnarfus »

A máte to jenom podle otáčkoměru, nebo i podle diagnostiky?
Otáčkoměr zase tak přesný nemusí být.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh

Příspěvek od ka-spel »

Atnarfus píše:A máte to jenom podle otáčkoměru, nebo i podle diagnostiky?
Otáčkoměr zase tak přesný nemusí být.


Moje řeč. Ukazuje 500, ale ve skutečnosti je to 650. Mě to chcípá i když ukazuje těch 500, protože to začne kolísat i níž.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh

Příspěvek od ka-spel »

Tak jsem možná našel léčbu na ten volnoběh. Podle tohoto by to mohlo být i nějakou přiskříplou hadicí od podtlaku.

http://www.skoda.panda.cz/forum/viewtop ... lo&start=0
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Remo

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Remo »

Dudlajs píše:Zdravím, mám podobný problém s motorem1,6mpi, ale to ten, že za studena mi ty otáčky spadnou tak, že mi i chcípne motor, když se to ohřeje tak je to lepší. Měl jsem teď před pár dny problém, že jsem nemohl nastartovat, nešla jiskra. Rozebral jsem rozdělovač, proměřil cívku, nic, všechno v pořádku, vydedukoval jsem, že je problém v ŘJ. Včera jsem měl domluvený odtah na diagnostiku. Při mém hledání problému jsem startováním vybil baterku. Včera ráno jsem ji nabitou namontoval a hle, motor naskočil, však již s popsaným problémem. Takže jsem na onu diagnostiku stejně vyrazil a bylo mi řečeno, že se mi ŘJ restartovala, byla tedy znovu nastavena a diagnostika nehlásila sebemenší závadu. Odjel jsem tedy s tím, že je to snad vyřešeno. Bohužel není. Když jsem dnes ráno odjížděl do práce, problém se opakoval, po nahození motoru otáčky prudce dolu a chcíp. Znovu jsem nastartoval a chvíli podržel plyn, abych to aspoň udržel v chodu. Pak motor držel, ale otáčky někde kolem 300-400. Když jsem kus popojel, zlepšilo se to, ale při dojezdu na křižovatku, nebo při vyhození kvaltu jasně patrný pokles a kolísání z nějakých 800-900 opět na ony 300-400 otáček. Když se motor ohřeje a stojí, otáčky celkem stabilní kolem 900. I ty nízké otáčky při studeném motoru mě děsí, měli by být naopak vyšší, než za normálního provozu, nebo se pletu?? Pokud můžete, poraďte prosím, ať vím, s čím můžu aspoň rámcov počítat a na jakou sumu se připravit.
Díky.


Zdravím, mám ten istý problém. Vyčistil jsem klapku, nastavil jsem táhlo škrtící klapky na "0"-vou hodnotu, nové: svíčky, vzduch. a palivový filtr. otáčny stéle lítají. za studena nic, kus sa zahreje 200-300, a pri provozný teplote je to 600-700. mám nabehaných 170 000 km.
Co mám udelať? aby motor bezel jak má?
MagicanBlack - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Mě to dělá hlavně když nastartuju a hned motor "chcípnu". Potom mi motor vystřeluje do otáček.. a ruzně je mění.. Potom stačí na chvilku odpojit baterku.. pockat.. škrtnout o baterku.. A potom motor běží jak novej.
romanek

Re: Padají otáčky

Příspěvek od romanek »

chlapi mam ten stejnej problem jako vy,myslite,ze kdyz koupim tento rozdelovac http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/rozdelovac-typ-bosch:57e8a7ca1bf13d09 bude to ok?
host

Re: Padají otáčky

Příspěvek od host »

Typ BOSCH vyrobca MORGAN???????
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od ka-spel »

Včera jsem byl navštívit diagnostiku u mistra Hetcla v Litovli. Super vybavení, přístup, cena. Napíchl to na poslední Atal a osciloskop. Vše ok (už jsem se bál o lambdu a klapku) až na malý předstih, lehce probíjecí 4. zapalovací kabel a doporučil výměnu rozvodů. Auto jede o poznání líp. Zmizeli vibrace na volnoběh, nepravidelný volnoběh, občasné střílení do výfuku při deceleraci a horší startování. I v režimu LPG je to lepší, ale chcípání zcela nezmizelo. Chci se zeptat, za jak dlouho se zadaptuje řj po vymazání chyb? Říkal mě, že mám teď jezdit cca 500 km jen na benzín a nepouštět lpg, aby se to zadaptovalo. Zítra mám jet na seřízení plynu a zatím mám najeto cca 120 km a zítra po cestě přibude jen dalších 100. Bude to stačit?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Delik

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Delik »

Přátelé, stejný problém s tím chcípáním pří malých otáčkách jsem taky řešil. Bylo tady řečeno, že je to zanesenou klapkou. Koupil jsem novou
nechal udělat nové základní nastavení. Tak asi 150km to bylo dobré otáčky kolem 800. Potom začly klesat na volnoběh na 350 - 400ot/m.
A začlo to zase chcípat. Skoušel jsem odpojit ŘJ a nechat ji restartovat. A udělálo to stejné, 150km v pohodě a potom to zase začlo klesat a chcípat. Někde na netu jsem četl, že ŘJ si pamatuje závadu i po restartu a musí se znovu naučit dobře pracovat. Dá se údajně opravit tím, když
auto pořádně protáhneš po dálnici tak 2hod. ŘJ si tím má opravit paměť a potom fungovat dobře. Nemám to ověřené, tak nevím jest-li se to
opravdu opraví. Víte o tom někdo ?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Atnarfus »

Tak o takovém postupu jsem v souvislosti s chcípáním nikdy neslyšel.
Protažení ve větších otáčkách ale motoru určitě pomůže. Profoukne se kat a vyčistí se lambda.
smazany clen - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja mam zas u 1.6 jiný problém.. celou zimu o.k. a ted jak obcas vyleze slunicko a otepli se, tak po nastartovani studeneho motoru kdyz se roujedu tak to auto jako jede a nejede... chvili tahne chvili nema vykon.. v kratkych intervalech za sebou. ted kdyz zas prisly studene dny je to o.k. ale vim ze uz asi 3x bylo tepleji a pokazdy jsem pozoroval ze neco neni v poradku. jakmile se motor trochu ohreje (1km jizdy mozna ani ne) uz neni problem, myslite ze by to taky mohla byt zanesena klapka ? VAG mi nenahlasil zadnou chybu, ale klapka se delsi dobu nacistila, stejne se na ni chystam-
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Vici »

jaky rok vyroby to mas?
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
BHMartenn

Re: Padají otáčky

Příspěvek od BHMartenn »

rok vyroby 1997.. jeste stara tvar. najeto 95tis.
harvi - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od harvi - FK »

BHMarten píše:ja mam zas u 1.6 jiný problém.. celou zimu o.k. a ted jak obcas vyleze slunicko a otepli se, tak po nastartovani studeneho motoru kdyz se roujedu tak to auto jako jede a nejede... chvili tahne chvili nema vykon.. v kratkych intervalech za sebou. ted kdyz zas prisly studene dny je to o.k. ale vim ze uz asi 3x bylo tepleji a pokazdy jsem pozoroval ze neco neni v poradku. jakmile se motor trochu ohreje (1km jizdy mozna ani ne) uz neni problem, myslite ze by to taky mohla byt zanesena klapka ? VAG mi nenahlasil zadnou chybu, ale klapka se delsi dobu nacistila, stejne se na ni chystam-


toto neni 'chyba' ale skor vlastnost tychto motorov pri strednych teplototach. mne sa to prejavuje tak, ze motor akoby chyti na 3 valce, treba par sekund pockat kym sa spamata, niekedy jemne pridat a ked sa prebere je to v pohode. pri inych teplotach (velmi teplo, zima) sa to u studeneho motora neprejavuje... proste asi chyba v mapach ecu.
BHMartenn

Re: Padají otáčky

Příspěvek od BHMartenn »

to je zajimavy, to jsem jeste neslysel....
harvi - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od harvi - FK »

bolo to rozoberane este na starom fore, a viac ludi sa zhodlo na tom, ze mot. jednotky s jednym seriovym cislom (myslim, ze s AG na konci ale nejsom si isty) toto proste robia. skus pohladat v starom fore
smazany clen - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mě to taky dělá.Model98,nová tlama,vyrobeno listopad 97.Zajímavý je,že je rozdíl v tom,jestli se rozjíždíš se světlama nebo bez.V tý chvíli ten motor nemá výkon a altík bez zátěže tomu fakt pomůže.Takže pokud je to možný,tak rozsvítím světla až tak po zařazení trojky a pak tomu tak 200 metrů nešlapu na krk a pak už je to v pohodě.Zajímalo by mě,co má na to větší vliv,jestli signál z čidla chl.kapaliny nebo signál z čidla nasávanýho vzduchu.Nevíte někdo?
Jinak pokud vyčistíš klapku,uděláš alespoň základní nastavení,dáš nový svíčky,podle potřeby nový palec,víčko,kabely,tak se to o takových 20procent zlepší a to už je znát.Jo a málem bych zapoměl,to gumový těsnění na trubce sání,co se nasazuje na klapku je taky hrozně důležitý.Jakmile netěsní(a ono dost často netěsní),tak to dělá problémy.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, už na starém fóru se to řešilo několikrát dokola.
Jestli se jedná o to, že motor má po nastartování hrubý zvuk a při přidání plynu se dusí, tak to je prostě neřešitelné. Někdy zabere základní nastavení, někdy ne. Pravděpodobně to ale souvisí s ohřevem lambdasondy. Než se zahřeje a začne fungovat regulace směsi, tak to takhle blbne.
smazany clen - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Atnarfus píše:Jo, už na starém fóru se to řešilo několikrát dokola.
Jestli se jedná o to, že motor má po nastartování hrubý zvuk a při přidání plynu se dusí, tak to je prostě neřešitelné. Někdy zabere základní nastavení, někdy ne. Pravděpodobně to ale souvisí s ohřevem lambdasondy. Než se zahřeje a začne fungovat regulace směsi, tak to takhle blbne.

Člověče,já ti nevím.Ještě si pamatuju,jak jsme kdysi řešili pořád ohřev lambdasondy a Aleš tekrát hodil link na článek,kde se psalo,že vyhřívání funguje naplno už za 4 vteřiny.Já jsem jeden čas přemýšle,jestli by se třeba nedal rezistorem upravit částečně průbeh čidla teploty,jenže právě nevím kterého.Jestli chl.kapaliny nebo vzduchu.Aby to třeba bylo chvíli po startu bohatší.Ale to je fakt jenom úvaha,no....... :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Ivarek »

Já myslel že ECU lambdu prvních cca 30s ignoruje.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají otáčky

Příspěvek od Atnarfus »

Právě že asi ignoruje a jede podle nějakých předprogramovaných hodnot. A ty hodnoty nebudou ideální. Mě to auto léta nedělalo a tak poslední dva roky začalo. Zřejmě to pro nový motor bylo naprogramované dobře a pro ojetý už to úplně nesedí.
BHMartenn

Re: Padají otáčky

Příspěvek od BHMartenn »

no me to prave blbne kdyz je venku tak nad 15°C a vic... pri chladnejsim pocasi neni problem... celou zimu jsem se s tim nesetkal. auto mam od prosince a ted jak se otepluje tak to citim ze to neni ono.. nemam ted na mysli, ze po nastartovani pri seslapnuti plynu to nechce jakoby jet a pak to vyrazi.. tohle mi az tak nevadi.. to je chvilkova zalezitost (asi nez se ohreje a zacne makat lambda) me to dela par set metru, jako by tahne a netahne... na stridacku... pocit jako by tam chvili sel benzin jak ma a pak jakoby ho tam bylo malo a dochazel. predchozi majitel navic rikal, ze mel problemy se startama, kdyz bylo v lete auto nekde na slunicko a bylo rozpaleny...
majkpb

při zátěži chcípá...

Příspěvek od majkpb »

Zdravim,
Můj problém u feldy je že když například parkuju a točim volantem na volnoběh (mám servo) tak se znatelně sníží otáčky a když přidržim volant na dorazu tak to i chcípne.
Další věc které jsem si všimluj je, že když delší dobu stojim a sepne mi ventilátor tak opět na vteřinku klesnou otáčky tak o 300 i víc a zase se vrátí do normálu. Ptám se jestli je to normální nebo naopak.
Díky
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: při zátěži chcípá...

Příspěvek od Vici »

predpokladam ze mas feldu vyrobenou cca do pulky roku 97 ktera ma hodne nizyk volnobeh. u te se muze stavat to co popisujes
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Padají otáčky

Příspěvek od smazany clen - FK »

BHMartenn píše:no me to prave blbne kdyz je venku tak nad 15°C a vic... pri chladnejsim pocasi neni problem... celou zimu jsem se s tim nesetkal. auto mam od prosince a ted jak se otepluje tak to citim ze to neni ono.. nemam ted na mysli, ze po nastartovani pri seslapnuti plynu to nechce jakoby jet a pak to vyrazi.. tohle mi az tak nevadi.. to je chvilkova zalezitost (asi nez se ohreje a zacne makat lambda) me to dela par set metru, jako by tahne a netahne... na stridacku... pocit jako by tam chvili sel benzin jak ma a pak jakoby ho tam bylo malo a dochazel. predchozi majitel navic rikal, ze mel problemy se startama, kdyz bylo v lete auto nekde na slunicko a bylo rozpaleny...

Přesně tohle do puntíku dělá mě.
Odpovědět