Spotřeba a věci kolem nafty

AEF
Odpovědět
smazany clen - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj. Nevíte někdo za kolik je dneska nafta v Německu, např. Aral ,Total ? Kdo tam jezdíte Dík za odpověd.
vladon1

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon1 »

A ten restriktor je co ? :)
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jak už tu bylo stokrát popisovaáno, jde o kónické zúžení v sání, které najdeš v hadici od filtru k sání na hlavě motoru, když se podíváš z filtru (z jeho vrchní části) do té hadice.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Diky za odpoved a ted bych mel dalsi dotaz :)
Z casovych duvodu na toto forum moc nelezu, tak to nemam proctene, resil tu nekdo ty svetla na denni sviceni co maji odber par wattu? Konkretne u tohoto naftaka, projevi se to na spotrebe? Ma smysl se tim vubec zabyvat?
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

nema... jen reklamni triky, to same, jako kdyz si nekdo mysli, ze si misto hlavnich pusti mlhy a mysli si jak to bude žrat o litr mene apod. btw vetsinou jsou stejne wattaze
miro - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od miro - FK »

Pridavam schemu presuvnika z motora 1,9 TD osadeneho cerpadlom Lucas. Samozrejme nase cerpadlo nema ventil c.1

http://img14.imageshack.us/my.php?image=beznzvuzen.png
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Diablo píše:nema... jen reklamni triky, to same, jako kdyz si nekdo mysli, ze si misto hlavnich pusti mlhy a mysli si jak to bude žrat o litr mene apod. btw vetsinou jsou stejne wattaze

Přesně tak protože hlavní světla máji 55/50 Watu a mlhovky 55 Watu rozdíl minimální a na spotřebu to podle mne vliv nemá protože altík se mota takjako tak
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od mikka »

Jen pro přesnost: Pokud se rozsvítí světla, třeba 2x 50W, musí tu energii navíc altík dodat. V altíku ta energie nevzniká, altík jen na elektrickou energii přemění mechanickou energii, dodanou motorem. Čili altík zatíží motor o těch 100W navíc. A motor si tu energii bere z paliva, takže na spotřebu to má vliv, i když to představuje jenom ca 0,4 dl paliva za hodinu.
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

ty wle nechcete tu jeste resit voskovani kapoty a sklon a odpor vetru anteny? lidi to resite par ml nafty? proberte se, nereknu, kdyby to zralo 2kw ci 1kw apod, ale tohle? to si spis promerte tlak v pneu nez takovyhle kktiny :evil:
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

mikka píše:Jen pro přesnost: Pokud se rozsvítí světla, třeba 2x 50W, musí tu energii navíc altík dodat. V altíku ta energie nevzniká, altík jen na elektrickou energii přemění mechanickou energii, dodanou motorem. Čili altík zatíží motor o těch 100W navíc. A motor si tu energii bere z paliva, takže na spotřebu to má vliv, i když to představuje jenom ca 0,4 dl paliva za hodinu.

Sice souhlasím s tím že altik přemění mechanickou práci na elektriku ale musí se motat i když odběr elektřiny je minimální. Altik je schopnej dodávat určíte množství elektriky při určitých otáčkách. Elektriku dodává do baterie a z ni je veden cely rozvod elektriky. Když zapneš třeba světla tak baterka dostane miň elektriky o zapnuty světla. Co by vlastně způsobilo fyzické zatíženi atliku???
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od mikka »

Pokud má altík dostatečný výkon, zásobuje všechny spotřebiče a zároveň dobíjí baterii. Čili baterka v ten moment funguje jako spotřebič. Pokud je hodně vybitá, bere si větší nabíjecí proud a naopak. Zapnutí světel zvětší odběr proudu z altíku, nabíjecí proud do baterky se nezmění.
Pokud nemá altík dostatečný výkon (odběr proudu je vyšší než jeho momentální výkon, např. při nižších otáčkách), klesne v celé síti mírně napětí pod nabíjecí napětí baterie a baterie bude dodávat chybějící energii. Tím se bude baterka vybíjet, a je potřeba, aby jí pak altík energii zase dodal, až bude mít zase přebytek výkonu.
A když je baterka nabitá, a všechny spotřebiče na autě vypnuté, dodává altík jen minimum energie (pro zapalování, dodávku paliva, řj). Napětí na svorkách altíku stoupne na maximum, dané regulátorem, a ten omezí budicí proud do rotoru.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Chystám se vyčistit airbox a vyoperovat trumpetky. Mám dlouhodobý průměr 5,36 l/100,Feldu mám od března 2007 - 5,54l /100,v roce 2008 5,28l /100 a letos 5,43l/ 100.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Trumpety jsou venku! Tak včil se ukáže....jak spotřeba ....
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Take jsem to vcera udelal, natankoval az po vicko a uvidime. Jen pro zajimavost, vraceli jste ty souby co drzely trumpety zpatky? Ja jo, aby se me nezasraly zavity tim bordelem, ale zase aby necinkaly podlozky, tak jsem tam dal jeste distancni podlozky. Navic nevim jestli to zaroven nedrzi i sani uprostred, takze pro jistotu..
Co se tyce te spotreby, protoze jezdim zhruba porad stejne (i pneu mam zase ted stejne sjete jak pred 3-4 lety) kdyz mi felda zrala 4L, tak by me zajimalo proc jezdim ted za 5. Samo o sobe to neni moc, navic mam levnou naftu,ale i tak z principu me to stve. Proto chci hlavne zkusit ty svetla, pak jsem oddelal v sani ten restriktor a jeste zaslepil AGR (nebo EGR) ventil a dnes necham vymazat zavadu v RJ a jedu 400km streku, tak uvidime.
A tenkrat se jeste nesvitilo, tak jsem si rikal ze by to mohlo mit urcity podil, ale nevim jaky.
No samozrejme by taky neskodilo nechat zkontrolovat vstriky, protoze uz je to 190tkm co jsem se na ne nedival.. :)

A pro zajimavost, kdyz jsem mel ten ventil odpojeny a mam zavadu v RJ, je mozne ze mi auto jezdi ted v tom nouzovem rezimu nebo jak se ten stav nazyva?
Subjektivne zadny rozdil nepocituju po vcerejsich upravach,tak tezko rict.
A jeste posledni dotaz na zaver, o tech opicich kapkach se tu mozna psalo dost,ale nenasel jsem zadny odkaz na diskuzi, kde by byl napsany presny typ toho redidla a misici pomer.
Tak pokud Vas to neotravuje psat porad o tom samem dokola, odpovezte :)
Az budu mit vic casu, tak tu budu cist pravidelneji, na podzim se chystam delat generalni upravy na felde a do te doby bych rad nasbiral nejake rozumy.

Mejte se a at Vam auto jezdi !

LADA
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Držáky těch trumpet mají v plastu vložky z mosazi a podložku,ty jsem vyloupal a použil. Správně jsi usoudil že drží celé sání. Mám v plánu celý airbox shodit a ještě jednou vyčistit protože dloubat šroubovákem kanály které jsou odvrácené a není do nich vidět je dost neproduktivní. Mě čeká štreka taky (inu dovolenky) tak uvidím.
Naposledy upravil(a) Jojin dne sob 08. srp 2009 19:11:35, celkem upraveno 1 x.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

No ja chtel ty trumpety zachovat, tak jsem to udelal tak jak jsem napsal.
Kdyby nahodou, za pulhodinu je vse v puvodnim stavu.
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Jojin píše:Chystám se vyčistit airbox a vyoperovat trumpetky. Mám dlouhodobý průměr 5,36 l/100,Feldu mám od března 2007 - 5,54l /100,v roce 2008 5,28l /100 a letos 5,43l/ 100.

Vyčištěni udělá hodně. Před vyčištěním trumpetek a airboxu byla spotřeba u 6l/100. U služební dieselové Feldy to bylo stejný. Já mám doma Fedu teprve 11.měsíc ale pohybuje se spotřeba od 4 až do 7l /100, celkový průměr mám 5,18l / 100. To nejezdím jak s hnojem
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 04. črc 2009 23:18:28, celkem upraveno 1 x.
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Tak subjektivne se mi zda ze s tak nizkou spotrebou jsem snad jeste nejel. Je fakt ze jsem jel jako pos., ale i tak je to celkem skok dolu oproti podobnym pokusum.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jak už se tu psalo, po demontáži trumpetek je nutné osadit zpět jejich šrouby a nejlépe použít přímo ty jejich vymezovací podložky zpět. Samozřejmě to jde vypodložit kdečím.
To, že někomu stoupá spotřeba s přibývajícími léty je celkem normální, protože jednak motr postupně ztrácí na kvalitě (tlaky, čerpdalo, vstřiky) a tedy aby to jelo stejně jako dřív, musí se o maličko více šlapat, ale především jak jste si jistě všichni mohli všimnout, každým rokem klesá kvalita nafty, kterou do našich mazlíků tankujeme (je to vlivem lepší ekologičnosti a hlavně úspor při výrobě). Byly doby, kdy n afta opravdu za něco stála a auta jezdila jako z praku, dnes je tomu dost jinak (i když jsou země, kde je to pořád ok, ale ČR to opravdu není). To si také každý může vyzkoušet, když najde ještě někde třeba 10 let starou naftu. Bohužel s přidáváním nových sraček do nafty dnes jde skladovat maximálně půl roku (doporučená doba tři měsíce), pak už hodně ztrácí na kvalitě a časem gelovatí. To u staré nafty nehrozilo a člověk tak vždy jen zírá, když mu někdo donese ještě poctivou starou naftu třeba z vojny.
Tedy kdyř si pak člověk vezme v úvahu právě zhoršování kvality paliva a stavu motoru, musí to zákonitě jezdit za víc.
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

No tak ja se tohodle problemu nebojim, muj stroj v praci zvlada naftu o 35 cetanech a jesterka se zetorackym motorem snad i mazut :D
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Tak jsem po hrubém vyčištění a odstranění trumpetek najel asi 1200km. Bohužel jsem měl smůlu a natankoval jsem nějaký humus (motor byl dost hlučný,netáhnul a taky měl tendenci se ve stoupání hřát.Domnívám se že v ní byl benzin.) takže moje měření není zcela korektní ale i tak jsem nešel nad letošní průměr 5,3 l/100. Po natankování další nádrže motor stichnul,začal tahat a byl zase v pohodě. Protože jsem jezdil v plné zátěži ( čtyři dospělí ) a bagáž tak byl v pohodě a mlaďochům s vesnickým Favorit-tuningem jsem hravě ujížděl. Shrnuto, bylo to ku prospěchu, až natankuju tak budu mít přesnější údaje.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

No jo a furt se tu najdou hnedopichove a co budou remcat ze to znat neni :lol: je videt ze dalsi dukaz snad staci ;)

me taky stacilo jen 2,5x zvednout plnici tlak :D
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Tak další tankování a průměr....vyrblllllll .... 4,98l/100! :o
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Jerry77

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jerry77 »

nové čerpadlo,stále naložený kufr....spotřeba 4,5l.
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja som si všimol, že spotreba u mňa dosť závisí od dľžky jazdy. Trasy do 20km ( mimo mesto) 5.7l, 100-200km 5.2 a keď som auto nechal otcovi, ktorý jazdí tak 5-10km, tak to bolo cez 6l.
kubula - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kubula - FK »

Prohnal jsem feldu (kombik 1,9D) přes Rakousko, Slovinsko, Italii, Chorvatsko, Bosnu a Herzegovinu do Madarska a odtamtud přes Rakousko domu.
Celkem 3600km, nadmorska vejska 0 – 1600 m.n.m., od dalnic po polni cesty, teploty i nekam k +35, +40 C.

Trochu jsem se toho bal, ale tuk tuk na drevo, ani jeden problem, (nerikam ze se na ni zejtra nemuze vysypat cokoli, ale urcitou vypovedni hodnotu to ma :))
Dokonce se mrcha tvari ze je tam oleje stejne jako na zacatku.

Spotreba za celou cestu – 4,4l / 100km (dva lidi a kramy na 14 dni, dalnice 100-120, okresky 80-100, horsky sedla v Alpach na dvojku nahoru i dolu :))
Když jsem se zbavil hor a jel podel pobrezi po rovine, tak jednu nadrz jsem dal za rovny 4 litry.

Není spatny když ma clovek na tachaci 900km, ještě mu ani nesviti hladovy oko, a kdyz prijede k pumpe, cvakne mu to na 36 litrech :))

V Praze jsem rad když se dostanu na 750-800km, v zime 650-700…
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

Nedavno sem cetl diskuzi o pridani redidla a m2tecka do nafty :) ma stim tady nekdo zkusenost ?
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

:) , najdi si někde téma, kde s Diablem řešíme opičí kapky, najdeš tam i recept na to jak felDu oživit :)
Sigy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sigy - FK »

to ředidlo už nejde sehnat :(
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Lars1 píše:Vyčištěni udělá hodně. Před vyčištěním trumpetek a airboxu byla spotřeba u 6l/100. U služební dieselové Feldy to bylo stejný. Já mám doma Fedu teprve 11.měsíc ale pohybuje se spotřeba od 4 až do 7l /100, celkový průměr mám 5,18l / 100. To nejezdím jak s hnojem

Já jsem trumpety definitivně amputoval,bez možnosti návratu (leda je koupit). Teď mám políčeno na demontáž celého airboxu z hlavy válců a provedení generálního"úklidu". Pravděpodobně netěsní EGR ventil takže spaliny vesele fučí do sání tudíž záslepka už je připravena.
Má to jen jednu vadu ... nemám auto :cry: ... děti mi ho sebraly ... Herodes,to byl král! :? :shock:
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

Sigy píše:to ředidlo už nejde sehnat :(


http://www.severochema.cz/productdetail ... 79&eid=144
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

V jakem se to pouziva pomeru ?
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 29. srp 2009 18:14:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Budete se divit ale i děravý výfuk má vliv na spotřebu a to dost až o 0,5 litru na 100km vlastní zkušenost.
Sigy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sigy - FK »

kouBaMW:

Díky :shock: hned jdu zítra prolest ruzné "drogerky" :)
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Lars1 píše:Budete se divit ale i děravý výfuk má vliv na spotřebu a to dost až o 0,5 litru na 100km vlastní zkušenost.



Nebudeme se divit :) , je to vlastnost u každého auta. Právě proto se mnohdy i rádoby tunerům zvedne spotřeba jen po výměně výfuku za rouru. Jinak u tohoto motoru má dost špatný vliv netěsnost výfuku (především svodu ke katu a prvního dílu) na chod motoru. Nešlo ti to nějak blbě trochu?

Sigy píše:kouBaMW:

Díky :shock: hned jdu zítra prolest ruzné "drogerky" :)


A jé, člověk tady něco plácne pro našeho gurmána Diabla, kterej by do motoru nacpal klidně i kočku, kdyby to líp jelo a už tady budou závodit všichni :D Vy snad ty své felinky nemáte rádi chlapi, když je chcete tak trápit. Ale je pravda, že to pak jede přece jen lépe :twisted:
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

co ja sem prosel drogerky u nas ve meste tak jsem nepochodil
tady jsem nasel 800ml za 50kc jenze + 69kc posta
http://www.drogeriemartina.cz/technicka ... ml#1036605
Lars1 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Lars1 - FK »

Zbysku já měl kaput trubku mezi druhým a třetím dilem prach sprostě uhnila. To byl rachot ˝tuning ˝ výfuk muže jít do háje a ještě za to dávají peníze já to měl zadarmo. Spotřeba se zvedla a to jsem na to čuměl.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Nečuměl ... mě to po ráně kterou Felišový uštědřila dcera na náledí na čumáček ulítla roura těsně před prvním tlumičem. To byl vyrvál ... :D
Dostal mě obrat s tou kočkou ... kam voni na to choděj Zbyšku? :lol:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 29. srp 2009 18:15:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Sigy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sigy - FK »

kouBaMW píše:co ja sem prosel drogerky u nas ve meste tak jsem nepochodil
tady jsem nasel 800ml za 50kc jenze + 69kc posta
http://www.drogeriemartina.cz/technicka ... ml#1036605


Ja jsem byl znovu to skladu s všeljakýma barvama atd a malem jsem nepochodil, ale nakonec po par telefonatech paní sekretářky mám objednaných 8 litru :D
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

8 litrů :lol: , to bude jízda teda. Jen to hlavně nepřežeňte chlapi. Však víte jakk jsou ty čerpadla na feldách citlivá. Je to věc, kterou většinou každý hlavně vyzkouší a pak s tím občas zablbne, než aby jezdil stálý provoz (i když i takových je kupa a překvapivě často na nových autech).
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Raceman »

jsem tyhle "steroidy" někde nedavno viděl a zvažoval jejich koupi ale nějak se k tomu ne a ne odhodlat a myslím že to bylo dokonce v OBI :)
vladon - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od vladon - FK »

Tak jsem to konecne cetl, diky za zpravu, vypada to zajimave. Jsem zvykly jezdit hlavne na spotrebu a pokud teoreticky pojedu zhruba stejnou rychlosti jak doposud, tak diky vyssimu "vykonu" paliva budu mit nizsi spotrebu, chapu spravne? Samozrejme, pokud me nechytne Diablova destrukcni agonie :)

A druhy dotaz, myslis ten klasickej olem M2T, ktery se da v litrovce koupit cca za 60kc a skoro nikdo ho nedava do motorky, protoze strasne zasira vyfuk atd ? :)
V aute to mozna nevadi, jen se ptam,zda jsme se rozumeli spravne..

Dik za odpoved. LADA
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Olej je potřeba přidávat takový, který slušně maže, ale hlavně se perfektně spálí ve spalovacím prostoru. S tím právě M2T nemá při teplotách diesela vůbec problém, tedy je na to vhodným kandidátem.
Jinak zatím každej kdo to zkusil jezdí spíš s vyšší spotřebou, protože s tím pak ještě víc blbne. Třeba budeš první, kdo to využije v opačném smyslu :)
Sigy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sigy - FK »

Zbysek píše:8 litrů :lol: , to bude jízda teda. Jen to hlavně nepřežeňte chlapi. Však víte jakk jsou ty čerpadla na feldách citlivá. Je to věc, kterou většinou každý hlavně vyzkouší a pak s tím občas zablbne, než aby jezdil stálý provoz (i když i takových je kupa a překvapivě často na nových autech).


Nemám v úmyslu to tam rvat celé :D pěkně postupně jak jsi psal asi už před rokem nebo kdy to bylo, už tehdy jsem to chtěl, ale nějak jsem se nemohl odhodlat a potom nemohl sehnat :) Ten olej M2T může být nějaký obyč nebo máš taky nějaký doporučený jako ten bezaromatik od Balakomu?
Diablo - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Diablo - FK »

uz sice feldar nejsem, i kdyz si ji obcas pujcim, ale dvojkova octa schroupe kapky taky :D ja mam doma 30l jeste :D za 150 za 8l barel neberte to. Jinak balakom to nevyrabel, navic se stehuje do polska a "vyrabet" to nebude, ale SEVEROCHEMA to vyrabi a maji to v obi, takze hura do OBI :D jinak kapky do auta nee, je to navykove a navic clovek jezdi jako ehm ja :D jinak felda mi jezdila za 4l, po priliti 0,5l - 1l redidla ( nezkouset !!! ) jela feli supr, tak kamos nevahal a kopl barel do zetoru, ten jezdil perfektne, proto ten blbec byt jsem ho varoval to nalil do feldy, jela perfektne, cudila, jela, sla do otacek..... Cest jeji pamatce, aspon 4km se citila jako ferarri :D
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Raceman »

tak přeci jen jsem neměl halušky a viděl jsem to dobře v OBI :D
Zbysek - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zbysek - FK »

Diablo píše:Cest jeji pamatce, aspon 4km se citila jako ferarri :D



Diablo, ty máš teda okolo sebe hovada. Chudák čerpadlo. To se muselo s takovým poměrem odmastit naprosto dokonale :)
kouBaMW - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od kouBaMW - FK »

Dneska si to tak jedu a dojedu stribrnou feli combi 1.9d s nejakym dedulou alisas kloboukarem, deda jede 40-50km/h, najednou oba dojedeme autobus, co se nestalo- dedula podradil nejmin o dva kvalty :D, slapnul tomu a ja nevidel ani na tri metry pred sebe jak mu to hulilo :lol: :lol: ne fakt, videl sem uz hodne tdi pri tomto manevru ale kloboukar s feli to vyhrava na plne care :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

... už jsem se lek že jsem to byl já ... naštěstí Felišovou má dcera ... to je ale něco podobnýho neboli"už jsem velká holka" :lol:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 29. srp 2009 18:13:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Odpovědět