Cukanie v zákrutách

AEF
michael89
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 14:48:59

Cukanie v zákrutách

Příspěvek od michael89 »

Zdravím vás!
Môj problém je už dlhší, začal sa keď praskli dve prepadové hadičky na naftu. Chvíľu som takto jazdil kým som zistil čo je vada. Hadičky som vymenil, neuniká nič.
Od tej doby som ale začal pozorovať cukanie v motore:
Keď sa prudko rozbehnem, alebo prudko vezmem zákrutu, po chvíli (asi o 3 sekundy) motor mierne cuká. Stále sa to ale zväčšuje, raz sa mi stalo že zákruta bola prudká, šla do kopca a potom mi motor zdochol.

Ešte môžem pridať, ak motor nezhasne a už docuká, chvíľu si sám pridáva otáčky, podobne ako to robí keď je príliš málo nafty v nádrží. Robí to aj keď je nádrž plná.

Aby som to lepšie popísal, mám z toho dojem, akoby auto pri náklone vynechávalo čerpanie. Viete mi niekto poradiť, čo by to mohlo byť?

Vďaka
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

nepadá ti nafta alebo neprisáva niekde vzduch ? tento palivový systém je dosť citlivý. nieje tam žiadne čepradlo v nádrži tak je dôležitá tesnosť palivovej sústavy. treba skontrolovať spoje a hadice...
michael89
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 14:48:59

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od michael89 »

Sústava by mala byť čistá, nenašiel som žiadne deravé časti.
Problém sa pomaly zhoršuje, ak v 50-60 km/hod. vbehnem do prudkej zákruty, občas dokonca zhasne motor.

Naozaj neviem, čo by to mohlo spôsobovať.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

a saci koš v nádži si pozeral ? hlavne aj tie hadice čo idú do neho. niečo podobné mi robí keď mám málo nafty v nádrži a ide zákruta tak sa palivo nahrnie na opačnú stranu kde je koš a potom troška prisaje vzduch. to poznám že cukne alebo vyletia otáčky. ešte by som skontroloval filter, termoventil na filtri, a palivové vedenie pod autom...

druhá možnosť no málo pravdepodobná je elektrická vada, kontakt, napr. svorkovncia alebo kábel. ale že by kontatk vypadol zrovna v zákrute :scratch:
michael89
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 14:48:59

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od michael89 »

A k tomu saciemu košu sa dostanem ako? Nemáte nejaký návod? Či mi na to už treba mechanika?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

nie neboj sa to zvládneš aj ty, felda ani mechanika nepotrebuje :mrgreen: normálne vytiahni von zadné sedačky. hlavne pravú stranu ak máš delené. daj si bokom koberec, je tam delený. a uvidíš kovové víčko. daj ho dole. zbadáš velkú plastovú maticu a zvrchu pôjdu dve hadice a konektor. všetko odpoj. odstkutkuj nejako tú velkú plastovú maticu okolo. no a už to len vytiahni vrchom von a pozor na plavák aby si ho neohol :D
guide20

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od guide20 »

Cau,

vyriesil si svoj problem? Ak ano co to bolo? Ja sledujem na mojej felde velmi podobne chovanie.
Ked idem zo zakruty alebo prejdem cez kolaje alebo nerovnost tak si auto svojvolne pridava par sekund a potom to prestane.
Presne ako keby si niekde prisalo vzduch. Robi to aj ked mam plnu nadrz.
michael89
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře 2015 14:48:59

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od michael89 »

Ahojte, dlhšie som tu nebol.
Problém som ešte nevyriešil, ale skúsim pozrieť ten sací kôš. Už mi to robí tiež aj pri plnej nádrží.
Nie je to však niečo kritické, dá sa s tým v pohode jazdiť, len ma to znervózňue :D

Vďaka zatiaľ za rady :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

aj mne sa to raz stalo, ale to auto týždeň stálo a potom som sa išiel previesť a bola taká skoro 90 stupňová zákruta a jak som cez nu prešiel tak to cuzacukalo jako keď mám málo nafty ale mal som pol nádrže. a potom to už nespravilo :D
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

tak nakoniec toto isté cukanie v zákrute robí aj mne a dokonca aj na kruhovom objazde potom je citiť že si pridá otáčky a chvílu drží. ak idem potom rovno tak je to OK. na chybu som zatial neprišiel..
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

rozmýšlam či to nemôže robiť aj koš v nádrži, zapchatý alebo čo... najhoršie by bolo ak by bolo poškodené palivové potrubie na podvozku aj ked neviem či na toto feldy trpeli.
Viktor525i
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. dub 2016 6:01:20
Bydliště: Matúškovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Viktor525i »

Nazdar,
mne pick up robi to iste v zakrute cukne potom zrychli robi mi to aj pri 90tke ale zriedkavo, tiez ked preletim cez nerovnost zacula niekedy mi aj zdochne a potom dlho startuje. Zatial som sa nedostal k rieseniu problemu ale ak by niekto prisiel na vadu tak rad si vypocujem naco sa zamerat
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

mne pomohlo vyčisiť sací koš v nádrži a ešte ku tomu bol zle natočený a šípky nesedeli proti sebe. a ešte výmena palivového filtra a kontrola hadíc. odvtedy mám pokoj klop klop :)
Guide20

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Guide20 »

Ake sipky mas na mysli?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

šípka je na nádrži a šípka je na sacom koši. teda keď ho nasadíš a pozeráš sa na to zhora tak šípky ti musia sedieť oproti sebe. šípka na nádrži sa nachádza poblíž miesta kde vychádzajú hadice ku otvoru. to zbadáš hned
guide20

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od guide20 »

ahoj,

dnes po dlhej dobe som sa dostal k tomu, aby som pozrel na tie sipky. A nasiel som jednu sipku na sacom kosi a jednu na nadrzi a tie sipky mam oproti sebe posunute cca 2 cm (sipka na sacom kosi je pri pohlade zhora viac vlavo spominane 2cm). Nemal som viac casu to opravit (niekedy nabuduce to dam presne) ale je mozne aby tak maly posun sposoboval moje problemy? Je tu niekto kto by bol ochotny pozriet na svojom aute ako presne tie sipky ma?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

no tak predsa tam nie sú tie šípky nadarmo :) stačí povoliť velkú maticu a pootočiť a zatiahnuť. ja som to mal tiež o pár cm posunuté. asi to robí svoje
Guide20

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Guide20 »

Konecne som zrovnal tie sipky ale nepomohlo...
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

zdravím, kamoš mi říkal, že by to mohlo dělat čidlo otáček motoru. Ale nemam sebemenší potuchy kde to čidlo mam hledat zvlašt u 1.9D feldy. Jasný snad bude že to je nekde kolem převodovky. Jestli by nekdo našel hodte sem fotky diky. Fiki
PS: jinak ja už ani nenastartuju jen to točí jak šíleny ale nic to neděla.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

1,9D žiadne čidlo otáčok nemá na prevodovke ako benzináky :D signál o otáčkach je vyvedená fáza z alternátora ( žlto zelený vodič W )

zrejme ti padla nafta, tak to tolko netoč, najprv ju treba dodať ku čerpadlu. kúp ručnú gumovú pumpu na naftu, ktorá sa namontuje na 8mm hadicu. napojíš ju medzi filter a čerpadlo alebo medzi nádrž a čerpadlo. a ešte je dobré dať priehladnú hadicu od filtra ku čerpadlu aby si videl čo sa deje a či tam ide vzduch a preto to cuká a podobne... najprv natlačiť naftu ale opatrne stláčať a pretlačiť viac krát aj keď je už tam. potom väčšinou s plným plynom to chytí. skontroluj samozrejme či ti všetko tesní, hlavne aj Tčko na filtri, (termoventil).malá netesnosť môže spraviť mnoho v tomnto prípade ;)
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

Zdarec no dosel jsem k nazoru ze to bude cerpadlo jelikoz ikdyz do hadice na privod naleju naftu a zkusim nastartovat tak to nechaty. takze asi falt to bude cerpadlem. a nebo vstrikama.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

ak to leješ priamo do hadice a hadica je vyššie ako čerpadlo, pokračuj, ono to nechytí hneď pretože je zavzdušnené celé čerpadlo. daj plný plyn a skúšaj dalej. no ak nie je ani náznak, môže byť ešte zastavený prívod paliva - stopventil. a záleží či funguje alebo či tam máš už imobilizér
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

tak uz nevim co stim, auto se chova jako male dite pred zubarem ( taky mu nic neni kdyz ma jit na radu) :lol: :lol: :lol: servisak to mel u sebe 3 dny a natocil to na podruhe kdyz do cerpadla narval kupu nafty pak to pripojil na filtr a jelo to v poho. tak jsem rekl co mi to delalo a pro sichr vymeni pal. filtr protahne feldu a bude pozorovat jestli si sama bude pridavat nebo ne.
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

Zdarec Ropaci, tak problem s cukanim vyresen. Na vinne byli prohnile trubice pod autem od nadrze a spatne tesnici vicko filtru paliva od firmy filtron. original od bosch uz drzi vyrazne lip ale taky za jinou cenu :-( tak cuuz a diky za rady.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

jasne šak za kvalitu sa platí čo si čakal :D trubky pod autom to je možné, každopádne to spôsobí taktiež daný problém, pretože vedenie paliva nie je tesné.
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od guide19 »

Ako ste prisli na to ze to boli trubky a tiez to viecko na filtri? Mam podobny problem ale zatial nevyrieseny.
Nasli ste nejake zatecenie alebo .... ?
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

cuz, kamos to mel par dni na dilne tak auto dobre oschlo i zespod. aby vyvratil spatny cerpadlo tak pres nejaky externi cerpadlo do cerpadla v aute natlacil naftu z kanystru a auto chytlo v pohode. tak vse pripojil zpet a zacal startovat pak zvednul auto na zvedaku aby mohl koukat kde co je blbe a vsimnul jsi ze hadicky od nadrze jsou nejaky oroseni a po setreni zjistil ze se tam utika nafta malinko ale uz i to stacilo aby to salo vzduch a dusilo se nebo aby kolisaly otacky. nicmene doporuceni dat na paliv. filtr prihledny hadice je fakt vychytavka kdybych to udelal hned ve vterine bych videl ze mi jde do filtru spenena nafta a uz bych sel na jistotu po hadicich. ted jsem tam natahal gumove a cajk zas to jezdi jako drak =)
Fiki
Příspěvky: 11
Registrován: stř 01. dub 2015 7:37:15

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od Fiki »

kdyz bude auto zas na zvedaku tak jsem zkusim udelat a nahrat fotky
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

áno a hlavne daj si priehladné hadice od filtru ku čerpadlu a budeš vidieť či tam ide pena alebo súvislý stĺpec paliva ;)
guide20

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od guide20 »

zdravim. tak na mojej felde som zatial na chybu neprisiel. teraz ale ked udreli tie mrazy, tak som rano startoval, sice az na druhykrat a islo to tazko ale motor naskocil a chvilu aj isiel cca 15s ale potom prislo zvysenie otacok a nasledne motor zdochol.
potom som uz nenastartoval. musel som si pomoct druhou baterkou ale aj tak to bolo tazke nastartovat a nasledne asi pat minut bol chod nepravidelny. tak uvazujem, ci ta moja chyba ktora sa prejavuje pri nerovnostiach alebo zakrutach nesuvisi aj s tymto problemom, ked su tuhe mrazy a ci to nie je rovnaka pricina.
na druhy den som skusil naftu napojit z bandasky. cize hadicky z filtra ktore idu do nadrze som odpojil a napojil som priehladne hadicky do bandasky v ktorej som mal naftu. pomocou rucnej gumenej pumpy som natahal naftu a skusil nastartovat. chytilo to na prvykrat aj ked nebolo to takpovediac na brnk. a nechal som to bezat. motor isiel, nezdochol a na pocudovanie aj celkom kultivovane a tak som sa zacal tesit ze som nasiel chybu a ze mam zrejme tiez nejake zle trubky palivove alebo nieco podobne. Ale po asi 15 minutach ukazkoveho chodu motora sa samovolne opat na chvilu zvysili otacky. potom klesli a uz sa to neopakovalo.
hadica ktora isla z bandasky do filtra bola plna nafty, ani jedna bublinka. tak teraz uz ozaj neviem .... este musim povedat ze pred tym nez sa to stalo som stlacil spojku a skusil som popreradzovat rychlosti 1 2 3 ... ci nie je nahodou zamrznuty olej v prevodovke. potom uz aj ked som radil sa otacky nezvysili. tak neviem... poradte. co moze sposobovat samovolne zdvihnutie otacok aj ked je stlpec nafty bez bubliniek? je sice pravda, ze lepsie by to bolo dat priehladnu hadicu medzi filter a cerpadlo ale to mozem skusit inokedy.
Moze byt zle cerpadlo? moze si prisat cerpadlo vzduch odinakial, ako na trase nadrz filter cerpadlo ...?
myslim priadmo niekde v cerpadle... moze prejazd po nerovnosti sposobit nejaky posun niecoho v cerpadle co sposobi nasatie vzduchu alebo nieco co zvysi otacky?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od pipo444 »

termoventil na filtri, prepadové hadice,...
ako vravíš, mal si dať priehladnu hadicu a bandasku dať priamo do čerpadla a nie cez filter
zvyšovanie otáčok - záleží po kolko, ak je to len po 1000 tak to zvyšuje možno predsuvník, treba zistiť či je to on, alebo sú podlakové hadice netesné. iné zýšenie otáčok nad 1000ot. je sposobene vzduchom v nafte
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie v zákrutách

Příspěvek od guide19 »

ide o zvysenie otacok az do 1600-1700 cize nie je sposobene predsuvnikom.
Odpovědět