Nefunkční palivová nádrž.

AEF
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

Zdravím, mám problém. Asi po měsíci jsem chtěl nastartovat, mělo to sice divný zvuk ale chytlo, po dalším měsící již ne. Bylo to komplet zavzdušněný. Zkusil jsem odvzdušnit fouknutím kompresorem do vracáku - nepomohlo. Chová se to tak, že rozdělám vracák u paliv.filtru a fouknu do něj, z přívodní hadice paliva z nádrže po chvilce začne téct nafta čím dál víc a pak naráz přestane a jenom to prská naftu. Zkusil jsem dolít naftu do přívodní hadice, a když to tam leju, je slyšet jak to asi v nádrži kape a jakoby bylo ústí hadice v nádrži nad hladinou. Prolezl jsem všechny trubičky a spoje pod autem a netěsnost jsem nenašel. Nafty by tam mělo být dost-ještě jsem dolil cca 3l a ručička se zvedla, takže plovák bude asi OK. Poradí někdo???
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

skús vytiahnuť plavák so sacím košom von, či nieje upchatý a pod. dáš dole zadné sedačky a pod kobecrom je víko, odpoj hadice a konektor a odskrutkuj tú velkú maticu bielu plastovú.opatrne vytiahni von. cez vratku som nikdy fúkať neskúšal, no zohnal by som si ručnú pumpu na naftu so spätným ventilom proti padaniu nafty. namontuješ napr. medzi filter a čerpadlo alebo ako ja medzi nádrž a filter. potom nemusíš fúkať ale len stláčaš až natlačíš naftu do celého potrubia.
som zvedavý čo to nakoniec bude za problém :?
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

Tak nádrží to nebude. Naftu se povedlo pístem nasát. Plovák a celé to zařízení v nádrži je v pořádku. Zkusil jsem dát přívodní hadici do čerpadla do petky s naftou. Po odvzdušnění povolením vstřiků to mělo snahu chytnou a pokud jsem držel klíček v poloze startování, tak to jakš takš běželo. Potom to zhaslo. Mám už docela starou baterku, takže s dobou startování je problém. Pokud to má snahu chytat, tak to bude jen zavzdušněný? Nebo mám hledat chybu ještě někde jinde?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

no doporučujem pridať pumpu na naftu, potom tolko nemusíš trápiť baterku.
ak ti to odpalovalo a potom zhaslo, zrejme budú aj žhaviče KO, teda nežhavia ako majú alebo nežhavia vôbec.
pri takomto štartovaní ja osobne držím plyn na podlahe, čerpadlo natiahne naftu kolko tolko a keď to chytí pustím.
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

Koupil jsem novou baterku. Nastartovat se nepodařilo. Žhavení funguje, měnil jsem i jeden žhavák a teď jdou všechny. Jak je zapojený to čerpadlo lucas? Vedou z něj 2 konektory. Jeden s třemi kontakty - potenciometr zátěže. Druhý konektor je čtyřkontaktový a když ho vytáhnu, tak při zapnutí zapalování je na drátu 1. (šedožlutý) +7V, 2. (zelenožlutý) +7V, 3. (červenobílý) +12V a 4. (černý) +10,5V). Když dám +7V na první, tak ventil cvaká, když +7V na druhý, tak cvaká jiný ventil a při 12V na 3. nebo 4. necvaká nic. Ty ventily tam jsou celkem 2 nebo 3? Není problém někde v těch ventilech nebo immobilizeru? Je mi ale divný, že čerpadlo naftu saje a ze vstřiků teče.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

ano ako vravíš, máš tam imobilizér. tá 4pinová svorkovnica je: jeden drot na ventil počiatku vstreku, druhy drot na ventil dorazu plnej záťaže a posledné dva su pre IMMO jednotku pod čerpadlom.

ale ak ti nafta išla von aj do vstrekov tak IMMO zrejme funguje a ventil púšťa naftu do čerpadla.
ako si písal ešte raz by som skúsil zavesiť na kapotu petku s naftou a zapojiť do čerpadla. tým vylúčiť nádrž. žhaviče idú všetky ? ako píšeš zrejme áno. štartér točí dobre ?
ozaj a rozvody sú dobre nastavené ? nieje to skočené "o zub" ? štartuj s plným plynom nech sa zaleje riadne čerpadlo naftou a keď už to chytí tak to pár krát podrž ešte pod plynom až dokial to nepojde na volnobeh samo
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

No startér by měl být OK. prostě to s tím normálně točí. Žhaviče budou ok. Nedávno měněné. Napětí na ně jde. Prostě mi je divný to, že když jsem startoval poprvé po tom měsíci odstavení, tak to mělo takový divný zvuk, jakoby vyšší - ten startér by to také asi mohl být, ale nevím jak ho zkontrolovat. Čerpadlo saje a pouští to do vstřiků, tak by to mělo alespoň mít snahu chytat nebo ne? Prstě točím a nic.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

ak štartér točí normálne a nie ako unavený tak je OK. nafta tam ide vravíš. tak už len žhaviče, aj tie vraj idú - mal si ich vonku a testoval po jednom ? alebo trysky zapečené a upchaté a neprášia ako majú. ešte sa môže skúsiť rozťah na lane ale opatrne ! teda ja som konkrétne rozťahoval iba raz na 3. prev. stupni keď to nechcelo štartovať. ale to boli vtedy trysky. po vyčistení a nastavení OK.
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

S těmi žhaviči je to tak, že jsem je asi před rokem měnil 2ks. Nyní jsem ještě pro jistotu vyměnil ten úplně nalevo, je tam takový přístup, že jsem skoro myslel, že to nezvládnu, ale nakonec se povedlo. Všechny by podle příručky měly brát dohromady 32A (8A/ks). Zkoušel jsem je pouze ohmicky a přerušené nebyly, ikdyž to asi není 100% kontrola. Mají mít méně než několik ohm - což měly. Ale ještě je všechny vyndám a dám na baterii, jestli zrudnou..
Myslím, že to palivem nebude. Filtr měněný a čerpadlo se co jsem slyšel spíše pokazí za jízdy než jenom tím, že nechám auto měsíc v suchý garáži. To, že mi to nechtělo chytit se stalo minulou zimu, jak teploty poklesly, nechtělo to chytat, nakonec byl na vině odravdu jeden žhavič, který byl přerušený. V létě to prostě chytlo na 3 válce. V zimě už ne.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

hej mesiac státia by tomu nemal urobiť nič. ja som odstavil na viac ako dva týždne a bola vonku v zime a snehu a po dvoch týždnoch klasika chytilo a na všetky 4. tebe to v lete chytá na 3 valce ? to je divné. mne to v lete chytalo na všetky 4 a to boli žhaviče po smrti. v lete sa dalo chodiť no ak teplota klesla po 0°C tak už sa nedalo naštartovať. len to sem-tam odpálilo. ale vybabral som s tým trochu som pridal plyn a chytili sa aj ostatné valce. podla mňa tam budeš mať aj inú chybu, zrejme posunutý predvstrek teda zle nastavené rozvody popr. pri najhoršom ako ja čiastočne upchaté trysky.
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

S těma válcema jsem to špatně napsal, chtěl jsem jen říct, že v létě to startovalo v pohodě i při jednom vadném žhaváku. Před chvilkou jsem znova vyndal všechny žhaviče a jsou dobrý, špičky se rozpálí do ruda. Problém se zavzdušněním to nebude. Když startuju s povolenýma vstřikama, tak u 2 vstřiku od leva nafta neteče mezi matkou a trubičkou z čerpadla, ale jenom dolů po žhavící trysce. Přitom u všech ostatních to teče i tou mezerou. Jak hodně se vlastně mají povolit matky vstřiků? Pokud by byl ten 2.vstřik nějak špatný, tak to musí mít snahu chytat na zbylé tři nebo ne?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

neviem, vstreky som nikdy nepovoloval, aj keď sa zavdzdušnilo. áno mohlo by to mať snahu aspoň odpalovať. inak ešte je tu varianta tá, že sa zalepilo niečo v čerpadle. buď to treba rozhýbať alebo neviem. na toto ma kedysi upozornili ludia na fore vraj tá nafta nerobí dobre keď je dlho v čerpadle, neviem čo znamená "dlho" či mesiac, dva alebo tak...
krata
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. úno 2016 7:07:02

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od krata »

Tak problém vyřešen. Bylo to jenom zavzdušněné a já jsme s s tím točil moc krátko.
ch77p

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od ch77p »

Krásný den přeji,protože jsem tu u vás na návštěvě tak nechci zakládat nové téma,ale mám problém a chtěl bych se na něco zeptat. Mám Feldu 1.9D a delší dobu stála a taky se zavzdušnila.....odvzdušněno a startuje a jezdí v pohodě...ALE...když nastartuju tak kape nafta zespodu od serva a hlavní řemenice ,ale jen chvilku a pak přestane a auto je nastartované (jedno jak dlouho) a nic nekape a když chcípnu je to stejné,po asi 10ti vteřinách začne zas kapat a po chvilce přestane a zas nic. Při dalším nastartování se tenhle jev opakuje pořád dokola. Problém je ten že at koukám kam koukám,zezhora ,zespodu,nemůžu najít odkud to teče. Z filtru ta není,z čerpadla kam se podívám je sucho,přepadový hadičky jsem vyměnil,přívod paliva taky nic,je to jako s poza řemenic a po servu a té hlavní řemenici to teče ven. Nevíte někdo co a kde bych měl hledat a nebo kde by mohl být problém??? Za každou radu předem děkuji. Petr :hlava:
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od pipo444 »

môže tiecť gufero na čerpadle čo je pod remenicou. chcelo by to foto okdial to ide. prejdi pre istotu všetky spoje a dotiahni svorky na hadiciach. od filtra to po hadici netečie ? mne takto tieklo z prepadovej hadičky keď bola už volná na vstreku. ak sa dá strč ruku pod čerpadlo a tam osahaj či nieje mokro
ch77p

Re: Nefunkční palivová nádrž.

Příspěvek od ch77p »

Ahoj,všechny hadičky jsem prošel a všude sucho,čerpadlo je suché uplně,ale to gufero je dobrej tip,teče to přesně za klínákem po agregátech a jen když nastartuju a kdyř to chcípnu. Petr
Odpovědět