Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

AEF
Lars1 - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Lars1 - FK »

Jsem si byl udělat diagnostiku motoru tlaky a podobně. Nějak ale nejsem s toho moudrej. Vysledek 22,39:1 rozdil mezi všemy válci do 0,01 bar. Podle kluka co to dělal je motor v pohodě ale pořad si bere olej vic než bych čekal tak okolo 1,- tak na 1200 až 1300 km. Jinak motor šlape jak hodinky.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

V tom případě ti tam neteče olej moc přes kroužky, jelikož jsou tlaky ok, ale vrchem.
drv.Astor - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od drv.Astor - FK »

Kdyz jsme meli Pickupa 1.9D, tak zral cca 0,5l oleje na 12000km. Najeto mel mezi 120t - 170t km. Jinak 1.3MPi mi zatim nesezrala nic a tatove Octavii mizi cca 1l oleje na 2000km :-) Ma 2.0 a motor AQY...kokoti ve skodovce dali uz pri vyrobe naopak pistni krouzky, tak tak papa od nova
Lars1 - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Lars1 - FK »

Zbysek píše:V tom případě ti tam neteče olej moc přes kroužky, jelikož jsou tlaky ok, ale vrchem.

taky mě to tak připada, poněvač se olej dostane na ke spodni rysce a už neubejva a nezačudi
Diablo - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Diablo - FK »

Me nezacudi ani za modre z nebe :cry:
Zbysek - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Lars1 píše:taky mě to tak připada, poněvač se olej dostane na ke spodni rysce a už neubejva a nezačudi



Až ke spodní rysce to je už dost úbytek, protože u těchto motorů to bývá nejčastěji přesně na střed rysek a pak už neubývá, ale jelikož je to co kus, to originál tak proč ne.

Diablo, tak začni přilévat olej do nafty a uvidíš jak to bude hnusně hulit. Ale ostatní řidiči tě asi zabijí :D
smazany clen - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jak už tu někdo psal výrobce udává až 1 litr na 1000km, což je opravdu dost ale je to jen jejich ochrana proti reklamacím, s těma špatně poskládanejma kroužkama jak tu taky někdo psal jsem se setkal u favorita, rok 93, kterej měl kroužky poskládaný od výroby zámkama nad sebou, stačilo to rozhodit a byl klid. Jinak pokud se někdo rozhodne hledat a odstranit příčinu spotřeby oleje tak vyměnit gufera v hlavě a změřit opotřebení dříku ventilů a vodítek, ale taky změřit spodek (kruhy písty) dost často se stane že někdo si nechá někde vyměnit gufera na hlavě a za půl roku to zase žere olej, většinou to je způsobený právě opomenutím změření těch ventilů a pak ty kruhy.
Diablo - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Diablo - FK »

do kapek jsem dal uz 10W40 tak se na svetle podivam co to udela, ale to bude modry dym myslim, cerny asi ne :( ja chci cudla z traktoru :cry:
Lars1 - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Lars1 - FK »

Zbysek napsal: Až ke spodní rysce to je už dost úbytek, protože u těchto motorů to bývá nejčastěji přesně na střed rysek a pak už neubývá, ale jelikož je to co kus, to originál tak proč ne.

Diablo, tak začni přilévat olej do nafty a uvidíš jak to bude hnusně hulit. Ale ostatní řidiči tě asi zabijí :D[/quote]
Ono asi záleží možná také na tom jaké díly se potkají při vyrobě
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

čo ak pomiešam oleje s rôznou viskozitou napríklad ako základ dám 10-40 a potom budem dolievať 15-40, bude to mať nejaký negatívny vplyv ?
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pokud dodržíš normy, které má olej splňovat, moc se neděje. Jen moc nechápu proč tam tedy nedat rovnou 15 a dolévat 15, nebo to stejné s desítkou. No a hlavně co nechápu je proč by jsi měl mezi intervaly výměny dolévat, protože pokud je motor v pořádku, tak by neměl olej brát. No a pokud bere a tedy je něco špatně tak je docela fuk co tam budeš lít, protože mu nepomůžeš. Rozhodně pokud se někomu ztrácí olej, je blbost dávat tam 10w40.
Lars1 - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Lars1 - FK »

SAXON píše:čo ak pomiešam oleje s rôznou viskozitou napríklad ako základ dám 10-40 a potom budem dolievať 15-40, bude to mať nejaký negatívny vplyv ?

když dáváš 10W - 40 tak bys neměl dolévat nic jiného než zase 10W - 40, 15-tku jedině pokud jak píše Zdysek máji stejnou charakteristiku. Já dávám 10W - 40 a taky to samé dolévám.
G.O.N.K. - FK

spotreba mot. oleje

Příspěvek od G.O.N.K. - FK »

caute lidi je normalni ze musim po 1000 km dolivat 1 litr oleje
pritom mi to nehulí. Je to normalní nebo mi to nekde uniká?
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od birko2 »

niekde je chyba,ja som po vymene nabehal asi 6000 a neminul som liter
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 08. led 2009 21:13:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
Zbysek - FK

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Normální to není, protože na dobrém motoru 1,9d se běžně nedolévá mezi výměnou ani kapka. Ovšem je pár případů, kterým to olej opravdu takto žere. Je to vždy o tom, jestli to začne dělat náhle, nebo to dělá to auto od začátku (od poskládání motoru). Pokud od začátku, nejspíše je to opět jedno ze špatně poskládaných (opět kroužky). Pokud náhle, někde nastal problém (často chyba ventilu na sání, kdy to bere moc oleje do airboxu a ten pak teče po motoru pryč.
GONK

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od GONK »

přitom olej nikde nekype tobych si vsiml. tak nevim no. Proste se to asi spálí. ikdyž nic nesmrdí a nedymí
nebulus - FK

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od nebulus - FK »

Mne Felda 1.6 brala ku koncu 0,5L oleja /1000km a navonok sa to neprejavovalo. Videl som ako Š 1203 žrala 1L/100km a to už bolo skoro ako trabant, hlavne po státii na križovatke.
Lars1 - FK

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od Lars1 - FK »

Toto téma už tu je. To jsem se na stejný problém taky ptal. :!: :!:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba mot. oleje

Příspěvek od emilio52 »

Jojo proč hledat ( nahoře je takový okénko hledej) když můžu založit novej topic :)
viewtopic.php?f=23&t=6816
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od smazany clen - FK »

Diablo píše:Prodej Feldu Kup Octavku :D

To by si pomohl. Starší Oktávky co znám žerou mnohem více oleje než starší Felicie.
Zbysek - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Starší oktávky tedy nevím, pokud se nejednalo o špatně sestavený kus, kterých je vždy u škodovky řada, ale právě naopak novější PDčka na tom nejsou moc dobře. Na starých TDI to byla paráda. U noých passatů s dieselovými motory je dokonce přímo v manuálech psána docela příšerná spotřeba a čuměl jsem jako pako, když to od nového auta začalo žrát půl litru na 2000km. Jelikož se tam leje LL olej, tak při těchto doplňovacích režimech člověk snad ani nemusí řešit výměnu, protože ho několikrát vymění takhle :)
smazany clen - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od smazany clen - FK »

LL je na hovno, vzhledem k těm všem přísadám do béňa je olej v benzinovým motoru znehodnocenej po 10 000km při běžným ježdění a u nafty tak po 12 000. LL má význam v tom případě že se auto nastartuje v Praze a zastaví se nejdřív v Brně, to pak beru interval 15-20tis, ale do města nebo na každodení dojíždění do práce 20km tam večer 20 zpět je LL a jeho interval výměny absolutně bezvýznamnej a spíše přitěžující. Jo a ty nový prassáti, to je neštěstí, tam aby měl člověk druhou nádrž na olej
Zbysek - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jojo, s tím souhlasím, ale právě proto je výrobci cpou dnes do aut, protože někdo s tím jezdí dlouhé trasy a je to v pořádku a někdo s tím cmrndá po nákupech, ale do záruky to auto stejně vydrží, tak co by je to štvalo. Nejhorší je právě to, že samozřejmě člověk s autem jako passat nejezdí cmrndačky, ale většinou hodně dlouhé trasy, takže nezbývá než stále dolívat olej.
smazany clen - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jen ze zvědavosti. Má tu někdo felicii benzín s nájezdem nad 100 tisíc, která mu nežere žádný olej.
Já jsem měnil olej už před 8000 km a mám to pořád přesně na horní rysce. Najeto 140 tisíc km.
Podle toho co píšou výrobci bych usoudil, že je s mým autem něco v nepořádku když neubývá olej. Asi bych měl navštívit nejbližší autorizovaný servis a sjednat nápravu stavu. :lol:
Zbysek - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od Zbysek - FK »

Benzínové co nežerou olej nemáme, jen dieselové s několikrát větším nájezdem kilometrů, kterým se mezi výměnama olej nepohne ani o kousek :D.
smazany clen - FK

Re: Spotřeba motoroveho oleje

Příspěvek od smazany clen - FK »

Skoro já mám, teda pokud jde o tu benzinovou, když měním olej tak ho naleju na horní rysku, nastartaju, pak zkouknu jak se naplní filtr, tak to spadne mezi kozy, najedu 10 000km a vytáhnu měrku a je tam přesně minimum, najeto je dnešním dnem 143tis, motor upraven viz Naše-Vaše stroje.
Lars1 - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Lars1 - FK »

Pořad mám spotřebu oleje okolo 1 litru na 1000km a nepřišlo se na to proč.
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Může ti to brát moc oleje přes ventil do sání, nebo přes kroužky (mohou být i obrácené).

Jinak když už jsme v tomhle olejovém tématu, tak u mě opět nastal interval výměny oleje a tak jsem to dnes rozehřáté vypustila zase přijde zítra ověřená kombinace filtr mann + Total Quartz 7000 Diesel 10W40.
Lars1 - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Lars1 - FK »

Já bych teoreticky nemusel ani dělat výměnu :lol: protože mezi vyměnama dolijí tolik oleje že je tam dá se říct stále nový olej. Trápí mne to ale moc toho asi neudělám. :x
nebulus - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od nebulus - FK »

Ak sa podarí, tak zajtra pikap dostane nové tesnenie olejovej vane, olej Castrol Magnatec 15W-40 a filter Frad.
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

Hele podle prirucky k felde je to v norme ta spotreba oleje
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od DonSalieri »

nebulus píše:Ak sa podarí, tak zajtra pikap dostane nové tesnenie olejovej vane, olej Castrol Magnatec 15W-40 a filter Frad.

Fuj Magnatec...Radši tomu kup pořádnej olej,třeba již zmiňovaný Total Quartz,Fuchs nebo i jinýho solidního výrobce kromě Castrolu..Jinak na zimu myslím bude lepší 10W40, která dřív promaže motor při studeném startu.. :!:
1.9TD Passat Variant....
nebulus - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od nebulus - FK »

No vždy som si myslel, že Castrol nie je zlý. Mám ešte liter, lebo s takouto náplňou som auto kúpil. Olej samotný ešte nemám, takže uvidím čo a za akú nakoniec kúpim. Osobne si už ale myslím, že v takomto štádiu životnosti auta a pri predošlej "údržbe" to už nejaký lepší olej atď nezachráni :( .
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, olej to už jistě nezachrání, ale za cenu magnatecu, který neoplývá zrovna kvalitou jde koupit lepší olej jako například Total.
Chavier - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Chavier - FK »

ja řeším jiný problém, momentálně jedu na Castrolu 5w30, do výměny mi chybí 1500km, pak chci přejít na 10w40. Ale proč píšu, potřeboval bych teď dolít trochu oleje, tak že si koupím 1l 5w30 na dolítí ale 500kč za 1l se mi nechce dávat :twisted: , myslíte že bych mohl přilít 5w40? než dojezdím 1500km?
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Na doježdění to stačí pokud potřebuješ nutně dolít. Samozřejmě to degraduje třicítkový olej. Celkově tedy přechod na 10w40 je krok hodně zpět, ale asi rozhoduje cena.
Chavier - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Chavier - FK »

nj, nedam za 1l tolik, za co mam 5l na novou vymenu. Jak jsem četl tak doporučuješ 10w40 Total Quartz.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 23. črc 2009 12:37:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, Total Quartz 7000 je v dané ceně jeden z nejlepších olejů. Vřele doporučuji.
miro - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od miro - FK »

15W40 mineral je udajne kral medzi olejmi co sa tyka castych startov koli miesaniu nafty,alebo benzinu do oleja.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 29. zář 2009 14:08:09, celkem upraveno 1 x.
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já snad jen doporučím moc ty oleje neměnit. Když už měnit viskozity, tak pokud možno stejný výrobce co nejpodobnějšího složení, což je pro motor nejlepší. Jinak králem mezi oleji v ohledu na co nejmenší nasycování palivem určitě není 15W40, ale oleje XW30. Čtyřicítkové oleje své vlastnosti naycováním paliva stále zhoršují, kdežto u třicítkových dochází ke zhoršení mnohem menšímu. Ovšem cena je pro tyhle stará auta dost mimo.
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od DonSalieri »

Viskozita za studena by na tohle mít vliv neměla..Teď na léto ta 15W40 pokud plní normy bude stačit, ale stejně si myslím, že 10tka by byla daleko vhodnější..
Jinak se mi nezdá to, že by oleje viskozity XW30 odolávaly palivu v oleji lépe..Spíš naopak..Čím řidší olej tím tenší mazací film, který přináší úsporu paliva, ale snáze se naruší jeho celistvost a dochází k opotřebení motoru se zvyšujícím se množstvím nafty v oleji,pokud se pletu opravte mě.....Jinak pokud se dodržuje interval 7500Km problém by neměl nastat..Ten Total,který se v budoucnu chystáš použít můžu doporučit je to kvalitní olej..Ten Shell je u nás zbytečně předražený a kvalitativně srovnatelný..
1.9TD Passat Variant....
miro - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od miro - FK »

Grafy olejov ukazuju,ze 10W40 a 15W40 su skoro identicke oleje. Osobne sa mi zdal v praxi ten klasicky mineral v lete lepsi,ako 10W40.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 21. zář 2009 16:02:22, celkem upraveno 3 x.
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pokud se někdo z vás bude pár let zabývat olejářskými produkty, tak patrně také přijde na to, že třicítkové oleje umí vytvořit právě mnohem kvalitnější mazací film, který se díky jejich vlastnostem zlepšuje s přibýváním paliva. Jelikož se ale ostatní vlastnosti stejně snižují, tak to samozřejmě nejde používat pořád. Rozhodně to není žádný reklamní tah a něco podobného a ani nevím, jestli ty oleje nějak moc někde doporučují, protože mě zajímá praxe a rozbory, nikoli nějaký prodej.
10 a 15W40 jsou opravdu téměř totožné oleje a jejich rozdíl lze poznat pouze za studena. Po zahřátí jsou to naprosto stejné oleje se shodnými vlastnostmi. Ovšem to se bavím o olejích jednoho výrobce a ne že bude 10W40 od něčeho a 15W40 od něčeho úplně jiného.
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od DonSalieri »

Tak po zahřatí mají stejnou viskozitu oleje 15W40 a klidně i 5W40 to je jasný, ale nesouhlasím s tím,že 15W40 a 10W40 jsou téměř stejné a rozdíl je jen za studena..Pokud srovnám Shell 15 a 10, tak ta desítka plní ACEA A3/B3,ale 15 jenom A2/B2 stejně tak API je nižší..Jinak oleje 15W40 už nejsou pro větsinu renomovaných zahraničních výrobců vůbec důležité a používají rádi základové oleje ze selektivní rafinace, které pak dále aditivují..
1.9TD Passat Variant....
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Které oleje od Shellu přesně porovnáváš? Podle toho co píšeš o specifikacích asi bereš v úvahu Shell Helix Plus 10W40 a Shell Helix Super 15W40.
Tyhle oleje jsou ale naprosto rozdílné složením a nic s tím nemá společného jejich zimní viskozita (kromě toho, že se prostě ten horší vyrábí s 15 a lepší s 10 viskozitou). Oleje lze porovnávat pouze pokud se jedná ojednoho výrobce a jeden typ, přičemž bude vedle sebe desítka a patnáctka a ne takhle, když jde o zcela jinou směs.
Uživatelský avatar
DonSalieri
Příspěvky: 111
Registrován: sob 13. zář 2008 22:37:14
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od DonSalieri »

Jj porovnával jsem tyhle..Jinak o oleje 15W40 se moc nezajímam tak je to možný co říkaš..Ale asi se shodnem,že pokud se do tohoto motoru bude dávat kvalitní 10W40 měnit po 7500km tak nás všechny přežije... :lol:
1.9TD Passat Variant....
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jojo, jinak já taky doporučuji ten Total. Za dané peníze jde o opravdu moc dobrý olej.
miro - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od miro - FK »

Tesnenie olejovej vane tesni aj po opatovnom zalozeni.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 29. zář 2009 14:09:25, celkem upraveno 2 x.
nebulus - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od nebulus - FK »

Mne menil mechanik ten plech s tesnením medzi vaňou a blokom a nespomínal že by tam bolo treba rozoberať pol auta. Akurát ten nový tam celkom nesedel a musel z neho kúsok vyrezať.
miro - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od miro - FK »

Cena noveho tesnenia ma prekvapila. Navyse mi ponukli 2 druhy. Len obycajne po obvode vane a potom to druhe,plne.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 29. zář 2009 14:05:15, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět