Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

AEF
smazany clen - FK

Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nějak moc dieselových feld tu není, ale i tak si můžeme otevřít téma jaký olej dáváte do svého naftového motoru. Ideálně kompletní výpis všech druhů olejů které jste tam kdy použili a názory na chování motoru s nimi.

Tedy začnu:

Feldu jsem kupoval v bazaru a tak kdo ví co tam bylo. V kufru zbyla po předchozím majiteli litrová lahev shell 10W40 ovšem kdo ví co do ní nalili v bazaru, ve kterých bývá běžnou paxí vypouštění dobrých olejů a náhrada levnými šunty a tak počítám že tam byla stejně nějaká 15W40 i podle hustoty.

Když jsem poté já měnil olej, přišel na řadu Total Quartz 7000 10W40 Diesel, který optimálně splňoval parametry pro tento motor. V praxi s ním nebyly žádné problémy, ovšem ani nijak neohromil. Tedy takový normální zlatý střed. Jinak filtr jsem použil Bosch, který snad byl celkem kvalitní. No a na závěr ještě dodám že jsem měl strach nakrmit feldu řidším olejem aby se mi nezačal ztrácet, ale ani po výměně mi feldička nepápne ani decku oleje, což jsem velmi rád, protože od výměny po výměnu nemusím nic dolévat.

Nyní mě čeká další výměna a tak se poohlížím po nějakém dalším oleji a rád bych tentokrát dal filtr od fýrobců Mann, Purflux, případně opět Bosch. Docela pokukuji po olejích od Liqui Moli, ale nevím jestli je někdo v tomto motoru už používal, tak se uvidí.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Kdo maže ten jede - vše co olejích

Příspěvek od Kovi »

Já měním po 15000 už sem najezdil takto 75000 tisic a nepozoruju změnu k horšímu...
Lil jsem tam Castrol,Mobil 1,Madit...ted sem zakotvil u Fuchs.
Používám tento : FUCHS TITAN Syn MC 10W-40 1l
http://www.dilyfiatov.cz/p892-motorovy- ... 10w-40-1l/
Jsem spokojen...možná je to jen subjektivní pocit ,ale zdá se mi že motor trochu ztichl a běží...jak bych to popsal....měkkčeji...nevim...
Filtr Mann.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak co klusi, kdo dál? Diablo, schympanze atd. Ropáčků je tu přece víc.
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

ano ano.no tak ja som tam dal walvoline 10-40 no uvažujem o 15stke.ten klepot ventilov sa mi nepaci. možem z 10tky prejst na 15? a budem menit tak po 9000km
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jojo, přejít můžeš normálně, motoru to nic neudělá, ba naopak. Akorát se ti dost pravděpodobně stane, že ti mírně stoupne spotřeba a bude ti to připadat trochu zdechlejší. Při 10w40 by jsi měl mít spotřebu menší a motor jede lehčeji a tedy svižněji, ale to člověk moc nepozná, protože na lepší se dobře zvyká. Naopak už to většinou poznat jde jak se to zhorší.
Mimochodem moc jsem nikdy nevěřil takovému vlivu aditiv pro čištění soustavy a kvalitnému oleji, ale fakt to dokáže dost hnout se spotřebou. Samozřejmě stále největším ovlivňovatelem spotřeby na většině aut zůstávají gumy. Já teď jezdím za dlouhodobý průměr necelých 4,8 litrů
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Vici »

jak moc myslis ze dokazou gumy ovlivnit spotrebu? berme stejny rozmer.. jen jineho vyrobce?

jinak do naftaka davame 10w40 myslim cartechnic, meneno po 10tkm, filr origo skoda (jine nekupuju - cena je +- stejna a jsou vzdy ok)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

No gumy mají hodně velký vliv na ovlivňování spotřeby. Samozřejmě jak píšeš, berme v potaz pouze gumy stejného rozměru, protože je každému jasné, že čím širší guma, tím větší spotřeba. Ovšem u stejného rozměru jde krásně pozorovat změny spotřeby při použití dobrých a špatných gum. A nejde jen o jiné výrobce (i když samozřejmě tam jsou právě největší rozdíly) ale také o různé dezény jednotlivých výrobců.
Mimochodem čím dál více se začínají objevovat pneu s nízkými valivými odpory, nebo dokonce speciálně stavěné pro snižování spotřeby. Samozřejmě člověk musí vědět, jestli se mu koupě takové gumy vyplatí na projetém palivu, protože jsou dražší.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Vici »

no prave taky premylsim o gumach.. mam continental sport contact 175/60R14 s jeste asi 4mm vzorkem a na to moje popojizdeni je mi lito je vyhodit. ale zda se mi ze strasne huci a to auto celkem i brzdi....
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

No gumy to je fakt laborování. Nejelpší jsou osobní zkušenosti na daném autě vždycky, protože každé má jinak posazená kola v podběhách a tak i jiný odpor a proud vzduchu jdoucí na kola. Všeobecně se samozřejmě dá vybrat i podle diskusí na fórech které gumy jsou ideální. Ovšem jak říkám, často je to otázka dost dražší ceny a tak je potřeba si spočítat, jestli by se to vůbec vyplatilo dle vyzkoušených reakcí na stejném autě. Přece jen na feldu většina kupuje gumy za 1000-1500,- a ty dobré se pak mohou vyšplhat třeba na 2000-2500,-. Každopádně i v těch levných je dobré vybírat zda jsou s malým či velkým odporem. Bohužel někdy je to zase na úkor jiných vlastností gumy, které jsou někdy přednější než nějaká spotřeba.
Osobně jsem jezdil zimu na sava eskimo s3 a jezdilo to mezi 5-5,5 litrů. Samozřejmě vliv na to měla hlavně ta zima. Teď jezdím na starých zimákách co potřebuju dojet, tedy naprosto špatná volba na léto vzhledem ke spotřebě a jezdím za 4,8 litru, takže já gumy nějak řešit nebude :D . Každopádně až olítám ty zimáky a budu konečně brát nové letní (to asi až příští rok), tak se poohlédnu určitě osobně po GoodYear Eagle F1 hlavně kvůli jejich skvělým schopnostem na cestě. Měl jsem je už na několika autech a super. Ale netuším jak jsou na tom vzhledem ke spotřebě.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

K těm gumám. Mám disky 13" 6j a pneu 175/65 R13. Dříve jsem měl obuto Firestone (označení si teď nevybavím,až je najdu na netu tak to doplním.),teď jsem si z hecu koupil Continental Eco Contact 3 . Prý razantně snižují spotřebu paliva a redukují tím emise CO2. No abych pravdu řekl tak jak už bylo napsáno nademnou,gumy docela dost hučí a přijde mi i že na volnoběh jsem na stejném úseku dojel s firestonkama mnohem dál...jinak to snížení spotřeby jsem moc nespozoroval. Jediné co se mi na nich líbí,že opravdu sedí jak přibitý a to zejména na vodě.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Vici »

ja az ojedu ty co mam tak koupim micheliny
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

mam kumho power max. 185 60 14 a spotrebu 5L cca. a co sa hlucnosti tyka tak to neriesim lebo vo felicii je milion vecí ktore prehlucuju tie gumy :)
Lars1 - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Lars1 - FK »

olej Q8 Formula 10W - 40 (polosyntetika) vyměna po 10tis. km, filtr originál škoda :| a zatím dobrý
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak já toto téma kdysi založil, ale po zmizení příspěvků už tu mé texty nejsou, takže přidám aktuální info znovu. Když jsem auto před rokem kupoval, byl tam dle bazaru dáván shell 10W40, a litrová flaška i zůstala v motorovém prostoru. Olej vypadal opravdu pěkně, takže jsem na něj něco nalítal. Pak jsem se začal trochu více zajímat olejářskými tématy a nakonec jsem došel k tomu, že tou správnou volbou pro fli bude Total Quartz 7000 10W40 Diesel. Ten jsem tam tedy potom nalil a dal mu k dispozici filtr Bosch, protože jsem jiný nesehnal (tedy žádný lepší). Nyní už je na čase opět vyměnit olej a tak přišel na řadu po dlouhém bádání nakonec opět Total Quartz 7000 10W40 Diesel a k němu přijde filtr Mann. Tedy tentokrát dopřeji motoru opravdu to nejlepší co lze. Teď jsem se vrátil z Ostravy, takže po honičce na dálnici s pěkně rozehřátým motorem jsem to vypustil. Nechám to vykapat asi přes noc, aby to sjelo ze všech dílů a zátra půjde dovnitř nový olej, aby si ropáček zase dál mohl spokojeně chrochtat :D
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim ja mam teraz nejaky Castrol 5w30 ale chcel by som prejst na 10w40 nebude to problem?
olej mi nikde netecie ani ho felinka nepapa, medzi vymenou dojejem tak 2dcl.
Doporucili mi na fore ze ked prejdem na 10w40 bude auto tichsie.
Ale nezvysi sa potom spotreba paliva? na dlhe trasy mam 4,8l inak priemer 5,5l
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

10w40 je mnohem lepší volba než 5w30, který tam máš teď. 5w30 je sice super vzhledem k jeho širokému rozsahu použití, ale o to hůře plní běžné funkce. Snad jsi tam nalil alespoň takový, který splňuje jak normu 500 00, tak i 505 00. Ale zpět k 10w40 - je to jedna z nejlepších voleb pro tento motor. Každopádně se příště vyhni castrolu a za dané peníze pořiď pořádný olej. Chceš-li šetřit a přitom mít kvalitu, pak ber Total 7000, chceš-li to nejlepší a nehledíš zase tak moc na peníze, dej tam Shell. Pokud ti to nebralos 5w30 olej, tak s 10w40 nebude už tuplem. Olej bude samozřejmě proti tomu co je tam teď motor trochu brzdit (ani to nepoznáš), ovšem konečně bude řádně mazán. Pokud se ti zvýší spotřeba paliva, bude to opravdu pouze minimální nárust.Auto by mělo být po výměně tišší, jelikož se konečně vytěsní všechna mazaná místa a nebude to běhat naprázdno.
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dik za odpoved, rozmyslam o Valvoline Maxlife 10w40 zevraj je vhodny do aut co maju nad 100tisic km a moja felinka uz ma 293500 km tak mozno jej prospeje.
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Maxlife se dává do opravdu dost jetých motorů. Obecně sice údává výrobce motory nad 100 tisíc km, ovšem to se týká především benzínových motorů, které prd vydrží. U dieselů se hodí alespoň po 200 tisících km. Svými parametry potom na tak jetém motoru slušně vytěsňuje opotřebení. U dobrého motoru bych jej nedoporučoval, nehledě na to, že ani nesplňuje požadované normy.
Sigy - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Sigy - FK »

Zbysek píše:Tak já toto téma kdysi založil, ale po zmizení příspěvků už tu mé texty nejsou, takže přidám aktuální info znovu. Když jsem auto před rokem kupoval, byl tam dle bazaru dáván shell 10W40, a litrová flaška i zůstala v motorovém prostoru. Olej vypadal opravdu pěkně, takže jsem na něj něco nalítal. Pak jsem se začal trochu více zajímat olejářskými tématy a nakonec jsem došel k tomu, že tou správnou volbou pro fli bude Total Quartz 7000 10W40 Diesel. Ten jsem tam tedy potom nalil a dal mu k dispozici filtr Bosch, protože jsem jiný nesehnal (tedy žádný lepší). Nyní už je na čase opět vyměnit olej a tak přišel na řadu po dlouhém bádání nakonec opět Total Quartz 7000 10W40 Diesel a k němu přijde filtr Mann. Tedy tentokrát dopřeji motoru opravdu to nejlepší co lze. Teď jsem se vrátil z Ostravy, takže po honičce na dálnici s pěkně rozehřátým motorem jsem to vypustil. Nechám to vykapat asi přes noc, aby to sjelo ze všech dílů a zátra půjde dovnitř nový olej, aby si ropáček zase dál mohl spokojeně chrochtat :D


Na kolik vyjde ten Total? a po jakém balení jde koupit? A kolik jich potřebuješ... :) :)
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Total jde koupit buď v litráži, nebo ve větších baleních. Do feldy je ideální pětilitrové balení, které vychází na 599,- za Total 7000 a nebo nějakých 650,- za Total 7000 Diesel.
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zbysek píše:Total jde koupit buď v litráži, nebo ve větších baleních. Do feldy je ideální pětilitrové balení, které vychází na 599,- za Total 7000 a nebo nějakých 650,- za Total 7000 Diesel.



jaky je rozdiel medzi total 7000 a total 7000 diesel?
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Teoreticky jsou v diesel přidány další aditiva, která prospívají více ropáčkům. Prakticky nejsou tyto aditiva zapsána ani v technických listech a olej je tak dle specifikací i testů stejný jako obyčejný 7000. Já ale stejně dávám ten diesel, protože těch pár korun mi stojí za ten pocit, že jsem dal ropáčkovi něco trošičku lepšího, ač to třeba ani není pravda. U těchto "diesel" olejů je to dost těžké. Řada z nich je opravdu ten stejný olej s přidanou nálepkou a vyšší cenou. Ovšem někde to taky vážně funguje a bohužel to odhalí až dlouhodobé testy, které vlastně provedete až v praxi. Takže pro mě je lepší dávat tam diesel, který by měl být toršku lepší, a kdyby to byl i tak stejný olej, tak těch pár kaček mě nezabije. Dá se říci, že přímo výrobce, tedy total celkem dokáže prokázat, že je ten olej opravdu maličko více aditivován a právě proto ho taky beru. Otázkou potom je, zda to co člověk koupí je opravdu diesel verze, nebo normální, jelikož prodejci a dealeři s tím rádi čachrují a plní si kanystříky sami ze sudů. Potom tam samozřejmě prásknou co chtějí. Právě proto ale vždy nakupuji v seriozních obchodech, kde se jim dá trochu věřit a ne od nějakého překupníka, který to sice dokáže dodat velmi levně, ale vůbec v kanystříku nemusí být to co má. Bohužel se tady nedá věřit ani "ochraným prvkům" ve formě odtrhávacích pásků na závitu.
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Je internetovy obchod ojeposta.sk seriozny predajca? Mate s tym niekto skusenosti?
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

firemni 15W40
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

Nějakej novej druh oleje??? :lol: :lol: :lol:
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Sakra Diablo, to je firemní nafta, firemní olej. Co dál máte skladem firemního, že by jsme se stavili? Tahle značka by se všem líbila :D
Lars1 - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Lars1 - FK »

Zbysek píše:Sakra Diablo, to je firemní nafta, firemní olej. Co dál máte skladem firemního, že by jsme se stavili? Tahle značka by se všem líbila :D

já bych se taky přidal :idea:
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

oil je firemni 15W40 Shell Diesel Extra a nafta primo z rafky, no i dily na felinu se najdou firemni, kdo dal chce nasrat? :D ;)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

Počítám,že řídíš sám? Bo máš i firemního řidiče...?
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

to bohuzel ne, taky hovno sluzby vid :D
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahohojte pouziva niekto z vas olej znacky Addinol? Maate niekto skusenosti pripadne viete ci je to dobra znacka?
Knokretne Addinol Semi Synth MV 1047 10W-40, 5L na olejposta.sk za 680sk.
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Oleje Addinol jsou jednou z nejnovějších olejářských značek na trhu a z toho taky pramení jejich nutně nízká cena. Jedná se o německou společnost, která je zpracovává na původních zařízeních, která používaly firmy jako třeba Minol. Oleje patří do kategorie těch dobrých, ale jinak ničím moc nevyčnívají. Jsou na tom podobně jako třeba Moguly. Řada lidí na nich má odježděno už statisíce kilometrů, především pak na Slovensku, kam se ve velké míře dováží a řada firem na něj jezdí.
To zda daný typ můžeš použít ve feldě záleží pouze na tom, zda splňuje nutné normy, tedy VW 500.00 a 505.00 společně s dieselovou C normou. Jinak ti o tomto oleji nic moc neřeknu, protože do jakéhokoli auta co mám doma liju něco lepšího.
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

No uz mi v okimu ukazovali i feldu kam nejaka socka dala rostlinak, krasne zabouchal nadobro.... :lol:
Doyle - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Doyle - FK »

Jen tak k věci, používáte někdo při výměně oleje i tzv. průplachový olej?Než dáte ten nový čistý?Jsou k tomu nějaké všeobecné istrukce?Kdysi jsem to na staré škodovce dělat tak, že jsem vylil starý olej, nalil 2l toho průplachového, zahřál, znovu vylil a pak teprve dal nový.Dělá se to tak?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

Tak já jsem to dělal kdysi na na autech co měli známí nebo kolegové na výměnu u mě. a většinou moc nedodržovali intervaly. Takže tam sem to lil. Do feldy ne. Sic nedodržuju interval 7500km,páč si myslím , že je to blbost a navíc používám dost kvalitní olej. Jinak já to dělal tak že jsem to nalil do motoru k tomu starýmu a nechal asi 15 minut klapat. Ale prej se s tím nesmí jezdit ani přidávat otáčky. Páč je to agresivní a v podstatě to rozežere nánosy usazenin, ale i samotný olejový film....
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ono hlavně záleží jaký průplacháč použiješ a proč. Někdy se používá levných olejů, aby se tam jen nalil nový levný, po projetí se vypustí a naleje se nový pořádný. Tím se dostanou ven pouze hrubší nečistoty a trocha nánosů. Pak je varianta, že napustíš komplet náplň průplacháčem, což je nejdražší verze. Necháš pouze klapat na volnoběh, nebo velmi něžně zajedeš. Nevalit na plno, protože to moc dobře nemaže. Halvní funkce je čistit, ne mazat. No a třetí asi nejpoužívanější varianta je dolití litru nebo více proplacháče do současného oleje před výměnou, pak to snese i projetí. No a potom vypustit a dát nový. Samozřejmě u všech variant použit na průplacháč i nový filtr, který se pak zase hned vyhodí. Jinak to totiž nemá moc smysl a většina uvolněných nečistot se dostane do oběhu, protože už je starý filtr plný a je to jen na problém (odtud také je těch několik případů, kdy lidé nalili do motoru průplacháč a pak řekli že si ho tím zničili)
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

Ja tam davam shell for diesel engine, ktery se dava do nakladaku tak delam po 10ti vymenu, ted tam dam pruplach, pac v praci se vali jeden navic :D tak jsem zvedav, jen mam zase mlsny oko po protecu, ale ten v praci neveme :x
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Aky mate nazor na oleje Hekra? ako su na tom kvalitou?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

Osobní zkušenost s nimi nemám,ale slyšel jsem, že je to průměr co se kvality týče.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Oleje Hekra těží především z rozšířené reklamní kampaně, ve spojením s autopořady a závodními auty. Právě v tomto spojení je také Hekra na tom dobře, neboť její speciální oleje (samozřejmě to nejsou ty levné) na tom nejsou špatně. Ovšem klasická třída olejů používaná pro osobní automobily je již zcela někde jinde a Hekra je velmi často srovnávána svými schopnostmi například s oleji Cinol. Tedy osobně bych o takovýchto olejích neuvažoval ani náhodou a alespoň jako minimum dopřál autu mogul.
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

Smoldo píše:Aky mate nazor na oleje Hekra? ako su na tom kvalitou?



Najdi si kamarada mezi MKD a budes mit za par KC spickovy OIL ;)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Kovi »

Plně souhlasím! ;)
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

BTW 5W30 SHELL Diesel Extreme ala 0KC :D - 190kc/l :D ja tam leju jen 15W40 - 0KC ale kdyz si najdete kamarada ktery dela u MKDecka tak tam se leje 5W30 z 90% a olej se fasuje I SEBOU takze vam za par KC to muze nechat nebo i gratis ;)
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

len taka otazka.možem prejst z 10 w 40 na 15w40? chcem odstranit ten sustavy zvuk ventilov tak chcem skusit hustejsi olej.a este jedna vec.ked idem dlhsie dole kopcom na zaradenom stupni a potom prejdem na rovinu a pridam,tak ten zvuk je akoby siel motor bez ojeja na par sekund.je to tym že sa preleje inde kym idem dole?
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Přejít můžeš bez problémů, ale není jisté zda to pomůže. Každopádně pocítíš mírné snížení výkonu po přechodu zpět na hustší olej. U toho zvuku záleží především na to, jestli to dělá právě díky menší hustotě, kdy se tak neplní zdvihátka, nebo (což spíše) je to špatně nastaveným předvstřikem. Oleje 15w-40 a 10w-40 mají totiž po ohřátí téměř stejné paramtery a výměna tak pomáhá především v situaci, kdy to dělá bordel jen chvilku po startu, jelikož řidší 10 trochu více vytéká ze zdvihátek a než se natlakují, chvilku to trvá.
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

my jsme v praci jeden nakladak mazali i vazelinou
smazany clen - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od smazany clen - FK »

vazelina?hmm :lol: to radsej nebudem skusat.no ono to robí hlavne ked je motor studený.alebo ako sme to preberali v inej teme,ked idem napr na 5 stupni tak ked držim z lahka plyn.vtedy pocut ten zvuk ventilov,ako by tam boli nasypane kamienky
Zbysek - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Zbysek - FK »

V tomto případě to olej nevyřeší. Pomůže ale alespoň na začátku, pokud to tam dělá hodně.
Diablo - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Diablo - FK »

schympanze píše:vazelina?hmm :lol: to radsej nebudem skusat.no ono to robí hlavne ked je motor studený.alebo ako sme to preberali v inej teme,ked idem napr na 5 stupni tak ked držim z lahka plyn.vtedy pocut ten zvuk ventilov,ako by tam boli nasypane kamienky



No jeden vedator 3x nevymenil olej a tvrdil ze jo, az z oleje byla vazeli, nejen ze se to pak spachtli muselo vyskrabat, ale zabouchal i motor, repasace za 300tis, ze mu to za to stalo :D
Sigy - FK

Re: Jaký motorový olej dopřáváte svému ropáčku?

Příspěvek od Sigy - FK »

Zbysek píše:Total jde koupit buď v litráži, nebo ve větších baleních. Do feldy je ideální pětilitrové balení, které vychází na 599,- za Total 7000 a nebo nějakých 650,- za Total 7000 Diesel.


No až ted jsem si uvědomil, že do felDy liju 15w40 :? Co bys tedy doporučil? Zítra bych chtěl olej koupit a vyměnit... :)
Odpovědět