převodovka teče - gufero

vše okolo převodovek
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Pawlick »

S manžetkou je lepší, tyčka je lépe chráněná, můžeš jí naplnit tukem...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od pipo444 »

inak podobnú dilemu mám aj ja - čo tam dať ? mám tam iba gufero bez manžety (r.98) a aj po výmene sa mi zdá že trocha slzí, a to som tyčku olepil páskou a hrany zrazil. zamýšlam kúpiť favo verziu s manžetou, tyčka bude chránená a prípadnú kvapku oleja udrží vnútri. ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

Manžeta je na guferu jen navléknutá, takže až se naplní olejem, ztěžkne a vyvlékne se z gufera.
Pokud po výměněn gufera olej opět prosakuje, je poškozený táhlo řazení, odřený, otlučený od písku, kamínků, vyžraný od soli. Ikdyž se zdá být dobrý, za pár dní začne gufero zase prosakovat. Měl jsem stejný problém, pomohla až výměna.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od pipo444 »

skorej sa mi zdalo že to gufero ide nejak navolno. kúpil som ho v autodieloch malo by byť asi origo ale nezdalo sa mi už na začiatku. lahko išlo po celej dlžke tiahla, ako by dostatočne netesnilo... vymením a uvidím. už je tam min. cez 2 roky. zaujímavé je, že na hline je vidieť flak od prev. oleja (typický zápach) no v prevodovke je ho dosť a neubudol :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

Do převodovky se dostává odvzdušňovákem voda. Když vypustíš olej, bude to hnědá spěněná břečka.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od pipo444 »

olej som mal párkrát vonku (výmena klbov, výmena gufera) a žiadna sračka tam nebola :) tak som ho nalial naspäť a dolial novým. inak treba vôbec vypúšťať olej keď sa mení to gufero ? niekto vraví áno, niekto nie. zas tolko by toho nemalo vytiecť
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Boris.Bestie »

Olej na vrácení do převodovky jsem taky měl nachystaný, že vrátím zpět. A já kokot ho dnes v autě vylil do kufra :hlava: Jinak já teda doufám, že při výměně gufera řazení ho moc nevyteče na rozdíl od poloos
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Rambo-x »

Při výměně gufera řazení vyteče pár kapek,taky jsem si myslel že to bude chcát jak výpušťákem,měl jsem připravenou nádobu,a ono to dvakrát vykáplo :D
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od JoS »

To bez prachovky je dvoubřité, což by mělo být lepší, ale není, protože se tam zadře prach a bláto a zničí brzo spolehlivě oba břity a začne téct. Já už tam mám 60 000 km ten favoritový s prachovkou a drží spolehlivě. Jen je potřeba před nasazením nového kromě isolepy nebo kondomu udělat ještě jednu věc. Leštěnkou Tempo nebo jinou pastou s abrazivy leštit pomocí pruhu plátna část hřídelky, která se zasouvá do gufera. Sem tam, sem tam, dokud to není hladký. Jinak to nemá smysl. Přejeďte si to předtím a potom prstem a uvidíte sami...........
Odpovědět