převodovka teče - gufero

vše okolo převodovek
Luis

Re: převodovka unik oleje

Příspěvek od Luis »

Dík, teď jsem tam pod to vlezl, ta řadící tyčka, co vede do převodovky, je uchycená v čemsi (já vím, vyjadřuju se jak blb, ale nerozumím tomu) k další tyči, která pokračuje dozadu. Nemám jámu, tak jsem zas tolik neviděl. Ale jakoby to "cosi" spojovalo ty dvě tyče k sobě, aby šly volně. Fakt se to taky mlelo. Okolo toho spoje byly tři šrouby a všechny lehce volný. Tak jsem je dotáh. Nepodělal jsem tím dotažením něco ???
sword - FK

Re: převodovka unik oleje

Příspěvek od sword - FK »

Ahojky tak Vám všem děkuji za rady od každého jsem si vzal kousek a světe div se olej už neteče :lol: Ještě jednou moc děkuji za rady :D
Collin - FK

Stále kape olej

Příspěvek od Collin - FK »

Pořád mě kape olej z převodovky.. Měnil sem už 3x gufero,dal tam nějaký silikon k temu určen+ manžetu a stále teče! Je nato nějaké fígl? Mužu nafotit kolik oleje vyteče.. 1,2dny docela velká kaluž v garáži.. Ted Sem došel do garáže po 16dnech a kaluž oleje obrovská.. Už nevím co stím..
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále kape olej

Příspěvek od ka-spel »

ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále kape olej

Příspěvek od Kuladmin »

A kudy ty to tece vis? netece to pres radici tycku?
Collin - FK

Re: Stále kape olej

Příspěvek od Collin - FK »

Kaspel: díky.. Jak to bude možné zkusím to stou páskou na tu tyčku..
Kuladmin: Zdá se mě že kape přímo přes to gufero..

EDIT: sloučeno více témat
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli jsi nasazoval gufero přes konec hřídelky bez omotání izolačkou, tak to jsi ho musel stoprocentně načnout hned při montáži.
Jestli máš podezření na poškození hřídelky v místě gufera (vyreznutí), tak zkus parkovat se zařazeným jiným kvaltem. Místo jedničky dej něco co se řadí dozadu (dvojku, zpátečku).
Já obecně doporučuju parkovat se zařazenou zpátečkou. Celá pracovní část hřídelky je tak v oleji. Když parkuješ na jedničku, tak to celé čumí ven z převodovky. Možná proto mi gufero těsní ještě po dvanácti letech. Ne že bych ale byl takový magor co řeší který kvalt tam nechá. Mám zámek zpátečky, tak je to samozřejmost.
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

Nejdříve sem nasadil gufero a pak až hřídelku. Ale je fakt že bez izolačky.. Zpátečku dávám většinou pořád.. Do garáže couvu a pak tam zpátečku nechám..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Pak až hřídelku? Ta ti přece čouhá z převodovky.

Z převodovky ti čučí hřídel s dirkou pro kolík. Na tu natáhneš gufero a naklepneš ho do osazené díry.

Stejně bych nafackoval tomu, kdo rozhodnul o některých perlách na převodovce ve Favoritu/Feldě

1. neexistence nalévací zátky
2. vstup řazení pod hladinou oleje
3. nedělené vnitřní klouby poloos (normálně koukají z převodovky příruby a na ně jsou vnitřní klouby přišroubované, při demontáži převodovky se nemuseji vytahovat klouby z převodovky)
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

Tak ted asi každý myslíme něco jiného.. Čouhá s převodovky, nacvakneš gufero a pak nasuneš tyčku ne!? Já už si to přesně nepamatuju jak to tam je.. Asi to nedokážu pořádně popsat..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Kde ti to teče? Já píšu o guferu na řazení.

Tam ti přece z převodovky čumí hřídel, na kterou pak nasadíš tyč co jde k řadící páce a prokolíkuješ to dohromady. Ta hřídel z převodovky nejde normálně vyndat.
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

No o tem mluvím tak jak jsi to napsal ty.. Z převodovky čučí hřídel, ta nejde vyndat to je jasné. To by si musel rozdělat skřín.
Mám to jak píšeš jen sem to nedokázal popsat..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

No a na tu hřídel, když natahuješ gufero, tak ho hned poškodíš, když konec a tu dirku neolepíš izolačkou.
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

Ok,ok vyzkouším jak bude možnost.. Ale to bohužel potrvá.. Takže stačí jen na hřídelku dát izolačku?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, stačí izolačka, aby se břit gufera nepotkal s žádnou ostrou hranou.
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

JJj Fajn tohle mě zajímá tak sem zvědav.. Ale pokud to tobě vždy tak vyšlo tak by neměl být problém..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Když očistíš část hřídelky, kde jezdí gufero a dáš nové gufero, tak to většinou těsní.
Největší pakárna je to očištění hřídelky. Chce to nějakou hrubší brusnou pastu, aby to trochu bralo, ale neškrábalo. Jestli na ní nemáš orezlé fleky a vydřené drážky, tak můžeš leštění hřídelky vynechat.
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

No malinko chycená je, a to si myslím bude bohužel stačit nato, aby to gufero pořádně netěsnilo.. :(
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Atnarfus »

Není to zase tak kruté. Když je třeba trochu očernalá, tak to nevadí. Nesmí tam být ostřejší nerovnosti (drážky, vyrezlé dolíky).
Collin - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Collin - FK »

Jasné, každopádně díky moc! Napsal jsi mě tady ttoho moc. Takže už vím po čem jít a jak.. ;)
hnec - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od hnec - FK »

a kdyz to vypada ze mi to tece z poloosy,zvladnu vymenit gufero poloosy doma?jak se to dela?
smazany clen - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od smazany clen - FK »

Blbě.Musíš auto zdvihnout a vlést pod něj.Jestli máš zvedák,jsi králem.Demontuješ šrou,který dole drží těhlici ke svisláku ramene.Možná si kup už dopředu nový s maticí(je to pevnostní šroub!)Potom zapáčíš velkým šroubovákem nebo pajsrem mezi kloubem a tělem převodovky.Kloub s poloosou vyleze ven.Při zpětné montáži se tam musí prudce nacvaknout.Poloosu s kloubem co nejvíc povytáhneš ven a odkloníš stranou.potom vyndáš staré gufero.Kloub i dosedací plochu na převodovce PERFEKTNĚ vyčistš a naklepneš nové gufero.Pak vezmeš do obou rukou poloosu a kloub a rychle ji zacvakneš zpět.Kolikrát to právě moc dobře nejde.Minule se mi stalo,že to vypadalo,že tam je a pak se při pootáčení ukázalo,že tam nedrží.Napodruhé už to ale zacva :twisted: knout šlo.
hnec - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od hnec - FK »

diky josi....no zvedak nemam,da se to zvladnout bez nej?
smazany clen - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dá,ale chce to pořádně zvednout a podložit tak,abys pod tím mohl volně natáhnout ruce.Já si tyhle věci dělám u garážníka,protože to fakt ulehčí práci. :?
100bubu - FK

Re: prevodovka-tečie/normalka

Příspěvek od 100bubu - FK »

Toto má být Vůz: do roku výroby: [-09/96]
Obrázek

Viete my niekto povedat katalogove číslo tohto gufera?

a k tomu guferu by mala ist ešte aj vonkajšia manžeta. tak ked tak aj číslo tej manžety .dakujem moc
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od mikka »

Těsnění staršího provedení 10.94-05.96 má číslo 002 301 227, dvojbřité těsnění 14x24/30x10 od 06.96 má číslo 002 301 227 B
Manžeta pro starší těsnění 10.94-05.96 má číslo 115 292 800.
100bubu - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 100bubu - FK »

dik.idem kupit.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Pawlick »

Tak jsem taky měnil to gufero. Rozhodně jsem neměl odvahu do toho kolíku čímkoliv mlátit, tak jsem prohledal dílnu a "vyrobil" přípravek - do držáku z kosy jsem jen vyvrtal díru, aby kolík mohl vylézt ven. Fungovalo to parádně i na zpětné nandání kolíku nového.

Nějaké foto přikládám zde:
Obrázek
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Kamo5564 - FK

Prevodovka

Příspěvek od Kamo5564 - FK »

Dobry den, potreboval by som paar raad od skusenych skodovakov.
Pred par tyzdnami som vybehol na dost vysoky obrubnik koli smiku narazil som si olejovu vanu, pohla sa aj napravnica a teraz som zistil ze mi aj slzii z miesta na prevodovke odkial mi vychadza prevodova tyč. Je problem ak odtial vyteka prevodovy olej? Ak ano koli comu?
Za odpovede a rady vopred dakujem. Predna Naprava sa vymiena teraz cela aj s riadenim toto bolo zistene pri jej vymene.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka

Příspěvek od Honza_t »

to bude gufero, to prostě časem začne, myslím si že to nemá spojitost. Špatně to je, protože až ti vyteče všechen, přestaneš mazat a zničíš převodovku, nehledě na to, že ještě před tím ti nepůjdou řadit kvalty ;)
Kamo5564 - FK

Re: Prevodovka

Příspěvek od Kamo5564 - FK »

aha no aj tak pri vymene napravnice nevieme ako odmontovat hriatel riadenia pri prevodovke aby sme mohli napravnicu komplet demontovat. Nenasli sme tam ziadny srob co by ju drzal.
Marty_pv - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Sloučeno do správného vlákna, odpověď na dotazy najdeš v předcházejících příspěvcích - a :hledej: :!:
SatanSpravedlivy - FK

Simering

Příspěvek od SatanSpravedlivy - FK »

Zdravím a žádám o radu. Prasknul mi simering z vodící tyče. Nebo-li z tyče co vede od řadící páky k převodovce. V místě vstupu tyče do převodovky mi vytéká převodový olej z důvodu vadného simeringu. Může mi někdo poradit jaký simering koupit? Jaké je přesné označení a číslo simeringu? Hledal jsem to neúspěšně v internetovém obchodě "Autokelly". Bude-li někdo tak laskav a připíše jaký, ne příliš drahý převodový olej mám koupit a jaké množství, abych jej rovnou vyměnil? Předem díky za odpověď a hezký víkend všem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

Je to gufero tyčky řazení:
http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/f ... dej=gufero
nebo kup gufero z favoritu, je shodné, jen delší a navléká se na něj manžeta, trochu to zabraňuje nečistotám.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 5816d75309
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... b77b3bc093
Olej dej, na jakej narazíš, je to celkem jedno, měl by být 75W, ale může se ti stát, že bude moc řidkej a bude téct i přes nové gufero, pak ti nezbyde než dát 80
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od bobas »

Chlapi,mam problem, felda nam normalne jezdila,ale kdyz se deda chtel otocit,tzn zaradil zpatecku a uz se nerozjel,zarachotilo a konec,vec se ma takto,nestartuju zaradim jedna,auto se nehne,tachometr se ale pochne ,ale ze predu neco rachoti,vic jsem to nezkoumal...ani jsem pod tim nelezel,auto je zasnezene a je na nem 30cm snehu,2 mesice nejelo a ted vecer se mi to nechce odhrabavat,stalo se nekomu neco podobneho? jsem laik,tak prosim o radu,diky :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

To vypadá na ukroucenej homokloub.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od bobas »

Ja si to myslel,zitra na to kouknu za svetla,je mozne ,ze by se ale neozyval?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

Možná se ozýval a nevšiml jsi si toho.
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od bobas »

diky za tip,zitra na to kouknu:)
biker610i - FK

Re: prevodovka-tečie/normalka

Příspěvek od biker610i - FK »

mikka píše:Pasuje tam oboje těsnění. To širší je jednobřitové a bylo už na favoritech. Po namontování kousek vyčnívá z převodovky. Patří k němu ochranná manžeta, která se nasazuje na tu vyčnívající část.
To užší je dvojbřitové a ochranná manžeta se k němu už nedávala.
Většina lidí dává přednost starému provedení s ochrannou manžetou. Dýl to vydrží těsnit.
Jediný problém při výměně je vytlačit rozpěrný kolík z táhla řazení. Já jsem si na to udělal přípravek - třmen s osazeným šroubem, kterým to jde krásně.
Nemusí se vypouštět olej, vyteče jen pár kapek.
Při nasazování nového těsnění pozor na otřepy na otvoru pro ten pružný kolík. Je lepší otřepy předem srovnat a pak ještě polepit např.isolepou, aby se břity nového těsnění nepoškodily.
ja som dal manzetu na to dvojbřitové uzsie gufero a zatial tesni
DOLAN - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od DOLAN - FK »

Zdar,
máte někdo zkušenosti s vyndáváním zbytků gufera tyče řazení? To staré klasicky teklo, jenže tam bylo fakt brutálně zapečené, takže jsem vytrhal co jsem mohl, nožem vydloubal co šlo, no s hloupým doměním, že to dotěsním silikonem na převodovky, jsem tam zkusil zasunout nové. Jenže to tam kvůli těm pozůstatkům, byť malým, vůbec nechce a leze ven. Začínám z toho bejt zoufalej, nožem se v tý dírce moc šmrdlat nedá, protože není místo.
Objednávání chemie na rozpouštění zbytků těsnění nehrozí, auto potřebuju co nejdřív zprovoznit. Nešlo by to třeba nějakou "domácí chemií"?
DOLAN - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od DOLAN - FK »

Tak to srovnávám s kolegou a mám tam navíc nějakej kovovej kroužek jako vložku, což asi bude ten hlavní zádrhel, že to tam nechce jít.

Zde kolegovo:
http://pawlick.rajce.idnes.cz/repase_ra ... V87073.JPG

No a tohle tam mám já:
Obrázek

Mám se ten kroužek odtamtud snažit vydolovat?
milan431 - FK

vymena guferka na prevodovke na felicii 1.9

Příspěvek od milan431 - FK »

Zdravim vas,som asi 2 mesacnim majitelom felicie a mam problem z prevodovkou,po vymene oleja mi zacalo tiect guferko cez radiacu tycku,olej som tam pouzil Shell 75w90 .Auto bolo vyrobene v roku 2001 a je to diesel.Neviete nahodou aky ma rozmer to guferko?a tiez mi zacalo slzit aj guferko na ktorych su nasunute poloosi tak by som dal aj tie nove neviete tiez ake maju rozmeri?mohlo to byt sposobene tym ze som dal do prevodovky tento olej zdal sa mi redsi ako tam bol,dakujem za vase rady
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena guferka na prevodovke na felicii 1.9

Příspěvek od 103457 »

Ahoj, zcela jistě je to tím olejem, který jsi použil, staré gufera ho jižneudrží.
Na polosy je gufero diferenciálu 40x55x8
http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-550 ... loosy.html
Na tyč řazení je gufero tyčky řazení 14x24x30x15
http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-551 ... azeni.html
Lze použít i kombinaci gufero s prachovkou, jako to má favorit.
http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-551 ... azeni.html
http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-551 ... azeni.html

Ovšem u táhla řazení nemusíš mít stopro problém vyřešen, táhlo může být vyžrané a olej bude prosakovat dál. Měl jsem stejný problém a tak jsem na doporučení našeho převodovkového mága URNY dal olej Q8 80W 90. Bez problémů řadí v létě i v zimě a bez průsaku.
DOLAN - FK

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od DOLAN - FK »

Tak včerejší problém jsem vyřešil.
Ten kroužek tam skutečně neměl co dělat. Nevím, zda to byl nějakej pozůstatek prapůvodního těsnění a v něm bylo nalepeno jiné, novější, nebo co to vlastně mělo znamenat. Vypáčil jsem jej odtamtud, vyčistil díru hadrem a tech. benzínem, nasadil nové favorití gufero s manžetou a jak se zdá, vše je OK. Olej jsem použil Total 75W90 (viz např. zde), převodovka příjemně stichla, řazení jde o něco lehčeji. Ještě by to chtělo vymezit ty vůle, no nejlíp vyměnit celou vykvedlanou konzolu...
madeincz76 - FK

5 nových gufer řazení a pořád teče

Příspěvek od madeincz76 - FK »

Prosím vševědoucí aby mi pomohly s neskutečným problémem,vím že už se to řešilo asi mnohokrát.Gufero řazení na felicii 1.3Mpi během 2 měsíců tam mám 5 nových gufer 2x repliky 2x originální přímo od servisu škodovky nasazené a poslední jsem zkusil gufero na fávo i s manžetou a pořád teče hřídel není poškozená např škrábance nebo nějaká vědší rýha na hřídeli :| už fakt nevím.Těsně před tím než to začlo téct jsem dělal nové těsnění pod hlavou a rozvody tj.nové lepení olejové vany,není tam třeba problém že protíká motový olej do převodovky a vzniká tam nějaký přebytek oleje který se dere guferem ven nechápu :scratch: Kdyby to byla kapka za den tak to neřeším ale je to po každé jízde tak flek 10 x 10 cm a to už je trochu moc díky všem za rady co stím
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 5 nových gufer řazení a pořád teče

Příspěvek od ferdamravenec »

krom toho že jsi měl použít nějaký stávající téma , tak to chce taky číst , před chvílí někdo někomu odpovídal že se může zničit už při nasazování ,
další věc je ta že se po jízdě-ohřátí vytvoří v převodovce přetlak a když nefunguje odvzdušňovací ventilek tak si to hledá nejsnažší cestu nspř gufero náhon spoj
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od 103457 »

Přesně, jak píše kolega, ještě může být ohlá tyč řazení, nemusí to být vůbec znát. Taky pozor při nasazování gufera, o tu díru na zajišťovací čep se může poškodit břit gufera, radí se díru olepit izolepou, aby neměla ostré hrany. Olej taky může hrát roli, třeba máš moc řídkej, zkus místo 75W třeba 80W
Měl jsem podobný problém, nové gufero vydrželo vždy týden a začalo téct. Řešil jsem to repasí převodovky u našeho převodovkového mága URNY a mám už dva roky naprostej klid. ;)
madeincz76 - FK

Re: 5 nových gufer řazení a pořád teče

Příspěvek od madeincz76 - FK »

ferdamravenec píše:krom toho že jsi měl použít nějaký stávající téma , tak to chce taky číst , před chvílí někdo někomu odpovídal že se může zničit už při nasazování ,
další věc je ta že se po jízdě-ohřátí vytvoří v převodovce přetlak a když nefunguje odvzdušňovací ventilek tak si to hledá nejsnažší cestu nspř gufero náhon spoj

za nové téma se omlouvám,ale co se týče gufera bylo nasazované přs izolačku a hřídelka byla odgroutovaná nejsem zase takovej amatér abych to nasazoval na ostro :lol: ale ten odvzdušnovací ventil mě nenapadl skusím ho trochu pořešit,hřídel ohlá asi nebude žádnej náraz nebo něco podobného nebylo dik za info
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: převodovka teče - gufero

Příspěvek od Boris.Bestie »

Mám dotaz gufero řazení. Jsou dvě verze starší gufero s manžetou alá favorit a nebo novější verze jen nějaké lepší gufero bez manžety. Co je podle Vás lepší tam dát? Protože jsem nevěděl a prodavač věděl ještě míň koupil jsem obě verze a rozhoduju se co tam dát.
Odpovědět