Přestalo jít řazení.

vše okolo převodovek
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj všem!

V první řadě musím napsat, že jsem prohledal celé forum, abych našel vlákno se stejným problémem, ale nepovedlo se mi to. Pokud jsem ale hledal špatně, prosím admina o přesunutí mého dotazu a hlavně prosím o neuzamčení. Díky

A teď k problému. Jel jsem se projet a najednou se stalo, že mi nešla vyřadit trojka. Tak jsem s tím různě vyklal a nakonec jsem za použití opravdu velké síly vyřadil a dal čtyřku. Pak to bylo dobré, ale zase pár kilometrů tam nešla dát čtyřka. Pak jsem ji tam s meziplynem nějak dal nebo nevím a jel zase dál. Všechno bylo nějaké zatuhlé, což bych přisuzoval zimě, jelikož parkuju venku, ale zrovna včera jsem měl auto v garáži, kde jsem něco dělal ne autě. Sice tam nebylo teplo, ale nebylo tam -10°C. No a když jsem po ujetí cca 10 kilometrů zaparkoval, tak jsem si řadil s vyšláplou spojkou a s vypnutým motorem jen tak na místě a zjistil, že problém je pořád a zase nešla občas vyřadit trojka a musel jsem ji prostě vyrvat dost velkou silou. No a pak jsem zjistil, že tam jde dát Rko z 5ky, aniž bych tam dal předtím neutrál. Prostě tam jde dát normálně z pětky pohybem dolů. Netušíte někdo, co by to mohlo být? Blbý je, že je všude mokro a nasoleno a lehnout si pod auto nemůžu a ani v garáži, protože tam je to po zajetí to samý, jelikož to z auta steče. Poraďte mi prosím, co se mohlo stát a jak na to a kolik si mám případně připravit na opravu. Kamarád říkal, že je v háji převodovka, ale to jsme si je mailovali. Díky všem a hezkej večer!
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od emilio52 »

A přitom stačí jen napsat "řazení" a stisknout HLEDEJ a pak si vybrat .
search.php?keywords=%C5%99azen%C3%AD
viewtopic.php?f=24&t=3732&hilit=%C5%99azen%C3%AD
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Ano, nejsem blbeček a první, co bylo, tak bylo, že jsem hledal tohle. Jenže jediné, co jsem se dozvěděl bylo, že je to možná kloubem řazení. Je možné, že v těch mrazech zatuhnul, to jo, to mě napadlo. Ale nejde mi do hlavy, proč tam najednou jde při vypnutém motoru dát Rko z 5ky. Ale díky ;-) Omlouvám se za vulgaritu, ale tohle jediné nemám na fk rád. Člověk něco hledá, nenajde tu přesnou odpověď a někdo mu řekne, ať hledá dál :-) To mě rozčiluje a nejsem určitě sám.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od emilio52 »

:ot:
Jak jsem ti psal do SZ kterou jsi ještě nečetl .
pravidlo
č.3. Před vložením nového příspěvku se nejdřív přesvědčte, zda-li se již podobné téma ve fóru nenachází. Jestli ano, pokračujte v existující diskuzi přidáním svého dotazu pomocí tlačítka |ODPOVĚDĚT|
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Jasný, díky moc a omlouvám se ;-) Ví tedy někdo, jak na to? Přečetl jsem si, že je to tím kloubem možná, takže ho zkusím nastříkat silikonovým olejem. Ale co s tou zpátečkou? :-(
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od emilio52 »

:hlava:
Možná spojka (přítlačák) nebo táhlo řazení nedá se nic dělat zalehni pod auto .
více najdeš zde
viewtopic.php?f=24&t=13375&hilit=nejde+zp%C3%A1te%C4%8Dka
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Díky. Něco jsem se dozvěděl. Já hlavně doufám, že nebude v háji převodovka nebo spojka, to by mě odrovnalo finančně :-( Ještě se zeptám, čím je možné, že tam jde z 5ky zpátečka v pohodě, ač by němala, protože je tam přeci pojistka. Nikdy jsem ji tam nemohl dát, ale teď jo. Táhla řazení jsou jakoby v háji, protože se při neutrálu páka od začátku, co auto mám (189 500km) hýbe ze strany na stranu, ale nikdy mi nešlo blbě řadit, až na dvojku, která občas jde přes zuby. Když tam teda jde ta zpátečka z pětky, aniž by tomu zabránila pojistka k tomu určená, je i tak možné, že to je jen nepromazané táhlo třeba nebo, že je prostě jen v háji ten kloub? Díky moc za odpověď!

Nikdo další netušíte co s tím může být?
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Tak si pod to jdu lehnout...Opravdu nikdo neví, co s tím? Mám strach, aby to nebyla spojka nebo převodovka :-(
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Tak jsem si lehl pod auto, rozmontoval ten kloub pod řadící pákou, namazal ho a složil ho zase. Pak jsem i namazal to spojení táhel těsně za převodovkou. Sice se chod řazení zlepšil, ale pořád přetrvává problém, že nejde občas vyřadit trojka, čtyřka jde dát blbě (zasekne se jakoby na neutrálu a nejde tam dát, až po dalším pokusu se tam dostane) a hlavně jde hrozně obtížně řadit zpátečka. A vyřadit jde taky snad ještě hůř, než, když ji tam dávám. Jak jsem pod tím teď ležel, tak jsem si ale všimnul, že je převodovka jakoby od oleje. Je možné, že by vytekl a zapříčinil tomuhle všemu? Bohužel jsem hladinu neměřil, protože jsem nevěděl, jak. Vím, že se musí odmontovat náhon tachometru, ale to jsem nikdy nedělal. Poraďte prosím, jsem zoufalej, protože hodně jezdím a na autě jsem závislej :-( Díky
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj všem. Tak jsem koupil 3 litry oleje do převodovky a gufero na řazení. Jdu se podívat, kudy to teče a uvidím, jak dál. Každopádně pořád nechápu, proč tam jde zařadit z pětky Rko...
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Tak situace se nezlepšila ani provozem. Trojka pořád nejde občas vyřadit a zpátečka jde blbě jak vyřadit, tak i zařadit. Ale napadlo mě, že jelikož mám od začátku,co auto mám, vykloktané řazení tak, že se řadicí páka kýve jako oslí penis, jestli to nemůže být tím. Ten kloub, který spojuje táhlo do převodovky s tyčí řadicí páky je v pohodě, ale napadlo mě, jestli nemohl definitivně odejít ten kloub nad ním. Jakoby ten blíže k podvozku. Myslím, že je v takové černé gumě. Myslíte si, že je potřeba měnit celé řazení nebo budou mít tenhle kloub v mototechně? Díky.
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Cobrak »

Není nic lepšího, než si psát sám se sebou :-(
Lukoo88 - FK

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Lukoo88 - FK »

Asi bydes mit synchrony v prevodovce v haji . A nebo skus vymenit skojku s pritlacakem a loziskem nestoji to moc :) http://www.skoda-dily.cz/eshop/201011-s ... i-1-3.html
Detektor

Re: Přestalo jít řazení.

Příspěvek od Detektor »

Zdravím chlapci dnes z ničeho nic přesně stejnej problém. Občas nejde ve trojky a zpátečku pomalu nejde zařadit ani vyřadit. přes zuby to snad ani jako nejde že by to chrčelo ta zpátečka . jen trojka když jí nevyřadím tak jí jakože zpět zařadím tak to zachrčí . Zjistil jsem dále že ikdyž se trojka při vyřazení zasekne a není uplně vyřazená do neutrálu tak po vyšlápnutí spojky je zž asi vyřazená i když páka není v neutrálu :/ Odpovídalo by tomu i to chrčení při zařazení zpět trojky . pak většino škubnutím jde ven . Všechny ostatní rychlosti jak vždy po másle jen 3
a zpátečka -_- Přišly jste na to někdo ? 1.3BMM 50kw Combi 3/1996starý typ řazení
:( :o
Odpovědět