Spojka, výměna spojky a vše okolo

vše okolo převodovek
Odpovědět
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Lugosy »

Torx? Já tam mám šest šestihranných pevnostních šroubů a používal jsem gola ořech 13 (MPI 1997).
Marty_pv - FK

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Na BMM šestihrany 12 mm, na 2000 MPI to samé a na fabii netuším, to si už z rozebírání nepamatuju
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Lugosy »

Uvažuju nad Martyho informací a má pravdu. Bral jsem v sadě nejmenší šestihranný ořech a ten mám 12. Takže šest dvanáctek :)
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Suri »

Marty, Lugosy - od cca 99 je tam TORX ako na fábii , ak to niekto vymenil tak samozrejme nie , mrknite etku
Marty_pv - FK

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Marty_pv - FK »

ETKA říká že je tam fakt torx - asi teda na té mé 1.3 MPI před rozebráním už někdo dělal spojku
Jinak proč řešíš velikost jestli se můžu zeptat? Já si právě kvůli fabii pořídil velkou sadu torx ořechů T10-T55 a prostě vyberu správný :)
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny spojky

Příspěvek od Suri »

Marty - pretože mi treba ho zohnať , torxy už mám vylámané a neviem ktorý bol na spojku asi 40tka ale musím kúpiť v škodovke šroub a uvidím
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Lugosy »

Kdo vymění torxy za šestihranné šrouby, je rozumný člověk. Za chvíli snad konstruktéři vymyslí závit s dynamicky proměnlivou změnou stoupání :)
goodFela - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od goodFela - FK »

:ot: Torxy jsou budoucnost. Řikali nám to na přednášce z konstruování ;)
franci13
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. kvě 2009 18:58:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od franci13 »

Až s tím budeš dělat,poznáš jaká je to budoucnost.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

tak ono z hladiska pôsobenia síl pri doťahovaní povolovaní to nie je zlé , samozrejme na podvozok nie , ale vezmite si , dá si to robot na magnetický orech a krúti zaradom , môžu sa ušetriť náklady
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

tak uz me tenhle rok bude cekat druha vymena spojky na mym aute. puvodni vydrzela 130t km ale uz byl KO pritlacak tak se musela udelat. koupila se sada od LUKa a vydrzela celych 10t km a klouze jako :pig: je to mozny? Sem vcera nechal auto v polovine kopce se zarazenou zpateckou a stalo na miste i kdyz bylo nastartovano a spojka pustena :D
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

luk stojí všeobecne za hovno , prvotné dojmy super a rýchlo je po nej
crazyduke - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od crazyduke - FK »

Jj LUK jsem dal jednou na rapida a K.O. za jedno léto....
Teď mě čeká komplet spojka na 1,6 feldu tak jedině sachs
jen pro info cca ceny:
LUK komplet 1,3 za 1050,- sada
LUK komplet 1,6 za 1293,- sada
LUK komplet 1,9 za 1393,- sada
SACHS 1,3 - lamela 579,- přítlačák 560,- ložisko 262,-
SACHS 1,6 - lamela 495,- přítlačák 594,- ložisko 262,-
SACHS 1,9 - lamela 609,- přítlačák 601,- ložisko 262,-

Už jen najít někoho, kdo mi to pomůže vyměnit v okolí Kladna..... :D
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

jakej je rozdil mezi lamelou 1,3 a 1,6 ?
goodFela - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od goodFela - FK »

Lamela je stejná. Liší se jenom přítlačák (i když někde jsem četl, že se už nerozlišuje) v přítlaku...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od mikka »

Lamela pro 1,6 má navíc předtlumič, tvořený dalšími pružinkami, umístěnými mezi standardními čtyřmi pružinami tlumiče záběru.
Přítlačák je rozměrově stejný, ale přítlak pro 1,3 je 3700 až 4300 N, pro 1,6 u vozů do 06/96 je 4300 až 4900 N a pro vozy 1,6 od 07/96 je přítlak 4600 až 5200 N.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

SACHS již nerozděluje přítlačáky na 1,3 a 1,6, dělá již pouze jeden typ. Sám jsem se o tom přesvědčil, když jsem na jaře měnil spojku, ikdyž v prodejnách vedou přítlačáky rozděleně, jako pro 1,3 a 1,6 tak jsem je porovnával a mají naprosto shodné čísla na sobě. Čili přítlačák bych neřešil co dotypu motoru, jen bych volil nějakou lepší kvalitu, pokud plánuješ si auto nechat a něco s ním najet, to platí i pro ložisko. Lamelu kup přesně pro tvůj motor.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

103457 - kolega , síce SACHS dodáva iba jeden univerzálny typ do mototechien ale škodovka má aj to čo patrí tam aj tam , navyše môžeš zobrať aj repas diel označený X a je tam rozdiel 20€ na feldovej spojke oproti novej , a nie je to nejaký repas doma ale riadne všetko vymenené , proste vrátiš staré diely a ušetríš
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

jinak dneska sem zkousel zaradit trojku, zatahnout rucku, vytocit motor na 3000ot/min a rychle pustit spojku a motor chcipal pomalinku. takze pristi tyden jdu koupit lamelu a vymenim ji. Pritlacak a lozisko snad bude OK
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

Foglik - to si len mysli , oplatí sa robiť to tri krát na spojke za pár korún? stojí to za tú robotu? videl som kopu ok lamiel a šmýkala lebo bol ko prítlačák
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

aha. no ja jenom ze to bylo komplet meneny ani ne pred pul rokem, tak holt asi koupim cely rovnou no.
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Spojka klouže

Příspěvek od DaveScore »

Zdravím, obracím se na Vás s dotazem ohledně klouzající spojky. Nedávno jsem nechal měnit spojku (celou sadu). Ale spojka stále klouže, když potřebuju vyjet něco hodně prudkého, je to dost problém... dále při řazení ve vyšších otáčkách spojkový pedál pustím a cítím, vidím (na otáčkoměru), tak spojka pozvolna zabírá... Nedocílím při okamžitém pustění spojky "cuknutí" :) Díky za případné rady... ;)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 03. srp 2011 9:45:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: příspěvek sloučen, viz pravidlo č. 3
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

Dave - čo všetko si menil? výrobca aký? spojka zaberá kde? ako je nastavená? zotrvačník nebol príliš opotrebený pri výmene?
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od DaveScore »

Sada což bylo: lamela, víko a ložisko značky LUK (http://www.obautodily.cz/skoda_felicia_ ... luk-405009) Spojka zabírá dost nahoře, jinak nastavená nevím jak je (jestli myslis pedál, je ve stejné poloze jako brzda), ani setrvačník nevím jak na tom je, spojku jsem nemělnil ja...
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

koľko to má najeto? luk je týmto dosť povestný a nič moc výdrž na felicii
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od DaveScore »

mezi 3000 - 4000 km, vic ne, jednou za tu dobu jsem tahl vozejk s drevem, byl polopraznej...
Někdo nějaký nápad, stanovisko? :D
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

odesla ti po +- stejnych kilometrech jako me. Ja mam v planu menit nekdy behem 14dni
Uživatelský avatar
DaveScore
Příspěvky: 237
Registrován: pát 25. čer 2010 14:13:40
Bydliště: Fairbanks
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od DaveScore »

to Foglik: Fakt jo? Máš stejný problémy? Připadá mi po zahřátí ještě "klouzavější...

btw: jakou koupíš těď? a vyměníš jen lamelu? nebo zase celou sadu?
Podvozek musí být rychlejší než motor.
Honda Civic Vtec
Favorit 136L, vačka, hlava, HP
Bylo:
Felda 1,3 Mpi, 50kw, Cimbu, HP
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

kdyz jedu po meste a dlouho stojim na semaforu a jeste treba do kopce tak uz se skoro ani nerozjedu... ale zatim jeste musi vydrzet :D Koupim Sachs a bude pokoj... zamejslel sem ze bych vzal LUK a sel ho po treba 2 mesicich vyreklamovat, ale kdyz to dela kazda jejich spojka tak na to prdim
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

že vám tie debiliny za to stoja a nedáte tam čo tam patrí , potom len vzdycháte a nadávate na auto
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Foglik »

tak ja sem si naposled nechal delat spojku v servisu. rikal sem at tam da to nejdrazsi co sezene na kramu aby to za to stalo... no a stoji to za to no. Ted mam v planu to delat doma pred barakem tak snad to bude dobry
goodFela - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od goodFela - FK »

Nechával jsem si dělat spojku nedávno. Ten co mi to dělal mi Sachsku chválil. A povídal, že Valeo si dal do Fiesty a po pár tisících byla KO. Myslim že neni co řešit. Jestli máš dát 800 za LUK, 1200 za valeo nebo 1500 za sachs. (jen tak pro zajímavost, tak u tý fiesty Valeo 4k a Sachs 6,5k)
FeliciaMan - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

Když pročítám toto téma tak bych koupil vše od Sachs.
I když je celý set spojky kolem 2000,-kč tak je to na Felicií skoro zadarmo a ne rozlišovat zda dám o 300kč víc a nebo méně.
Jen tak pro zajímavost.
Na mého japonce to je pálka jako děs.
Jenom sada od LUK je za 4 344,44 Kč.
ASCO - 3 927,78 Kč
(To jsou ty levnější sady.)

Až budu u felinky měnit spojku tak jedině Sachs.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

Feliciaman - to je cena bez ložiska? ložiská hádam nevedia urobiť ktoré niečo vydržia , mal som ZKL CZ po roku chrastilo , dalo sa také isté rozobral som ho a bolo na sucho , namazal a teraz keď som po dvoch rokoch menil spojku z dôvodu prasknutého prítlačáku už som sprostosti neriskoval a dal drahé origo /predtým som to nekupoval ja / je to ZKL Patent Valeo a už od pohľadu to vyzerá byť bytelnejšie z hladším chodom . Spojku som dával repas zo škodovky - staré diely na výmenu a boli tam smiešne ceny za lamelu nejakých 750korun našich a prítlačák 450
goodFela - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od goodFela - FK »

Já to všechno objednával v obautodílech a tak draze mě to nevyšlo. Lamela a přítlačák po 590ti a ložisko Valeo (vyraženo na něm bylo ZKL) 270. Jedinej problém byl v tom, že mi poslali lamelu na dýzla. Tudíž jsem musel sehnat jinou a ta mě vyšla na 695,- S OBčkem je ale dobrý jednání. Poslal jsem jim lamelu zpátky a oni mi vrátili peníze a dokonce i proplatili, co jsem nechal na poště :)
FeliciaMan - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

Pro " Suri " :

Mrkni na toto snad se ti to bude hodit.

Sada spojky Sachs - Felicia 1,6
Kód : 3000 813 002

Přitlačený talíř / 1 kus
Spojková lamela / 1 kus
Vysouvací ložisko / 1 kus
Mazací tuk 1 kus

Odkaz:
http://www.hanza-autodily.cz/sada-spojk ... 6/d-70740/
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

za tú cenu mám origo z novými šroubami na prítlačák a novými všetkými guferami na prevodovku a novým kolíkom radenia
FeliciaMan - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

U vás asi ano,ale jestli jsi četl celé toto vlákno tak jsi zřejmě zjistil,že tu lítali horentní sumy za sady spojky Sachs a debata o kvalitě dílu jednotlivých výrobců požadovaných dílu.Myslím si,že 2,3 za celý set je velmi přijatelná cena za kvalitu.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

tak samozrejme také ceny ako tu boli sú smiešne
FeliciaMan - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

Vem si cenu dílu na Škodovku Felinku a za zahraniční.Třeba uvedený vůz od " goodFela " je také palba.Ptal jsem se osobně v několika prodejnách s díly a to jak na celé sety tak ceny jednotlivých dílu spojek a přeci jen při sečtení jednotlivých položek je celý set přijatelnější cenově.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

ale jo ja ti to neberiem , ja chodím len do škodovky a nejaké vymýšlanie zháňanie a potom po roku znova vymieňanie ma netrápi
vladon - FK

Musim seslapnout posjku az na koberec abych zarazdil

Příspěvek od vladon - FK »

Zdravim,

chci se optat, u me 1,9D feldy kdyz chci zaradit, tak musim spojku seslapnout az opravdu tesne k podlaze a kolikrat jeste pedal "zaborit" do koberce.
Mam uz najeto 270tkm a vim ze je cas na vymenu,ale porad se me nedostava casu, tak jsem chtel polozit par dotazu, pro mou zvedavost.

1. Mimo jine jde ztuha jako prase,kdyz vymenim lamelu, pritlacak a lozisko,tak pujde seslapavat znovu lehce a nebo je treba i vymenit bovden?
2. Muzu jeste sestelovat sroub tim ze vzadu u tahla ho povolim a nebo utahnu? Pedaly mam ve stejne vysce,takze jsem s tim nechtel vrtat.
3. Pokud zabira az u podlahy,tak to znamena ze je lamela uz totalne sjeta?
4. obcas kdyz motor bezi na volnobeh zaslechnu z motoru takove zarachoveni,hadam ze se jedna o spojkovy lozisko ne ? Pedal spojky neni seslaplej.
5. Obcas kdyz razantnenji couvnu, ozve se z motoru takovej divnej zvuk, tezko to definovat, ale urcite je to bud z pritlacaku a nebo lamely, kdyz couvu pekne v klidu tak je vse OK,akorat se obcas pri rozjezdu dozadu a nebo dopredu stane, ze v urcite fazi rozjezdu to auto na chvili zadrnci.Neco z motoru,takze hadam ze opet spojka/pritlacak.


DIk za pripadne odpovedi. Spojku sem na aute nikdyz atim nedelal,takze mam o jeji funkci jen pribliznou predstavu.

LADA
Naposledy upravil(a) Macman dne pon 17. říj 2011 10:23:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma sloučeno, viz pravidlo č.3
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od JoS »

Když ubývá obložení,tak se záběr pedálu posouvá víc a víc nahoru,lanko matice s musí povolovat.Pokud máš záběr víc a víc dole,tak se ti spíš vytahává lanko.Zkus matici tak o 1cm zašroubovat.Nové lanko nepřináší vždy výhru,už stojí i za prd origo ze škodovky(asi už není id pův.výrobce).Lepší je málo jeté původní z vrakáče.Já mám teď vlastnoruční brut force special(původně Vika,odstraněna bužírka,šroubovice bowdenu natahována přes dřevěnou kulatinu,následně asi o 5cm opatrně zkrácena flexou,upraveny oba konce-vylepšeno vedení,atd.....)Mrkni na toto téma:http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=1322
Jinak takový sykavý zvuk s kovovým třením při záběru je spojkové ložisko.
Axes - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Axes - FK »

je zvlastni ze mi v servisu bereme LUK od Elitu a nikdy zadnej problem nebyl a nestkal jsem sem s tim ze by LUK spojkova sada selhala a uz vubec sem se nesetakl s pripadem kdy vydrzela 5000 km abyla vhajzlu .. a jestli se to nekomu stalo tak na to muzu rict jenom jedno ten kdo vam ji tamdaval se vysral na predpisy a ani ji poradne neodmastil a zacla prokluzovat nebo ste vocasove a neumite radit ,... radite tak ze ji umyslene /neumyslene nechavate proklouznout ,...takze tomu co tu pisete o LUK spojkach moc neverim sorry
dvbts - FK

Co dal?...zacina mi dochazett rpelivost..

Příspěvek od dvbts - FK »

Zdravim, poprosil bych vsechny zkusenejsi o radu.....minuly rok jsem koupil feldu 1.6, r.v.1997 s najetými 78900 km, která 8 let stále v garáži. Nechal jsem vyměnit všechny provozní kapaliny, dále tlumiče, udělal rozvody a do října tohoto roku jsem jezdil a jezdil a měnil pouze olej a filtry. V říjnu jsem dosáhnul 148 000 km a pár věcí se přihlásilo na výměnu. Tak jsem nechal udělat kotouče, destičky, ložiska, čepy řízení čepy, zadní náprava to samý, polovina věcí se však musela předělávat, protže mi při výměně porušili nové manžety, protrhli manžetku na čepu řízení, brzdový destičky rvali silou kladivem a obě praskli, takže to už mám vyřešeno, zbývá mi geometrie a pak už snad bude klid, ale jedna věc se mi stále nezdá. Nechal jsem vyměnit i spojku, kupoval jsem kompletní sadu od Luku, protože spojka mi už prokluzovala a zabírala až úplně nahoře. Zeptám se tey zkušenějších, co už mají po výměně, je možné, aby mi spojka zabírala až úplně v horní části i když je dotáhla na bovdenu na maximum? ...pedál spojky je v rovině s pedálem brzdy...mám totiž podezření, že spojku i neudělaLI, protože jsme měnili v týdnu silentblok na spodku motoru a šrouby nešly vůbec povolit, jak byli zarezlý...předpokládám, že je nutné silentblok sundat, aby se mohla komplet spojka vyměnit nebo ne?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 19. lis 2011 14:08:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3 - příspěvek sloučen
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Suri »

silentblok vzpery dole sa určite v niektorom bode odpojiť musí , je to dosť možné , zaberanie spojky hore a nemožné nastavenie značí aj jej opotrebenie , ked dáš ručnú zaradíš 2ku a púšťaš spojku musí motor ostro zdochnuť a nie sa preklznuť a zdochnuť pozvolne ..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Atnarfus »

Těžko odhadnou, jestli vyměnili spojku. Díly z druhovýroby mají takové tolerance, že je zázrak že to vůbec nějak funguje. Můj nedávný zápas se zadníma brzdama, kdy jsem si musel doměřit a dobrousit rozměry na paknách, aby to fungovalo jak má, mne utvrzuje v tom, že ti pitomci nevyrobí nic tak, aby to fungovalo srovnatelně s původním dílem. Stačí aby něco odflákli na přítlačném kotouči a spojka zabírá takhle blbě.
DanoSK - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od DanoSK - FK »

A čo v spojke môže spôsobovať "cvakajúci" zvuk? Spojka mi už končí, ale ešte neklže. Auto má 210 000km. Cvakanie je počuť pri voľnobehu na neutrále. Akonáhle zošľapnem pedál, cvakanie stíchne.. Čo to je?
Inak, pedál mi blbne už nejaký ten rok - zhruba v polke dráhy je príšerne tuhý. Ale keď som si poprečítaval diskusie tu na fóre ohľadom nových bowdenov, tak som bowden radšej nechal tak... Mám aj tak pocit, že problém je v spojke, nie v bowdene. Keď je auto vypnuté a stláčam spojku, tak je počuť od priestoru spojky vrzgajúci zvuk. Nie je to od bowdenu, nie je to od pedálu. Hriadeľ spojky na prírube mám premazaný ako to len šlo... Keď spojku vyšľapnem(vypnuté auto) asi 20 krát, vrzanie sa zmierni a pedál nie je až taký tuhý (môj subjektívny pocit - možno si len rozcvičím nohu :D )
Ak som to tu správne vyčítal, tak SACHS už nevyrába osobitne prítlačáky pre 1.3 a osobitne pre 1.6. Je to stále dobrá a kvalitná spojka pre 1.6??? Vaše skúsenosti s "univerzálnym" prítlačákom od SACHSU pre 1.6 sú aké??
Dík za rady
DanoSK - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od DanoSK - FK »

Suri píše: Spojku som dával repas zo škodovky - staré diely na výmenu a boli tam smiešne ceny za lamelu nejakých 750korun našich a prítlačák 450

Ešte otázka na Suriho: Aký repas zo škodovky?

To akože donesiem starú spojkovú sadu do Škoda Auto predajne a oni mi dajú originálne diely za lepšiu cenu?
martan01

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od martan01 »

Na kolik jse utahuje setrvacnik ? Dekuji
Odpovědět