Spojka, výměna spojky a vše okolo

vše okolo převodovek
Odpovědět
petr74

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od petr74 »

ahoj je to dobra cena za spojkovou sadu sachs 1800kč s dph :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Mě se to zdá dost. :( Taky záleží na jakou motorizaci to má být. Jde to bez problémů sehnat levněji.
Jednotlivé díly:
lamela SACHS: 590,-Kč
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 2750.eshop
přítlačák SACHS: 595,-Kč
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 2752.eshop
ložisko VALEO: 270,-Kč
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 1820.eshop
Nebo komplet sady LUK
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 4912.eshop
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 2185.eshop
http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fe ... 4913.eshop
martan01

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od martan01 »

Mam par dotazu. Na kolik NM jse utahuje setrvacnik ? Nikde to nemohu najit. a mazete neco ? Treba lozisko ? Nebo mrkev ?
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Sadra17 »

mažu vodicí tyčku ložiska a páku ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
martan01

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od martan01 »

Mam tady asi problem.Delam spojku svepomoci a poprve. Jde o to ze pri nasazeni nove spojky nedosedne pritlacak na setrvacnik. V miste kde je dirka na sroubek mam skoro 2mm. Pritlacak samozrejme stahnu sroubkama a on propruzi a trosku jse pritahnou ty packy co na ne doseda lozisko ? Je to tak u nove spojky spravne ?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od mikka »

Je to tak v pořádku. Přítlačák musí mít předpětí, kterým mačká lamelu k setrvačníku, jinak by spojka prokluzovala.
powerbull - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od powerbull - FK »

Jám mám spojku ještě dobrou. Ale myslim si, že na mojí upravenou feldu by určitě pomohla výměna, protože třeba při přeřazení z vyšších otáček na dvojku, trvá dlouho než se to chytne je to v prokluzu a přitom kdyby byla nová, tak si myslím, že by si dvojka ještě hrábla.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od VAN3R »

Čaute.....Pred mesiacom alebo 1,5 mesiaca som si dal nechať vymeniť spojku na mojej Felicii do ktorého dali komplet sadu značky LUK a chcel by som sa Vás opýtať, čo je príčinou keď pri vyšľiapnutí spojkového padála a následne jeho pustania sa mi ozve nejaký hluk niečo podobné ako hrkotanie.Tento zvuk počuť aj pri naštartovanom motore na voľnobehu.....Spojkový pedal mi ide celkom ľahko....možno treba už spojku nastaviť...poradte....Nabehané na novej spojke okolo 500km. :(
Petacv

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Petacv »

Ahoj, mám 1.3 glxi 95, a potřeboval bych poradit. když je venku zima tak pod +10C, tak při neutrálu mi cinká někde v motoru, při sešlápnutí spojky to přestane. V létě a při provozní teplotě motoru to dělá potichu až vůbec. Napadlo mě ložisko spojky, ale to je přeci v "akci" jen když sešlapávám spojku, jinak se netočí ne. Poraďte, děkuji Vám
Radik. - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Radik. - FK »

Zdravím. Dneska jsem dokončil výměnu spojky (po 140tis. km byla už ko). Koupil jsem kompletní spojkovou sadu od LUKu (lamela, přítlačák, ložisko) + nové spojkové lanko (originál). Pedál jde krásně lehounce a i v seřízené poloze (v rovině s brzdovým pedálem) mi spojka zabírá až nahoře :/ Nevíte někdo co s tím? Jestli je ta spojková sada zmetek nebo co :/ Dělal jsem si to sám venku před barákem a jsem z toho na nervy... Za každou radu budu vděčný
Ram512 - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Ram512 - FK »

Mno mněl jsem ten samej problém stejná značka dával jsem auto do servisu až mi vymnění spojku.Po vymněně pedál šel strašně lechce a spojka zabírala až nahoře ani nešla seštelovat, Tak sem to tam zavez a museli vymněnit jinou sadu ale už Sachs.
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Schimi »

Mám Sachs a pořád zabírá až nahoře. Sere mě to, protože když Drakoušovi NALOŽÍM, tak ani origo Sachs na 1.6 nestačí :evil:
1,6 sportline 1999
Radik. - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Radik. - FK »

Já to vyřešil povolením spojkového lanka tak, aby zabírala normálně. Sice je pedál asi o 1 cm propadlý, ale tak co už :/
Taresz - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Taresz - FK »

Spojka má zaberat hore alebo v stredu vtedy je dobrá :) Kazdé aj novsie autá to majú tak a tam su samonastavovacie spojky....
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Romiiken »

Pocujte, vcera mi menili spojku. Vsetk bolo OK, no po prichode domov cca 15 km zacala chrastit strasne jemne. Dneska po 50 km to chrasti takto:

http://youtu.be/RHEftWCUNiU

Neviem ci sa uvolnila alebo co, no a zajtra to beriem naspet. Len som sa chcel opytat co si o tom myslite.

EDIT: Okrem toho ide spojka dost tazko. Cca o 35 % tazsie aako na inych feldach co som jazdil. Ale to isla tazko aj pred vymenou. Prave to som si myslel, ze mi pojde konecne normalne aby to nebolo malo tak este aj chrasti .

VAN3R píše:Čaute.....Pred mesiacom alebo 1,5 mesiaca som si dal nechať vymeniť spojku na mojej Felicii do ktorého dali komplet sadu značky LUK a chcel by som sa Vás opýtať, čo je príčinou keď pri vyšľiapnutí spojkového padála a následne jeho pustania sa mi ozve nejaký hluk niečo podobné ako hrkotanie.Tento zvuk počuť aj pri naštartovanom motore na voľnobehu.....Spojkový pedal mi ide celkom ľahko....možno treba už spojku nastaviť...poradte....Nabehané na novej spojke okolo 500km. :(



Taktiez mam sadu LUK ! Automechanik povedal, ze su kvalitne :/
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od VAN3R »

Nazdar....Menil z vás už niekto spojku tak že nevybral poloosy z prevodovky ale len vybral z tehlíc? Ja som to už tak menil na kamaratovej Felicii..... :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

To není nic objevného, to je standard v každé druhé dílně. Proč by se babraly s vypouštěním a napouštěním oleje do převodovky. ;)
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Romiiken »

Inak moj problem vyrieseny nebola to spojka ale prevodovka. Zevraj predlohova hriadel. A viac to hrkoce lebo sme dali do prevodovky 75w90 a bolo tam
asi pp90 predtym. Takze bohuzial :/.
mondik

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od mondik »

Ahoj potřeboval bych poradit spojka bere vysoko a chtěl sem se zeptat jetli stačí poštelovat a nebo výměna a když poštelovat jak moc.Díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

mondik
:hledej: :hledej:
řešilo se zde několikrát, felicia nemá štelovací spojku, ale pouze zdvih pedálu. ± 2mm oproti brzdovému pedálu
PavelZ

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od PavelZ »

proč u Felicií odchází spojka častěji než u novějších aut, třeba u Fabie? Je to dáno konstrukcí spojky nebo něčím jiným? Děkuji za odpověď
davezlat - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od davezlat - FK »

Romiiken: Do převodovek Felicii se odjakživa používá olej SAE 80W nebo 90W. 75W90 už může být trošinku řidší než je potřeba do těchto starých konstrukcí. Já osobně bych tam dal, co tam patří...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od mikka »

Citace z Návodu k obsluze:
Do Felicie patří převodový olej specifikace API-GL 4: SAE 75W, SAE 75W-80, SAE 75W-85, SAE 75W-90.
Olej 75W-90 je ověřen praxí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

mikka, ale to je návod na nový auta ne na starý vyšolichaný škopky. Když dáš do těhlech našich starejch převodovek 75w, tak většinou potečou. ;)
davezlat - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od davezlat - FK »

Tak návod jsem neviděl :-) Já znám jen různý autodata a zatím jsem všude viděl 80W a vždycky jsme je tam lili a nikdy nebyl žádný problém ani na funkci ani na provoz.
PavelZ

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od PavelZ »

u Felicie 1,6 MPi jsem měnil spojku už dvakrát, první mi vydržela sotva 40000 km a druhá cca 30000 km, obě spojky byly originál Sachs pro motor 1,6 AEE a vždy se měnila kompletní spojka (lamela, přítlačák a ložisko), s autem jezdím normálně, nenechávám spojku zbytečně dlouho prokluzovat. První spojka při sešlápnutí pedálu nevypínala, druhá začala dost prokluzovat. Chtěl bych se zeptat, co může mít vliv na to, že mi spojka takhle často odchází. Stalo se to už někomu? Nemá na to vliv třeba i jiná součást převodového ústrojí? Díky za radu
kral123456

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od kral123456 »

Zdravím,
nemáte někdo fotku, nákres nebo nápad jak udělat doma přípravek na vystředění spojky? Mám už převodovku ven a spojku koupenou druhou, jen jsem narazil na problém jak to vystředit. Samozřejmě se mně nechce kupovat krám, který už nikdy v životě nepoužiju.
Někde jsem našel příspěvek, že to jde i z násady na smeták :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Maty »

Na co výkres? ... změř si díru v klikovce, změř si díru ve spojce

Uřízni si třeba konec násady požadované délky ... třeba 20 cm ... konec zmenši na průměr díry klikovky v délce díry v klice pak uděláš schod na průměr spojky ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

my jsme použili kus měděný trubky
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Kuk1 »

Já většinou používám nástavec z velké gola sady a většinou to stačí.
biker610i - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od biker610i - FK »

moja spojka asi tiez K.O., zabera hned odspodu, trasie celym autom, tazko sa preraduju rychlosti, spiatocka skripe a tvrdsi odpor pedalu
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Sadra17 »

ořech z goly a na dostředění izolačka :D funguje to vždy a všude
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Letis - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Letis - FK »

Nejsem si jitej, jestli úplně rozumim tomu, jak spojka funguje, ale mám takovou úvahu a chtěl bych jí potvrdit/vyvrátit. :D
Prostě když už mam spojku na konci životnosti a i po puštění spojkovýho pedálu auto necukne-nechípne (bez přidání plynu), ale popojíždí a prostě se chová, jako kdyby byla spojka v záběru třeba na 80%. Znamená to teda, že sou v tom místě celkem vysoký ztráty i normálně během jízdy a tím pádem se u takovýho auto zvýší spotřeba?

Sorry za hloupej dotaz, jestli je to úplná blbost... nejsem strojař. :D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Atnarfus »

Když je spojka špatná, jsou projevy různé podle toho jak je špatná

cuká - je zvlněná lamela, nebo přítlačný kotouč
při ostrém rozjezdu spojka prokluzuje - lamela je spálená, nebo mastná
vydává šílené zvuky - je totálně smetená
...

Opotřebení spojky se většinou projevuje při velké zátěži jako je rozjezd do kopce.

Není možné, aby spojka přenášela pouze část výkonu. Zbytek by se proměňoval na teplo a velice brzdy by se ze spojky kouřilo.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od VAN3R »

Nazdar...kamarát si plánuje vymeniť spojku na Felicii 1.3 BMM lebo mu už prešmykuje a chcel by vedieť či by mohol dať kompletnú spojkovú sadu SACHS z Felicie 1.6 do Felicie 1.3? Pasovalo by to? Priemer lamiel je asi rovnaký........Vydržalo by to viacej? poradte
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Pasuje to, je to naprosto stejné a vydrží to tolik, jak se k tomu bude kamarád chovat. Nejde říct kolik má spojka vydržet, někomu vydrží 20000 a někomu 100000 i víc.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

jak je myšleno kompletní ????
lamela , přítlačák ???????? takto ano
setrvačník , lamela , přítlačák ??????? jestli takto tak nejde použít setrvačník
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od VAN3R »

Myslel som normálne na spojkovú sadu - lamela,prítlačný tanier + ložisko :salut:
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

jo tohle pasuje ,
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Romiiken »

Ahojte, asi pred 3/4 rokom bola v mojom aute menena komplet spojka. Davala sa tam spojka valeo. Vsetko bolo v pohode az doteraz. Asi pred 3 dnami som si vsimol, ze pri pustani spojkoveho pedala to vydava nie velmi pekny zvuk a obcas, ked sa rozbieham a pustam spojku tak ju vypustim ako vzdy a ona zaberie ako keby neskor a sekne mi z autom.

To sa stava len obcas no tento divny buchotajuci zvuk to vydava uz vkuse. Inak vtedy ked zacne ten zvuk tak aj v pedali citim ako keby ta vytlacacia paka v prevodovke sa zadrhavala alebo co. Nevie niekto co to moze robit ? Pedal ide inak lahko.

https://www.youtube.com/watch?v=6vHozPD ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Utrhla se lamela nebo v tvém případě spíš přítlačák, když ti to ťuká do pedálu.
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Romiiken »

No zajtra zbehnem za znamym do servisu co mi to menil, ze co na to povie. Zatial dakujem za info. Btw a je mozne, ze spojka normalne funguje s odtrhnutym pritlacakom ?
mash
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 04. dub 2013 12:15:36
Bydliště: Chlumčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od mash »

Ahoj, může spojka, popř. co konkrétně, způsobovat to, že mi v rychlosti 90km/h cca 2600 otáček něco začně hučet a při zrychlení to přestane, a pak to začíná podobně hučet při 120km/h ?
Felicia 1.3MPi 50kW / 1998
Papi - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:58:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Za mně jedině Sachs
roman63
Příspěvky: 48
Registrován: stř 30. črc 2014 15:03:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od roman63 »

Měl jsem ve Feldě namontovaného nového Sachse a již od výměny spojky mě šla hůře řadit zpátečka ("přes zuby"). Zkoušel jsem různé druhy převodových olejů a žádný efekt, takže šla spojka po 10k km znovu ven. Při podrobném zkoumání jsme s mechanikem zjistili docela asi pozoruhodnou závadu na přítlačáku: Když jsme položili na přítlačák "rovinu ze šuplery", tak bylo vidět, že rovina prstence plochy talíře je nepatrně prohnutá ve tvaru čočky, čili při sešlápnuté spojce prostředek plochy prstence přítlačáku trochu škrtal o lamelu. :hlava:
Takže jsme namontovali nového LUKa a je klid, žádné pazvuky při řazení zpátečky a i ostatní kvalty jdou lépe řadit. :thumleft:
Tím netvrdím, že Sachs je špatný, asi jsem měl smůlu na špatný kousek.
Uživatelský avatar
masster
Příspěvky: 30
Registrován: stř 28. bře 2012 13:27:47
Bydliště: Warsaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od masster »

Romiiken píše:Pocujte, vcera mi menili spojku. Vsetk bolo OK, no po prichode domov cca 15 km zacala chrastit strasne jemne. Dneska po 50 km to chrasti takto:

http://youtu.be/RHEftWCUNiU

Roman, jak jste se vyřešit tento problém?
Obrázek
Já používám Google Translate protože nemluvím český jazyk.
Papi - FK

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:59:12, celkem upraveno 1 x.
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od Kuk1 »

Přítlačný talíř koupený v ob-autodíly.cz originál SACHS v krabici s logy Škoda. Přítlačák vydržel skoro 2 roky (bez měsíce) a 30 000km než praskla talířová pružina... Navíc po vymontování z auta jsem zjistil, že dosedací plocha přítlačáku není rovná. To vysvětluje pískání spojky při počátku brzdění motorem (možná i řazení zpátečky přes zuby). Dosedací plocha se postupně svažuje ke středu. Moje otázka zní: koupit znova SACHS a nebo LUK?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka, výměna spojky a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

:shock:
neměl jsi obráceně nebo špatnou lamelu ?
jináč pružinu kurví špatný ložisko

sachs není nic novýho a používal jsem to už na š120 , mám to i na 1203 a nikdy žádnej problém
Odpovědět