kovové drnčení od zadní nápravy

Přední i zadní
Sparrew
Příspěvky: 3
Registrován: sob 31. led 2015 21:48:44

kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od Sparrew »

Zdravím pánové.
U mé felicie se asi před půl rokem začalo objevovat kovové drnčení od zadní nápravy při zatížení. Zezačátku jsem tomu nevěnoval moc pozornosti a postupně se to zhoršovalo. Při jízdě řidič + spolujezdec to zadrnčí jen zřídka při nějakém zhoupnutí nebo nerovnosti. Když dozadu naložím dva lidi drnčí to i na volnoběh při stání. Je to poměrně hlučné, původně jsem myslel, že mi zadní kolo dře o podběh ale to se vyloučilo. Co by to mohlo být? Vygoogloval jsem, že může být posunutý výfuk a ten drnčí o nějakou další část.
Děkuji za vaše názory.
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od Sruty22 »

takhle tezko ti někdo rekne presne co to dela. nalozit lidi, nasimulovat zvuk, vlest pod auto, najit pricinu zvuku, vyresit, odjezd
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od Jardik »

Přesně tak těžko říct....mě tenkrát drnčel lauf o zadni nápravu..zkusis se mrknout na ty guny co ho drží jestli už nejsou ko....máš tam jiný lauf než serii ?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od ferdamravenec »

jak již bylo napsáno , buď zavěšení výfuku nebo výfuk , a taky pružiny unavené nebo zlomené v posledním závitu
po výměně výfuku za tyll mi to taky občas kleplo , a zjistil jsem že původní autosona měl oblouk nad nápravu o cca 3cm vyšší
Sparrew
Příspěvky: 3
Registrován: sob 31. led 2015 21:48:44

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od Sparrew »

Díky za odpovědi, po neděli pod to vlezu a podívám se. Pokud to bude nějaká prkotina tak to snad dám do kupy a kdyžtak to jistí servis :) Jinak výfuk mám měněný cca 7 let zpátky ale je to originál škoda. Potom dám vědět, kde byl problém.
Sancho
Příspěvky: 14
Registrován: pon 19. kvě 2014 8:37:28
Bydliště: Dobrná
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od Sancho »

Zdravím

Mám podobný problém - od zadní nápravy (nebo z kufru, od výfuku či čert ví odkud, prostě zezadu) se mi při couvání ozývá hlasité drnčení. Je to takový hluboký zvuk a nezní přímo kovově, spíš jakoby dutě.
Výfuk úplně nevylučuju, dřív se mi stávalo když jsem ho špatně zavěsil na prostřední silentblok že se mi zhoupnul koncovkou mírně nahoru a při cca 1000-1200 ot. tloukl vzadu o spoiler, ale tentokrát jsem ho jednak už několikrát prohlížel, a jednak se mi to děje jen při rozjezdu na zpátečku, nikdy dopředu. Všechno v kufru co by mohlo dělat neplechu jsem taky zkusil vyndat a dělá to pořád.

Předem děkuju za rady
Každá závada je příležitost něco na autě vylepšit
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové drnčení od zadní nápravy

Příspěvek od ferdamravenec »

platí vče kolem výfuku , ............... , +zavěšení motoru ..............
Odpovědět