Rozpěrná tyč předních tlumičů

Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od xmorfeuz »

Ahoj koupil jsem si rozpěru mezi tlumiče originál černá a na jedné straně mi nesedí skoro o půlku závitu šroubu....co s tím ?? mám blbou rozpěru nebo křivé kola ? :x
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od xmorfeuz »

obráceně ani dát nejde kvůli topení, je nová přímo ze skladu a auto nabourané není.....tak nevím :|
majkl - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od majkl - FK »

zvedni auto na hevery aby se odlehčili kola. Pak se blatníky možná trošku dostanou od sebe.
snb-rider - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od snb-rider - FK »

jezis hlavne TO nedelej, pokud vyndas ty matky tak ti vylitnou tlumice z podbehu...
nevim jak to presne myslis ze to nesedi, jako ze je dira o pul sroubu jinde nez sroub? ja toi mel podobne, tak jsem tu rozperu kousek vypiloval...
ale podkud myslis jako ze ti jeji dosedaci plocha presne nedostedne na kastli, tak to utahni na fest a ono se to srovna...
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od xmorfeuz »

snb-rider píše: jako ze je dira o pul sroubu jinde nez sroub? ja toi mel podobne, tak jsem tu rozperu kousek vypiloval...
.
přesně to je ono....ale když to vypiluju bude to mít ještě smysl..myslím bude to funkční ?
majkl - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od majkl - FK »

JENOM ODLEHČIT..... tlumiče by nelítali, jen by to komplet propadlo dolu.
snb-rider - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od snb-rider - FK »

funkcni to bude, auto ma ted nejakou svoji polohu a tu potrebujes zachovat,takze to propiluj a soupni to tam...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od 103457 »

Já bych to nepiloval, vytočil bych matky a pomalu zvedal veprostřed nakonec tam tu rozpěru taky dostaneš. Na tý starý feldě jsem to také takhle měl.
whoof - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od whoof - FK »

kdyz byl u nas v garazi jua tak co si pamatuju meli uplne ten samy problem a resili to jak tu rika snb-rider - lehce opilovat a je to .. nemas tim co zkazit. btw kdyz sme u tech tlumice tak sem presne tuto pitchovinu udelal zvedl si auto na hever a povolil matky .. su rad ze mi to neustrelilo pracky vim co takova pruzina dokaze kdyz vystreli
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od 103457 »

whoof píše:kdyz byl u nas v garazi jua tak co si pamatuju meli uplne ten samy problem a resili to jak tu rika snb-rider - lehce opilovat a je to .. nemas tim co zkazit. btw kdyz sme u tech tlumice tak sem presne tuto pitchovinu udelal zvedl si auto na hever a povolil matky .. su rad ze mi to neustrelilo pracky vim co takova pruzina dokaze kdyz vystreli

Nezlob se na mně, ale to je hloupost, co říkáš, když povolíš matky , tak ti sjede dolů jen komplet pružina stažená tlumičem, takže ti to nic neudělá. A jestli jsi povolil středovou matku na tlumiči, tak to je taky pěkná hloupost. Ta se povoluje pouze, když je pružina i s tlumičem venku a zajištěná stahovákama.
luke.bean - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od luke.bean - FK »

whoof píše:kdyz byl u nas v garazi jua tak co si pamatuju meli uplne ten samy problem a resili to jak tu rika snb-rider - lehce opilovat a je to .. nemas tim co zkazit. btw kdyz sme u tech tlumice tak sem presne tuto pitchovinu udelal zvedl si auto na hever a povolil matky .. su rad ze mi to neustrelilo pracky vim co takova pruzina dokaze kdyz vystreli


:D :D :D

Nesedí to u hodně feld,je to vcelku normální jev. Dej si lae pozor,aby jsi nezatlačil na šrouby na který to budeš přidělávat,protože ty jsou v miskách jen nalisovaný s tisícihranem a rádo to vyleze dolů a pak můsíš vyndat tlumič...
majkl - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od majkl - FK »

Jen tak při brouzdání jsem narazil na toto video. Kde by asi byly blatníky a podběhy, nebýt rozperky
http://www.youtube.com/watch?v=s0u7U5t-HeI&NR=1
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od xmorfeuz »

Takže rozpěra je na místě....feldu jsem musel na jedné straně trochu přizvednou heverem...když jsem to udělal tak mi odlehčené kolo zalezlo asi o 2 cm na silnici do podběhu :oops: a tím se trošičku posunul ty 2 šrouby...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od 103457 »

Aero píše:ja som si rozperu dnes priniesol z obchodu, doteraz som ju v rukach nemal, tak som myslel ze to bude ocelove, a ono to je hlinik.. to je normalne? inac, len tak skusobne som ju prilozil na sroby a vyzera to ze pasuje, zajtra ju nahodim...

To není normální, že je to hliník, musím tě zklamat,ale nekoupil jsi dobře, budeš ji mít jen na parádu, co se týče zpevnění skeletu, tak jenom slabá náhražka origo ocelového jeklu. :cry:
paja1968

rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od paja1968 »

kde se da sehnat nejaky planek na výrobu rozpěry přednich tlumiču na feldika 1,3 mpi
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Ivarek »

Např tady...je to sice na fávo ale inspiraci tam máš.

http://www.stekly.wz.cz/rozpera.html

http://www.stekly.wz.cz/lepena_rozpera.html
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 20. čer 2009 10:37:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Kuladmin

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od Kuladmin »

For: Rammsteinek jses si jistej ze je to hlinik? Ja koupil taky zhruba za tudle cenu pry origo skoda je z trubky a cela pozinkova trosku mozna pripomina hlinik ale vem magnet a pokud drzi tak to hlinik neni.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od 103457 »

kvalt píše:Ne ne, ta hliníková je original. Koupil jsem ji přímo od Škody, měli ji tam i v nabídkovém letáku s dalším příslušenstvím na Felicii. Byl to leták na speciální sportovní výbavu na Felicie.

Nechci se hádat, ale Ivarek má pravdu, originál je jen černý ocelový jekl, vem rozum do hrsti, jaký bezpečnostní účinek by měla hliníková trubka? Při prvním ťuknutí ta trubka odletí od toho upevňovacího plocháče, už jsem to na jedný feldě viděl.
Tyhle rozpěry se prodávají, mají i nálepku Škoda, ale fabrika s nima nemá nic společnýho.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od 103457 »

kvalt píše:Ta hliníková rozpěra motoru byla nabízena přímo na nabídkovém letáku škoda. Bylo to v roce 1998, ten nabídkový leták byl pro nový typ Felicií (s novou tmaskou). Je to na 100 % original.

OK :) napsal jsem, že se nechci hádat, ale můj hloupý rozum mi to nebere, bude v motoru jen na parádu, v těch ohybech musí pružit, takže skelet moc nezpevnění a při nehodě může být ještě nebezpečná.
host

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od host »

Ubezpecujem vsetkych, ze tie "hlinikove" rozpery su DURALOVE. Teda pevnostne sa vyrovnaju ciernym ocelovym a navyse su efektnejsie. Prekvapilo ma, ako tu niektori siria paniku a desia svojich spolutrpitelov. Ani Poliak ci Cinan by tu rozperu nevyrobil z AL. Asi.
Barvas - FK

Re: rozpěra tlumičů nepasuje

Příspěvek od Barvas - FK »

Je to z duralu a originál.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

Mám dvě kombíkové 1.6ky. Jedna rozpěru nemá, druhá ano (seriovou, má ABS). Rozdíl v jízdních vlastnostech v běžném provozu není žádný.
Michal71717 - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Michal71717 - FK »

já jsem si udělal z tvrdého papíru držáky v místě tlumiču(mimochodem můžu naskenovat a poslat po icq) pak jsem je tam přišrouboval, naohýbyl si trubku, bodnul v motoru a pak ve svěráku poovařil
Guru22 - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Guru22 - FK »

Po namontování RT auto přestalo "vrzat" v zatáčkách, ale zároveň jakoby ztratilo na ohebnosti předku při průjezdu zatáčkou. Už naní tak měký. Jo a po montáži nastane problém s baterkou, musíš Rt povolit a na jedné straně vysadit, jinak ji nevyděláš ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

Věřím, že se předek kroutí. Mezi blatníkama a kapotou je spára tak 3-4mm. Nikde tam není znát, že by se blatník s kapotou potkal, tak se to nekroutí ani o tu šířku spáry. Jestli se to kroutí milimetr s rozpěrou a tři milimetry bez ní, to mne fakt netrápí.
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od stef99 »

Chtel bych se zeptat na to co me zajima uz dlouho. Ma to opravdu vyznam? ja mel origo,vyndal sem a nic sem nepoznal. Ted uvazuju o ty ze Speedpra..ma to cenu? zas za ty prachy :D
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
majkl - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od majkl - FK »

fakt jsi to nepoznal? Já hned. Auto se tak nekroutí a šikmé přejezdy příčných nerovností jsou taky hodně znát - nekroutí se. Poznal, že na místě mi jde více těžko točit volantem,podběhy se tak nepoddají, ale to je možná subjektivní. A taky je to aspon další trubka co zpevní slabou kastli zepředu.
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od stef99 »

No tak tocit volantem mi jde porad steje jelikoz mam posilovac. A na HP sem taky nejake nerovnosti atd moc nepoznal... Ja sem ji vyndal taky z duvodu toho, ze pokud me nekdo trefi z boku tak se mi hne celej predek....tak uvidim,ale asi ji koupim
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
majkl - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od majkl - FK »

no tak pokud tě někdo trefí do boku takovym způsobem, tak ti to už může být jedno a jen děkovat žes přežil. Felda bude stejně na odpis, neboli oprava bude asi stejně drahá jak "nový" auto.
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od stef99 »

Tak to nemas vubec pravdu. Delam v servise takze uz sem par takovyhto felicii videl. Ono to nemusi byt moc,staci rana na blatnik,ktera by normlane prilis tolik neudelala. Diky one rozperne tyci se sila prenesla na druhou stranu a auto bylo diky ni lehce posunute. Videl sem jich uz pomerne dost a rana to nemusi byt tak velka.
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
vanplus - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od vanplus - FK »

taky jsem jí chtěl ale byl sem taktéž varován na to samý-malej tukanec a auto je na odpis,radši si vystužim kasli a je to....
tgfh - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

Instalace rozpěry se provádí na zvedáku nebo normálně "na cestě" nebo je to jedno? Díky :)
Zbysek - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Zbysek - FK »

Záleží především na tom jak přesně je udělána a jak tedy sedí otvory pro šrouby. Někdy to jde nahodit jen tak na stojícím autě, někdy je lepší zvednout alespoň jednu stranu,a by se trochu rezešly šrouby od sebe a šlo to tam dát. Každopádně než brousit díry protože by to nesedělo je lepší si s tím pohrát a najít polohu kde to sedne, protože jinak ztrácí ta rozpěra smysl.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 20. čer 2009 10:40:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od DuDe »

Ja osobně jsem ji nasadil bez problémů bez zvedáku , normalně na zemi . A asi bych si koupil origo cca a 300,- než vymýšlet a vyrábět vlastní .
Lars1 - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Lars1 - FK »

Mám 1,9D a nemám ji tam, abych řekl pravdu vubec mi nevadi že tam není. Protože jezdim ze služební feldou taky 1,9D 01 ta ji ma a rozdil jsem nějak nepozoroval ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

Jak jsem psal výše. Střídám dvě auta. Jedno s rozpěrou a jedno bez. Obě teda mají stabilizátor. Rozdíl fakt nepozoruju.
Lars1 - FK

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Lars1 - FK »

My co mame 1,9 D tak je jine těžiště celeho auta, navíc je předek odost těšší než u ostatnich a standartně je u nas posilovač řizeni.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěra předni tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

1.6ka je taky těžká litina a nic z výše uvedených neduhů na autě nepozoruju.
Jajinek
Příspěvky: 418
Registrován: ned 14. říj 2007 13:03:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Jajinek »

Poznat to je určitě. Osobně si myslím,že změna k lepšímu a to,že tě někdo trefí z boku,to je osud :lol: ,s tím nic nenaděláš.
Moje auto - viewtopic.php?f=16&t=26588
Díly na auta - viewtopic.php?f=68&t=26556
TELEFON: 774 61 30 60
CZert - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od CZert - FK »

HROMYBLESKY píše:tohle fakt pravda nekdy si pak taky rikam ze je to na skodu,ale jinak se to auto fakt krouti,


a jako to vadi kdyz se auto krouti? nejak jsem nepochopil vyznam te tyce kdyz do tebe nekdo nalitne tak mas auto na odpis to je minus a co je to plus? V cem vadi kdyz se auto krouti? se vrati zase nazpet ne? :)
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od 00Inferno00 »

Prave to ze se krouti a zase vraci zpet vadi :idea:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
CZert - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od CZert - FK »

Sorry za moji blbou otazku ale fakt feldam spis autum obecne moc nerozumim cemu to vadi?
Naposledy upravil(a) Skury dne pon 10. lis 2008 15:23:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj POSLEDNÍ příspěvek - Pravidla bod 4.
Snehulak - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Snehulak - FK »

si představ že stojíš na štaflích. Na kterých myslíš že se ti bude stát líp? na pevných nebo rozvrzaných do všech stran?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Vici »

Vyznam te tyce u Felicie (te kterou davala fabrika) je trosku jiny. fabrika ji davala jen a pouze do aut s airbagem (airbagy). to z toho duvodu ze pri celni narazu jsou podbehy bud od sebe nebo k sobe a inegrita predku auta jakozto deformacni zony se naruci a nechrani posadku auta tak jak ma. original rozperna tyc udrzi podbehy od sebe a karoserie se pri celni manaru deformuje jak ma. zamerne pisu ze to udrzi original tyc protoze vetsina tech rado by tuningovych hlinikovych nevydrzi a lupne jako by tam nebyla...
jinak pokud felda dostane z boku vetsi nez maly tukanec je stejne predek pohly cely - prenese to napravnice atd

krouceni kary - kupodivu to je nejvic poznat u 1,3. kdyz se da tyc na auto s tezky motorem a stabilizatorem napravy tak to pocitove znat neni, nicmen ei tak to kastli prospiva s tim ze se casem podbehy nezacnou vyklanet k sobe a tudiz pak nebudou mit kola spravny odklon
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Michal71717 - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Michal71717 - FK »

mám rozpěru na předku a je poznat velký rozdíl v zatáčkách, auto je o hodně jistější, ted musím jen sehant dozadu
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od stef99 »

tohle neni originalni a krom toho je predrazena pekne...
Souhlasim s Vicim, ten to rek presne. Osobne radsi doporucuju namontovat stabilizator predni napravy..a kdyz date komplet HP tak se vam to uz vubec nebude naklanet v zatackach... ;)
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
majkl - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od majkl - FK »

CZert píše:nevite kde by se dala koupit originalni? nebo nejakej E-shop s toudle vecickou?

V autosalonu škoda. Tam jsem ji koupil za 398,-Kč a druhej den byla na skladě (mají je prý jen v centrálu v Bolce).
RedBulll

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od RedBulll »

já mám origo rozpěru a origo stabilizátor na předku a je to nehoráznej rozdíl. samozřejmě k lepšímu.
RE5PECT - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od RE5PECT - FK »

Já sem si rozpěrnou tyč vyrobil sám tak že mě nestála ani korunu,jinak hned po namontování sem poznal rozdíl je to super věc! ;)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Zdenda19895 »

stef99 píše:tohle neni originalni a krom toho je predrazena pekne...
Souhlasim s Vicim, ten to rek presne. Osobne radsi doporucuju namontovat stabilizator predni napravy..a kdyz date komplet HP tak se vam to uz vubec nebude naklanet v zatackach... ;)

Tuhle mi namontovali ve Škodovce hned při koupi auta. Mám ji jedenáctý rok a ještě nepraskla. :) Jede se s ní mnohem líp než bez ní - mám to vyzkoušené na jiných Feldách. A kdybych měl myslet co to udělá když mi z boku někdo bouchne do toho správného místa, tak to bych asi raději nevyjížděl. Za čtyřicet let zatím nikdo, takže riziko zase tak velké není. :D :D Když jsem si ještě pořídil HPčka a podložky pod zadní bubny, je auto v zatáčkách jako přilepené k cestě. :D :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Odpovědět