Gumy mezi pružiny

Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od 103457 »

MARWiN píše:jak myslis :) jen rikam ze ta guma totalne zmeni charakteristiku pruzeni,nevim jak jezdis,ale podle tvych motorovych specifikaci soudim ze se rad svezes,tak ti pouze davam rekneme pratelske doporuceni a to: srat na gumy :D....jinak moje zkusenost je asi takova ze po nasazeni gum jsem se na sjezdu z dalnice malem podival i s autem do pole.... A stesti ze mi nejelo zadny auto v protismeru,jinak uz bych tu asi nebyl... zeptej se martyho_pv,jel za mnou... Btw rychlost jsem mel asi o 20kmh nizsi nez normalne...


To je ale chujovina, jsem ještě neslyšel. :o :lol: :lol:
Používám ty gumy již 5-tým rokem a vůbec není pravda, co píšeš. Dávám 2 gumy do každé pružiny, co nejvýše jdou. Dělám to přes zimu, abych netahal břicho po sněhu u nás v horách. Každá guma to zvedne cca o 1 cm a když je hodně sněhu, tak to trochu pomáhá. Mám combi 1,6, vepředu HP na seriovou pružinu, vzadu seriový podvozek.
Tím, že dáš gumu do závitu de.facto vyřadíš jeden závit v pružení, je blbost, aby ti to zvedalo kolo v zatáčkách. To vyřazení není 1OO% jelikož guma je pružná a trochu jde zmáčknout. Po aplikaci gum je auto trochu vyšší a podvozek lehce tvrdší. Nic víc, nic míň. ;)
Není to nijakej převratnej zázrak, jak si všichni myslí a to ani ve směru zlepšení, potažmo zhoršení jízdních vlastností. Je to doplněk a jeho funkce je adekvátní jeho ceně.
Pokud jsi se v zatáčce málem převrátil, tak za to rozhodně nemůže ta guma v pružině, ale možná tvoje tlumiče nebo již chybu hledej mezi volantem a sedačkou.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od MARWiN »

tak na treningacich byvaji auta nizko,tim padem nizsi teziste,ale proste ty komponenty navzajem spolu fungujou... A kdyz se ti s gumama v zatacce nestlaci tlumic,tak je jasny ze letis ven...
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od Honza_t »

ani bych neřek hele. Vem to obráceně - změkčíš a co se stane? pružina se zmáčkne víc. A co se stane z druhý strany? auto tam bude výš než normálně, tudíš bude výš těžiště a auto se bude chtít převrátit...

Jo a jinak, s tréningáčema měl fávo auto výš než se sportingama, takže asi tak
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od MARWiN »

klidne mi neverte a rikejte si treba ze melu blbosti :) rozhodne nechci svym nazorem vyvolavat nejaky spory... :) a o tech trenigacich moc nevim,uznavam... Jinak podle mne ta vaha rozjetyho auta prave zpusobi to ze se to zbedne kdyz je to tuhy,je to asi jako kdyz bezis a nekdo ti nastavi nohu :)
gerrik - FK

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od gerrik - FK »

No lidi, tak nevím. dal jsem dvě gumy na pružinu a auto se zvedlo o půl cenťáku :shock:
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od Honza_t »

Tak, gumy jsou u mne :) Objednával jsem jich 6, 4 šly na zadní HP. Byl to boj, ale jsou tam ;) Zadek se zvedl tak o 1,5-2cm, s tím už se snad bude dát jezdit i s nákladem (a kdyby ne, ještě mám 2). Kousek jsem to projel a nepřišlo mi, že by se změnila tuhost nebo chování auta. Na zimu strčím gumy i na přední HP, budu jako vždy jezdit na chatu přes masy sněhu a nerad bych zapadl :)
gerrik - FK

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od gerrik - FK »

Tak asi mám hooooodně unavený pružiny, když se to zvedlo tak málo :lol:
Chavier - FK

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od Chavier - FK »

dnes jsem narval na každé péro 2 gumy od Romanise, asi jsem od toho čekal více, auto se zvedlo o 16mm
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od Honza_t »

jo, ono se to zase tak moc nezvedá. Ale když něco naložíš, tak tolik neklesne
gerrik

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od gerrik »

Zdar chlapi, potřebuji 1 ks ty menší gumy, nemůžu nikde sehnat, nějaký typ? Romanis nereaguje. diky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy mezi pružiny

Příspěvek od 103457 »

Kdysi na virtu někdo psal, že je Romanis jezdí kupovat do Polska. Prý když se přejede v Českíém Těšíně čára, tak buď na první křižovatce nebo kruháku, už si přesně nepamatuju, je mototechna a tam se prodávaj. Jestli to platí i dnes nevím, to by mohli zkusit nějací ostraváci co tam jezdí na nákupy.
Odpovědět